Panasonic czy LG pomocy

zsoi3

New member
Bez reklam
co porowanania panasa i lg - widzialem obydwa i wydaje mi sie, ze graja podobnie. ladny obraz, ladne kolory, komplet gniazd, etc...

natomiast widzialem tez samsunga PS42A451 - i tutaj mnie nie przkonal co do czerni. w zasadzie nie widzialem jej - czern byla w odcieniach szarosci. na forum pisza o tym - ja zas dostrzeglem to niezaleznie osobiscie.

to sa oczywiscie moje opinie subiektywne :)

ja zamowilem panasonica 42pv80. mialem okazje go zobaczyc i potestowac z parametrami na TVP HD. piekny obraz.

przy okazji - przy 42 calach z odleglosci okolo 2-2.5 metra nie widze rozniczy pomiedzy FullHD a HDReady
 

gringoss

New member
przy okazji - przy 42 calach z odleglosci okolo 2-2.5 metra nie widze rozniczy pomiedzy FullHD a HDReady[/quote]



jest różnica i to znaczna. im większy tv tym bardziej to widać.

A jak już mowa o tych trzech tv to ja się opowiadam za samem i elgiem
 

asoz

New member
gringoss napisał:
Jest różnica i to znaczna. Im większy tv tym bardziej to widać

Bzdura. Jak poszedłem popatrzeć na KURO HD Ready i Full HD z Blu Ray z dwóch metrów, to jedyne co można było zobaczyć to to, że HD Rady jaśniej świecił. Jest to związane z luminoforem, gdybyśmy porównali LCD HDR i FHD z dwóch metrów, różnicy nie byłoby wcale.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
gringoss napisał:
jest różnica i to znaczna. im większy tv tym bardziej to widać.
zsoi3 napisał, że on nie widzi różnicy. Jest i wiele innych takich osób, które w podanych warunkach nie zobaczą różnicy - jest to sprawa subiektywnego odbioru obrazu i nie sposób jednoznacznie rozsądzić czy taka różnica jest czy jej nie ma.

zsoi3 napisał:
natomiast widzialem tez samsunga PS42A451 - i tutaj mnie nie przkonal co do czerni
Należy jeszcze zwrócić uwagę, że różni nadawcy lub sam nadawany materiał może inaczej definiować czerń. Polecam przykładowo przyjrzeć się programom nadawanym na Movies24 - tam się czarnego koloru chyba nigdy nie uświadczy :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
gringoss napisał:
jest różnica i to znaczna. im większy tv tym bardziej to widać.

pisalem o 42 calowym ekranie.

mam swoje oczy takie jakie mam :) tv bedzie stal okolo 3-3.5 metra ode mnie; interesowalem sie modelem 42py80 - ale naprawde nie bylo sensu dla mnie wydawac ponad 1000 zloych wiecej na ta plazme.

popatrzylem sobie na rozne zestawienia stojacych obok plazm z fullhd i hdready - za kazdym razem z pewnej odleglosci nie widzialem roznicy. udalo mi sie tez zobaczyc obraz z odtwarzacza - jakis statyczny obraz z filmu; rowniez 2.5 metra dla 42 cali i obraz wydal mi sie dokladnie taki sam :)

co do Samsunga - nie jestem fachowcem. ogolnie ta czern mi sie nie podobala - ale czern to nie wszystko w plazmach i musze powiedziec, ze tv mial ogolnie bardzo ladny obraz i wyglad :)

mysle, ze po dwoch,trzech tygodniach postawionej plazmy w domu i nikt nie bedzie zwracal uwagi na szczegoly - po prostu, przyzwyczaimy sie i bedziemy patrzec na tresc, a nie na "technikalia" :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Uwierz mi, najlepiej w domu nie wspominać o takich "technikaliach". Im mniej osób o nich wie tym lepiej. Już i tak wystarczy jedna osoba skacząca wokół telewizora i prześwietlająca wszystkie aspekty jego użytkowania ;) Z własnego doświadczenia dobrze radzę ;)
 

Falcon911

New member
Osobiście z rodzinką przeżyłem niezłą batalię podczas zakupu TV
Gdzie nie poszedłem to mi wciskali LCD nie wnikam już gdzie i jakie modele ale liczy się fakt że "LCD"
Tylko w jednym sklepie jak powiedziałem że liczy się jakość obrazu i czerń, to zaproponował mi plazmę i to w dodatku Panasonica.
W sumie to w każdym sklepie stoi gdzieś ta lub podobna plazma ale ZAWSZE WYŁĄCZONA!! jak zobaczyłem różnicę kiedy ją włączyli to nawet inni co brali jakiegoś Samsunga odpuścili go sobie na rzecz plazmy.
Kupiłem go w sklepie internetowym bo był po 3480zł.
42 cale i ok 2-3 metry od niego jest super nawet właściciele LCD jak wpadną robią wielką rybkę i pytają się czy jeszcze samochód mam. HE HE.
Jak im mówię ile dałem to nie wierzą, i przyznają wyższość plazmy na ich cudeńkami.
Obraz leci z taniego tunera Cyfry+, a i Polsat wcale dużo gorzej nie wygląda ze zwykłej anteny siatkowej.
Gdyby dało rade wymienić Ekran w Laptopie na plazmę to bym był bardzo uszczęśliwiony
 
Do góry