Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie mam takich ustawień -typ dekodera: turbo BOX+.
Jest tylko opcja czy włączyć dolby digital czy nie.


Kolego chętni bym ci pomógł, ale tak jak pisałem nie mam nic po "optyce" do TV.
Nie znam BOXa+. Co tam w ogóle jest w Menu ?? Może nie w ustawieniach dźwięku ale w opcjach wyjść ?
Z tego co znalazłem w sieci to twój wzmacniacz ma wejścia CINCH. Więc może zamiast mordować się z opóźnieniem po SPDIF, skorzystaj z przejściówki AV1 o ile masz odpowiednie kable do podłączenia do wzmacniacza ?
Albo poczekaj aż ktoś tu na forum coś ci podpowie.

Pozdrawiam
 

lexus777

New member
Sprawdzałem u siebie.
Na TV co prawda mogę odpalić tylko zwiastuny, ale .... obraz przycina mi się.
Na laptopie to samo idzie OK.
Zatem wychodzi na przeglądarkę w TV. Widocznie brak jakichś wtyczek.
I pytanko jak Kolega chce zmaksymalizować przeglądarkę w TV na cały ekran ?

Może rozwiązaniem jest uruchamianie filmów na laptopie i podpięcie go do TV po HDMI ?

Trudno mi cokolwiek tu wnioskować i radzić.

Pozdr.

Na lapku wszystko ładnie śmiga, więc opcja z podpięciem bezpośrednio z tv jak najbardziej, tylko nasuwa się pytanie po co mi taki internet w tv.
Wiesław, nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa czy faktycznie nikt po za nami nie próbował oglądać w ten sposób filmów,czy ludzie nie chcą podzielić się swoimi radami ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Na lapku wszystko ładnie śmiga, więc opcja z podpięciem bezpośrednio z tv jak najbardziej, tylko nasuwa się pytanie po co mi taki internet w tv.
Wiesław, nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa czy faktycznie nikt po za nami nie próbował oglądać w ten sposób filmów,czy ludzie nie chcą podzielić się swoimi radami ?


Witam,

Jest przeglądarka w TV ? Jest :D
Da się przeglądać zawartość w sieci ? Da :D
To jest tylko proteza przeglądarki i niestety nie jest tak funkcjonalna jak ta w laptopie.
I z tym faktem niestety trzeba się pogodzić.
Druga sprawa jest też taka, że nie da się przeglądarki zmaksymalizować na cały ekran.
Przynajmniej ja nie wiem jak. Ktoś tu na forum też o to pytał. Niestety bez odpowiedzi.
Czy ludzie nie chcą się podzielić ? Dzielą się tym co wiedzą. Być może nikt nie korzysta z tej strony, żeby oglądać filmy.
Podsumowując ... tak według mnie ... to ze względu na ograniczenia przeglądarki nie da się, tak jak Kolega by chciał, oglądać filmów. Nie jest to w pełni funkcjonalna aplikacja, a raczej rodzaj widgetu przystosowanego do pewnych bardzo podstawowych funkcji przeglądania zasobów sieciowych.

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Pozdrawiam
 

diabel1

New member
Witam,

Jest przeglądarka w TV ? Jest :D
Da się przeglądać zawartość w sieci ? Da :D
To jest tylko proteza przeglądarki i niestety nie jest tak funkcjonalna jak ta w laptopie.
I z tym faktem niestety trzeba się pogodzić.
Druga sprawa jest też taka, że nie da się przeglądarki zmaksymalizować na cały ekran.
Przynajmniej ja nie wiem jak. Ktoś tu na forum też o to pytał. Niestety bez odpowiedzi.
Czy ludzie nie chcą się podzielić ? Dzielą się tym co wiedzą. Być może nikt nie korzysta z tej strony, żeby oglądać filmy.
Podsumowując ... tak według mnie ... to ze względu na ograniczenia przeglądarki nie da się, tak jak Kolega by chciał, oglądać filmów. Nie jest to w pełni funkcjonalna aplikacja, a raczej rodzaj widgetu przystosowanego do pewnych bardzo podstawowych funkcji przeglądania zasobów sieciowych.

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Pozdrawiam

WITAM!!ja zadałem pytanie o przeglądarkę bo w st60jest na cały ekran menu stron ulubionych też jest inne(widziałem u kolegi) jest takie jak w przeglądarce vt60 w opcji pomoc(znak zapytania) tylko jak to ustawić?.Dźwięk mam puszczony po optyku do ampla PIONEER wszystko śmiga OK!,Ustawienia dźwięku w panasie wszystko na auto tylko czasami NC+ podaje że jest 5.1 a faktycznie DD 2.0.POZDRAWIAM!!!!!
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
WITAM!!ja zadałem pytanie o przeglądarkę bo w st60jest na cały ekran menu stron ulubionych też jest inne(widziałem u kolegi) jest takie jak w przeglądarce vt60 w opcji pomoc(znak zapytania) tylko jak to ustawić?.Dźwięk mam puszczony po optyku do ampla PIONEER wszystko śmiga OK!,Ustawienia dźwięku w panasie wszystko na auto tylko czasami NC+ podaje że jest 5.1 a faktycznie DD 2.0.POZDRAWIAM!!!!!


Witam,

Mimo szczerych chęci i pewnego wysiłku w poszukiwaniach niestety nie udało mi się zrobić full screena przeglądarki na VT60. Widać seria ST jest inna softwarowo od VT. Co do dźwięku po SPDIF to problem ma ktoś inny, ale ja niestety nie bardzo mogę pomóc. Może Kolega coś na to poradzi (patrz poprzednia strona może dwie) ??

Pozdrawiam
 

diabel1

New member
Panowie
Proszę o pomoc:
Tuner nc+ mam podpięty kablem hdmi z tv 55vt60e
Od tv poprowadziłem kabel optyczny do amplitunera sony str-de497 /bez wejścia hdmi/
Przy odtwarzaniu treści z usb podpiętego do tv jest dźwięk: dolby dygital idts
Podczas oglądania treści z platformy nc+ nie ma.
Gdy kabel optyczny wypiąłem z tv i podłączyłem tuner nc+ z amplitunerem dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem /jesz szybszy niż obraz/- co robić?
Proszę o radę i pozdrawiam.

WIAM! z panasa optyk do pioneera ustawienia w ampie dźwięku na auto, telewizor ustawienia dźwięku: druga strona menu dźwięku preferencje dźwięku,wybór SPDIF,opóźnienieSPDIF na AUTO!!tak mam i wszystko jest OK! pozdrowienia!
 

nowy76

New member
WIAM! z panasa optyk do pioneera ustawienia w ampie dźwięku na auto, telewizor ustawienia dźwięku: druga strona menu dźwięku preferencje dźwięku,wybór SPDIF,opóźnienieSPDIF na AUTO!!tak mam i wszystko jest OK! pozdrowienia!


Witam
Jak wejść w ustawienia: preferencje dźwięku - wybór spdif ?
W e-pomoc jest napisane ,że takowe ustawienia ZAAWANSOWANE dźwięku są - nie wiem jak do nich wejść.
Pozdrawiam
 

pantomima

Banned
Panowie chcialem sie dowiedziec kiedy pojawi sie plazma vt70 i czym bedzie sie roznila od vt60 ???


Typie - świadomie ciśniesz kpina i podnosisz ludziom cisnienie . W innym watku calkiem niedawno kolejny raz poruszyles temat zakupu nowego tv(temat ktory drazysz juz przeszlo ponad pol roku, z ktorego i tak nic nie wynika) , w ów watku o ktorym wspominam ,dobitnie juz podkresliles ze nie ma sie co pakowac w obecne modele plazm (z pelna swiadomoscia tego ze vt60/zt60/st60 to ost wypuszczone plazmy Panasonica) i raczej lepiej bedzie zainwestowac hajs w 4k .
Wiesz ze Panasonic zakonczyl program Pdp , a glupkowato brniesz w to dalej ..... Po co ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jest to to odbiór programów tv za pomoca tv bez urządzenia zewnętrznego. Tak jak bylo w Twoim starym CRT.
Na pilocie naciśnij przycisk TV i wejdź w menu jak pisałem wyżej.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

nowy76

New member
Jest to to odbiór programów tv za pomoca tv bez urządzenia zewnętrznego. Tak jak bylo w Twoim starym CRT.
Na pilocie naciśnij przycisk TV i wejdź w menu jak pisałem wyżej.

Pozdr.

Dzięki SDman
Znalazłem-teraz chyba muszę poeksperymentować z opóźnianiem dźwięku celem synchronizacji z obrazem.
 

nowy76

New member
WIAM! z panasa optyk do pioneera ustawienia w ampie dźwięku na auto, telewizor ustawienia dźwięku: druga strona menu dźwięku preferencje dźwięku,wybór SPDIF,opóźnienieSPDIF na AUTO!!tak mam i wszystko jest OK! pozdrowienia!

Witam
Kabel optyczny mam podłączony z panasa do ampli. sony .W tv ustawienia spdif oraz opóźnienie spdif na Auto.
Przy doglądaniu treści z dekodera nc+ podłączonego z tv kablem hdmi dźwięk przenoszony po optyku do amplitunera jest zsynchronizowany ale na amplitunerze nie ma dolby digital tylko wyświetla się pcm 48.
Kiedy podepnę dźwięk po optyku bezpośrednio z dekodera nc+ do amplitunera dźwięk jest: dolby digital oraz dts ale przyspieszony względem obrazu. Nie mogę sobie z tym poradzić
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam
Kabel optyczny mam podłączony z panasa do ampli. sony .W tv ustawienia spdif oraz opóźnienie spdif na Auto.
Przy doglądaniu treści z dekodera nc+ podłączonego z tv kablem hdmi dźwięk przenoszony po optyku do amplitunera jest zsynchronizowany ale na amplitunerze nie ma dolby digital tylko wyświetla się pcm 48.
Kiedy podepnę dźwięk po optyku bezpośrednio z dekodera nc+ do amplitunera dźwięk jest: dolby digital oraz dts ale przyspieszony względem obrazu. Nie mogę sobie z tym poradzić

Witam,

A czemu Kolega tak ciśnie na Dolby. PCM jest OK. To dźwięk nieskompresowany w przeciwieństwie do Dolby.

A jeżeli już Kolega tak bardzo chce mieć to Dolby to przy połączeniu "optykiem" dekoder-wzmacniacz na którymś z urządzeń musi być jakaś opcja regulacji opóźnienia. Jeżeli takowej nie ma no to synchro nie będzie.

Czy dobrze myślę Koledzy ??

Pozdrawiam
 

jurek21

New member
Witam,

A czemu Kolega tak ciśnie na Dolby. PCM jest OK. To dźwięk nieskompresowany w przeciwieństwie do Dolby.

A jeżeli już Kolega tak bardzo chce mieć to Dolby to przy połączeniu "optykiem" dekoder-wzmacniacz na którymś z urządzeń musi być jakaś opcja regulacji opóźnienia. Jeżeli takowej nie ma no to synchro nie będzie.

Czy dobrze myślę Koledzy ??

Pozdrawiam

podłącz dekoder z TV porzez hdmi2(ARC) i dekoder ze wzmacniaczem poprzez SPDIF i problem zniknie.
 

nowy76

New member
podłącz dekoder z TV porzez hdmi2(ARC) i dekoder ze wzmacniaczem poprzez SPDIF i problem zniknie.


Dokładnie mam tak podpięte:
tv z gniazda hdmi2 arc kablem hdmi 1.4 podłączone z dekoderem nc+ a ten optykiem z amplitunerem. Odtwarzany dźwięk z amplitunera /dts dodlby digital/ pojawia się wcześniej niż obraz-brak synchronizacji.
 
Do góry