Panasonic czy LG pomocy

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic czy LG

Faktycznie trudny wybór, przed którym też niedawno stałem. LG nie widziałem więc nie wiem czy gra lepiej od Panasonica. Ale ja właśnie kupiłem Panasonica i mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony i mogę Ci polecić ten model / jak w moim podpisie /.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ha, ha. Żeby Ci "ulatwić" nieco wybór, dorzucę jeszcze Samsunga PS42A451. :) Tylko nie mów, że jestem złośliwy. ;)

ArtS :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A ja na plazmach się nie znam ale jak sobie poustawiałem oba w mm, to sammy 451 jak dla mnie zjada tego panasa. Kolorki, kontrast (czerni nie widać w mm) i ogólna głębia dla sammyego. Ale ja się nie znam.:p
 

darqman

Member
Najlepiej jak by udało Ci się znaleźć wszystkie trzy w ednym sklepie i porównać osobiście, na forum możesz tylko zasięgnąć opini ale ostateczną decyzje podejmie Twój wzrok:) dotyczy obrazu, bo jeśli chodzi o wyglad to moim zdaniem samsung bije pozostałe dwa na głowę:]
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przyznam, że wygląd zewnętrzny ma dla mnie bardzo duże znaczenie. LG wcale mi się nie podoba, Panasonic nie bardzo, ze względu na ten jego smutny uśmiech, a Samsung, gdyby nie ta jego srebrna ramka na dole, byłby bliski ideału, czyli Pioneerowi bez głośników.

Jeśli nie możesz dokonać porównania, to spokojnie możesz postawić na wygląd zewnętrzny. Te telewizorki grają na porwnywalnym poziomie. Tak więc który nie weźmiesz, będziesz zadowolony. Pamiętaj, że w domu będzie stał Twój wybraniec, więc nie będziesz miał okazji porównywać go bezpośrednio z innymi.

Jest jeszcze jeden aspekt, na który osobiście zwracam bardzo dużą uwagę. Sposób obsługi i możliwości regulacyjne. Nie będę się wypowiadał na temat LG, gdyż dla mnie przepadł na starcie ze względu na wygląd. Ale Samsung ma bogatsze możliwości regulacji w porównaniu do Panasonika. Zatem warto pobrać instrukcje obsługi i poczytać. Choć niestety poziom tych instrukcji jest, delikatnie mówiąc, mizerny.

ArtS :)
 

al41

New member
Dzięki serdeczne nie mogłem znaleźć. Przy okazji pytanie, w instrukcji do Samsunga piszą żeby nie kłaść telewizora na podłodze bo grozi uszkodzeniem matrycy,więc jak zamocować podstawkę. Na co zwracać uwagę po dostarczeniu TV przez kuriera-jak sprawdzić czy matryca nie jest uszkodzona.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W moim podstawa była juz przymocowana do reszty. Lub reszta do podstawy. :)

Pioneer proponuje następującą metodę: Na stole kładziesz miękki materiał (np. koc). Następnie kładziesz na nim telewizor ekranem do dołu i montujesz podstawę.

Ostrzeżenie przed podłogą miało pewnie na celu ustrzeżenie się przed podeptaniem odbiornika. Ludziska różne rzeczy potrafią zrobić i to nie tylko w Ameryce. :)

ArtS :)
 

Borys_DC

New member
Czemu plazma? Czytałem artykuł o badaniach Sony, że plazmy po 5 latach świecą już 30-40% mniej niż na początku. Też mialem brać plazmę, włąsnie tego Panasonica, jednak zrezygnowałem. Po drugie to plazma sprawdza się bardzo dobrze w ciemniejszych pokojach, niż w nasłonecznionych, bo ma szybę z plexi z przodu, ktora odbija światło jak może nie tak źle jak CRTki, ale odbija w dzień dużo światła.
 

al41

New member
Ostrzeżenie przed podłogą miało pewnie na celu ustrzeżenie się przed podeptaniem odbiornika.
Na to nie wpadłem myślałem:grin:, że może się uszkodzić od własnego ciężaru.

Czemu plazma, oglądałem u kumpla Toshibe LCD"eka, meczu nie da się oglądać. Obraz jak po dobrej lufie może dwóch.

Mam sygnał SD z kablówki astera i podobno to najlepszy wybór.
Pytanie z 2.5 metra 42" czy lepiej 37
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Takie opinie producenta telewizorów LCD o plazmach są zawsze podprawione sosem stronniczości. Sony najwyraźniej z powodów czysto ekonomicznych postanowił wycofać się z plazm. Produkcja jednolitego asortymentu jest po prostu tańsza. A może dlatego, że nie dawali rady jakościowo? To drugie mogę tylko podejrzewać.

To prawda, że luminofor się wypala z czasem, ale podobnie było z CRT. I jakoś Sony wówczas nie dramatyzował. Sam miałem Trinitrona i uważam, że to perełka.

Dlatego bez obaw. Plazma może służyć długie lata.

ArtS :)
 

hondaaccord

New member
Dzis odbieram samsunga i na pewno bedzie super

Jeszcze jedno pytanko czy do tego samsunga ps42a451 moze byc uchwyt BARKAN 41 REGULAC od 32-49'' za 250pln czy szukac czegos tanszego,drozszego?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry