Panasonic dmr-eh57

malin_f1

New member
Mam taki problem podczas nagrywania (bez timera) na EH57 z fergusona FX7600 stacja RTL transmisja F1 nagrywarka samoczynnie wyłącza się podczas dłuższych emisji reklam ! o co chodzi?? RTL nadaje jakiś sygnał czy coś?? Problem nie występuje przy nagrywaniu np z TVP, TVN itp nie sprawdzałem na innych niemieckich... ktoś wie o co chodzi??
 

marek76

New member
Witam
Jestem całkowicie nowy w temacie nagrywarek.
Zmaierzam kupić plazmę Panasonica i będę korzystał z UPC cyfrowego w najtańszej opcji czyli dekoder z wyj scart. Muszę wymienić DVD (na opcje z HDMI) w związku z tym zastanawiam się czy zakup nagrywarki nie będzie lepszą opcją. Miała by ona służyć nie tylko do nagrywania ale również jako podstawowy sprzęt do odtwarzania i skaler (wej EURO na wyj HDMI).Czyli będę miał opcje rejestracji (to by mi się przydało do zrzutów z kamery), + teoretycznie poprawie obraz przechodząc przez nagrywarkę na HDMI. Proszę o pomoc w temacie:
- czy przy odtwarzaniu DVD/Divx będzie różnica w porównaniu do odtwarzaczy DVD w zakresie 350 zł np Pioneer 410
- czy faktycznie przeskalowanie przez nagrywarkę sygnału z dekodera z SCART 576i na HDMI 1080p z nagrywarki da jakiś rezultat.
Bardzo proszę o info
Zastanawiałem się nad modelem 58 ale może zaproponujecie inny do opisanego wykorzystania
___________________________
zadałem to samo pytanie równiez w wątku dotyczącym nowych modeli 49 ...
 

Kaceli

New member
marek76 napisał:
- czy przy odtwarzaniu DVD/Divx będzie różnica w porównaniu do odtwarzaczy DVD w zakresie 350 zł np Pioneer 410

Nie sądzę, choć jest to możliwe, ale zależy wyłącznie od indywidualnych cech sprzętu, a nie od ceny.

marek76 napisał:
- czy faktycznie przeskalowanie przez nagrywarkę sygnału z dekodera z SCART 576i na HDMI 1080p z nagrywarki da jakiś rezultat.

Raczej na to nie licz, ja też liczyłem i tylko się rozczarowałem. Niestety, to, czego nie ma w obrazie pierwotnym, nie da się stworzyć poprzez interpolację. Bywa nawet, że obraz "poprawiony" przez interpolację jest gorszy od pierwotnego.
 

rlk120

New member
Witam, jestem tu nowy, ale mam pytanie dręczące mnie (pewnie wynikające z tego, że się nie znam :p )

Kupiłem na komunię nagrywarkę Panasonic DMR-EH57.

I mamy pewien problem z podłączeniem.

Telewizor mam nie z górnej półki -
Daewoo DTK-29G2K-100D - taki.

I podłączyłem nagrywarkę do niego kablami audio/video (żółty, czerwony, biały)

W taki wypadku mogę tylko odtwarzać filmy.
A co, jeżeli chciałbym nagrywać ?
Muszę podłączyć antenę do nagrywarki ?


Następne pytanie to takie :
Do tego telewizora muszę podłączać te kable z przodu ( z tyłu mam tylko 21-wtykowy wejście Scart) no i właśnie czy dałoby radę podłączyć go do telewizora takim kablem, żeby działało ? Bo próbowałem, ale chyba źle ;)


Ostatnie pytanie to takie raczej z ciekawości ;
Czy kiedyś komuś spalił się dysk czy coś z powodu nie dopływu powietrza lub czegoś podobnego ?


Najbardziej zależy mi żebyście odpowiedzieli na pierwsze pytanie.

Z góry dzięki :)
 

Kaceli

New member
rlk120 napisał:
Telewizor mam nie z górnej półki -
Daewoo DTK-29G2K-100D - taki.
I podłączyłem nagrywarkę do niego kablami audio/video (żółty, czerwony, biały)
W taki wypadku mogę tylko odtwarzać filmy.
A co, jeżeli chciałbym nagrywać ?
Muszę podłączyć antenę do nagrywarki ?
To zależy z czego chcesz nagrywać. Nagrywarka ma własny tuner telewizyjny, więc jeśli podłączysz do nagrywarki antenę TV możesz nagrywać z tego źródła bez dodatkowych podłaczeń, tylko z tym, które już wykonałeś. Nagrywarka ma tzw. przelotkę (podobnie jak to jest w magnetowidach) więc nie musisz dzielić (rozgałęziać) sygnału z anteny, może on "iść" do telewizora poprzez nagrywarkę.
Ponadfto możesz nagrywać również ze źródeł zewnętrznych, np. z dekodera satelitarnego, który należy podłączyć do gniazda scart (euro) AV2 (na tylnym panelu nagrywarki to gniazdo znajdujące się niżej), ewentualnie podłaczając jakieś źródło sygnału do gniazd AV3 na przednim panelu (pod klapką).
rlk120 napisał:
Następne pytanie to takie :
Do tego telewizora muszę podłączać te kable z przodu (z tyłu mam tylko 21-wtykowy wejście Scart) no i właśnie czy dałoby radę podłączyć go do telewizora takim kablem, żeby działało ? Bo próbowałem, ale chyba źle ;)
Podłączenie telewizora do nagrywarki kablem scart (euro) to w zasadzie
dla wielu użytkowników posiadających starsze modele telewizorów podstawowy sposób podłączenia. Pod warunkiem, oczywiście, że wszystkie elementy tego połączenia są sprawne (oba gniazda: w telewizorze i nagrywarce oraz kabel). Jeśłi twoje gniazdo scart w telewizorze jest tzw. pełnym scartem, tzn. wszystkie 21 styków działa, to łącząc je tzw. pełnym kablem scart z gniazdem AV2 w nagrywarce, które jest zaróno Wejściem jak i Wyjsciem, możesz za pomoca tylko tego jednego kabla zarówno odtwarzać na telewizorze jak i nagrywac z telewizora, nie podłaczając anteny do nagrywarki. Jest to jednak o tyle mniej wygodne, że nie możesz wówczas nagrywać jednego programu, a oglądac w tym czasie innego.
rlk120 napisał:
Ostatnie pytanie to takie raczej z ciekawości ;
Czy kiedyś komuś spalił się dysk czy coś z powodu nie dopływu powietrza lub czegoś podobnego ?
Osobiście nie znam takliego przypadku, ale jest to możliwe. Choć bardziej prawdopodobna jest inna awaria z powodu przegrzania. Najnowsze dyski pracują przeważnie w oleju, co zapewnia im dobre chłodzenia, ale inne elementy elektroniki, zwłaszcza procesor, nie są az tak odpowrne na wysokie temperatury.
 

rlk120

New member
To zależy z czego chcesz nagrywać. Nagrywarka ma własny tuner telewizyjny, więc jeśli podłączysz do nagrywarki antenę TV możesz nagrywać z tego źródła bez dodatkowych podłaczeń, tylko z tym, które już wykonałeś. Nagrywarka ma tzw. przelotkę (podobnie jak to jest w magnetowidach) więc nie musisz dzielić (rozgałęziać) sygnału z anteny, może on "iść" do telewizora poprzez nagrywarkę.

Czyli jeżeli podłączyłbym antenę do nagrywarki to musiałbym za każdym razem chcąc obejrzeć tv włączać nagrywarkę ? Nie ma innego sposobu ?



Co do przegrzewania dysku chodziło mi o dysk w nagrywarce :)



Ps.
Dzięki za szybką odpowiedź ;)
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
rlk120 napisał:
Czyli jeżeli podłączyłbym antenę do nagrywarki to musiałbym za każdym razem chcąc obejrzeć tv włączać nagrywarkę ? Nie ma innego sposobu ?
"Przelotka" nagrywarki jest aktywna niezależnie od stanu nagrywarki, tak więc aby oglądać TV nie trzeba włączać nagrywarki, wystarczy jeśłi jest w stanie czuwania (czy tez "uśpienia", jak kto woli :), a być może nawet wówczas (w różnych urządzeniach jest różnie) gdy jest w ogóle odłaczona od sieci (wtyczka wyjęta z gniazdka). Trzeba to sprawdzić praktycznie, ale w stanie czuwania to "na bank".
rlk120 napisał:
Co do przegrzewania dysku chodziło mi o dysk w nagrywarce :)
Ja też miałem na myśli dysk nagrywarki. Pewnie zmylił Cię ten procersor, ale nagrywarka też go ma. :)
 

jaix

New member
Witam, chciałem ponowic pytanie odnośnie nagrywania dvd-video na płytach DVD-RAM. Czy jest możliwość nagrania filmu DVD na komputerze na płycie DVD-RAM i następnie oglądnąć go na tej nagrywarce, czy nikt nie używa płyt DVD-RAM ? :confused:
 

dakota_wro

New member
DMR -EH58/płyty plusowe

Witam

Mam pytanie - czy Wasze nagrywarki też nie czytają płyt plusowych DVD+R?;
Być moze jest jakiś sposób aby jednk takie płyty były odtwarzane?
pozdrawiam
 

Kaceli

New member
Nagrywarka, a płyty DVD+R

dakota_wro napisał:
Witam

Mam pytanie - czy Wasze nagrywarki też nie czytają płyt plusowych DVD+R?;
Być moze jest jakiś sposób aby jednk takie płyty były odtwarzane?
pozdrawiam

Moja akurat czyta DVD+R, ale - póki co - odtwarzałem tylko te, które zapisałem na niej samej. Co do "obcych" DVD+R to nie wiem, nie sprawdzałem.
Inna sprawa to zapis na DVD+R, jest to istna droga przez mękę. Nie dość, że płyty DVD+R trzeba formatować przed zapisem, to jeszcze nagrywarka grymasi co do trybu kopiowania; w trybie high-speed kopiuje tylko filmy zapisane na dysk z własnego tunera, natomiast zapisane z obcego źródła (konkretnie z dekodera Polsatu Cyfrowego) chce kopiować tylko w czasie rzeczywistym czyli 1:1 - półtoragodzinny film przez pótorej godziny. Makabra!
Tak na dobrą sprawę to nie wiem po co wymyślono te płyty DVD+R skoro tyle z nimi kłopotu i po co niekórzy ich używają, zwłaszcza właściciele tych naszych Panasoniców, bo - być może - nagrywarki innych marek są mniej kapryśne w stosunku do DVD+R.
Jakie cechy DVD+R decydują o tym, że ktokolwiek w ogóle chce tego używać. Niestety, jak dotąd jeszcze nikt nie odpowiedział mi na to pytanie, choć zadawałem je już wiele razy na różnych forach. :(
 

dakota_wro

New member
Kaceli napisał:
Moja akurat czyta DVD+R, ale - póki co - odtwarzałem tylko te, które zapisałem na niej samej. Co do "obcych" DVD+R to nie wiem, nie sprawdzałem.
Jakie cechy DVD+R decydują o tym, że ktokolwiek w ogóle chce tego używać. Niestety, jak dotąd jeszcze nikt nie odpowiedział mi na to pytanie, choć zadawałem je już wiele razy na różnych forach. :(

No ja właśnie się z tym spotkałem po raz pierwszy i jestem zaskoczony - faktycznie nie ma nikogo łebskiego który by rozstrzygnął tą zagadkę>?
Mi nagrywarka mówi że płyta plusowa nie jest kompatybilna. Co z tym zrobić? Bo na innych prostych i tanich dvd płyty śmigają jak gdbyby nigdy nic a tutaj lepszy sprzet i wielka kicha....
 

Kaceli

New member
dakota_wro napisał:
Mi nagrywarka mówi że płyta plusowa nie jest kompatybilna. Co z tym zrobić? Bo na innych prostych i tanich dvd płyty śmigają jak gdbyby nigdy nic a tutaj lepszy sprzet i wielka kicha....

Niestety, wygląda na to, że stabdard DVD jest bardzo słabo "zakorzeniony" i różne nagrywarki oraz różne płyty często nie "pasują" do siebie. Przy czym nie ma tu żadnej prawidłowości i nie można np. poprowadzić linii podziału pomiędzy sprzętem oraz nośnikami tanimi, a markowymi. Bywa bardzo różnie, moja nagrywarka odmawiała już akceptacji płyt zarówno "marki" Esperanza jak i EMTEC oraz TDK. Zależy od serii płyt. Np. pewnego razu kupiłęm 2 pudełka płyt TDK, w których było po 25+5 płyt (taka niby promocja). Okazało się, że te 5 dodatkowych płyt jest innej serii produkcyjnej i nagrywarka w ogóle ich nie "widzi" komunikując, "brak nośnika". Innym razem trafiłem na całe opakowanie (59 szt.) płyt EMTEC, których nagrywarka nie akceptowała. Na szczęście, po 15-minutowej awanturze w Media Marktcie udało mi się wymienić płyty na Sony, które - jak dotąd - akceptuje bez problemów.
A wracając do DVD+R to gdybyś gdzieś natknął sie na kompetentne i rzetelne objaśnienie czym różni się standard DVD+R od DVD-R i jakie są wady oraz zalezt poszczególnych formatów, to - bardzo proszę - wrzuć ten tekst do wątka lub daj znać na priv.
Pozdrawiam.
 

jaix

New member
Różnice między tymi formatami jakie ja zauważyłem, to: przy formacie DVD+r można zmieni booktype na dvd-rom co zapewnia dużą kompatybilnośc ze starszymi odtwarzaczami dvd, przeważnie płyty dvd+r miały większą prędkośc zapisu niż dvd-r, pamiętam moja stara nagrywarka liteon nie tolerowała płyt minusowych, przez do tej pory na komputerze zawsze stosuje płyty plusowe, chociaż po zakupie Panasonica EH-57 musiałem sie przeprosic z minusami i kupilem trochę tych płyt i z tą nagrywarką używam tylko minusów.
 

Mezusj

New member
Panowie nie mam pojęcia dlaczego u was jest problem z płytami DVD+R czyli plusami u mnie niema najmniejszego problemu ani z +R ani +RW . Pamiętam kiedyś miałem DVD Panasa 5cio płytowe i tam był problem czytało tylko minusy ale padł na gwarancji laser i wymienili mi na nowy oczywiście sam laser i zaczęło bez problemu czytać wszystko.
A wracając do tematu płyt i różnic między plusem i minusem to z moich obserwacji i również moich kolegów jest tak, że minusy to badziew wszystko co parę lat temu nagrałem na firmowych i niefirmowych płytkach minusowych jest do śmieci , natomiast na plusach chodzi wszystko bez wyjątku. Sam osobiście zrobiłem ostatnio próbę jakościową , płytkę Verbatima która była x18 nagrałem z prędkością ponad x19 na kompie na Liteonie oczywiście DVD+R I to samo na DVD-R i Panowie niestety na plusie obejżałem cały film a minus dotarł mniej więcej do połowy , test odtwarzania przeprowadziłem przedewszystkim na naszym Panasie ale minus nie był odtwarzany poprawnie na niczym co mam w domu nawet zaniosłem do kolegi i kicha. A tak dla ścisłości mój kolega zrobił podobny test na innych płytkach i na innej nagrywarce w kompie LG i niestety dla minusów jest dobrze ale nie więcej jak x8 a plusy można smażyć na maxa.
I tak dla ciekawości od roku używam plusowych R i RW z Tesco niema najmniejszych problemów.
 

dewas

New member
Witam
Chcialbym sie zapytac czy jakbym wgral na plyte dvd film w rozszerzeniu avi ale w rozdzielczosci HD. Czy ta nagrywarka sobie z tym filmem poradzi??
 

zst

New member
eh-50 i eh 57

Obie nagrywarki skończyły tak samo czyli nie nagrywają przy max. szybkości a dodatkowo bardzo głośno hałasują przy nagrywaniu i w dowolnym momencie wywala płytę.
Eh-50 działała prawie 2 lata do maja zeszłego roku, eh-57 mam od czerwca więc dopiero rok i około 200 płyt nagranych i ten sam problem.
w tej chwili nagrywam na płytach rw (x4) i kopiuję na kompa a potem przegrywam.
Czyżby to były problemy z szybkością nagrywania ?
Czy ktoś miał podobne problemy bo dziwi mnie podobieństwo usterki, i nie wiem czy w przyszłości nie zmienić marki .
 

R79

New member
Odtwarzanie DivX

Witam. Mam problem z odtwarzaniem plików divX (model eh-57), a raczej z napisami do takich plików. Nie wiem od czego to zależy, ale czasem czyta plik z napisami, a czasem nie (to zdarza się częściej). Próbowałem konwertować napisy (SubEdit) i efekt ten sam, czyli ich brak podczas odtwarzania. Może ktoś wie jaki format powinny mieć napisy i jakim programem można je przekonwertować?
 
Do góry