Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

zawziety79

New member
Witam ! Jestem żywo zainteresowany tym tv w wersji 40 calowej. Przebijam się przez forum i czytam o problem z płynnością !!!! Tv ma służyć głownie do oglądania piliki nożnej (nc+) oraz filmów (Blu-ray oraz mkv dobrej jakości) . Czy problem faktycznie istnieje ??? Efekt zanikającej piłki na tle trybun dosyć skutecznie mnie odstrasza :( . Czy aktualizacje softu rozwiązują ten problem ... Bardzo proszę o opinie użytkowników tego tv!:)
 

digitalus

Banned
Witam
Kolega ma 40 calowy model as640 .Obraz jest plynny , nic sie nie zacina.Dobry black level czyli poziom czerni.
Nie zacina sie tez nawet w najnizszym modelu czyli A400.
Przyklad na filmie.
https://www.youtube.com/watch?v=DCHbqcPVwQ0

AS640 to wyzszy model . Mozesz smialo kupowac.
Funkcje IFC w telewizorze kolegi wylaczona i tez jest ok.
Podobny przyklad z tego tematu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1111373-post344.html

Postanowiłem wczoraj nie przebierać w środkach i podjechałem do sklepu zakupić jakiś film na Blu. Oczywiście na potrzeby najsilniejszych wrażeń estetycznych sprawiłem sobie Avatara. W tym filmie jest chyba wszystko co potrzebne do jednoczesnego analizowania jakości TV i podniecania się w przypadku, gdy TV okaże się dobry. Tak więc:

- ostrość żyleta
- kolory przepiękne (inna sprawa, że chyba nie ma dzisiaj telewizora, który miałby brzydkie)
- czerń na znakomitym poziomie, choć oczywiście OLEDY potrafią więcej
- płynność obrazu w scenach akcji - bardzo dobra i to bez włączania IFC. Po włączeniu na minimum jest jeszcze lepiej, ale ja nie przepadam za czymś takim (uwielbiam kinowy efekt 24p). Przy ustawieniu na maks mamy efekt opery mydlanej ze sporadycznymi artefaktami, ale nie sądzę bym kiedykolwiek wykorzystywał takie ustawienie.

Co do płynności - podejrzałem wczoraj jakiś mecz na NC+ i kilka innych losowo wybranych dyscyplin. Dla mnie jest zupełnie normalnie nawet bez IFC. Może to dlatego, że zajmuję się filmowaniem i obróbką obrazu i pewne rzeczy są dla mnie naturalne takie jakie są i od razu razi mnie w oczy nawet minimalne upłynnianie, które odbieram jako "poprawianie natury" :) Po prostu od razu widzę te kilka dostawionych klatek, nawet jeśli nie da się stwierdzić efektu Soap Opera. IFC wyłączone lub minimalne robi robotę.

Oznacza to, że w dalszym ciągu nie stwierdziłem żadnych niemiłych niespodzianek.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Temat byl poruszany wiele razy.W lg i samsungu jest podobna funkcja.
Nie kazdemu funkcja jest potrzebna.Jednej osobie moze podobac sie "teatr telewizji", innej nie.
Przykladowo w plazmie g30 kolega zaraz zuwazyl nienaturalny obraz i byl ciekawy czy mozna to zmienic.Kolega ktory ma as640 nie zauwazyl gdy byla wlaczona funkcja IFC ale po wylaczeniu zauwazyl roznice.
W rekomendowanych ustawieniach obrazu dla as640 funkcja IFC jest ustawiona na minimum lub wylaczona.
Przyklad
https://www.avforums.com/threads/pa...-reviewers-recommended-best-settings.1888454/
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
G30/GT30 nie miały bodaj jeszcze trybu IFC Min. Stąd efekt "opery". Dopiero od serii 50 plazmy miały 3 tryby IFC, chociaż tak naprawdę tylko minimalny poprawia płynność, ale nie tworząc efektu nadmiernego upłynnienia obrazu.
 

digitalus

Banned
Kolega ma g30 i funkcja IFC jest na pewno.
Obrazek z forum,menu plazmy g30
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
Wracajac do modelu as640 to telewizor ma dobre komentarze na amerykanskim forum.
Bezposredniego linku z youtube nie mozna juz obejrzec ale jest rozwiazanie.

tutaj film nie dziala
https://www.youtube.com/watch?v=tDV2gGZePb4

tutaj film mozna obejrzec

http://www.unblockyoutube.us/permalink.php?url=d5D4zsG3n1yrwOe1CfU%2FGgpOMVqlAOKvGJhJyUWKE0%2F0bnEvekHedeEkSrrOVY01%2Fva4FO9pSG8cbOgwasKllA%3D%3D





012_P1260185.JPG
 
Ostatnia edycja:

BBR90

New member
Jak dla mnie to tv nie ma kłopotów z płynnością, problemem przy oglądaniu piłki jest dse. Nagraj sobie kawałek meczu z szybkimi poziomymi ruchami kamery i idź do sklepu. Być może twoje oko nie jest mocno wyczulone na dse i będziesz zadowolony :p Oglądałem 2 części hobbita na mkv każda po 17gb i byłem bardzo zadowolony z obrazu.
Witam ! Jestem żywo zainteresowany tym tv w wersji 40 calowej. Przebijam się przez forum i czytam o problem z płynnością !!!! Tv ma służyć głownie do oglądania piliki nożnej (nc+) oraz filmów (Blu-ray oraz mkv dobrej jakości) . Czy problem faktycznie istnieje ??? Efekt zanikającej piłki na tle trybun dosyć skutecznie mnie odstrasza :( . Czy aktualizacje softu rozwiązują ten problem ... Bardzo proszę o opinie użytkowników tego tv!:)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Nie ma osobnego wątku a już się tu ten model pojawiał jako podobny ale w 4K. Dziś przywieźli i jest zabawa 55AX630. Pierwsze wrażenia b.pozytywne, kanały HD, nie wspominając o blu żyleta. Przy tej wielkości to się robi prawdziwe kino. Zrobię fotki i więcej napiszę później w "naszych zestawach".
 

lucek18

New member
Oglądałem ostatnio turniej 4 skoczni na tvp hd 1 sypał dosyć mocno śnieg, mam pytanie u was też był taki dramat na ekranie hmm taka pikseloza?
w sumie to cos podobnego do murawy tylko tam jest na zielonym tle tu na białym. Zmiana IFC na wyższe ustawienia nie pomaga zazwyczaj oglądam na minimum. Macie jakieś rady co można zrobić?
W dynamicznych scenach filmów gdzie są wybuchy, woda itp. też się robi ogrom małych kwadracików na ekranie..
 

digitalus

Banned
W przypadku niskiego bitrate na kanale hd kwardaciki moga sie pojawic nawet w plazmie.To nie jest wina telewizora, tylko jakosci kanalu telewizyjnego.Powodem jest niski bitrate kanalu.Jesli masz mozliwosc to w czasie transmisji sportowej przelacz kanal na niemiecki zdf hd lub ard hd ktory nadaje z wysokim bitrate.Jakosc obrazu jest lepsza a kanal zdf i ard nadaje w 720p ale bitrate wysoki.Teoretycznie jakosc obrazu powinna byc gorsza na zdf i ard bo rozdzielczosc kanalu to 720p.Jesli obraz jest statyczny to duzej roznicy nie widac ale gdy pojawi sie ruch i duzo szczegolow wtedy roznica jest bardzo wyrazna.W przypadku tej samej transmisji latwo to zauwazyc.Drugie wazne znaczenie maja kamery ktore rejestruja program w tym przypadku sa takie same.Czyli jakosc kamer odpada.Powodem jest niski bitrate kanalu.
Przyklad na zdjeciach,kliknij na obrazek.Na czwartym zdjeciu jest dramat.Brak szczegolow.(zdjecia moje)
tvp
tvp1hd-od_rwasqqr.jpg

ard
ard-hd-od_rwasqaw.jpg


ard
ard--szer_rwasqqn.jpg


tvp
tvp1-szer_rwasqqw.jpg
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Oglądałem ostatnio turniej 4 skoczni na tvp hd 1 sypał dosyć mocno śnieg, mam pytanie u was też był taki dramat na ekranie hmm taka pikseloza?
w sumie to cos podobnego do murawy tylko tam jest na zielonym tle tu na białym. Zmiana IFC na wyższe ustawienia nie pomaga zazwyczaj oglądam na minimum. Macie jakieś rady co można zrobić?
W dynamicznych scenach filmów gdzie są wybuchy, woda itp. też się robi ogrom małych kwadracików na ekranie..
Też to oglądałem i to nawet z bliska bo pokazywałem kumplowi z wył i wł IFC, zadnej pixelozy nie było, obraz z upc
 

WuMike

New member
Bez reklam
TVP 1/2 w ogóle mają ewidentnie "rozmyty" obraz HD, w stosunku do innych stacji. Tutaj najlepiej w PL wypada chyba Canal+.

Porównanie przedstawione przez Digitalusa obnaża procesowanie sygnału naszej publicznej i niemieckiego odpowiednika. Dramat.
 

ironkorn

New member
Chciałem was zapytać czy jak zmieniacie ostrość od 0 do 100 to czy widzicie różnice w obrazie?
Ja jak zmieniam to mi się chyba ostrość w ogóle nie zmienia czy może tak być ze tv jest zepsuty i ta funkcja nie działa?
 

ironkorn

New member
A jak to mozna dokladnie sprawdzic czy Tv jest zepsuty?I co moze byc tego powodem?
Kupilem go 24 to jeszcze nie minelo 10 dni.
Czy mogl by ktos z was zrobic zdjecie z ostroscia na 0 i na 100 tego samego zdjecia i wrzucic tu na forum?
 

konstant

New member
Żartowałem. Opcja ostrość poprawia tylko sztucznie kontury obiektów. Nawet przy kalibracji często ostrość ustawia się na 0.
 
Do góry