Panasonic HDC-SD9, HDC HS9

80662270a

New member
dla mnie wszystkie kamery z twardym dyskiem są zdyskwalifikowane z tego powodu że w gorach powyżej 3000 mnpm nie można ich używać,ciekawe dlaczego nie jest taka informacja pisana tłustym drukiem na opakowaniu kamery,to jest robienie ludzi w balona
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
SD9 jest wyłącznie na karty, a w HS9 w górach możesz wyłączyć dysk i też używać kart. Tak, że nie widzę problemu. Nie widzę problemu dyskwalifikowania. PZDR
 

jaroslawzzz

New member
Czytam czytam i...chyba błądzę , a chcę tego panasa 9
Nie wiem:
1.czy jak kupię kamerę z systemem NTSC (tak podaje producent) mogę podłączyć ją do telewizora u nas (wiadomo PAL) i pójdzie obraz bez problemów?
2.a jak podłączę ją do nagrywarki DVD u nas (wiadomo PAL) nagra mi zwykłą płytę DVD w PAL-u też bez problemu?

W BR ponagrywam jak ceny nagrywarek spadną na pysk (czego im z całego serca życzymy).Do tego czasu przechowam na przenośnym twardzielu.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedz.
 

faithno

New member
Witam, bardzo dobre forum.
Mam zamiar kupić SD9 i w związku z tym mam pytanie: czy filmy hdtv ściągnięte z netu, np. taki:
The.Living.Sea.-.Hdtv._1080P_.part01.rar
Audio: Windows Media Audio 48000Hz 6ch 440Kbps
Video: Windows Media Video 9 1440x1080 (16:9) 23.98fps 8000Kbps,
będę mógł odtworzyć z kamerki na TV? Innymi słowy czy kamerka będzie mogła spełniać rolę odtwarzacza HD.
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

AnTurek

New member
Filmowanie w górach HDD

Dlaczego w górach nie można filmować z użyciem HDD? Czy niskie ciśnienie odgrywa tutaj rolę, dlaczego?
 

vito

New member
Jakość obrazu w Panasonic SD-9

Mam tę kamerę od 2 dni. W gorszych warunkach oświetleniowych jest kiepsko. Przy podłączeniu kamery bezpośrednio do TV kablem koponentowym, film nakręcony w jasnym pomieszczeniu o powierzchni 20m2 oświetlonym 2 żarówkami 100W jest akceptowalny, mniej więcej na poziomie kamery o rozdzielczości SD (szumy,jasność, kolory), ostrość dobra. Na ekraniku kamery wygląda oczywiście jeszcze lepiej. Po wgraniu do PC programem HD Writer 2.5, obraz z tego samego filmu wyświetlany w okienku programu, a także przekonwertowany na MPEG2 i wyświetlony na ekranie PC jest beznadziejny, ciemny z ledwo widocznymi kolorami. Film zgrany na płytę DVD i odtworzony na TV wygląda trochę lepiej ale nieznacznie. Jak jest u innych posiadaczy kamery? Co może być przyczyną aż tak wielkiej różnicy w jakości obrazu odtwarzanego bezpośrednio z kamery w stosunko do skopiowanego do komputera, czy to może być wina programu HD Writer? Proszę o pomoc.
 

Glimmer Twins

New member
Jeżeli nie chcesz żadnej straty w jakości obrazu to musisz plik z filmem zgrać za pomocą HDWritera i potem, też za jego pomoca nagrać plik na DVD bądź Blu-ray ale w formacie avchd. Wtedy odtwarzasz to na PlayStation 3 albo innym stacjonarnym odtwrzaczu blu-ray który to potrafi. Jakoś gwarantowana.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Vito - może masz źle skonfigurowaną kartę graficzną, złe ustawienia kolorów w kompie, inaczej ustawiony monitor.
Na TV nie widzę żadnej różnicy dla filmów odtwarzanych z kamery, a tych przegranych bezstratnie na DVD.
Jeżeli chodzi o warunki oświetleniowe, to tak jest - obraz jest akceptowalny - jeżeli chcesz mieć dobre filmy w pomieszczeniach musisz je porządnie doświetlić i tyle. Generalnie dotyczy to wszystkich kamer nawet profesjonalnych (udaj się kiedyś do studia TV, jak będą dni otwarte). PZDR
 

slimak

New member
Bez reklam
vito napisał:
Mam tę kamerę od 2 dni. W gorszych warunkach oświetleniowych jest kiepsko. Przy podłączeniu kamery bezpośrednio do TV kablem koponentowym, film nakręcony w jasnym pomieszczeniu o powierzchni 20m2 oświetlonym 2 żarówkami 100W jest akceptowalny, mniej więcej na poziomie kamery o rozdzielczości SD (szumy,jasność, kolory), ostrość dobra.

;)
Co niektórzy próbują wmówić, że amatorskie kamery HD niczym się nie różnią.
20m2 oświetlenie 120W i 80% nagrania nie różni się pod względem kolorów, szumów i ostrości od nagrań na zewnątrz.

Ślimak
http://slimak.republika.pl/hv10.htm
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
:D eeeee tam różnią się z pewnością, tylko dla poniektórych różnica ta nie jest warta wydanych pieniędzy. Materiały, które zassałem z sieci pokazują wyższość Canona i Sony w gorszych warunkach oświetlenia w porównaniu z moją kamerką. Ale, że kręcę raczej wycieczki plenerowe nie ma to dla mnie dużego znaczenia. A to co widziałem w złych warunkach oświetleniowych nie podobało mi się na żadnej z kamer. Ale z drugiej strony kręcenie jest sztuką. Wyciągasz ze swojego sprzętu max możliwości. Mam szacunek dla CIebie:eek:k:

A strona którą prowadzisz jest super i korzystam z niej, dzięki. PZDR
 

vito

New member
Jakość obrazu SD9

Dziękuję kolegom za porady. Kartę graficzną i monitor komputera mam OK, pomimo tego obraz na komputerze jest mało dynamiczny, nawet kręcony w dobrych warunkach (po przekonwertowaniu na mpg2 i wstawieniu do prezentacji wygląda nieciekawie), do tego celu lepsze efekty uzyskuję kręcąc standardową cyfrówką Canon.
Obraz nagrany HD Writerem jako SVCHD na płytę DVD i odtworzony na Samsungu BD1400 (pomimo obaw nie było problemów z odtworzeniem! - na płycie 1 warstwowej mieści się ponad 30 min filmu w najwyższej rozdzielczości) i TV Sharp 42", wygląda pięknie z jednym zastrzeżeniem - tryb odtwarzania TV musiałem przełączyć na "dynamiczny" lekko skorygowany - (więc jednak z dynamiką obrazu tej kamery jest coś nie tak). Szkoda też, że HD Writer ma tak ubogie możliwości edycyjne.
Natomiast dźwięk DD5.1 jest super, tego jeszcze w kamerach amatorskich nie było, jestem pod wrażeniem - nawet słychać wyraźnie i z odpowiedniego kierunku odgłos kroków osób spacerujących za plecami kamerzysty.
 

vito

New member
Nagrzewanie się korpusu kamery Panasonic SD-9

Pytanie do posiadaczy tego modelu. Czy u Was również po paru minutach pracy nagrzewa się korpus kamery? . Akumulator jest zimny ale w szczególności spód a także boki są cieple. Jest to moja czwarta z kolei kamera, ale z takim zjawiskiem jeszcze się nie spotkałem. Instrukcja mówi tylko o możliwości nagrzewania się zasilacza i baterii podczas ładowania. Może to jest w tym modelu normalne? Proszę o odpowiedź do mija mi termin ewentualnej wymiany.
 

Papcio

New member
vito napisał:
Pytanie do posiadaczy tego modelu. Czy u Was również po paru minutach pracy nagrzewa się korpus kamery? . Akumulator jest zimny ale w szczególności spód a także boki są cieple. Instrukcja mówi tylko o możliwości nagrzewania się zasilacza i baterii podczas ładowania. Może to jest w tym modelu normalne? Proszę o odpowiedź do mija mi termin ewentualnej wymiany.

Witam
mam SD9 - moja też sie grzeje
 

rl0infeck

New member
HD odtwarzanie na tv

Pewnie że możesz podłączyć kamerę przez HDMI do telewizora i oglądać filmy nagrane w jakości HD. jak masz telewizor Panasonic z vieralink to za pomocą jednego pilota możesz sobie sterować telewizorem i tą kamerką - super sprawa.

ja obrabiam pliki z kamery za pomocą NERO 8. Narazie nagralem film na plycie dvd w mpg-2 i jak dla mnie jakos jest oki. jak bede mial czas sprobuje nagrac film w jakosci HD tyle ze nie mam jeszcze odtwarzacza bluray zeby to odtworzyc na tv
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do paulcity - nie odtworzysz, bo SD9 nie czyta i nie odtwarza formatu windows media player, tylko AVCHD. HDMI nie ma tu nic do rzeczy - to tylko sposób łączenia sprzętu ze sobą. PZDR
 

paulcity

New member
Witam,
Chodzi o odtwarzanie z kamery przez HDMI bezpośrednio
na TV HD a co ma do tego windows.
Na zakończenie konkretnie czy na TV HD mogę odtwożyć nagrany film HDTV bezpośrednio z SD 9?
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
sorki:) - odniosłem się do wypowiedzi faitho.

Oczywiście, że materiał nagrany w HD na kamerze bez problemów odtworzysz czy przez HDMI, czy przez component na telewizorze HD w pełnej rodzielczości. Wrażenia są super:)
 

paulcity

New member
jak magazynować pliki video HD

Witam
Mam takie pytanie czy nagrany materiał wideo zgrany z karty SDHC na PC bez obróbki a następnie z PC na pendrive może być w póżniejszym czasie np po powrocie do domu zgrany np ponownie na kartę SDHC i odtworzony z kamery bez utraty jakości HD .Chodzi poprostu o zwolnienie karty SDHC żeby dalej można było nagrywać a magazynować na pendrive
 
Do góry