Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

Geezer

New member
Wow...

> Wygląd zewn. 1:0 dla Samsunga (poza pilotem :)
> Menu 2:0 dla Samsunga
> Biel 2:0 dla Panasa (biel w Samsungu to .. błękit)
> Jasność 1:0 dla Panasa (obraz w Samsungu wyraźnie ciemniejszy / widać mniej detali :(
> Ostrość obrazu 0,5:0 dla Panasa... mała różnica ale jest
> Czerń / kontrast 3:0 dla Panasa !
> Kolory 1:0 dla Panasa

Hmm... Może seria 7 Samsunga pokaże zęby ?
Póki co moim faworytem pozostaje więc 58PZ800.
 

Geezer

New member
Mam salon 6x6m
TV ma być dla żony i dzieciaka. Ja i tak (do)kupię jeszcze projektor :)
NIE CIERPIĘ małego obrazu.
Kupię 58PZ800 lub Samsunga z serii 7 / PS-63A750
 

espero

New member
Czy ktos z Was orientuje sie w ktorym sklepie internetowym mozna od reki kupic 50PY800? Oczywiscie poza EuroRtvAgd?
Z gory dzieki za odpowiedz...
 

asael

New member
witam wszystkich.... od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 50py800.... i niech kazdy ma swoje zdanie ale jak dla mnie obraz jest rewelacj i to z kazdego zródła.... poprostu powala na kolana... bo tak na prawde tv trzeba sprawdzic w warunkach domowych a nie w sklepie..
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Geezer, Twoja ocena jest oparta o ww. test? Bo jeśli tak, to nie bardzo bym się nim sugerował. Moim zdaniem najlepiej naocznie przekonać się o wadach i zaletach obu produktów. Jedynym niepodważalnym faktem jest wysoka, jak na plazmy, jasność nowych paneli Panasonika. Stwierdzają to brytyjscy testerzy. Tam jednak przeprowadzono kalibrację i podjęto wiele kroków, aby test był w miarę możliwości obiektywny. Autor polskiego testu już w przedbiegach sugeruje zwycięzcę, gdy widzi domyślne ustawienia obrazu. A domyślne ustawienia w Samsungu są, muszę to z autopsji przyznać, nastawione na oświetlanie pomieszczenm, nie zaś oglądanie obrazu kinowego.

ArtS :)
 

WaJa

New member
Re: Test „Panasonic TH-50PZ800E kontra Samsung PS50A656T1F” z /H d t vpolska.com/

Testujący poświęcił tylko 4 godziny na przeprowadzenie poważnego testu, to stanowczo za mało.
Zdjęcia są nieadekwatne do widoku rzeczywistego (zdaniem samego testującego specjalisty Gmeru) to po co je w ogóle zamieszczał? Wystarczyłby tylko komentarz.
Tłumaczenia testującego nic nie zmienią. Pierwsze wrażenie niestety pozostało.
Również zauważyłem, że test został przeprowadzony w jakimś sklepie z bardzo intensywnym naświetleniem. Wszyscy dobrze wiemy, że plazmy takich warunków nie lubią.
Do tego mogą prezentować obraz, który w innych warunkach np. zbliżonych do domowych, wyglądałby zupełnie inaczej.
I tu całkiem nie rozumiem skąd taka wielka dominacja Panasonic'a od samego początku testu, jeżeli test nie spełnia podstawowych warunków?

Dla mnie jako potencjalnego nabywcy jest np. bardzo ważne, czy poprzez odpowiednią kalibrację Samsunga, mogę zaoszczędzić 2000 zł?
Ten test na to nie odpowiada.

Reasumując Panasonic świeci swoją bielą tak mocno, że wiele szczegółów w ogóle nie widać.
A znowu biel nieskalibrowanego Samsunga wygląda bardziej na jasny odcień koloru niebieskiego co powoduje wrażenie zamglenia szczegółów obrazu.

Pozdrawiam :-? .
 

espero

New member
jtd napisał:

hej, jesli to jest odpowiedz na moje pytanie - to jest calkowicie bledna. W kazdym razie dziekuje za probe pomocy. Na skapcu i ceneo siedze non-stop. W wiekszosci sklepow 50PY800 jest niedostepny, a kolejki siegaja 30-40 osob. Dlatego tez mam prosbe, czy ktos zna sklep internetowy, w ktorym ten tv jest faktycznie dostepny od reki?
 

DARON62

New member
Dokładnie trzy tygodnie temu zadzwoniłem rano do sklepu internetowego w Oleśnicy a już wieczorem oglądałam obraz na TH50PY800 (odbiór osobisty).
Niestety po 21 dniach od zakupu telewizor zgasł i nie dało sie go już włączyć . Używałem go raczej delikatnie 4-6 godzin dziennie . Pierwsze wrażenie ogólne -dużo szumu o nic,. Miałem starego Panasonica 12 letniego i obraz był chyba lepszy . A już na pewno na antenie dachowej (SD). National Geografic HD z cyfry + ładny . Nie zdążyłem się jeszcze nim nacieszyć i poustawiać a tu od 15 sierpnia (święto) nie gra . Po nastepnym tygodniu czasu podjechał gość i zabrał do serwisu do Wrocławia . Ciekawe ile teraz będę czekał aż go przywiozą ? Ogólnie rzecz biorąc 3 miesiące czekania ,śledzenia ,dzwonienia a potem troszkę spokoju i znów problem . Chyba kupię sobie radio i przestanę się zadręczć PIPami PAPami i kalibracją . Ten staty Panasonic grał 13 lat i nawet bezpiecznik nie wysiadł . To co robia teraz to ........ zagadka i frajda dla maniaków technologiczno informatycznych a nie zwykłych zjadaczy chleba . Moja idea jest jasna . TELEWIZOR WŁĄCZYĆ DO GNIAZDKA I MA GRAĆ JAK ŻYLETA.(przynajmniej 12 lat)
 

RheeTCT

New member
Daron62 - to oczywiście duża przykrość,ale awaria może mieć banalną przyczynę i oby tak było.Zrozumiałe,że się złościsz,ale trzeba pamiętać o tym,że dzisiejsze tv są o wiele bardziej skomplikowane.Poza tym tv CRT,które grały u nas przez te ostatnie naście lat były efektem blisko 50 lat ewolucji tego gatunku,a dzisiejsze plazmy to zaledwie 10 lat historii.Ja pamiętam jak w latach 70 i 80 bez przerwy były naprawiane Toski ,Rubiny i wszystkie inne.Trochę mnie dziwi Twoja słaba ocena jakości obrazu z Cyfry+(tylko ładny NG HD?).Może trzeba trochę popracować nad ustawieniami anteny,kablami,wtyczkami?
 
Ostatnia edycja:

DARON62

New member
Dziękuję za słowa otuchy. Zresztą od początku pomagasz mi cennymi radami i podpowiedziami . Dziękuję . Co do jakości i ustawień postaram się napisać coś więcej jak tylko otrzymam go z naprawy . Jak na razie to dzisiaj mija dokładnie dwa tygodnie jak wysiadł i tydzień jak został zabrany do serwisu (Wrocław) . Ciekawe jak długo to będzie jeszcze trwać ?
 

JarBKJar

New member
Panasonic PY/PZ800(42,50,58)

Jestem u progu zakupu tego TV.Prosiłbym szanownych użytkowników o podzielenie się wrażeniami za współpracy tego TV(PY/PZ42) z konsolami Ps3,Xbox360.Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad Sony 40W4500.Używać będę do konsol i SD(multimedia).Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.Pozdrawiam:)
 

Dziura.m

New member
Witam jako ze od tygodnia jestem uzytkownikiem Py800 dołączam sie do pytania mojego poprzednika . Drugie moje pytanie jest nastepujące czy w przypadku plazmy moge bezkarnie korzystac z trybu 4:3 ?? Studiując zawartosc tego forum dowiedziałem sie ze w przypadku LCD skutkuje to uszkodzeniem trwałym matrycy , ktore nie podlega gwarancji Niestety nie znalazłem takowego info odnoszącego sie do technologii PDP. W instrukcji również żadnej tego typu inf. nie znalazłem.
Dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Problem dotyczy bardziej plazm, niż LCD. Jednak Twój Panasonik wyświetla szare pasy po bokach w trybie 4:3, aby wyrównać stopień świecenia obszaru obrazu i pasów bocznych.

ArtS :)
 

Dziura.m

New member
Dziękuje za odpowiedz .
Jeśli można chciałbym zapytać ( w związku z planowanym zakupem PS3 ) o zjawisko "ghostingu" "judderingu" w tym odbiorniku . Naczytałem się o tych niedogodnościach tymczasem póki co nie zaobserwowałem ww. zjawisk ani podczas oglądania filmów na DVD ani np gier interaktywnych (które oferuje UPC w pakiecie tv cyfrowej ). Fakt faktem ze tydzień czasu zabawy to nie za długo , ale wydaje mi sie ze zauwazyłbym coś mając na uwadze to ze szczególnie sie temu przyglądałem . No i właśnie dochodzimy do sedna sprawy czy ten Panasonic to jakis przełom jeśli chodzi o te kwestie (co rzecz jasna bardzo by mnie ucieszyło) czy poprostu zródła sygnałów jakich teraz używam nie uwydatniają tych słabości i wszystko wyjdzie dopiero pod konsolą .
Pozdrawiam.
 

manifestus

New member
Dziś zamówiłem 50PY800.
"TV powinien być dostępny 3 dni do 2 tygoni, z czego duże prawdopodobieństwo, że będzie szybciej"
Zobaczymy ;)

Czy do tego TV dołączony jest stojak? W niektórych sklepach internetowych pisze ze jest w wyposażeniu, a w niektórych wymieniają baterie do pilota, a nic o stojaku.
 

espero

New member
Wreszcie otrzymalem dzisiaj swoj 50PY800. Zakupilem go w sklepie internetowym EuroRTVAgd w cenie 7999 (w tej chwili znowu jest cena 9999, ale z tego co slyszalem za kilka dni ma wrocic 7999). Maja duze zapasy i zamowienia realizowane sa w 24h.

Wrazenia sa bardzo pozytywne. TV ma jednak zewnetrzna szybe, ktora jest jedna tafla szkla razem z ramka. Wyglada to bardzo fajnie.
Skalowanie SD na bardzo dobrym poziomie, funkcja IFC bardzo przypadla mi do gustu - idealna plynnosc obrazu. Niestety jest jeden mankament, ktory zreszta wykryto podczas testu na konkurencyjnym forum. Czasem wystepuje swojego rodzaju solaryzacja - przeswietlenie obrazu w niektorych miejscach (oczywiscie w tych, w ktorych nadawany jest zbyt jasny obraz np. niebo). Jakakolwiek regulacja parametrow obrazu tu niestety nie pomoze. Dziwie sie, ze Panasonic pozwolil sobie na taki mankament.
Chce jednak uspokoic osoby, ktore chca kupic ten TV. Ta wada nie wplywa zbytnio na caloksztalt. Obraz w 90% czasu jest super! kolory swietnie nasycone, czyste.
Odnosnie wiatrakow - idealna cisza, nic nie slychac.
TV sprzedawany jest z solidna (lekko obrotowa) podstawa stolowa.
 
Do góry