Panasonic PX80

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli różnica w cenie nie jest duża, to warto. W przeciwnym wypadku nie stracisz zbyt wiele. Opinie na temat różnic w jakości między tymi modelami są podzielone. Jedni mówią, że różnicę widać, inni że nie. Gdybym miał wybierać między tymi modelami zwróciłbym uwagę na wyposażenie w wejścia sygnału oraz na fakt błyszczącej obudowy w PV80 w stosunku do matowej w PV8.

ArtS :)
 

leader7606

New member
Dzięki za pomoc właśnie kupiłem PV8P ze względu na cenę gdyż nie miałem gotówki a ten był za 1900 zł.U nas w bydgoszczy PV80 był najtaniej za ok 2400 w sklepie internetowym a ja nie mogłem czekać gdyż poprzedni tv wysiadł.Wielki browar dla wszystkich za pomoc.Sygnał z kablówki jest słaby a na tym tv obraz rewelka.Będę dalej zaglądał na forum gdyż muszę kupic nowe kino i szukam porady co warto kupić do 1500 do tego tv.dzięki
 

Proxa

New member
Rozmawialem dzis z Panasonic Polska

Oficjalnie:

książka Pan Europen Guarantee obowiązuje na pow. całej europy.

TV możemy oddać do gwarancji (mowie tu o modelu PX80) jeśli w książce jest wbite :

-paragon/rachunek
-pieczęć firmy która nam to sprzedała
-model i numer seryjny TV

oczywiście na rachunku musi być data , cena

Reasumując można zakupić tv w niemczech i mieć gware w polsce
 

viallos

New member
Ponieważ jestem posiadaczem modelu PX80 mam pytanie czy kupując Moduł Conax TechniCrypt CX CAM z TNK (Na Hollex.pl piszą że moduł współpracuje z kartą bez problemu) będzie on kompatybilny z tym TV?

Dzięki za pomoc
 

Kedarz

New member
Ale co chcesz osiągnąć ?
Bo TNK nie obejrzysz i tak - do tego jest potrzebny tuner sat.
A naziemnie nic nie nadaje w systemie conax.
 

viallos

New member
Sądziłem że właśnie po to jest ten moduł CI plus wejście CI w moim TV pełnią funkcję dekodera i że już nie potrzebuje dodatkowego :???:

Jeżeli potrzebuje dodatkowo dekoder po co zatem to wejście CI w TV? Tylko do odbioru cyfrowej TV naziemnej?

Sorry za takie pytania, ale podobno nie ma głupich pytań. Ponadto takie samo pytanie zadałem na forum SATKurier i tam dostałem odpowiedź że prawdopodobnie zadziała. Tak więc jestem już kompletnie zmieszany.
 

Kedarz

New member
Programy tv są nadawane cyfrowo poprzez satelitę , kabel lub naziemnie.
Aby odbrać te kanały potrzebujemy odpowiedni tuner : sateltarny (DVB-S) , kablowy (DVB-C) lub do odbioru telewizji naziemnej (DVB-T).
Teraz w każdym sposobie nadwania kanały te mogą być darmowe tzw. FTA ( z ang. Free To Air) bądź kodowane.
Do odbioru FTA wystarcza sam tuner ( odpowiedni do rodzaju transmisji).
Do odbioru kanałów kodowanych (czyli dodatkowo płatnych) potrzebujemy karty kodowej. (mamy różne systemy kodowania np. Seca, Nagravision, Conax, Irdeto, Viaccess i parę jeszcze innych)
Tak więc gdzieś tą kartę trzeba wsdzić i do tego jest moduł. Kartę wsadzamy do modułu. W Twoim przypadku kart TNK to karta Conax tak więc i moduł powinnien być obsługujący system conax.
Są również moduły uniwersalne , które obsługują więcej niż jeden system ale są prze to droższe.
Reasumując :
TNK nadaję poprzez satelitę i aby ją odebrać potrzeba tunera satelitarnego (DVB-S) a w Twoim panasie masz tuner do tv naziemnej (DVB-T) .
Jeżeli w Polsce w końcu ruszy jakiś pakiet TV nadavany cyfrowo naziemnie i będzie kodowany w jakiś systemie to właśnie wtedy będziesz mógł użyć odpowiedniego modułu i karty w swoim TV aby go odebrać.Póki co to gniazdo jest bezużyteczne.

Istnieje też moduł który "zamienia" sygnał nadawany w kompresji mpeg-4 (tak w większości nadawane są polskie testy DVB-T) na sygnał w kompresji mpeg-2 ( w taki system kompresji wyposażony jest Twój telewizor) .
Niestety z tego co cztałem moduł ten nie dział na PX80 :(

Mam nadzieję że za mocno nie zagmatwałem.
 

viallos

New member
Dzięki serdeczne. Na Sat Kurierze też już sprostowali. W takim razie nie pozostaje mi nic jak zakupić kolejny dekoder sat.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź - mam nadzieję że przyda się innym laikom.
 

pawel_gr

New member
TH-42PX80EA czy TX-P42X10E???

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem plazmy i w wyborze pozostały już tylko 2 modele Panasa: TH-42PX80EA i TX-P42X10E.
Doradźcie czy wybrać zastępce PV-80 czy jego następce???:confused:

Dzięki i pozdrawiam
 

frantotti

New member
pawel_gr napisał:
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem plazmy i w wyborze pozostały już tylko 2 modele Panasa: TH-42PX80EA i TX-P42X10E.
Doradźcie czy wybrać zastępce PV-80 czy jego następce???:confused:

Dzięki i pozdrawiam
mam dokładnie ten sam problem..........
i chyba sie skusze na nowy model TX-P42X10E,chociaz wkurza mnie ten bok
w którym wszystko wywalili na wierzch.:roll:
 

pit24316

Member
PX80 a X10

Wg mnie: różnic w jakości obrazu nie stwierdziłem a menu i pilot zdecydowanie lepsze (praktyczniejsze) w PX80
 

zblues

New member
automatyczne wyciszanie reklam

Witam
Mam pytanie do użytkowników modelu- px80E.
Czy wymieniony model posiada tryb wyciszania głośnych reklam?
Z góry dziekuje za odpowiedź
Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Swoją drogą to "programy" miałyt być chyba karane za głośniejsze nadawanie reklam?! Jak widać polsat najbardziej to olewa........
 
Do góry