Panasonic 42AS650 czy 42AS740/750

rafal23

New member
Szkoda tylko, że w testach na trustedreviews.com model tegoroczny AS740 wypadł nieco gorzej niż poprzednik l42ET60 - 2D i 3D o punkt wyżej niż zeszłoroczny model.
A niby AS740 jest odpowiednikiem serii DT60 zeszłorocznej, a nie ET60. No, ale nie widziałem osobiście, nie wypowiadam się. Widziałem obraz AS650 i z dvb-t wyglądał marnie nie tylko na SD, ale i HD co mnie zdziwiło...



cześć,

Parę tygodni temu oglądałem w sklepie as650 i obraz też mnie nie zachwycił mimo wszystko po jakimś czasie kupiłem go. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem tego tv i zapewniam że obraz jest zajebisty. Nie jest to tylko moja ocena ale także mojej rodziny i wszystkich znajomych którzy widzieli u mnie tego panasa w akcji. Pozdrawiam.
 

Nocny_Marek

New member
cześć,

Parę tygodni temu oglądałem w sklepie as650 i obraz też mnie nie zachwycił mimo wszystko po jakimś czasie kupiłem go. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem tego tv i zapewniam że obraz jest zajebisty. Nie jest to tylko moja ocena ale także mojej rodziny i wszystkich znajomych którzy widzieli u mnie tego panasa w akcji. Pozdrawiam.

Czesc.
Hmm, a z jakiego źródła masz sygnał? Może pokusisz się o wrzucenie kilku zdjęć?
Czy Twoja ocena obejmuje porównanie do obrazu z jakiejś plazmy czy nie miałeś z plazmami panasonica do czynienia?
Pozdrawiam
 

Nocny_Marek

New member
Ten za to wypadł w teście bardzo dobrze:
Panasonic TX-40AS640 (AS640) Review

Hmm faktycznie, ale piszą, że posiada direct LED... Czy to modele AS740/AS750 nie posiadaja Direct LED, a te nizsze AS640/AS650 edge LED ?
Ponad to piszą o rozdzielczosci w ruchu - motion res. - 800 przy IFC wł. i 300 wył.. Ktoś mógłby wytłumaczyć te wyniki, dobrze to czy nie za bardzo, że przy wył. IFC ma tylko 300 ?
 

rafal23

New member
Czesc.
Hmm, a z jakiego źródła masz sygnał? Może pokusisz się o wrzucenie kilku zdjęć?
Czy Twoja ocena obejmuje porównanie do obrazu z jakiejś plazmy czy nie miałeś z plazmami panasonica do czynienia?
Pozdrawiam

Sygnał mam satelitarny, tuner to ipbox 99HD na sh4. Moja ocena nie została napisana po porównaniu z innymi telewizorami. Jest to mój pierwszy lcd a przesiadłem się z panasonica 29 crt 100hz co nie znaczy że nie widziałem u innych lcd czy plazm. Ze zdęciami może być ciężko ma tylko smartfona ale jeśli Ci tak bardzo zależy to zrobię kilka fotek w wolnej chwili.

Pozdrawiam
 

Nocny_Marek

New member
Sygnał mam satelitarny, tuner to ipbox 99HD na sh4. Moja ocena nie została napisana po porównaniu z innymi telewizorami. Jest to mój pierwszy lcd a przesiadłem się z panasonica 29 crt 100hz co nie znaczy że nie widziałem u innych lcd czy plazm. Ze zdęciami może być ciężko ma tylko smartfona ale jeśli Ci tak bardzo zależy to zrobię kilka fotek w wolnej chwili.

Pozdrawiam

Byłbym wdzięczny za te fotki nawet ze smartfona, bo one zazwyczaj robią teraz przyzwoite fotki.
Ten model AS650 cenowo jest najkorzystniejszy, ale obraz jaki widziałem w rtv euro agd na nim był naprawdę marnej jakości i nie wiem od czego to zależało.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Właśnie nie. Nagrywać można tylko bezpośrednio z tunerów Panasonica, czyli DVB-T, DVB-S i DVB-C.
 

hoffhav

New member
Czyli można powiedzieć, że ta funkcja jest bezużyteczna jak ktoś ma tv satelitarna i dekoder? Czy można to jakoś obejść?

I te time shifty i wszystko będzie bezużyteczne tylko dlatego, że mam tv satelitarna?
 
Ostatnia edycja:

BOBI2006

New member
Witam ma pytanie po wyłączeniu telewizora świeci się pomarańczowa dioda nie mam ustawionego nagrywania jak zrobić żeby świeciła się czerwona
 

Pitt-1985

New member
Witam, podłącze się pod temat:
stoję przed wyborem pomiędzy 47AS650 a 48AS640... Z tego co znalazłem w sieci 650 to IPS z pasywnym 3d, natomiast 640tka to VA z 3d aktywnym.
Jakiesś inne istotne różnice? Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję do porównania na żywo obu modeli? Będę wdzięczny za wszelkiej maści sugestie ponieważ chce kupić telewizor w najbliższym tygodniu.
Tak pokrótce:
- odległość: 2,7-2,9 m (telewizor będzie stał)
- nasłoneczniony za dnia salon (drzwi balkonowe z tyłu, jakies 4-4,5 metra więc słońce nie świeci bezpośrednio na tv)
- sygnał: cyfrowy polsat
- uzytkowanie typowe to wieczorne filmy mkv z dysku przenośnego + xbox360
- brak preferencji co do rodzaju 3d (mam wadę wzroku przez którą nie czerpię pełni przyjemności z 3d, dlatego jest to dla mnie opcja marginalna)
- tv będzie spięty przez wifi z routerem lte
Z góry dzięki!

PS: nie muszę dodawać zapewne, że jak wielu forumowiczów czekam z utęsknieniem na test as650:) jakieś widoki na termin publikacji?
 

Pitt-1985

New member
Z tych dwóch to na pewno 640. Tyle, że akurat ten model ma wadę w postaci dość wysokiego input lag-a powyżej 50ms.

Czyli i tak xle i tak niedobrze... Gram dość dużo a i PS4 tli się na horyzoncie;) teraz gram na starym LCD samsunga z input lagiem nieznanym - nie wiem czy lag z 640tki byłby dla mnie odczuwalny. Hmmm... Oglądałem wczoraj 650 MediaExpert. 640 pojawiła się dzisiaj u nich na stronie w rewelacyjnej cenie - stąd zagwozdka...
 

marekjw2523

New member
Podpinam się :)

Sam posiadam PS4 i właśnie chciałem się przesiąść z plazmy 42PV80 na coś w fullhd :) a tu taki inputlag ? Wszyscy znajomi pod PS4 kupili Sony W805 ale ja jeszcze chcę rozejrzeć się za innymi opcjami.
 

dominlesne

New member
thumbs_P1670868.JPG

Żeby taki, wszędzie był. W sumie ta Toshiba nawet ciekawa - IPS + local dimming.
 
Do góry