Panasonic PY85

barni

Member
Troche głupio, że złącza ma na tylnej ściance prostopadle do telewizora, wymusza to sporo miejsca za nim,. ew. jakiś wieszak uwzględniający promień gięcia kabli.
Jest jakiś dedykowany wieszak uwzgędniający to, czy trzeba posiłkowac się tym teleskopowym za nieomal 500 zł ?
 

michalgti

New member
Do Tom0000

Testowałeś plazmę TH42PY70P że określasz ją mianem najgorszej plazmy na rynku??! Chyba troszke przesadzasz. czerń w tym tv nie jest taka jak w kuro ale naprawdę ok.
 

Yaneck

New member
Witam,

właśnie jestem na etapie zakupu telewizora i już byłem zdecydowany na Panasonica TH-42pv80 kiedy znalazłem artykuł*o modelu 42py85.

Czy możecie doradzić, czy warto dołożyć parę stówek do full HD ? Wiele osób twierdzi, że powyżej 2 m odległości od TV praktycznie nie widać różnicy. Od tv do kanapy jest u mnie ok 3,5 metra, sygnał mam z kablówki UPC ale wkrótce (ok. roku) będzie z jakiegoś talerza (chyba cyfra).

Planuję w perspektywie ok. 6 miesięcy kupić odtwarzacz blue ray no i posiadam już kamerę Full HD.

Proszę doświadczonych kolegów o porady!!

Pozdrawiam!

Y
 

sanchopan

Banned
Przecież sam sobie odpowiedziałeś!
Kamera FullHD, BlueRay, to wystarczające argumenty - nie dość wspomnieć o większej żywotności ekranów PY (100.000 h), no i o przecież dużo lepszej jakości całego TV.
Jak jeździsz w 90% po mieście, to - jeśli Cię stać na większe auto - kupujesz Seicento?;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy PY85 może odpowiedzieć na następujące pytanie.

ac0997a83388774amed.jpg


Czy widoczny w dolnej części telewizora srebrny element jest integralną częścią telewizora, czy też można go zdemontować razem z podstawą? Mam na myśli wieszanie lelewizora na ścianie.

ArtS :)

PS: Kiki, mam nadzieję, że nie gniewasz się na mnie za wykorzystanie zdjęcia z testu.
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

Yaneck napisał:
dzięki! a może jakieś argumenty??

Yaneck ja również chciałem wcześniej kupic model PV80,ale zdecydowałem się na PY85 i ten kupię na 100% z kilku powodów:
- bardziej wszechstronne użytkowanie przy obsłudze wysokiej rozdzielczości,
- wyraznie lepsza jakosc obrazu nawet przy sygnale SD
- niewiele wyższa cena,
- możliwośc pełnego wykorzystania walorów Blue-Ray itp.

Myślę,że to są najbardziej przekonujące argumenty:)
 
Ostatnia edycja:

maniekk

New member
Arts007: mimo że nie można tego odczepić na żywo wygląda całkiem nieźle. Pod względem desingu ten tv bezsprzecznie bardzo dobrze sie prezentuje (zwłaszcza w stosunku do poprzednich serii panasonica)

Yaneck - nie ma sensu kupować 42-calowego telewizora tylko dlatego, że jest full hd. Natomiast jeśli chcesz wybierać między PV80 a PY85 to polecam jednak... PY85
- ładniejszy desing
- lepszy obraz i odwzorowanie kolorów
- więcej funkcji
- cena bardzo zbliżona
 

sanchopan

Banned
osobiście zastanawiam się nad 42PY85 a starszymi (bieżącymi, cenowo podobnymi) modelami 50PV - i skłaniam się ku temu mniejszemu, ale lepszemu... - tylko proszę nie pytać o odległość do tv!8)
Z jednej strony wolałbym większą przekątną, z drugiej... chyba lepszy nowszy model....? Jak myślicie?:hmm:
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

sanchopan ja myślę,że lepiej kupic mniejszy model,ale z nowszą matrycą i lepszym kontrastem między innymi czyli TH-42PY85.Walory matrycy są bez porównania bardziej istotne niż różnica w wielkości między 42 a 50".;)

A co do uwagi,że nie ma sensu kupowac 42" tylko dlatego,że jest FULL-HD najlepiej samemu zobaczyc różnicę w jakości obrazu,a myślę,że większośc zgodnie stwierdzi,iż sens jaka najbardziej jest jeśli komuś zależy na jak najlepszym obrazie.:)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
taaaa, full czy nie full, matryca itp, to co byście powiedzieli Pioneer PDP 428XD kontra Panasonic TH-42 PY 85 :hmm:
 

sanchopan

Banned
Foxxx24 napisał:
sanchopan ja myślę,że lepiej kupic mniejszy model,ale z nowszą matrycą i lepszym kontrastem między innymi czyli TH-42PY85.Walory matrycy są bez porównania bardziej istotne niż różnica w wielkości między 42 a 50".;)

Ja też raczej ku takiemu kierunkowi myślenia się skłaniam.;)
 
N

noka81

Guest
Witam
Zakupiłem PY85 42 calowe i mam mały problem
Do tv mam podłoczony tuner canal +, podczas oglądania programu np. tvn, co jakiś czas przełącza mi automatycznie z obrazu rozszerzonego na szeroki lub zoom (raz się zdarzyło na 4:3), dodam, że w ustawieniach nie mam wybranego auto. Drugi problem dotyczy funkcji Intelligent Fream Creationt (przy włączonej funkcji co jakiś czas obraz mruga i się "gubi" (szczęgólnie na reklamach przy szybkiej zmianie akcju lub na ramkach,wstawkach canal+). Czy ktoś miał podobny problem. Dodam, że to moja pierwsza plazma i może wystarczy jakąś banalną zmianę w ustawieniach aby bylo wszystko ok. Proszę o pomoc.
Dodam, że bardzo uboga instrukcja do tego tv (15 stron)
 

ciaptak

New member
witam, opierajac sie na zdjeciach z testow kikiego stwierdzam, oczywiscie subiektywnie ze pv80 gra lepiej niz py85. czy nie widzicie jak w tym modelu full hd wszystko ma niebieskie zabarwienie! proponuje otworzyc oba testy i ustawic na tych samych zdjeciach, przelaczyc miedzy oknami 2-3 razy.... nie wiem jak wy ale ja zauwazylem to od razu i dla mnie ten model odpada wlasnie z tego powdu. zrestza kiki tez o tym pisal na poczatku testu. poza tym zestawienie py85 do pv8 jest bezsensowne, trzeba bylo to zrobic z pv80.... ale tego juz sie nie doczekamy. marketing robi swoje.
 

sanchopan

Banned
CIAPTAK:
Ano pisał kiki o niebieskiem zabarwieniu, ale pisał też że to KWESTIA USTAWIEŃ!
A jakby iść tym torem (Twoim) myślenia, to PV60 też byłby do d.py w kontekście fabrycznych ustawień, w szczególności trybu "dynamiczny".:hmm:
 

Foxxx24

New member
Panasonic Th-42-py85

Zgadzam się z Tobą w pełni "sanchopan".To napewno kwestia ustawień co najlepiej można dostrzec w marketach gdzie tv jadą na fabrycznej kalibracji i wygląda to zupelnie do kitu więc gdyby tylko tym się kierowac to żaden tv nie byłby dobry;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ciaptak

New member
nie to mialem na mysli... pisal o ustawieniach owszem. wiec zakladam ze ustawil tv. na zdjeciach jednak dalej widac zabarwienie niebieskie. jedni to widza inni nie. tak samo jak z rozowym w sharpie. prosty test, zrobcie to co pisalem w poscie wyzej... jesli tego nie zobaczycie to sie zdziwie. moze mam cos z oczami:confused:

sanchopan prosze nie wkladaj mi twoich slow w moje usta. nigdzie nie piaslem o ustawieniach fabrycznych. to jest twoja nadinterpretacja. zwroc uwage na 2 takie same zdjecia w py85, na pierwszym max niebiesko, na drugim po ustawieniu duuuzo lepiej, ale nadal niebiesko:(
 
Ostatnia edycja:
Do góry