Panasonic PY80 wszystko o serii?

SierzantHarris

New member
Bez reklam
janwojx napisał:
Najlepiej HDMI-HDMI lub DVI-HDMI. Ale z PC-tem uważaj, zasilacze w nich są nieprzewidywalne i mogą Ci "wykastrować" wejście HDMI w tv. Lepiej użyć laptopa.


Łooot? O co chodzi? Pierwszy raz słyszę aby zasiłka w pc miała jakiś związek z hdmi...Proszę o odpowiedz co znaczy "wykastrować", jak to się niby dzieje i jakie są tego skutki (użytkuję Pieca z siódmym już tv przez hdmi i jestem w szoku po tym co przeczytałem). Pozdrawiam.
 

Anija

Member
Witam wszystkich. Przeczytałam ten wątek od początku., jestem zdecydowana na 42 PY80 P ale nigdzie go nie ma. Czy ktoś z was wie co się dzieje?
Obawiam się, cena może być wyższa za jakiś czas. Czy wiecie gdzie go dopaść?
 

janwojx

New member
SierzantHarris napisał:
Łooot? O co chodzi? Pierwszy raz słyszę aby zasiłka w pc miała jakiś związek z hdmi...Proszę o odpowiedz co znaczy "wykastrować", jak to się niby dzieje i jakie są tego skutki (użytkuję Pieca z siódmym już tv przez hdmi i jestem w szoku po tym co przeczytałem). Pozdrawiam.
Zasilacze w PC z reguły nie mają izolacji galwanicznej, to znaczy, że na "masie" złącz w PC może występować potencjał zbliżony do potencjału sieci. Resztę sobie dopowiedz. "Wykastrować" użyłem w sensie "rozwalić".
 

greenhornet84

New member
prosze o wasze opinie na temat podlaczenia :) ja zrobilem to tak:

podlaczylem kompa do tv46py80;) mam nadzieje ze nie grozi mi zadna konsekwencja? a podlaczylem go tak: do wejscia hdmi z karty graficznej wlozylem przejsciowke na d-sub po czym podlaczylem kabel d-sub do tv do gniazda PC- roz 1024x768, postaram sie ustawic wyzsza, czy to jest bezpieczne badz bezpieczniejsze od polaczenia kompa z tv bezposrednio HDMI? prosilbym o opinie, wypowiedz;]
A co do tv to tak: na razie nei zauwazylem zadnych zielonych duszkow, wentylatory chodza cicho? jakos obrazu bardzo dobra, szkoda tylko ze mam maly pokoj;):D
 

bluejeans71

New member
Anija napisał:
Witam wszystkich. Przeczytałam ten wątek od początku., jestem zdecydowana na 42 PY80 P ale nigdzie go nie ma. Czy ktoś z was wie co się dzieje?
Obawiam się, cena może być wyższa za jakiś czas. Czy wiecie gdzie go dopaść?

Oto jest pytanie. Ja też zdecydowałem się na ten model - ale skoro go nie ma to chyba wezmę PY8. Nie wiem czy dobrze robię...
 

greenhornet84

New member
Polecam

Panasonic nie przewidzial ze tak beda schodzily te tv i po prostu za malo wyprodukowali w ciagu tego miesiaca ma sie pojawic dostawa do wiekszosci sklepów rtv, ale nigdy nic nie wiadomo, trzeba cioagle szukac w necie, moze sie jakies trafia... warto kupic:) ja wczoraj zakupilem 46py80 - dalem sporo ale mysle ze warto bylo, obraz b. ladny szczegolnie w hd, dvd - qdvd tez pieknie odbiera dzis podlaczylem komputer stacjonarny, troszke w gry ponaginalem;) bardzo ładny obraz, zadnych zielonych duchow nie widzialem, wiatraczki chodza cicho, jedyny problem to te hdmi... ale to moze tylko w niektorych egz. ogolnie polecam, ok zmykam, ide obejrzec jakis film w hd ;D
 

Anija

Member
bluejeans71 napisał:
Oto jest pytanie. Ja też zdecydowałem się na ten model - ale skoro go nie ma to chyba wezmę PY8. Nie wiem czy dobrze robię...

ja na szczegółach technicznych się nie znam , przesiadam się ze 21 calowego Sony

czym różnią się od siebie te 2 telewizory

PY8 od PY80P?
 

bluejeans71

New member
Jedni twierdzą, że wszystkim ;) - inni, że jedynie srebrną wstawką w PY80, ilością wejść HDMI, kontrastem, brakiem wejścia na karty i kilkoma drobnostkami nie mającymi wpływu na jakość obrazu. Faktycznie - sprawdzałem i jakoś specjalnie różnicy w obrazie nie widziałem... Aaaaaa - no i ceną. PY80 jest o jakieś 500 - 700 PLN droższe ;)
 

Anija

Member
Czy te 700 zł warto dopłacić do 80P? Waszym zdaniem czy sobie darować? Planuje ten telewizor na kilka ładnych lat , jak się da.
 

mmrowcz

New member
Roznica to bardziej 500 zl (najtansze PY8 na ceneo to ok 2800/najtansze PY80 to 3300).
Ja tez sie zastanawiam ale chyba doplace poniewaz:
- PY80 ma wejscie PC - niby nie obsluguje rozdzielczosci FullHD ale do odtwarzania Divixow z laptopa sie nada (nie mam HDMI/DVI w laptopie)
- PY80 odtwarza zdjecia z karty SD - moze sie przydac - zwlaszcza ze jak wynika z ankiety na forum zdjecia na Panasie wygladaja super
- poza tym jeszcze ten lepszy kontrast wg specyfikacji i wieksza liczba odcieni szarosci
Roznica w cenie nie siega 20%

Problem tylko ze PY80 jest slabo dostepny obecnie...
 

boxster

Member
Mam pytanko. Czy ten TV wiesza się na uchwycie na rozstawie 66/33cm, tzn. czy użyć otworów pod tymi dużymi plastikowymi zaślepkami, czy jakiś innych? Pytam dla pewności, żeby czegoś nie spaprać. ;)
 

DracoHD

New member
Na wstępnie witam wszystkich.
Anija - to znaczy że ten tv jest przeznaczony na rynek polski.

Poza tym, tez miałem dylemat czy py8 czy py80, i od soboty jestem "producentem plazmy" na 42py80 :D i nie żałuję.

Na wyborze PY80 zaważyły złącza, tj. D-sub, paleta kolorów. Też kupowałem go na lata, czy wytrzyma ponad 10 lat jak stary CRT - tego nie wiem, ale do tego czasu to już będzie "technologiczny złom", ale nie kusze losu i docieram ekran na 50% ustawieniach, jak na razie nie sprawia mi to problemu podczas oglądania kablówki.

Co do zakupów polecam Kikiego, we czwartek miał dostawę 42PY80 i u niego zrobiłem zamówienie (cała operacja trwała 3 dni we środę wpłata, piątek tv w domu :) - Kiki WIELKIE dzięki), przy okazji możesz sobie wykalibrować plazmę - ja tak zrobiłem, bo jak mam coś kombimować i zepsuć tv to wolę zapłacić te 100pln i mieć spokój.

Polecam PY80 - optymalny wybór za rozsądnie pieniądze, napewno będziesz zadowolona.

Pozdrawiam
 

Robson24

New member
DracoHD napisał:
Na wstępnie witam wszystkich.
Anija - to znaczy że ten tv jest przeznaczony na rynek polski.

Poza tym, tez miałem dylemat czy py8 czy py80, i od soboty jestem "producentem plazmy" na 42py80 :D i nie żałuję.

Na wyborze PY80 zaważyły złącza, tj. D-sub, paleta kolorów. Też kupowałem go na lata, czy wytrzyma ponad 10 lat jak stary CRT - tego nie wiem, ale do tego czasu to już będzie "technologiczny złom", ale nie kusze losu i docieram ekran na 50% ustawieniach, jak na razie nie sprawia mi to problemu podczas oglądania kablówki.

Co do zakupów polecam Kikiego, we czwartek miał dostawę 42PY80 i u niego zrobiłem zamówienie (cała operacja trwała 3 dni we środę wpłata, piątek tv w domu :) - Kiki WIELKIE dzięki), przy okazji możesz sobie wykalibrować plazmę - ja tak zrobiłem, bo jak mam coś kombimować i zepsuć tv to wolę zapłacić te 100pln i mieć spokój.

Polecam PY80 - optymalny wybór za rozsądnie pieniądze, napewno będziesz zadowolona.

Pozdrawiam

Mozesz napisac ile kosztowal Cie ten zakup?
 

mmrowcz

New member
mini D-SUB

Mam pytanie do posiadaczy PY80 - wg specyfikacji posiada on złącze mini D-SUB. Czy do telewizora jest dołączona przejściówka lub kabel mini D-SUB -> D-SUB czy tez trzeba go dokupić?
 

DracoHD

New member
Kabel D-sub

No właśnie, musisz kupić kabel D-sub. Ja niestety jestem zmuszony kupić nowy , bo ten co mam to jest zbyt krótki.
I tu pytanie - jaki?
Długość 5m.
Na pewno powinien być zrobiony z miedzi beztlenowej i myślę że złocone styki nie będą przesadą.
Czy możecie coś polecić w rozsądnej cenie, bo to co widzę na aukcjach to składaki (a może samemu coś polutować?).
 

waterboy

New member
ja niedawno kupiłem 5m HAMA w MM za jakieś 65 zł z całkiem niezłym ekranowaniem i powiem szczerze, że jestem zadowolony...

Co prawda HDMi oraz SCART mam Profigold-a i myślałem również o D-sub, ale ten HAMA całkowicie mnie zadowala. Przekaz sygnału jest na niezłym poziomie. Ale wiadomo, że każdy może mieć inną wrażliwość na detal ;)
 
Ostatnia edycja:

DracoHD

New member
To w zasadzie co kupiłeś D-sub, czy HDMI, bo HAMA to firma a nie złącze i sprzedaje różne ustrojstwa - strasznie to zakręciłeś kolego.
Możesz coś bliżej napisać o tym kablu, tj jakie styki, przekroje, ilość oplotu ekranu itp.
 
Do góry