Panasonic dmr-eh57

Dwight

New member
pawelll napisał:
Jak na razie chyba nie. Założyłem nawet nowy wątek na ten temat- czytanie kilkudziesięci stron jest męczące. :)

Skorzystaj z wyszukiwarki na tej witrynie bo przeczesywanie wszystkich wiadomości mija się z celem. Niestety o EH58 jeszcze nic tu nie ma.

Tymczasem nasi koledzy z Beneluksu i Skandynawii cieszą się modelem EH68 z 320GB dyskiem i wbudowanym czytnikiem kart.
Biorąc pod uwage roznice cenowe miedzy EH57 a EH67 warto bedzie poczekac na ten wyzszy -> EH68.
Wedlug moich oblicznen powinien kosztowac ponizej 1400 PLN.

Dla zainteresowanych:
http://www.panasonic.dk/servlet/PB/menu/1249945_l14/index.html

Swoja droga, moze Kiki albo Blackninja wiecie kiedy ten model ma sie u nas pojawic?
Czekam na HK655, przyjdzie poczekac na EH68 :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Temat nie do kosza, ale po prostu go odczepię, inaczej zaczepione się nie zmieszczą na ekranie. Oczywiście nie muszę tego robić od razu, ale i tak wpisy w tym wątku rzadkie.

ArtS :)
 

ravpelc

New member
Dwight napisał:
Swoja droga, moze Kiki albo Blackninja wiecie kiedy ten model ma sie u nas pojawic?

Model Panasonica DMR-EH68 ma być w połowie kwietnia dostępny na polskim rynku - taką odpowiedź dostałem od Panasonic Polska

pozdrawiam
 

jawoka

New member
Łączenie programów

Chcę połączyć dwa lub trzy programy w jedną całość na dysku nagrywarki
EH-67. Postępuję zgodnie z opisem w instrukcji na str.40 i 41 i niestety mi nie wychodzi. Nie mogę naświetlić operacji "połącz programy" - pozostaje ona zaciemniona i kursor nie zatrzymuje się na niej tylko przeskakuje. Co robię źle?:roll:
 

Kaceli

New member
Nie da się łączyć filmów (tytułów)

jawoka napisał:
Chcę połączyć dwa lub trzy programy w jedną całość na dysku nagrywarki
EH-67. Postępuję zgodnie z opisem w instrukcji na str.40 i 41 i niestety mi nie wychodzi. Nie mogę naświetlić operacji "połącz programy" - pozostaje ona zaciemniona i kursor nie zatrzymuje się na niej tylko przeskakuje. Co robię źle?:roll:

Moim zdaniem nie da się połączyć dwóch tytułów (filmów) w jedną całość, a winnym zamieszania jest idiotycznie przetłumaczone (skonstruowane też idiotycznie) menu nagrywarki. Zauważ, że funkcja "łączenie programów" znajduje się w dziale "Operacje na rozdziałach", tak więc pod pojęciem "program" twórcy menu (i nagrywarki) rozumieją po prostu rozdział.
Nie pierwsza to i nie ostatnia przykra niespodzianka, jaka spotyka użytkownika tej nagrywarki :((
 

JerzyMat

New member
Lista programów

Witam, mam EH67 i PV80 połączonych przez HDMI (po drodze Onkiyo605), nie mogę ściągnąć listy progranów z TV, (mam tylko TVP2) czy muszę podpiąć jeszcze SCART do nagrywarki ???

Dzięki z góry za odpowiedź
 

robertwl

New member
Ustawienia obrazu

Mam problem z nagrywarką i odbiornikiem TV. Moze ktos podpowie jak ustawić w nagrywarce parametry, zeby obraz nagrany w formacie 16:9 był wyświetlany na ekranie telewizora bez czarnych pasów u dołu i góry? Podłączyłem złaczem HDMI i nie mam mozliwości regulacji tego parametru w odbiorniku. Próbowałem juz ustawień pan-scan, letter box i 16;9 i to samo.:(
 

fahrad

New member
Kupiłem Panasonica eh58 i w związku z tym mam 2 pytania:
1. czy jest możliwość takiego ustawienia, aby wtedy gdy nagrywarka jest włączona, na wyświetlaczu był pokazywany aktualny czas ( przycisk STATUS na pilocie nie pozwala tego ustawić).
2. w modelu eh50, który miałem poprzednio, podczas jednoczesnego nagrywania na HDD i odtwarzania z niego, przy pomocy przycisku TIME SLIP miałem możliwość podejrzenia w małym okienku tego co nagrywam. Czy w eh58 również jest taka funkcja, bo jeśli wciskam TIME SLIP, to mogę tylko dokonać przesunięcia czasowego odtwarzanego materiału ?
Będę wdzięczny za pomoc.
Ps. Nagrywarka ogólnie ok, choć wielkich zmian w stosunku do modelu, który kupiłem 2 lata temu, nie zauważyłem ( oczywiście poza wielkością dysku i funkcją odtwarzania divX). Być może ( mam nadzieję ) różnicę na plus np. co do jakości nagrań i odtwarzania zauważę kiedy podłączę ją do telewizora hd, który lada dzień kupię ( narazie mam 21" crt ). Na minus (wg mnie) zasługuje jakość wykonania pilota, który mimo bardzo dobrej funkcjonalności jest zrobiony, w stosunku do swego o ponad 2 lata starszego kolegi, jakby trochę tandetnie (gorszy materiał itp.).
 

jak30

Member
Przejrzałem ceny nagrywarek i nasuwa mi sie pytanie czy warto dołożyc prawie 400zł do nagrywarki Panasonic DR58 w porównaniu z DR57?


















?
 

discover99

New member
pasek stanu odtwarzania

czy w panasonicu jest takie coś jak mozliwość sprawdzenia w którym momencie filmu jestem w trakcie odtwarzania płytki DVD ?
na razie widzę ze jest tylko wyświetlany aktualny czas odtwarzania a nie mogę sprawdzić jaki czas został do końca filmu?
 

mower

New member
Witam.

Przymierzam sie do zakupu EH57. I wlasciwie jestem juz zdecydowany, ale pojawilo sie jedno ale.

Czy EH67 pozwala ogladac filmy divx z karty SD?
Jesli tak to dla mnie byloby bardzo pomocne rozwiazanie.

Prosze o odpowiedz
 

mario.79

New member
Witam

Mam poważne pytanie. Przeczytałem wszystkie posty ale nie można jednoznacznie ustalić pewnych kwestii. Mam LG RH7500 i jestem z niej zadowolony ale chcę sobie kupić nagrywarkę z wyjściem HDMI, a że mam TV PV70 to moja uwaga zwróciła się w stronę E57 ewentualnie E67. Proszę o odpowiedź:
1. czy można nagrywać DVD --> HDD tzw. dubbing ?
2. czy można wycinać kawałki programów na HDD ?
3. czy gdy wytnę reklamy to mogę połączyć to wszystko w 1 tytuł ?
4. czy mogę losowo słuchać mp3 ?
5. czy można w czasie oglądania programu na HDD zaznaczyć moment tzw. markerem i potem wrócić do niego ?
Miałem to wszystko w zwykłym LG i dlatego pytam, bo zaczynam wątpić w sens zmieniania nagrywarki, no chyba, że zmienię na LG RH388H i soft będzie podobny do moejgo RH7500:)
A przy okazji tyle wyjść cyfrowych i analogowych co w tym LG to chyba nie znajdę w tym Panasonicu lub w Sony hx780.
Będę wdzieczny za odpowiedź.
 

Kaceli

New member
mario.79 napisał:
1. czy można nagrywać DVD --> HDD tzw. dubbing ?

Dubbing od dublowania? Czy chodzi o zgranie płyty DVD na dysk czyli tzw. ripping? Owszem, większość płyt daje się zgrać na dysk twardy, choć podobno są i tak zabezpieczone płyty, że nie dają się zgrywać.

mario.79 napisał:
2. czy można wycinać kawałki programów na HDD ?

Oczywiście, można wycinać fragmenty programów (tytułów) i to z dokładnością do jednej klatki. W wielu nagrywarkach nie jest możliwa taka dokładność.

mario.79 napisał:
3. czy gdy wytnę reklamy to mogę połączyć to wszystko w 1 tytuł ?

Po wycięciu fragmentów tytuł sam zachowuje swoją integralność, nie trzeba nic łączyć. Inna sprawa, że często w miejscu cięcia podczas odtwarzania zdarza się malutki "przestój", jakby zacięcie.
NIE DAJE SIĘ NATOMIAST (i to jest - moim zdaniem - duży mankament) POŁACZYĆ DWÓCH TYTUŁÓW W JEDEN. Można łaczyć rozdziały (jeśli są) w poszczególnych tytułach, natomiast samych tytułów nie można połaczyć. (Chyba, że nie "wykryłem" takiej funkcji :)

mario.79 napisał:
4. czy mogę losowo słuchać mp3 ?

Nie zauważyłem takiej funkcji i w ogóle obsługa MP3 jest w tym modelu raczej skoromna.

mario.79 napisał:
5. czy można w czasie oglądania programu na HDD zaznaczyć moment tzw. markerem i potem wrócić do niego ?

Nie wiem. Przy przerwaniu odtwarzania i wyłączeniu nagrywarki zaznacza ona sama miejsce przerwania i po ponownym włączeniu proponuje kontynuację, ale zaznaczania "extra" i powrotu do tego miejsca w dowolnym momencie nie zauważyłem.

mario.79 napisał:
Miałem to wszystko w zwykłym LG i dlatego pytam, bo zaczynam wątpić w sens zmieniania nagrywarki, no chyba, że zmienię na LG RH388H i soft będzie podobny do moejgo RH7500:)

Wymienione przez Ciebie funkcje to jednak nie wszystko. Ja, osobiście, bardzo cenię w EH-57 dokładność wycinania oraz automatyczne dopasowywanie stopnia kompresji do zadanego czasu nagrania czyli tzw. kodowanie dynamiczne, co pozwala maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię płyty w przypadku "nienormatywnych" czasów programu.

mario.79 napisał:
A przy okazji tyle wyjść cyfrowych i analogowych co w tym LG to chyba nie znajdę w tym Panasonicu lub w Sony hx780.

W EH-57 też żadnych wyjść nie brakuje, aczkolwiek w moim egzemplarzu sygnał HDMI jest raczej kiepski (przerysowany, chwilami - w zależności od tła - pojawia się tzw. mora)
 

korel11

New member
DV w DMR-EH67

Mam pytanko:

czy ta nagrywarka przyjmuje na wejściu DV sygnał nie tylko z kamery,
lecz z kompa?

Czy można w ten sposób zrzucić na jej twardy dysk filmy z wyjścia FireWire w pececie?

Pozdrawiam
korel
 

dyspen

New member
Kopiowanie z HDD na DVD

Witam wszystkich, czy w tym modelu panasonica jest możliwość oglądania TV podczas kopiowania na DVD. Wszelkie próby zmiany wyjścia w nagrywarce lub w TV nie skutkują. Pomogło wyjęcie kabla EURO
dzięki
 

izakozio

New member
Witam. jestem posiadaczką eh55 - jest w naprawie gwarancyjnej, bo po prawie 2 latach intensywnego użytkowania wysiadł napęd DVD - kompletnie, do wymiany. Ponieważ juz dwa tygodnie jestem bez sprzętu i nie widac żebym szybko go odzyskała, kupiłam eh57 (szybka piłka - 639,00 zł nie majątek, a jutro będę go miała u siebie). Przekopałam się przez ten wątek i wydaje mi się że mogę być pomocna
1) Można połączyć kilka tytułów w jeden: tworzymy playlistę i zgrywamy ją na dvd - tam "ląduje" jako jeden tytuł - potem można go zgrać z powrotem jak ktoś ma takie życzenie tylko w eh55 trzeba było sfinalizować płytę :)
2) nagrywarka na hdd nagrywa 8 godzin ciągiem - potem robi stop i nagrywa dalej jako drugi tytuł tracąc najwyżej minutę
To tyle narazie, w razie pytań służę - a od jutra będę testować eh57.
 

Foxxx24

New member
Ja mam aktualnie model DMR-EH65 i odpukac działa bardzo dobrze,a również użytkuję ją intensywnie:)

Myśle za to o dokupieniu najnowszego Blu Ray'a:)


Pozdrawiam
 

Kaceli

New member
izakozio napisał:
Witam. jestem posiadaczką eh55 - jest w naprawie gwarancyjnej, bo po prawie 2 latach intensywnego użytkowania wysiadł napęd DVD - kompletnie, do wymiany.

Ja mam eh57 od około półtora roku, nagrałem około 350 płyt i - niestety - też mam obawy o napęd, ponieważ przy kopiowaniu w trybie high speed warczy niekiedy tak bardzo, że wydaje się, iż za chwilę sie rozleci. Czy twoja, znim padła też tak strasznie wyła?

izakozio napisał:
1) Można połączyć kilka tytułów w jeden: tworzymy playlistę i zgrywamy ją na dvd - tam "ląduje" jako jeden tytuł - potem można go zgrać z powrotem jak ktoś ma takie życzenie tylko w eh55 trzeba było sfinalizować płytę :)

U mnie, w eh57, dwa tytuły zgrane po kolei na DVD nie "lądują" niestety jako jeden, a nadal jako dwa. Tyle, że są odtwarzane "jednym cięgiem" (więc może to jednak są dwa rozdziały, a nie dwa tytuły?)
 
Do góry