Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

collider

New member
Bez reklam
Ale co to jest wg ciebie najgorsza opinia ?

Czepiasz sie slowek jak w komentarzach na Onecie :) . Poczytaj opinie i zobaczysz jak ludzie oceniaja ten model. Jedni sa pelni zachwytow a inni go krytykuja. Ktos napisze o super czerni a inny wytknie slabe katy. Inny powie ladnie, solidnie wykonany a oponent, ze matryca sie ugina w rogach itd. Poprostu jest duzo skrajnosci i trzeba naprawde byc fanboyem zeby tego nie zauwazac.
 

rozczarowana

New member
Dlaczego w AS 640 po pogłośnieniu powyżej 10ciu tv głos szumi?
Taki ten tv jest czy coś powinnam w ustawieniach zmienić?
Niby głośniej nie oglądam tv ale mnie zastanawia czy to nie jest jakaś wada fabryczna
 

konstant

New member
Czepiasz sie slowek jak w komentarzach na Onecie :) . Poczytaj opinie i zobaczysz jak ludzie oceniaja ten model. Jedni sa pelni zachwytow a inni go krytykuja. Ktos napisze o super czerni a inny wytknie slabe katy. Inny powie ladnie, solidnie wykonany a oponent, ze matryca sie ugina w rogach itd. Poprostu jest duzo skrajnosci i trzeba naprawde byc fanboyem zeby tego nie zauwazac.

Gdzie mam opinie czytać ? Na ceneo:lol: ? Bo ten wątek znam na pamięć.
Ci co go krytykują to raczej fanboje Samsunga, albo wariaci, którzy za 2300 zł oczekują jakości niczym w Rolls Royce.

1. Słabe kąty? Każdy VA tak ma, zresztą słabe to pojęcie względne
2. Matryca się ugina? No tak, potężny argument, jeden z ważniejszych przy kupnie TV
3. Znajdź coś lepszego w tej cenie
 

collider

New member
Bez reklam
Gdzie mam opinie czytać ? Na ceneo:lol: ? Bo ten wątek znam na pamięć.
Ci co go krytykują to raczej fanboje Samsunga, albo wariaci, którzy za 2300 zł oczekują jakości niczym w Rolls Royce.

1. Słabe kąty? Każdy VA tak ma, zresztą słabe to pojęcie względne
2. Matryca się ugina? No tak, potężny argument, jeden z ważniejszych przy kupnie TV
3. Znajdź coś lepszego w tej cenie

Pojecie wzgledne mozna zastosowac do kazdego argumentu za i przeciw.
Co do matrycy to moj stary, wylinialy LG ma solidnie zamocowana matryce a tu juz nie mogli? Na pewno lepiej osadzona daje komfort przy np. czyszczeniu ekranu. Nie bedzie tez sie tak zbieral kurz w szczelinach. Oczywiscie nie jest to najwazniejszy argument przy kupnie tv, ale jeden z kilku, ktory pracuje na ogolna opinie. Piszesz, ze kazda matryca VA tak ma. No to faktycznie pocieszenie i opinia pro. Dziwi tez pytanie, znajdz cos lepszego. Przeciez wybor telewizora to kwestia indywidualna i dla jednego jakis model Samsunga czy Sony bedzie optymalny a dla drugiego Panas. Na marginesie to pochwal sie jakim modelem tv ty dysponujesz to przynajmniej bedzie wiadomo czy jestes obiektywny ;).
 

konstant

New member
Piszesz, ze kazda matryca VA tak ma. No to faktycznie pocieszenie i opinia pro.

Chłopie, ale o co ci chodzi? Uważasz, że AS640 jako jedyny VA powinien mieć idealne kąty niczym OLED ? Bo nie rozumiem twojego podejścia.

Osobiście uważam, że 640 ma kilka wad, ale są one mało istotne jeśli patrzeć na całokształt tego modelu.
Ale zawsze znajdzie się wieczny malkontent, któremu nic nie będzie pasowało. Norma.
 

collider

New member
Bez reklam
Chłopie, ale o co ci chodzi? Uważasz, że AS640 jako jedyny VA powinien mieć idealne kąty niczym OLED ? Bo nie rozumiem twojego podejścia.

Osobiście uważam, że 640 ma kilka wad, ale są one mało istotne jeśli patrzeć na całokształt tego modelu.
Ale zawsze znajdzie się wieczny malkontent, któremu nic nie będzie pasowało. Norma.

Wcale tak nie uwazam co nie zmienia faktu, ze dlatego iz inne VA maja tez slabe katy to ma ten fakt automatycznie usprawiedliwiac tego Panasa. Obecnie IPS wypiera matryce VA wiec o czym tu mowa. Chyba nie sadzisz, ze producenci sie zmowili i wstawiaja nagle gorsze matryce. Nie odpowiedziales tez na konkretne pytanie o model telewizora, ktory masz bo jezeli jestes uzykownikiem AS 640 to dalsza konwersacja nie ma wiekszego sensu.
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Wcale tak nie uwazam co nie zmienia faktu, ze dlatego iz inne VA maja tez slabe katy to ma ten fakt automatycznie usprawiedliwiac tego Panasa. Obecnie IPS wypiera matryce VA wiec o czym tu mowa. Chyba nie sadzisz, ze producenci sie zmowili i wstawiaja nagle gorsze matryce. Nie odpowiedziales tez na konkretne pytanie o model telewizora, ktory masz bo jezeli jestes uzykownikiem AS 640 to dalsza konwersacja nie ma wiekszego sensu.

Skoro tak mnie powierzchownie oceniasz to znajdź więc moje posty w których zachwalam pod niebiosa AS640, nie widząc jego wad.
Czekam.
 

collider

New member
Bez reklam
Skoro tak mnie oceniasz to znajdź więc moje posty w których zachwalam pod niebiosa AS640, nie widząc jego wad.
Czekam.

Ja cie nie oceniam bo nie jestem tu od oceniania ludzi a opinie kazdy moze miec swoje. W zwiazku, ze unikasz odpowiedzi na zadane przez mnie pytanie ze swojej strony dziekuje za mila rozmowe.
 

Lustro

New member
Z internetu filmów na stronach typu cda itp. to sobie na tym TV nie po oglądasz. Jedynie w Samsungu jest to możliwe w większym stopniu. Nie jest to powód do reklamacji, to jest podstawowa wersja przeglądarki.

Od trzech tygodni jestem użytkownikiem 40 calowego AS640.
Nie kupiłem tego telewizora głównie dla smarta, wtedy pewnie wziąłbym Samsunga 6400. Starałem się raczej wypośrodkować i wypadło na Panasonica. Przeglądanie www na przeglądarce TV - hmm... Próbowałem ze trzy razy i mimo że działa to w miarę dobrze, to jednak to nie to. Co do cda i WeebTv to tu podkreślam i informuję U MNIE DZIAŁA. Co do cda to sprawdziłem tylko po kilka sekund ze dwa trzy filmiki i działały. Na WeebTv oglądałem już kilkadziesiąt minut i działa. W przypadku WeebTv nie zawsze startuje od ręki. Czasami trzeba nacisnąć pauzę i ponownie play to dopiero rusza. Bez problemu działa też logowanie. Wprawdzie nie mam teraz wykupionego płatnego dostępu, ale przypuszczam, że też nie powinno być problemu. Jeśli transmisja udostępnia, to można wybrać SD lub HD. W HD na pełnym ekranie jest na prawdę nieźle. Wprawdzie nie wim czy to wina połączenia z siecią przez wifi, czy poprostu mojej niezbyt szybkiej neo, ale HD niestety tnie. Na kompie niby też, tak że to raczej wina neo.
YouTube rewelacja, czasami ciężko dzieci od TV odgonić. Co do skalowania materiałów z YT, to powiem szczerze, że jestem pod mocnym wrażeniem. Długo nie kupowałem TV LCD, bo na drogie modele mnie nie było stać, a jak widziałem jak tanie modele skalują nawet obraz SD z DVBT, to zniechęcało mnie to od kupna LCD.

Jeśli chodzi o uchwyt, to mam model AR-65. Kupiłem dlatego obrotowy a nie płaski, bo muszę mieć TV nierównolegle do ściany. Uchwyt ciężki, solidny, choć faktycznie samo mocowanie do TV z częściami odpowiedzialnymi za tilt, jest najsłabszą częścią uchwytu. Jest jednak na tyle solidną że nie mam mowy o jakimkolwiek samodzielnym przemieszczeniu czy odpadnięciu TV. Odsuwanie od ściany i obrót, wymaga sporej siły, ale można to zrobić bez problemu. Zmiana jednak kąta pochylenia, wymagająca odkręcenia dwóch pokręteł z tyłu TV, ustawienia i dokręcania :sad: no cóż, nie jest to czynność którą chciałbym robić codziennie :p. Przy cenie około 150 zł, jeśli ktoś nie musi kręcić TV trzy razy dziennie we wszystkich kierunkach, to jest to solidny i wystarczający uchwyt.
 
Ostatnia edycja:

Gavdos

New member
Za daleko idące wnioski moim zdaniem... :)[/QUOTE

Akurat autorem stwierdzenia o tym ze panasonic bije na glowe samsunga pod wzgledem czystosci matrycy nie jestem ja tylko uzytkownik ktory wypowiadal sie przedemna. Ale przeciez to prawda. Wystarczy poczytac forum. Na samsunga jest bardzo duzo skarg pod tym względem a na panasonica malo.

Co do tej czystości matrycy, to trochę tak, że (przynajmniej w 55") zarówno Samsung H6400 jak i Panas AS640 nie są super. Ale żeby było lepiej trzeba dołożyć od 1000 do 1500 zł. Czy warto? Porównując Panasonica z Samsungiem, to Samsung te nierówności ekranu ma bardziej pionowo (pasy) ciemniejsze i jaśniejsze, natomiast Panasonic ma coś w rodzaju kratki jakby punktowe miejsca podświetlenia jaśniejsze na całej powierzchni matrycy.
Jest jeszcze droższy o około 800 sony 55W829, który też nie jest idealny, również ekran nie jest równomierny, plamy jaśniejsze i ciemniejsze są większej powierzchni i dlatego tak bardzo tego nie widać. Czy da się kupić coś lepszego w tej cenie niż Panasonic - nie jestem pewien, bo jedynie Samsung H6400 jest cenowo podobny, i ma podobne wady.

Co do cloudingu, to porównując w tej klasie cenowej, w Samsungu H6400 może być gorzej (jaśniejsze plamy przy dolnym brzegu ekranu), a w Sony W829 jest gorzej.
Sony natomiast ma najmniej ciemne rogi, co widać tylko przy programach i filmach pełnoekranowych. A i tak wszystko sprowadza się do trafienia właściwego egzemplarza.

W załączeniu zdjęcia DSE Panasonic 55AS640, przy niskim podświetleniu matrycy (bo inaczej ciężko zrobić zdjęcie słabym aparatem) oraz clouding przy ustawieniach przesadzonych oraz standardowo iso 200, f 5,6, 1s na wprost i z boku. Widać jaśnieszy dolny prawy róg i lekko jaśniejszy obszar u góry z lewej.

Czy Samsung H6400 da mi więcej jakości w podobnej cenie?
 

Attachments

  • dse1.jpg
    dse1.jpg
    830,1 KB · Wyś: 256
  • dse2.jpg
    dse2.jpg
    894,7 KB · Wyś: 448
  • cloud-moc-przes.jpg
    cloud-moc-przes.jpg
    604,2 KB · Wyś: 157
  • cloud-bok.jpg
    cloud-bok.jpg
    668,1 KB · Wyś: 132
  • cloud.jpg
    cloud.jpg
    458,5 KB · Wyś: 120
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
Ale co to jest wg ciebie najgorsza opinia ?

:D

Naprawdę tłumaczyć Ci?

Najgorszy - stopień wyższy od przymiotnika : zły.

Zatem najgorsza opinia to nic innego tylko gorzej jak zła opinia :)

Zła opinia z kolei... itd

Opinii na forum jest mnóstwo od najlepszych (czyt. pozytywnych, zachwalających, zachęcających do zakupu np.) po te najgorsze (czyt. złe, odradzające zakup, zniechęcające do niego, podważające jakość konkretnego produktu).

No, mam nadzieje że okazałem się pomocny. Starałem się :lol:
 

konstant

New member
Opinii na forum jest mnóstwo od najlepszych (czyt. pozytywnych, zachwalających, zachęcających do zakupu np.) po te najgorsze (czyt. złe, odradzające zakup, zniechęcające do niego, podważające jakość konkretnego produktu).

Problem jest taki, że w tym przypadku po prostu piszesz głupoty, bo jeszcze się nie spotkałem, żeby ktoś ODRADZAŁ zakup AS640.
 

166MMX

New member
Witam, podlaczal ktos pod As640 komputer po hdmi? Gdy podlaczam po hdmi, obraz mi jakby obcina.
I wg mnie tutaj sprzeczki na temat tego Tv sa zbedne, chyba nic lepszego za taka cene nie da sie kupic takie mam zdanie , mozna celowac jeszcze w h6400 , ale akurat stylistka mi nie wpadla w gusta, wyglada gorzej jak na filmiku z YT.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry