Panasonic PX80

otan

New member
Bez reklam
Zymek napisał:
Ja mam z literą E.Jest tam możliwosc wyboru np.wersji dla Polski /nie znajduje dekodera DVB/.Zatem po co sie robi wersję PX80P tylko dla POlski skoro jest to to samo co PV80.Nie wiem czy dobrze rozumuję.


Wersja PX80E jest z językiem również i Polskim, mimo że to wersja Europejska. Nie ma wersji PX80P przeznaczonej tylko na rynek Polski.
To że masz do wyboru język Polski, to nie znaczy że jest to odbiornik wersji krajowej. Jak dasz kraj Niemcy to odbiornik wykryje sygnał jak będzie w jego zasięgu. W niektórych miastach puszczany jest przez TVP testowy sygnał DVB. Pod granicą z Niemcami bez problemu złapiesz stacje przez DVB.
 

miles19

New member
Moduł CI (Common Interface) MPEG-4 - jaki ??

Ktoś tu wcześniej pisał o tym, że można wrzucić moduł Common Interface do Panasonic i obraz z TVPowskiego multipleksa będzie wyświetlany, problemem był dźwięk, ponieważ wbudowany tuner DVB-T nie ma dekodera DD 5.1. Ale od kilkunastu dni fonia jest nadawana podwójnie, tj. w AC3 i MPEG-2, pytanie tylko czy tak będzie docelowo?

Kilka dni temu pojawiło się też oficjalne zalecenie Ministra Infrastruktury, aby kupować nowe TV z tunerem MPEG-4/H.264 lub ze złączem CI, umożliwiającym dokupienie modułu MPEG-4. Wynika z tego, że dźwięk, przynajmniej TVPowski będzie na 2 ścieżkach - AC3 i MPEG-2 naraz.

Z modułów MPEG-4 na rynku są w tej chwili 2 wersje:
- Viaaccess - koszt ok. 170-180 PLN
- Conax - koszt ok. 240-250 PLN
Który z nich wybrać ??

Czy ktoś testował te moduły i jak jest z nimi jeśli chodzi o stabilność - oba bardzo się grzeją, a Viaaccess często się wieszał, za to wchodził do prawie każdego TV. Conax jest bardziej stabilny, za to nie każdy TV go wykrywa - ciekawe jak to jest w przypadku PX80E...

Aaaa i czy ten moduł będzie mógł odtworzyć MPEG-4 High Profile (HD) ?? Myślę że raczej nie, ale szuka speca który mi to potwierdzi..

P.S. I jeszcze jedno pytanie - z tego TV chyba nie można wyprowadzić dźwięku po coaxial/SPDIF pod amplituner? jak można to uświadomcie mnie, jak to zrobić...
 

Zymek

New member
otan napisał:
Wersja PX80E jest z językiem również i Polskim, mimo że to wersja Europejska. Nie ma wersji PX80P przeznaczonej tylko na rynek Polski.
To że masz do wyboru język Polski, to nie znaczy że jest to odbiornik wersji krajowej. Jak dasz kraj Niemcy to odbiornik wykryje sygnał jak będzie w jego zasięgu. W niektórych miastach puszczany jest przez TVP testowy sygnał DVB. Pod granicą z Niemcami bez problemu złapiesz stacje przez DVB.

Zgadzam się w zupełnosci.Po prostu ktos wczesniej napisał że jest wersja z literką P /w domniemaniu dla Polski/ stąd te moje wątpliwosci.
 

Zymek

New member
otan napisał:
A pod poszczególnymi oznaczeniami literkowymi mogą kryć się dodatkowe funkcje występujące i przydatne w danym kraju. Nasz model PV nie ma DVB bo u nas nie ma nadawców sygnału cyfrowego TV naziemnej.
Nasze krajowe modele "PV" powinny być tańsze w stosunku do modeli PX ze wzgledu na uboższe wyposażenie. Jest odwrotnie. :roll:


W oparciu o ceneo :cena naszego TV PX80 nieco ponad 2,7 k.Dobry miesiąc temu kupowałem po 3,5k.Chodzi o model 42".
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Najtaniej widziałem po 3184zł. Potaniały o około 10% do ceny sprzed 2 miesięcy.8) Przyszli nabywcy zacierają ręce. Oby ten trend się utrzymał.
 

miles19

New member
Właśnie odpiąłem kablówkę i podpiąłem antenę kierunkową z dachu, no i mam POT (kanał 23) w DVB-T. W Poznaniu sygnał ze Śremu mam oceniony jako 8/10, a będzie lepiej bo końcówki mam narazie prowizyroczne, a antena bez wzmacniacza :O

IMHO TVN najlepiej, Polsat nieco gorzej, a TV4 to cienizna, ale nawet na kabówce zawsze odstawała... mimo wszystko jestem nieco zawiedziony, spodziewałem się więcej detali :(

W tygodniu wrzucam CI Viaccess NP4 i zobaczymy jak tam kanały w MPEG-4 od TVP.

W jednym ze sklepów znalazłem info, że Viaccess NP4 może pracować w SD i HD 720p. Może ktoś to potwierdzić? Czy wbudowany tuner DVB-T może w ogóle odebrać syngał High Profile ??
 
Ostatnia edycja:

daweed

New member
na ceneo 42px80 jest za 2800 tylko ten sklep oferuje transport od 300zł ;-)

pewnie tv nie bedzie na stanie, dojda 2 tygodnie czekania i okaze sie, ze cena poszla w gore :)
 

Zymek

New member
MNie wychodzi 2920 zł/2738 zł +dostawa standard 182 zł/.Tylko przy dostawie standard z Francji mozna faktycznie długo poczekac ,co do ceny to jak zaklepia zamówienie to nie powinna ulec zmianie.
 

krzyno

New member
miles19 napisał:
Właśnie odpiąłem kablówkę i podpiąłem antenę kierunkową z dachu, no i mam POT (kanał 23) w DVB-T. W Poznaniu sygnał ze Śremu mam oceniony jako 8/10, a będzie lepiej bo końcówki mam narazie prowizyroczne, a antena bez wzmacniacza :O

IMHO TVN najlepiej, Polsat nieco gorzej, a TV4 to cienizna, ale nawet na kabówce zawsze odstawała... mimo wszystko jestem nieco zawiedziony, spodziewałem się więcej detali :(

W tygodniu wrzucam CI Viaccess NP4 i zobaczymy jak tam kanały w MPEG-4 od TVP.

W jednym ze sklepów znalazłem info, że Viaccess NP4 może pracować w SD i HD 720p. Może ktoś to potwierdzić? Czy wbudowany tuner DVB-T może w ogóle odebrać syngał High Profile ??


ja po podłączeniu anteny dachowej szerokopasmowej nic nie mam, tuner DVB-T nic nie znalazł podczas wyszukiwania, analogowy oczywiście wszystkie łącznie z czeskimi a także Puls.
Mieszkam w centrum Wrocławia, nie wiem jaki sygnał jest u nas :hmm: może ktoś coś wie na ten temat :?:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ponieważ widzę taki błąd już nie pierwszy raz, więc pozwolę sobie zwrócić nań uwagę.

Nie piszemy Emitel'a, a Emitela, podobnie jak nie piszemy Andrzej'a, a Andrzeja.

Apostrof dodajemy tylko wówczas, gdy na końcu wyrazu znajduje się litera, która niejako "przeszkadza" w łatwj odmianie. Np. Colgate'a. Choć najczęściej tych wyrazów się raczej nie odmienia.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ponieważ widzę taki błąd już nie pierwszy raz, więc pozwolę sobie zwrócić nań uwagę.

Nie piszemy Emitel'a, a Emitela, podobnie jak nie piszemy Andrzej'a, a Andrzeja. Apostrof jest tu po prostu zbędny.

Apostrof dodajemy tylko wówczas, gdy na końcu wyrazu znajduje się litera, która niejako "przeszkadza" w łatwj odmianie. Np. Colgate'a. Choć najczęściej takich wyrazów się raczej nie odmienia.

ArtS :)
 

krzyno

New member
miles19 - THX,
Poczytałem troszkę i jestem bardziej uświadomiony. Szkoda że testy sie skończyły :( były akurat w MPEG-2, więc bez dodatkowych modułów mógłbym oglądać. Pytanie czemu przestali testować :?: vbmenu_register("postmenu_218000", true);
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Jestem ciekaw jak sobie poradzą w przyszłości z odbiorem cyfrowej TV naziemnej posiadacze TV bez tunera DVB-T. Dokupienie tunera nie do końca chyba rozwiąże problem odbioru.
Do pełnego wykorzystania możliwości cyfrówki naziemnej potrzeba bardziej rozbudowanego menu. Takie menu dostosowane do obsługi DVB ma już model PX. A co z modelami TV które mają menu tylko do obsługi tradycyjnego sygnału? Ile kosztuje taki tuner DVB-T?

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Do obsługi zewnętrznego dekodera wystarczy wybranie odpowiedniego wejścia. Po co Ci jakieś rozbudowane menu w telewizorze?

ArtS :)
 

Zymek

New member
Tylko że tuner zewnętrzny TV naziemnej na dzień dzisiejszy to wydatek ok 750 zł/wg.allegro/ zł a moduł dekodujący na CI ok.200 zł.
 

otan

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Do obsługi zewnętrznego dekodera wystarczy wybranie odpowiedniego wejścia. Po co Ci jakieś rozbudowane menu w telewizorze?

ArtS :)


W modelach PX menu do obsługi DVB jest inne, niż do obsługi analoga. Stąd moje pytanie.
Do obsługi MPEG-4 wystarczy w modelu PX zwykły moduł dekodujacy CI tak jak napisał Zymek :-D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli podłaczymy zewnętrzny tuner DVB-T, ma on swoje menu i osobne menu do jego obsługi w telewizorze nie będzie przecież dostępne.

ArtS :)
 

otan

New member
Bez reklam
A jeśli ktoś będzie chciał zamontować oryginalny tuner Panasonica DVB-T a nie dodatkowy tuner zewnętrzny ?
 
Do góry