Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

Biker

New member
Opd

po prostu nie świecą, są czarne
Mogą mieć wypalone tzw. subpxele. Wtedy świecą np. na czerwono.
Jak kupowałem 3 miesiące temu laptopa to trafił mi się taki że 3 pixele obok siebie świeciły na czerowno (stale!). 30 min się wykłucałem z gościem w sklepie żeby mi wymienili.
Pozdrawiam
 

rybka.w

New member
pablo1234 napisał:
Będą zapalone na stałe punkty np: na czerwono


... czyli rozumiem że wszystko jest dobrze jak np. obraz jest , powiedzmy, czarno - biały i podobny do obrazu przy wyłączonej antenie na zwykłym telewizorze ? Sorry ale inne porównanie nie przyszło mi do głowy :-? ;) Pozdrawiam
 

Paweł Dziuba

New member
Wypalone piksele - reklamacja sklepu .

Witam i pytam :
Wiadomo że klientowi nie przysługuje prawo do wymiany LCD - nawet
w kilka/kilkanaście dni od zakupu - na nowy gdy stwierdzi kilka/kilkanaście wypalonych pikseli . Bo taką usterkę dopuszczają normy tech .
Natomiast co robi sklep gdy w czasie wystawiania LCD pojawią się
takie piksele - czy sklepowi dystr. lub producent wymienia takowy na nowy egzemplarz ??? Jeśli tak jest - to jest to skandaliczne
traktowanie klientów !!!
Z tym pytaniem zwracam się - przede wszystkim - do sprzedawców
( Kiki , inni ) obecnych na tym forum .
LCDiki jakich prod. ( słyszałem o jednym ) mają gwar. na zero wypalonych pixeli ? Wiem że niektórzy producenci LCD dają krótką - np. 1 tydz. - gwar. na 0 wypalonych pixeli - którzy to są ?
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Przepraszam że się wtrącam .Znajomy przywiózł z niemiec panasonica Lx70
podłączyl do kablówki i obraz jest b.dobry.Ja czekam na Lx 700.Czy może ktos mi wyjasnić łopatologicznie jaka jest róznica w Lx70,a Lx700.co jest w jednym,a czego nie ma w drugim. Nie jestem biegły w tych zabawkach. Czytałem obie instrukcje,ale nie bardzo widzę róznice.Dzięki
 

dagie

New member
Korniszon napisał:
Przepraszam że się wtrącam .Znajomy przywiózł z niemiec panasonica Lx70
podłączyl do kablówki i obraz jest b.dobry.Ja czekam na Lx 700.Czy może ktos mi wyjasnić łopatologicznie jaka jest róznica w Lx70,a Lx700.co jest w jednym,a czego nie ma w drugim. Nie jestem biegły w tych zabawkach. Czytałem obie instrukcje,ale nie bardzo widzę róznice.Dzięki

Zajrzyj tutaj:
http://panasonic.pl/oferta.php?sub=237&compare=&prod3437=on&prod3438=on

Główne różnice:
1. Lepszy dźwięk w LX700
2. Więcej wejść HDMI w LX700
3. Gniazdo pamięci SD w LX700
4. PIP/PAP w LX700
5. Inny wygląd, Większe wymiary LX700
6. Złącza, które w LX70 są z boku w LX700 są z przodu (chyba):)
 

mikey2spikey

New member
dagie napisał:
Zajrzyj tutaj:
http://panasonic.pl/oferta.php?sub=237&compare=&prod3437=on&prod3438=on

Główne różnice:
1. Lepszy dźwięk w LX700
2. Więcej wejść HDMI w LX700
3. Gniazdo pamięci SD w LX700
4. PIP/PAP w LX700
5. Inny wygląd, Większe wymiary LX700
6. Złącza, które w LX70 są z boku w LX700 są z przodu (chyba):)

Wiem, iz nie jest to bezpośrednio związane z tematem, ale ciekawi mnie co tak naprawde daje nam funkcja PAP?
Z tego co wiem, PAP, czyli obraz i obraz, oznacza, że możemy ekran podzielić na pół w pionie i z lewej mieć jeden obraz, a z prawej drugi. Jezeli LX 700 posiada tylko 1 tuner, to z funckji PAP mozna sorzystac jedynie w wypadku podlaczenia dodatkowego urzadzenia, np. DVD, dekoder n-ki, itp ? Dobrze to rozumiem?Czyli podlaczajac DVD mozemy na polowie ekranu miec dowolny program, a na drugiej polowie film DVD? N- recorder posiada bodajze 2 tunery. Czy jest wiec taka mozliwosc, że podlaczajac n- recordera bedziemy ogladali 2 rózne programy jednczesnie na dwoch polowach ekranu? Po jakich zlaczach dziala PIP/PAP oraz po jakich zlaczach dziala telegazeta na tym TV?
z gory dziekuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kazdy telewizor z PIP-em jesli ma jeden tuner - to możliwść jest podziału ekranu i odbioru jednego obrazu z sugału który masz , a drugi z drugiego urządzenia / np. dvd, kamera, aparat .../
Jesli drugie urządzenie ma tuner - np. magentowid czy nagrywrka dvd - wówczas masz dwa dowolne programy na ekranie.
N- rekorder ma dwa tunery ale dla siebie.
pozdrawiam
 

snowdwarf

New member
32LX70P już w polsce

od wczoraj jestem szczęśliwym :)D) posiadaczem lx70P... po ponad miesiącu oczekiwania wreszcie...
wreszcie...
podziękowania dla panasonica w gliwicach...
 

dagie

New member
snowdwarf napisał:
od wczoraj jestem szczęśliwym :)D) posiadaczem lx70P... po ponad miesiącu oczekiwania wreszcie...
wreszcie...
podziękowania dla panasonica w gliwicach...

Gratuluję! Opisz wrażenia bo też jestem zainteresowany tym modelem:)
 

juras32

Member
Kurde wydaje się być ciekawy ten lcd.
Wcześniej myślałem o Loewe Concept L32, sharp lc-32bv8e a tutaj taka chyba okazja.I bądź tu człowieku mądry hehehe.
 

Paweł Dziuba

New member
Paweł Dziuba napisał:
Witam i pytam :
Wiadomo że klientowi nie przysługuje prawo do wymiany LCD - nawet
w kilka/kilkanaście dni od zakupu - na nowy gdy stwierdzi kilka/kilkanaście wypalonych pikseli . Bo taką usterkę dopuszczają normy tech .
Natomiast co robi sklep gdy w czasie wystawiania LCD pojawią się
takie piksele - czy sklepowi dystr. lub producent wymienia takowy na nowy egzemplarz ??? Jeśli tak jest - to jest to skandaliczne
traktowanie klientów !!!
Z tym pytaniem zwracam się - przede wszystkim - do sprzedawców
( Kiki , inni ) obecnych na tym forum .
LCDiki jakich prod. ( słyszałem o jednym ) mają gwar. na zero wypalonych pixeli ? Wiem że niektórzy producenci LCD dają krótką - np. 1 tydz. - gwar. na 0 wypalonych pixeli - którzy to są ?

Mam nadzieję że powyżej nie poruszyłem tematu tabu ;) :-? :confused: :rolleyes: .
Kiki , Inni ( sprzedawcy ) zorientowani w temacie - proszę o szczere i merytoryczne odpowiedź na powyższe pytania .
Pozdrawiam Wszystkich .
 
Ostatnia edycja:

watsup

New member
czy są dostępne matryce 40 cali lub 42 ?

Witam 4ll,
czy jest już dostępny ten model Panasa w 40 lub 42 calowym wydaniu?
Jeśli tak to gdzie ? i za ile ?

Pzdr
 
Do góry