Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

diabel1

New member
Jedyne co mi przychodzi do głowy w kwestii samowłączania się menu to zakłócenia z bezprzewodowej klawiatury. Nic nie dzieje się samo bez przyczyny. No chyba, że TV ma jakąś usterkę. Może warto z niej na jakiś czas zrezygnować i zobaczyć czy problem się powtarza ?

Dzięki ! o tym nie pomyślałem odłączyłem klawiaturę ,dam znać czy pomogło(zgłosiłem usterkę do serwisu):eek:k:
 

lexus777

New member
Witam wszystkich.
Proszę pomóżcie, jak ustawiliście prognozę pogody (aplikacja)tak by była dla Polski, dla mnie czarna magia.:(
I drugi problem to brak możliwości odtwarzania filmów z mp4 przez USB, wyświetla się napis że wykryto urządzenie i na tym koniec.:(
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Proszę pomóżcie, jak ustawiliście prognozę pogody (aplikacja)tak by była dla Polski, dla mnie czarna magia.:(
I drugi problem to brak możliwości odtwarzania filmów z mp4 przez USB, wyświetla się napis że wykryto urządzenie i na tym koniec.:(


Witam,

Spokojnie Kolego. Bez paniki. Już spieszymy z pomocą.
W końcu nie ma takiej rzeczy wymyślonej przez człowieka, której drugi człowiek nie byłby w stanie zepsuć. :-D . Ale do rzeczy ....

1. Pogoda:

Odpalasz AccuWeather. Znajdziesz tu przycisk SETTINGS.
Najeżdżasz - uruchamiasz i masz nowy ekran gdzie możesz dodać swoją lokalizację.
Na górze z lewej strony masz długie białe pole gdzie wpisujesz np.warsaw.
Pojawi ci się lista. Najeżdżasz na Warsaw,Poland, zatwierdzasz OK.
I to tyle :-D. Masz pogodę dla Warszawy. Jeżeli mieszkasz w innej części Polski to wpisz najbliższe duże miasto (oczywiście obowiązuje język angielski, ale po wpisaniu pierwszych liter powinna pojawić się lista).

2. MP4 po USB:

Co jest nośnikiem ? HDD czy zwykły PenDrive ?
Jeżeli HDD to wkładasz USB3, jeżeli PenDrive to w dowolny.
TV podpowiada Ci, że wykrył urządzenie USB. I tak ma być. Gorzej gdyby nie wykrył.
Treść po USB nie odtwarza się automatycznie. Dalej ...
Naciskasz APPS, Odtwarzacz multimedialny, Video. Powinna się pojawić lista z zawartością nośnika ..... i o ile format plików zgromadzonych na nośniku jest obsługiwany przez TV ... to należałoby jedynie życzyć miłego oglądania :mrgreen:

Pomogło ??

Pozdrawiam
 

lexus777

New member
Wiesław, wielkie dzięki za pomoc.
Jeśli chodzi o pogodę to już wszystko gra, tak jak pisałeś małej mieściny nie znajdzie... no, mówi się trudno.
Z odtwarzaniem jest gorzej, nic nie pomogło. Byłem dziś w sklepie popytać i sprawdzić na innych TV, no i na panasach to samo, na innych tv odpala od strzału. Wniosek taki że mój tv nie obsługuje tego Pena (Pentagram EON cineo 8 GB.) Muszę sprawdzić jakiś inny PenDrive.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesław, wielkie dzięki za pomoc.
Jeśli chodzi o pogodę to już wszystko gra, tak jak pisałeś małej mieściny nie znajdzie... no, mówi się trudno.
Z odtwarzaniem jest gorzej, nic nie pomogło. Byłem dziś w sklepie popytać i sprawdzić na innych TV, no i na panasach to samo, na innych tv odpala od strzału. Wniosek taki że mój tv nie obsługuje tego Pena (Pentagram EON cineo 8 GB.) Muszę sprawdzić jakiś inny PenDrive.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.


Witam,

Cieszę się, że choć częściowo pomogłem.
Odnośnie MP4 to trochę dziwne bo TV powinien widzieć odtwarzacz jako pamięć zewnętrzną, a tym samym powinna być możliwość przejrzenia zawartości. Jeśli da się przejrzeć zawartość to i odtworzyć też powinno się dać. W opisach produktu widzę, że ma coś co nazywa się TV-Out. Jak to działa ? Po jakim łączu ? Czy MP4 posiada wyjście HDMI ? Czy ma jakieś inne oprócz USB ?

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich.

I drugi problem to brak możliwości odtwarzania filmów z mp4 przez USB, wyświetla się napis że wykryto urządzenie i na tym koniec.:(


I jeszcze jedna sprawa. Bo tak prawdę powiedziawszy dopiero teraz zauważyłem, że nie chodzi o pliki MP4 tylko odtwarzacz MP4.
Jakie plik masz tam zgromadzone ? Video czy/i audio ?
Jeżeli twój TV widzi odtwarzacz to jeśli chcesz uruchomić Audio to wtedy APPS-Odtwarzacz multimedialny-Audio ... Jeśli Video no to wiadomo .... opcja Video w Odtwarzaczu multimedialnym.
Ja korzystam w sumie z 3 rodzajów nośników: tradycyjny PenDrive, dysk zewnętrzny po USB (dwie partycje Fat 32 i exFat i obie widoczne) oraz zewnętrzny dysk sieciowy 2TB. Wszystko działa bez problemu. Miałem również wcześniej w laptopie udostępniony streaming (udostępnianie multimediów) i też działało bez problemu. Dlatego dziwi mnie troszkę problem z Pentagramem. Nie jest to przecież firma krzak, ale dość znana i popularna marka.
Czy możesz zatem ciut przybliżyć co się dzieje po podłączenie twojej MP4 do TV i przejściu poprzez APPS do Odtwarzacza multimediów, a tam wybraniu Video lub Audio ?

Pozdr.
 

diabel1

New member
Dzięki ! o tym nie pomyślałem odłączyłem klawiaturę ,dam znać czy pomogło(zgłosiłem usterkę do serwisu):eek:k:

WITAM! i pomogło odłączenie klawiatury jak na razie panas już nie głupieje ,trochę to dziwne bo na poprzednich vt20,30 było wszystko ok!.panowie z panasonic porozmowie ze mną stwierdzili że itak przyjadą do wentylatorów
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
WITAM! i pomogło odłączenie klawiatury jak na razie panas już nie głupieje ,trochę to dziwne bo na poprzednich vt20,30 było wszystko ok!.panowie z panasonic porozmowie ze mną stwierdzili że itak przyjadą do wentylatorów


Cieszę się, że pomogło. Najlepsza klawiatura to będzie chyba dedykowana Panasonica bo inaczej to szukanie po omacku.

Co z tymi wentylatorami ? Możesz podać na jaki numer dzwoniłeś i co przekonało serwis do przyjechania ?

Z góry dzięki

Pozdro
 

lexus777

New member
I jeszcze jedna sprawa. Bo tak prawdę powiedziawszy dopiero teraz zauważyłem, że nie chodzi o pliki MP4 tylko odtwarzacz MP4.
Jakie plik masz tam zgromadzone ? Video czy/i audio ?
Jeżeli twój TV widzi odtwarzacz to jeśli chcesz uruchomić Audio to wtedy APPS-Odtwarzacz multimedialny-Audio ... Jeśli Video no to wiadomo .... opcja Video w Odtwarzaczu multimedialnym.
Ja korzystam w sumie z 3 rodzajów nośników: tradycyjny PenDrive, dysk zewnętrzny po USB (dwie partycje Fat 32 i exFat i obie widoczne) oraz zewnętrzny dysk sieciowy 2TB. Wszystko działa bez problemu. Miałem również wcześniej w laptopie udostępniony streaming (udostępnianie multimediów) i też działało bez problemu. Dlatego dziwi mnie troszkę problem z Pentagramem. Nie jest to przecież firma krzak, ale dość znana i popularna marka.
Czy możesz zatem ciut przybliżyć co się dzieje po podłączenie twojej MP4 do TV i przejściu poprzez APPS do Odtwarzacza multimediów, a tam wybraniu Video lub Audio ?

Pozdr.
Witam.
Wszystko dobrze tylko do momentu wybierania zakładki (video, audio, itd.), otóż te właśnie zakładki nie są aktywne i nic nie można więcej zrobić.:twisted:. Jako urządzenie jest wykrywane, ale chcąc go sformatować wyświetla się info. że urządzenie nie może być obsługiwane. System w mp4 to FAT 32. Na lapku zmieniałem na NTFS i exFAT ale bez rezultatu. Myślę że format plików nie ma znaczenia skoro blokuje już samo urządzenie, chyba nić już nie wymyślimy.:???:
Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam.
Wszystko dobrze tylko do momentu wybierania zakładki (video, audio, itd.), otóż te właśnie zakładki nie są aktywne i nic nie można więcej zrobić.:twisted:. Jako urządzenie jest wykrywane, ale chcąc go sformatować wyświetla się info. że urządzenie nie może być obsługiwane. System w mp4 to FAT 32. Na lapku zmieniałem na NTFS i exFAT ale bez rezultatu. Myślę że format plików nie ma znaczenia skoro blokuje już samo urządzenie, chyba nić już nie wymyślimy.:???:
Pozdrawiam


Witam,

Trochę mimo wszystko dziwne skoro odtwarzacz ma wyjście TV-Out.
Czy to TV-Out jest właśnie po USB ? Może w samym odtwarzaczu są jakieś opcje zmiany trybu dostępu do pamięci typu ActiveSync lub Mass Storage ?
Czy Kolega ma też włożoną dodatkową kartę pamięci czy korzysta tylko z pamięci wewnętrznej ?
Może mimo wykrycia urządzenia telewizor ma problem z dostępem do pamięci flash ?
Proponuję telefon na infolinie Panasonica. Może coś podpowiedzą. A jeżeli nic się z tym nie da zrobić no to zostają tylko tradycyjne nośniki.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam.
Wszystko dobrze tylko do momentu wybierania zakładki (video, audio, itd.), otóż te właśnie zakładki nie są aktywne i nic nie można więcej zrobić.:twisted:. Jako urządzenie jest wykrywane, ale chcąc go sformatować wyświetla się info. że urządzenie nie może być obsługiwane. System w mp4 to FAT 32. Na lapku zmieniałem na NTFS i exFAT ale bez rezultatu. Myślę że format plików nie ma znaczenia skoro blokuje już samo urządzenie, chyba nić już nie wymyślimy.:???:
Pozdrawiam


I jeszcze jedno jako ciekawostka. Porobiłem testy na swoim TV z różnymi gadżetami typu smartfon, nawigacja, iPod i odtwarzacz MP3. Widoczny jest tylko odtwarzacz MP3 i zero problemów. TV widzi zawartość pamięci flash. Więc problemik jest chyba raczej na pewno w MP4. Tylko czemu z innymi TV problemu nie ma ?
Kłania się jednak info albo od Panasonica albo od Pentagrama.

Pozdrawiam
 

diabel1

New member
Cieszę się, że pomogło. Najlepsza klawiatura to będzie chyba dedykowana Panasonica bo inaczej to szukanie po omacku.

Co z tymi wentylatorami ? Możesz podać na jaki numer dzwoniłeś i co przekonało serwis do przyjechania ?

Z góry dzięki

Pozdro
Znam człowieka z serwisu który był u mnie kilka razy na reklamowany tuner satelitarny vt20 zadzwoniłem do niego przedstawiłem problem ,poradził mi zgłoszenie naprawy zadzwonił w mojej sprawie do centrali napraw i już na drugi dzień rano dzwonili że przyjadą jak szybko się da
POZDROWIENIA!!!
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Znam człowieka z serwisu który był u mnie kilka razy na reklamowany tuner satelitarny vt20 zadzwoniłem do niego przedstawiłem problem ,poradził mi zgłoszenie naprawy zadzwonił w mojej sprawie do centrali napraw i już na drugi dzień rano dzwonili że przyjadą jak szybko się da
POZDROWIENIA!!!


To proszę Kolegę o krótkie info jak zakończyła się sprawa wentylatorów bo mnie to też bardzo drażni.
W sumie też zastanawiam się czy nie zgłosić tego do serwisu jako usterki.
I jeszcze jedno pytanko. Czy u ciebie działa automatyczne przełączanie się TV na wejście HDMI po włączeniu jakiegoś źródła na wejście HDMI1 lub 3 ? Niestety od dłuższego czasu nie mogę otrzymać odpowiedzi na to pytanie ani na forum ani od pomocy technicznej Panasonic. W instrukcji są chyba ze dwa zdania na ten temat i wychodzi z tego, że powinno, a nie jest.

Może przy okazji wizyty serwisanta podpytać go czy w PDP serii VT60 działa automatyczne przełączanie się TV na wejścia HDMI czy nie ?
Jeżeli NIE - to może serwisant wie z czego to wynika ? A jeśli TAK - to czemu nie działa i co ewentualnie z tym zrobić ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
No kurdę ludzie !!!! nie będzie działać to przełączanie i koniec kropka, ale tak jak pisałem jest o wiele wygodniejsze rozwiązanie.Ja mam wszystko podpiete przez HDMI do ampltunera ONKYO TX-NR929 i w vt60 uaktywnione viera link.Amplituner podłączony do wejścia HDMI 2 telewizora i od razu mam kanał zwrotny audio z tunerów telewizora i mam dzwięk z telewizora na kolumnach oraz rozwiązanie waszego problemu, po włączeniu BD PLayera Panasonic lub OPPO z funkcją viera link, wzmacniacz sam przełącza mi telewizor na HDMI 2.Nie wiem jak to działa na innych sprzętach podłączonych do amplitunera, ale jaki problem nacisnąć przycisk wejść ? Trochę to dziwne że telewizor sam nie potrafi tego, może zauktualizują software po większym narzekaniu klientów.
 

diabel1

New member
To proszę Kolegę o krótkie info jak zakończyła się sprawa wentylatorów bo mnie to też bardzo drażni.
W sumie też zastanawiam się czy nie zgłosić tego do serwisu jako usterki.
I jeszcze jedno pytanko. Czy u ciebie działa automatyczne przełączanie się TV na wejście HDMI po włączeniu jakiegoś źródła na wejście HDMI1 lub 3 ? Niestety od dłuższego czasu nie mogę otrzymać odpowiedzi na to pytanie ani na forum ani od pomocy technicznej Panasonic. W instrukcji są chyba ze dwa zdania na ten temat i wychodzi z tego, że powinno, a nie jest.

Może przy okazji wizyty serwisanta podpytać go czy w PDP serii VT60 działa automatyczne przełączanie się TV na wejścia HDMI czy nie ?
Jeżeli NIE - to może serwisant wie z czego to wynika ? A jeśli TAK - to czemu nie działa i co ewentualnie z tym zrobić ?

Pozdrawiam
Jutro mają przyjechać z serwisu to się podpytam o HDMI ja oglądam telewizje przez moduły dostępu po HDMI mam podłączonego panasa blu-rey i też się nieprzełącza tylko na HDMI2
 

digitalus

Banned
Witam
W przypadku kanalow z dvb-t procedura jest prosta tzn wystarczy na chwile uruchomic automatyczne wyszukiwanie kanalow i szybko zrezygnowac.Kanaly zostana skasowane.Byc moze podobnie bedzie w przypadku kanalow satelitarnych.Nie mam telewizora z tunerem satelitarnym.
Inna mozliwosc ,na pewno skuteczna to powrot do ustawien fabrycznych.
 
Ostatnia edycja:

def102

New member
Może przy okazji wizyty serwisanta podpytać go czy w PDP serii VT60 działa automatyczne przełączanie się TV na wejścia HDMI czy nie ?
Jeżeli NIE - to może serwisant wie z czego to wynika ? A jeśli TAK - to czemu nie działa i co ewentualnie z tym zrobić ?

Pozdrawiam

Z ciekawości sprawdziłem u siebie jak działa automatyczne przełączanie na wejścia HDMI.
W zasadzie mam podpięte tylko jedno urządzenie - nagrywarkę DVD (też Panasonic).
Włączenie nagrywarki nie wywołuje żadnej reakcji TV, ale już naciśniecie jakiegoś przycisku na pilocie np. PLAY, MENU, itp wywołuje automatyczne przełączenie TV na wejście HDMI.
Wyłączenie nagrywarki nie powoduje już niestety powrotnego przełączenia TV na tuner TV.
Sprawdziłem wszystkie wejścia HDMI i sytuacja jest identyczna na każdym z nich.

Mam jeszcze nieużywany dekoder z kablówki i podpiąłem go dla testu, ale tutaj jest już gorzej - bez względu do którego wejścia HDMI był podpięty jego włączenie nie wywoływało żadnej reakcji TV.

Takie działanie z nagrywarką Panasonica wynika chyba z funkcji VIERA LINK - po wyłączeniu tej opcji w menu, TV przestaje się już przełączać na wejście HDMI. Ciekawe jak to działa z odtwarzaczami DVD/Blu-ray innych firm.
 
Do góry