Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na pierwszy rzut oka zarówno Panasonic LX 700 jak i Sharp RD2 mają w Sd bardzo zbliżoną jakość. Co do wyglądu to każdy będzie miał swoją opinię - ja wybrałbym Panasonica. jesli chodzi o czerń i kąty boczne również wygrywa Panasonica ze swoją nową matrycą .
Co do płynności - wybierałbym Sharpa RD2 .
Przy sygnałach cyfrowych nie powinieneś przejść obojetnie obok Loewe Xelosa 32" . Jesli ktoś zna firmę i posiada sygnał cyfrowy - jest zachwycony jakoscia.
Również w HD nie ma sobie równych.
Za kilka dni wjeżdżają też długo oczekiwane najnowsze modele JVC 32 P 80 oraz trochę dłużej poczekać trzeba na Sony D 3000.
Sam jestem ciekawy z konfrontacji - Loewe , Panasonic, JVC, Sharp, Sony.
 

rybka.w

New member
Witam. Po pierwszych dniach testowania LX70P powiem krótko że to naprawdę dobry LCD :grin::grin::grin:
Fakt jest faktem, że w dużej mierze decyduje tutaj sygnał jaki mu dostarczymy (słaby lub dobry, czyli antena naziemna lub któryś z operatorów cyfrowych, DVD. itp. itd.) to m in. powoduje że powiemy iż jest dobry odbiornik lub zły. Ja mam porównanie na Polsacie cyfrowym i powiem że niektóre kanały to DNO :( a niektóre są naprawdę całkiem niezłej jakości :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: Krótko. Ten LCD jest wart tej ceny. Pozdrawiam.
 

rudy9999

New member
Witam,

Czy ten telewizor (lx70 lub lx700) nadaje sie jako monitor do komputera (wersja 26 cali). Czy ktos testowal polaczenie z PC po D-sub? Czy obcina rogi, czy tez jest OK. Jak wygladaja DivX?

Pozdrawiam
 

rudy9999

New member
Ortax: dzieki za linka.

Na forum (z linka podanego przez ortax360) ludzie pisza ze po podlaczeniu komputera z LX70 po D-sub, jest rozciagniety obraz o rozdzielczosci 1024x768. Na stronie

http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&p=panasonic_tx_26lx70_p

pisze:
Dostępne rozdzielczości sygnałów PC:XGA (skompresowane SXGA).

XGA to format 1024x768, WXGA to 1280x800. Jestem laikiem w sprawie LCD natomiast na moj rozum telewizor przyjmuje sygnal 1280X800 z komputera, konwertuje go do 1024x768 a nastepnie rozciaga na ekranie (zgadzalo by sie z tym co ludzie pisza na forum z linka).

Jako ze planuje uzywac telewizora jako monitor, czy nie lepszym wyborem bylby SAMSUNG LE26R82B. Ktos na forum napisal ze podlaczony komp przez DVI-HDMI pracuje 1360x768@60 z samsungiem. Czy w tym przypadku rowniez jest to rozciagniety obraz 1024x768? Jesli tak, lepszym wyborem bylby panasonic ze wzgledu na jego funkcje.
 
Ostatnia edycja:

Matthew

New member
No to jescze pytanko z mojej storny.

Czy próbował ktoś podłączyć C+ po HDMI z 32LX70? Chciałbym sie dowiedziec czy problem jest tylko pojedynczy czy 32LX70 nie bardzo chce wspolgrac z dekoderem HD Cyfry. Po podlaczeniu dekodera do telewizora po hdmi telewizor tylko mruga i nie chce wyswietlic obrazu. Przy tym samym ustawieniu zarowno 32LM70 jaki 32LE7 graja bez problemu...
 

Gatekeeper

New member
Witam serdecznie !

Jako że od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonic'a 26-LX70P (a raczej moi rodzice, bo to prezent dla nich) chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami.

Po pierwsze podziękowania dla kiki'ego. Telewizor zamówiony przez GG :) przyszedł niecały tydzień później. Żadnych problemów, wszystko w idealnym stanie. Instrukcja polska -jest; gwarancja - jest. No to jedziemy z koksem !

Design
Jeżeli chodzi o wygląd to jest raczej bez szaleństw, ale złego słowa też nie można powiedzieć. Plastik dobrej jakości o strukturze matowej. Telewizor umieszczony na obrotowej nóżce z możliwością obrotu o około 15 st. w płaszczyźnie poziomej. Brak jakichkolwiek wentylatorków.

Jeżeli chodzi o pilota to jest podobnie. Brak jakiegoś designerskiego szaleństwa, jak w przypadku pilotów PHILIPS'a ale poza tym jest naprawdę dobrze. Osobiście uważam że pilot o wiele lepiej prezentuje się w rzeczywistości niż na zdjęciach. Kształt typowo Panasonic'owski (czyli wszystko prostokątne), przyciski dostatecznie miękkie w dotyku, a zarazem dostatecznie twarde i sprężyste podczas wciskania.

Praca
Włączamy tv i sprawdzamy.
Żadnych błędów na powierzchni matrycy nie stwierdzono. Nie ma żadnych pasów poziomych ani pionowych. Równomierność podświetlenia oceniam na dobry+. Matryca podświetona równomiernie, z ciemniejszymi miejscami przy samych narożnikach (normalka)
Kąty: jest dobrze. Oceniam je na około 170st. Mniej więcej od 75 st. (licząc w kącie połówkowym) obraz zaczyna robić się lekko ciemniejszy, a kolory mniej nasycone.

Telewizorek chodzi cichutko, nic nie buczy. Jeżeli wyłączyć mu zupełnie głos, to można przy zupełnej ciszy (w nocy) usłyszeć pracę transformatora - normalka.
Lekko się zdziwiłem próbując włączyć/wyłączyć telewizor. Wszystko chodziło normalnie, a podczas włączania bądź wyłączania telewizor nie zawsze reagował. Wszystko dobre, co się dobrze kończy: okazało się że przy tych dwóch operacjach trzeba przycisk nacisnąć i przytrzymać.

Jeżeli miałbym na coś narzekać, to jedynie na czas zmiany kanałów. Zmiana kanału z jednego na drugi zabiera około 3-4 sekund. Jest to o tyle dziwne, że jeżeli zmieniam kanały poprzez przcisk KANAŁ+ / KANAŁ- to zmiana trwa około 1,5 sekundy.
Druga rzecz do poprawy w przyszłych modelach to dodanie manualnej regulacji podświetlenia matrycy. Czujnik podświetlenia czujnikiem podświetlenia, ale jak dla mnie to za mało. Ogólnie nie można narzekać na poziom czerni - jest dobrze, ale osobiście (gdyby była taka możliwość) zmniejszyłbym wartość podświetlenia o około 10-15%

Obraz
Tak jak już tutaj wspominano, wszystko zależy od jakości sygnału. Telewizor jest na razie podłączony do zwyczajnej anteny naziemniej i muszę powiedzieć, że nie jest źle....NIE JEST ŹLE. W zależności od audycji (nawet w obrębie tego samego kanału) czasami jest lepiej, czasami gorzej ale ogólnie nie ma na co narzekać. Kolorki OK, formatowanie też niezłe.
Jeżeli chodzi o smużenie, to jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nie występuje ono nawet przy słabym sygnale.
Niestety nie da się włączyć/wyłączyć opcji 100Hz, więc nie wiem ile ona w rzeczywistości daje. Jest domyślnie włączona i tyle. Jak już wspomniałem smużenia nie ma żadnego i obraz jest bardzo ładny, natomiast zgodzę się z kiki'm, że w tej chwili nie kwestionowanym mistrzem płynności obrazu jest jednak Sharp RD2E.

DVD
Hmmmm....nie miałem jeszcze okazji podłączyć :)

XBOX 360
Ustawiamy 720p i.......wygląda BOSKO. Ustawiamy 1080i i..........wygląda tak samo.....Szczerze, nie widzę różnicy - co nie zmienia faktu że w obu przypadkach obraz jest fenomenalny. Odpowiednie nasycenie kolorów robi swoje :)

Smużenia nie ma obsolutnie żadnego - przetestowałem na FORZA 2, Colin DIRT, Rainbow Six: Vegas i Gears of War. Jeżeli ktoś boi się o smużenie w szybkich grach, to naprawdę nie ma powodu. Obraz BAJKA !

Pdsumowanie
Jeżeli ktoś chce dobry telewizor w niewielkim rozmiarze, to LX-70 to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, z możliwych wyborów. Telewizorek bije na głowę Samsungi z serii S8x i R8x oraz JVC 26-X70. Jest ponadto 100Hz (to chyba jedyny 100Hz telewizor w rozmiarze 26") i ma się pewność, że w środku siedzi dobra matryca IPS Alpha, a nie jak w przypadku Samsunga, gdzie nie wiadomo co pakują (a pakują ostatnio matryce AUO). Jedyne wady jakie jestem w stanie wytknąć, to brak manualnej regulacji podświetlenia matrycy i trochę długi czas przełączania kanałów. Ogólnie POLECAM ! W skali 1-10 oceniam do na: 8.

pozdro

P.S. Jak tylko odzyskam aparat, wrzucę jakieś fotki :)
 

Rudeford

New member
Witam
Wszyscy tu chwalą Panasonica za dobrą czerń a moje wrażenia są zupełnie inne. Kupił go mój znajomy i po kilku godzinach testowania obaj stwierdziliśmy, że telewizor ma zbyt mocno podświetlona matrycę. Na ustawieniu obrazu „Auto” i „Kinowy” podświetlanie jest najmniejsze a i tak wieczorem przy niewielkim oświetleniu jest chyba gorzej niż na moim ex LCD Sharpie SA1E. Może czegoś nie doczytaliśmy w instrukcji i można z tym coś zrobić? Pamiętam, że kiedyś ortax360 pisał w wątku o LX600 o zmianie podświetlania w menu serwisowym.
Płynność faktycznie duża i brak smużenia.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic w wielkości 26" - są dostepne jeszcze 26 lx 600 .

Jeśli chodzi o czerń - to porównywalismy je na warszatach Panasonica. W stosunku do konkurencji ma super warunki ,ale palzma to to nie jest.
Dobrze , że każdy ma swoje spostrzeżenia . I właśnie to jest extra jak każdy kieruje się swoja wrażliwością przy zakupie. A Panasonic 26 Lx70 - należy do czołówki światowej.
 

Marwicjusz

New member
kiki napisał:
...Jeśli chodzi o czerń - to porównywalismy je na warszatach Panasonica. W stosunku do konkurencji ma super warunki ,ale palzma to to nie jest...
Jutro będzie tydzień jak LX70 rozpieszcza moje oczy a jedyną rzeczą jakiej mu brakuje to jednak czerń. Nie twierdze że jest źle ale mogło by być lepiej.
Pozostałe parametry to istna orgia dla oczu. Zaskakuje mnie super jakość na TVN (Cyfra+), nawet oglądanie reklam to niespotykana do tej pory przyjemność :).
Mojego starego CRT 21'' dałem rodzicom. Uważałem do tej pory że ma rewelacyjny obraz (pare lat temu sporo kasy mnie kosztował) a teraz jak jestem u rodziców i patrze na nniego to aż sie zastanawiam czym ja sie wczesniej zachwycałem?
 

Piotr1303

New member
czerń

Jeśli chodzi o czerń to wydaje mi się po kilku telewizorach kolorowych jakie przeszłem (a pierwszy to rubin 714p pierwsze polskie HD), że każda firma produkująca telewizory ma jakiś kolor wiodący, który jest kolorem dominującym w obrazie. W Grundingu to np. zieleń w thomsonie czerwony z dużą domieszką żółtego co daje brąz w dominacji. Samsung ma przewagę zieleni z żółtym. A nasz Panasonic wyraźnie idzie w kierunku czerwieni. Co z tego wynika ano sposób uzyskiwania czerni a raczej pseudo czerni to znaczy mocno czarnej szarości – która wyraźnie trąci czerwonym. Nie mówię o prawdziwej czerni bo jeśli wierzyć Panasonicowi to uzyskują czerń po prostu wyłączając świecenie pixela. Panowie to właśnie oko zachęca nas do kupna takiego a nie innego TV i po prostu albo oku podoba się taki albo inne świecenie. Dlatego żegnam powiedzeniem z samych swoich „czas przywyknąć...”
 

wa12

New member
Piotr1303 napisał:
Panowie to właśnie oko zachęca nas do kupna takiego a nie innego TV i po prostu albo oku podoba się taki albo inne świecenie. Dlatego żegnam powiedzeniem z samych swoich „czas przywyknąć...”

Święta racja, a tak w ogóle to telewizor służy do oglądania programów, ewentualnie do grania na konsoli i to czy jest czerń czy jej nie ma jest rzeczą wtórną jeśli program ciekawy i wciągający.
 

karoo

New member
:cool: Niestety nie mam jeszcze tego tv.Chciałbym dowiedzieć się jak wyglądają zwykłe kanały tv(TVP,POLSAT)na tym telewizorze(panasonic 32 lx 70).Które z opcji rozciągania obrazu są najlepsze.Czy rozciągnięcie pionowe obcina dużo obrazu. Odległość od tv 2-2,5 m czy wystarczy? Oglądam telewizję 9- 12 godzin dziennie. Po jakim czasie trzeba robić przerwy aby na tv nie było wypalonego Logo programu i nie bolały oczy. A czy w nocy trzeba mieć jakóś małą lampkę aby zwiększała komfort oglądania. Acha mam jeszcze pytanie czy oczy będą mniej boleć niż przy zwykłym tv CRT(Daewoo 29"100hz)Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Piotr1303

New member
karoo napisał:
:cool: Niestety nie mam jeszcze tego tv.Chciałbym dowiedzieć się jak wyglądają zwykłe kanały tv(TVP,POLSAT)na tym telewizorze(panasonic 32 lx 70).Które z opcji rozciągania obrazu są najlepsze.Czy rozciągnięcie pionowe obcina dużo obrazu. Odległość od tv 2-2,5 m czy wystarczy? Oglądam telewizję 9- 12 godzin dziennie. Po jakim czasie trzeba robić przerwy aby na tv nie było wypalonego Logo programu i nie bolały oczy. A czy w nocy trzeba mieć jakóś małą lampkę aby zwiększała komfort oglądania. Acha mam jeszcze pytanie czy oczy będą mniej boleć niż przy zwykłym tv CRT(Daewoo 29"100hz)Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Właściwie to nikt nie może na te pytania odpowiedzieć, żeby się wypowiedzieć w pełni autorytatywnie. Otóż mam kablówkę i jak dotychczas na moim TX32LX70 oglądałem zawsze z niej obraz. W głębokiej rezerwie ma jeszcze zwykłą antenę na dachu. Teraz niedawno mieliśmy awarię kablówki i co się okazało dociągnąłem anteną a tu obraz żyleta lepszy niż na kablu. Tak więc sygnał to jest to co stanowi o obrazie. Racjonalnie jeśli chodzi o wielkość to na 2,5 m lepsze było by 26” ale znam ten ból też miałem 29” crt i też nie przesiadłem się na mniejszy. Jeśli chodzi o odległość to oglądanie LCD 32” z mniejszej odległości jest uciążliwe i to wiedzą wszyscy posiadacze LCD. Ekrany LCD świecą dość intensywnie tak więc pewne dyskretne oświetlenie może być jak najbardziej wskazane. Ja używam stojącej w odległości 2,5 m lampy stojącej. Geometrie zawsze można poprawić ustawienia obrazu są dostępne w kilku wersjach. Na marginesie koleżanka też mówiła mi że w życiu nie przyzwyczai się do takich postaci porozciąganych i okazało się że wystarczył tydzień. Dość sporo stacji nadaje w formacie 16/9. A tak w drodze życzliwej troski to radzę koledze więcej spacerować a mniej czasu przed TV. :lol:
 

bemx2k

New member
Czy moglby ktos zrobic jakies fotki ,jak sprawuje sie ten LCD
z podlonczonym Pecetem ?? szczegolnie interesuje mnie ostrosc czcionki ,windowsowego pulpitu itp
Mam zamiar kupic TV LCD 32'' z tym ze ow sprzet bedzie robil za
TV + PC monitor , jesli ktos z was uzywa tego Panasonica w podobnych
okolicznosciac h ,poprosze o info .
 

Piotr1303

New member
bemx2k napisał:
Czy moglby ktos zrobic jakies fotki ,jak sprawuje sie ten LCD
z podlonczonym Pecetem ?? szczegolnie interesuje mnie ostrosc czcionki ,windowsowego pulpitu itp
Mam zamiar kupic TV LCD 32'' z tym ze ow sprzet bedzie robil za
TV + PC monitor , jesli ktos z was uzywa tego Panasonica w podobnych
okolicznosciac h ,poprosze o info .
Robienie fotek to bzdura bo żadna fotka nie odda tego co jest na rzeczy, ale mogę z doświadczenia którego nabyłem napisać że: Jeśli chodzi o komputer to mam komputer z procesorem dwurdzeniowym 2GB RAM Płyta z układem NForce dwie karty grafiki GForce 7600GT/256 tworzące układ sli to nie żeby się chwalić tylko żeby zaprezentować maszynę do testów ( jak to robią wszyscy profi w tej dziedzinie- tak nawiasem mam jeszcze kilka bajerów o których nie wspomnę przez wrodzoną skromność). Test na Windows Vista 64. Telewizorek na wyjściu PC da się w pełni konfigurować najlepiej jest ustawić rozdzielczość taką jak przewiduje producent 1366X768. Po przejściu na tą rozdzielczość obraz uległ przesunięciu w pionie i w poziomie ale jak mówiłem można go w pełni ustawić w menu TV. Wierz mi obraz bajka – a ja jestem wymagający klient. Testowałem go na Windows media playerze odtwarzając ściągnięte testy ze strony:
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx
testowałem go też w trzech grach Call of Duty i Medal of honor a także na F1 2006 Hybryda v2.0 więcej mi się już nie chciało. Wszystko chodziło pięknie i było niezwykle wyraziste. I tyle mogę powiedzieć , że żadna fotka nie odda tego efektu – literki w googlach na białym tle jawiły się jak trójwymiarowe. Ja byłem zadowolony z jakości i nie wiem czego wymagasz Ty ale jeśli tylko i wyłącznie dobrej jakości obrazu to mogę zapewnić, że to naprawdę dobra maszyna. Tak naprawdę to żeby nie domownicy to bym z mojego monitora zrezygnował i używał TV ale kurcze kupiłem go dla siebie i rodziny smutne ale prawdziwe.:lol:
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Piotr1303

Dzieki
Mnie nabardziej interesuje wyrazistosc szczegolow , czcionka
desktop , to ze filmy HD z peceta beda wygladac lepiej niz
cyfrowa TV to juz wiem :)
Napisz czy jak posiedzisz troche na stronach www nei bola cie oczy
od nadmiernego kontrastu/jasnosci ekranu tego panasonica ??
no i jakim kablem podpinales te GF 7600GT bo to jest b.wazne
czy to byl zwykly D-Sub czy tez cyfrowo DVI>HDMI
vbmenu_register("postmenu_99456", true);
 

Piotr1303

New member
bemx2k napisał:
Piotr1303

Dzieki
Mnie nabardziej interesuje wyrazistosc szczegolow , czcionka
desktop , to ze filmy HD z peceta beda wygladac lepiej niz
cyfrowa TV to juz wiem :)
Napisz czy jak posiedzisz troche na stronach www nei bola cie oczy
od nadmiernego kontrastu/jasnosci ekranu tego panasonica ??
no i jakim kablem podpinales te GF 7600GT bo to jest b.wazne
czy to byl zwykly D-Sub czy tez cyfrowo DVI>HDMI
vbmenu_register("postmenu_99456", true);

Otóż wszystkimi złączami. DVI/HDMI, component, s-video i composite oraz oczywiście zwykłym kablem połączeniowym vga (do monitora LCD) oczywiście przez przejściówkę DVI/VGA. W ostatnim poście wyraziłem opinię o tym ostatnim połączeniu – ponieważ zrozumiałem Twoje pytanie. Jeśli chodzi o połączenia to Chciałbym byś zwrócił uwagę na jakość kabli – nie kupuj szajsu rzuć się na porządny kabel i tu uwaga z hurtowni bo nie zdajesz sobie sprawy jakie potrafią być marże na kablach nawet 30% polecam firmę „sender” http://www.sender.pl . Tak więc nie będę powtarzał zachwytów z poprzedniego postu. A teraz jeśli chodzi o oczy to nie chcę tu demonizować ale z tego co czytałem w prasie to badania dowodzą że biel w monitorach LCD ma zgubny wpływ na oczy – wiesz niektórzy twierdzą że prasa kłamie ale w każdym kłamstwie tkwi ziarenko prawdy. Z drugiej strony po to masz możliwości regulacji w TV – bo TV ustawia się do oka a nie odwrotnie.
 

bemx2k

New member
OK

Dzieki

Rozumiem ze z tym kablem i marzami to mialo byc chyba 300%
bo 30% to chyba standart .
Co do bieli kontrastu itp ,to rzeczywiscie jak odwiedzam niektorych kumpli to ich LCDeki wala po oczach niemilosiernie
Potem sie dziwic ze po 2 latach takiego ogladania i czytania stron www
wzrok leci o pare dioptri w dol ;/
Ja siedze przed monitorem mojego kompa 4-5 godzin dziennie
od jakichs 8-9 lat i przyznam sie szczerze ze okularow jeszcze nie potrzebuje :)
a to dzieki umiejetnemu dostosowaniu kontrast/jasnosc i refresh rate

Co do Panasonica LX70 /700
Jesl i ktos jeszcze ma jakies doswiadczenie z uzywaniem teg o TV jako monitora do PeCeta , prosze o opinie
 
Ostatnia edycja:
Do góry