Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

gofer

New member
Panowie teraz generalnie certyfikat THX nic nie znaczy bo każda firma może go kupić za kasę, a nie jak to było przed laty
niema się czym stresować:grin:
amerykanom dorzucili jedną naklejkę więcej żeby się cieszyli:-D
 

RheeTCT

New member
Czy to stwierdzenie typu:"oni wszyscy kradną"?Czy masz jakieś podstawy by tak twierdzić?Choćby jakiś artykuł prasowy,czy cokolwiek?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Pomijajac menu jak tam obraz dobrze swieci? Masz porownanie z jakims innym tv?
Mam obok Toshibę LCD, 42 Z3030

Toshiba ma napewno ostrzejszy obraz ale Panasononic o wiele plynniejszy i chyba prawdziwsze odwzorowanie kolorow, mysle ze plazma jednak pokazju bardziej "naturalny" obraz niz LCDki ktore są przesycone kolorami i ostroscią, co jest az nazbyt nienaturalne

Zauwazyłem jeden dziwny objaw z dzwiekiem w nocy

Jest cos w rodzaju delikatnego pierdzenia, jakby kartka szelescilaprzylozona do glosnika, cos jakby pyrkało wraz z dzwiękiem... jak dam na dwie kreski od wylaczenia dzwieku - czyli bardzo cicho ale w nocy taka wlasnie cisza jest :)

Nie wiem co to moze byc, czy to tylko u mnie ??

Jak dam głosniej, chocby juz 4 kreski to jest juz ok, dzien normlanie jest poziom około 10-14 kresek i jest jeszcze "cicho.." :)

I ogolnie to obraz SD o niebo lepszy niz na LCD był

Nie ma pikselkow :) i przyjemniejszy dla oka
 
Ostatnia edycja:

puhotaki

New member
gofer napisał:
Panowie teraz generalnie certyfikat THX nic nie znaczy bo każda firma może go kupić za kasę, a nie jak to było przed laty
niema się czym stresować:grin:
amerykanom dorzucili jedną naklejkę więcej żeby się cieszyli:-D
Hmm, to nie jest tylko kwestia naklejki, ale ustwień obrazu, których w innych niż wersja US po prostu nie ma.
 

puhotaki

New member
Niestety nie mogę jeszcze wklejac linków więc zacytuje wypowiedź jednego ze szczęśliwych właścicieli (avsforum):

Sound seems good (there should be a law ALL TVs should come with sound like this).
The THX seems just about perfect out of the box. The only change I made is "on" for color management.
"Standard" comes default is the CAT on - and my first impression is it is very good both with lights "on" and "off". At least this time Panasonic did very good at actually making "standard" mode and "THX" mode really useful !!!!!! and really functional.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
puhotaki

No ja nie wiem czy nie ma przypadkiem tej elektroniki juz w naszych PY800

Testowałem wczesniej PY85 i odwzorowanie kolorow wydaje sie być juz własnie zdecydowanie lepsze na moim PY800 niz kiedys oglądałem na PY85

PY85 ciągle był "niebieski" ;)
 

puhotaki

New member
HDTV_Fan

Elektronika zapewne jest ta sama, nawet z uwagi na koszty produkcji. Pozostaje pewnie kwestia innego firmware zawierającego ustawienia dla trybu THX. Może się mylę, niestety z pokorą muszę przyznać, że za mało wiem na ten temat.
 

dario135

New member
odebralem dzis mojego 42pz800
narazie mam podlaczony tylko polsat cyfrowy
ogladam juz drugi mecz ustawienia wszystko na pol , eco, no i jestem pod wrazeniem sygnal sd poprostu miazga
noc przedemna na proby, juz niedlugo pierwsze spostrzezenia ale chyba dopiero w monday bo jutro pracuje
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
dario

mam prosbe, zobacz u siebie czy masz podobne objawy z dzwiękiem jak u mnie i czy masz "zle" ? włozony panel ??

U mnie po lewej stronie panelu jest wiekszy odstep od "konca panelu" niz patrzac po prawej - około kilku milimetrów
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmm

No to u mnie wsadzili troche zle panel :( - wymieniac na inną sztukę ?

No i nie wiem co z tym dzwiękiem...

Mogłbys to sprawdzic ?

Przypominam ze taki "efekt" jest na bardzo minimalnej głosnosci TV
 

gibi32

New member
u mnie panel też dobrze wstawili :)a co do dzwięku przy minimum mam wrażenie jakby delikatnie brzęczał żeby to usłyszeć musiałem podejść do tv oglądam z 3,5 metra więc przy takim ustawieniu i tak bym nic nie słyszał jedna kreska dalej i jest wszystko oki
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No to by wynikało ze pierdzenie dzwieku przy minimalnych ustawieniach to standard w tym TV, a szkoda :(

Ja w nocy mam minimalne ustawienia bo do TV nie mam daleko, około 3 metrow ( albo mam zbyt dobry słucha i tyle musze dac jak zona spi :)

A co do ustawienia panela w srodku, czemu u mnie go tak krzywo wsadzili, tzn nie krzywo ale przesuniety bardziej w prawo ( tzn widac cały obraz ) i wynik jest taki ze patrzac od przodu to tak jak widac charakterystyczne kreski ( linie ) przy koncu panela to z lewej strony widac je bardziej niz prawej, tak jak mowiłem około 3 mm wiecej

U Was naprawde jest idealnie rowno po lewej jak i prawej ?

Bardzo bym prosił sprawdzcie to dokładnie

Nie wiem czy olać to, czy wzywac serwis by ustawili dobrze panel czy wymieniac na inny ( wymienią na iny to sie moze jeszcze okazać ze np trafi mi sie jakis ze spalonym pikselem :-/ lub cos jeszcze gorzej )

Ze ja tak zawsze musze miec cos nie tak jak cos kupie... ehhh
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Mam pytanie do posiadaczy serii PY800. Podczas ogladania meczu zauważacie efekt falowania trawy lub postrzepionych linii boiska?
Na moim PX80 to występuje i zastanawiam się czy to jest wina sygnału czy zastosowania gorszej elektronik?

Pozdrawiam
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmmm

Oglądałem wczoraj na Polsat Sport HD i HD Suisse mecz Turcja ktos tam ;) - nie było pofalowanej trawy, na HD Suisse lepsza jakosc przekazu niz Polsat Sport HD

U mnie nie zauwazłyem zadnego faloania trawy czy tez poszarpanych lini, jedynie co to jak piłka leci na tle trybun to czasem "sie zgubi" :) ale tak juz działa to nasze IFC w Panasie ;) choc robi o wiele wiecej dobrego niz złego :)
 
Ostatnia edycja:

gibi32

New member
wczoraj gdy oglądałem mecz szwajcaria- czechy zuważyłem brak płynności obrazu np. gdy obraz z kamery był oddalony piłka leciała wysoko po wykopie bramkarza i zmieniała się w mały punkt na ekranie obraz samej piłki się rozmazywał przez ułamek sekundy czytałem o tym problemie w lcd ale w plazmie! a jak u was to wyglądało? może to wina mojego kabla hdmi
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
U mnie jest płynny :)

Tak z innej beczki ciut, dlaczego plazma jak mamy wiekszosc koloru białego to sprawia efekt jakby migotoła ??

Myślałem ze to juz przeszłosc...
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
UWAGA - do posiadaczy PY800 lub PZ800

Własnie sprawdziłem go pod komputerem na Nokia Test Monitor

Mam 3 walniete piksele - to juz do wymiany podlega ??

I jeszcze jeden zły objaw - jak włacze obraz kontrolny ( kratkę ) z PCta po HDMI pelnych 1920x1080 - tzn ta plansze testowa to brakuje mi lini po lewej stronie, tej całej pionowej, jakby panel nie miał pełnych 1920x1080

Mozecie to sprawdzic u siebie czy macie tak samo ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry