Panasonic PY85

Patrycjusz

New member
wymiar ekranu

witam.
Jeśli ktoś ma 46", to proszę o zmierzenie samego ekranu, bez ramki i podanie wymiarów szerokość/wysokość.

pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wyniki kalibracji zależą w dużym stopniu od właściwości konkretnego egzemplarza oraz od warunków pomieszczenia. Dlatego nie ma sensu ich rozpowszechnianie.

ArtS :)
 

p0is0n

New member
sanchopan napisał:
jedrek!
Co do meritum - zgadzam się w 100%: skalery to bajer, marketing itd. Nie ma nic (lub niewiele) wspólnego z rzeczywistością (fota 5mpix zrobiona z foty 2 mpix nic w jakości zdjęcia też NIE ZMIENI).
[/qoute]

nie taki znowu marketing. Podlacz sobie denona 2930 (albo cos innego z reonem na pokladzie) do panasa 42PY85 i odpal dvd czy chocby divx.
Tylko usiadz blisko telwizora (np metr).
Zobaczysz o czym mowie.

P.S. Kumpel ktory zobaczyl u mnie wyswietlony w ten sposob koncert Red Hotow (Live at Slane Castle, na DVD9) do dzis zbiera szczeke z podlogi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

leszcz

New member
jedrek_125 napisał:
Przepraszam , ale jestes juz nudny :)


a ja przepraszam .....ale ton wypowiedzi jest troszke nietrafny ....

wiele osób pisze na PW o ustawienia itd........

ja mam swoje i ustawione jak chce ... ale jak ktoś molestuje o ustawienia to podałem i już .. takie ja mam i jestem zadowolony

jak ktoś chce miec wartości skalibrowanego profesjonalnie TV i nie umie zadac pytań na ogóle i śle PW to zadałem prośbę o te ustawienia w imieniu wszystkich piszących na PW

KPW ????? jak KPW to OK .. temat zamknięty
 

jedrek_125

New member
Odpowiedz dla Leszcza :)

Gdybys uwaznie czytal to tytuł brzmial ,, Do Macka ,, :)
Więc nie rozumiem czemy akurat Ty sie denerwujesz ??:)
 

leszcz

New member
jedrek_125 napisał:
Gdybys uwaznie czytal to tytuł brzmial ,, Do Macka ,, :)
Więc nie rozumiem czemy akurat Ty sie denerwujesz ??:)


Fakt heh ...... ale co tam i tak mozna sobie pomagać :hmm: prawda :D :D :D :D :D :D :D ????????????
 

liverpaul

New member
Witam. 46PY85 mam od ok.10 dni -parę spostrzeżeń:
-programy w HD z n-ki powalają - moim zdaniem obraz perfekcyjny.
-pozostałe kanały ( SD ) - przyzwoicie ,ale bez cudów .
-z dvd ( Harman Kardon 27 , bez HDMI) -obraz bdb ,ale trzeba wyłączyć IFC - przy włączonym obraz jest o dziwo mniej płynny. Funkcja ta nie nadaje się również do oglądania piłki nożnej o czym wcześniej pisano (nawet na n Sport HD).
-poziom czerni przyzwoity ale do Pioneera Kuro mu daleko.
-w mocno oświetlonym pomieszczeniu należy w oknach zamontować rolety gdyż w przeciwnym razie można oglądać film ze swoim udziałem ;).
-kurz na obudowie zbiera się w tempie ekspresowym-konieczne chyba będą te płyny antystatyczne.
-wiatraki jak się wsłuchać to z odległości ok.4 m są delikatnie słyszalne (oczywiście przy wyłączonej fonii i kompletnej ciszy w pomieszczeniu).
Jako ,że to pierwszy post to na razie wystarczy.
PS. telewizor wg mnie b.dobry, jego możliwości widać najlepiej przy programach HD . Polecam .
 

Foxxx24

New member
Ja odpoczątku miałem w zamyśle zakup Panasonica TH-42PY85 razem z DMP-BD30 i jedrek_125 tylko to potwierdził zwłaszcza,że mam dosyc spora filmotekę dvd,a blue ray można juz kupic za 1300zł.

Zrobiłem dosyc szeroki wywiad włącznie z tym forum oraz własnymi porównaniami na własne oczy stojących obok siebie modeli HD-Ready oraz FULL-HD więc jeżeli komuś zależy na jak najlepszej jakości obrazu to śmiało niech kupuje FULL-HD plus odtwarzacz blue-ray.

Moim zdaniem to najlepszy wybór tej klasie cenowej:)
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
kuro 42 i ten twoj panas 46 sa w podobnej cenie... co cie przekonalao za panasem skoro twierdzisz ze daleko mu do pionka w czerni? czy przy kuro nie potrzeba rolet?pozdr
 

liverpaul

New member
Przekątna bez ramek-117 cm. Do Panasa przekonało mnie full HD ; Pioneer ful HD 50 cali to wydatek ok 15 tys.

Co do rolet przy pionku -pewnie też potrzebne (tak piszą na forum dot. 508XD ) - ja oglądałem go w salonie w ciemnym pomieszczeniu gdzie okien nie było coby sprawdzić;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Foxxx24

New member
Mnie również przekonało do modelu PY85 między innymi FULL-HD( ja osobiście widzę różnicę na korzyśc FULL-HD przy odległości 3,5m ok. ) bo nawet jeśli czerń jest nieco gorsza (a i to nie zawsze moim zdaniem) w stosunku do Pioneer'a to napewno nie ma takiej różnicy która byłaby warta dopłacenia takiej różnicy jaka jest już przy Pionku z matrycą XGA,a nie mówiąc już o modelu FULL-HD.
Nie bez kozery Pioneer ma przestac produkowac duże plazmy i kooperowac z Panasonic'iem w kwestii matryc:)
 

maciek2x2

New member
Mam pytanie do posiadaczy 85tek. Czy po dokladniejszym przygladnieciu podczas przesowania sie obrazu o bardzo jasnym kolorze (np jasny szary) widzicie czasami podluzne pasy i o odstepie ok 5cm na calej szerokosci ekrenu? Sa one widoczne tylko na bardzo jasnym tle i tylko po bardzo dobrym przygladnieciu z bliska (1-2m)
 

franekf

New member
Przy zgaszonym świetle w pomieszczeniu? Bo jeśli nie to może częstotliwości się nakładają... ?
Nie jestem posiadaczem, tylko mam skojarzenie, tak miałem przy niektórych częstotliwościach w crt komputera.
 

savior

New member
ja widziałem takie pasy przy ogldaniu filmu z divxa. Przy obrazie z sat czy film dvd nie widze zadnych pasów
Pzdr
 
Do góry