Panasonic 2010 z DVB-S, problem z dekodowaniem.

jkarB12

New member
Ja jeszcze nie otrzymałem informacji od Panasonic.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale zakładając że Cyfra plus nadaje zgodnie z DVB-S2, to wygląda na to, że niektóre modele Panasonic nie są w pełni zgodne z DVB-S2. Jako że w specyfikacji podawane jest DVB-S2, przysługuje chyba prawo do naprawy, a jeśli to nie będzie możliwe wymiany lub zwrotu towaru.

Czy w przypadku pozostałych nadawców, np. N występują tego typu problemy z telewizorami Panasonic?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
ja miałem na początku br. podobną sytuację w Pruszkowskim TEL-KAB namotali coś z sygnałem i na po półtora miesiąca niektóre TV (sic!) miały problem z odbieraniem sygnału cyfrowego ale tylko przez karty w slotach CI. Po wymianie na badziewny chiński dekoder fergusona problemy znikneły ale razem z częścią funkcji TV przez dekoder nie dostępnych, osłabieniem jakości sygnału generalnie bleee...:???: Nawet ludzie z serwisu mojego poprzedniego TV "zgrywali" u mnie z gniazdaka sygnał cyfrowej kablówki by dojść o co chodzi i doszli :fool:
 

marcus1968

New member
To problem tunerow SAT w Panasonic'ach

Nie dajcie sobie wmowic, ze to problem Cyfry+. Sygnal z tr.11411 jest poprawnie dekodowany zarowno w dekoderach operatora, jak i wielu "niezaleznych" tunerach sat - zarowno z czytnikami uniwersalnymi, jak i przy wykorzystaniu modulow (ASTON v2.26 oraz Cyfry+ SCM z aktualizacja 4 -tzw. "stary" i innych) - sam mam F.Arive Combo, i dekoduje poprawnie wszystko. Ale w Panasie PX-T50VT20E - a wyglada na to, ze w wielu innych modelach Panasonica tez, zaden modul nie zadziala aby zdekodowac sygnal z tego transpondera. Dla mnie osobiscie jest to niezgodnosc towaru z Umowa, gdyz wbudowany tuner nie potrafi sobie poradzic z zastosowana przez Cyfre modulacja na tym transponderze - a sa to parametry wyszczegolnione w instrukcji obslugi jako obslugiwane. Szczegoly znajdziecie w sieci - polecam lekture na satkurier.pl Prosze i zachecam - piszcie, eskalujcie do sprzedawcow i domagajacie sie zwrotu kasy. Moze wtedy przestana nas w Panasonic'u traktowac jak baranow, ktorzy sa wazni tylko do momentu, gdy mamy cos kupic, a pozniej mozna ich olewac...
 

jkarB12

New member
Rozmawiałem w tej sprawie dziś z Panasonic.

Nie znam się za bardzo na szczegółach technicznych, ale ponoć zgodnie ze specyfikacją, moduł CAM nie powinien pracować z częstotliwością większą niż 68000. Cyfra na tr11411 przekracza tą częstotliwość. Telewizor to wykrywa i blokuje działanie modułu CAM (aby go nie uszkodzić). Przygotowana jest już jednak poprawka, która będzie wgrywana indywidualnie przez technika podczas wizyty serwisowej, tylko tam gdzie występuje problem i był on zgłoszony.
 

sezam

New member
Ciekawe, dlaczego tylko tam gdzie są problemy z dekodowaniem przyjedzie Pan technik. Co z osobami które w tym momencie np. dzisiaj nie są świadome tego, iż ich TV ma problem z DVB-S. Skończy się gwarancja i technik przyjedzie za odpłatnością, bardzo ciekawe rozwiązanie problemu. Ja osobiście też mam problem z TV TX-42GT20E brak niektórych kanałów HD, posiadam moduł CI w wersji 4 tj. taki na który aktualnie wymienia C+.
 

sorenson

New member
Rozmawiałem w tej sprawie dziś z Panasonic.

Nie znam się za bardzo na szczegółach technicznych, ale ponoć zgodnie ze specyfikacją, moduł CAM nie powinien pracować z częstotliwością większą niż 68000. Cyfra na tr11411 przekracza tą częstotliwość. Telewizor to wykrywa i blokuje działanie modułu CAM (aby go nie uszkodzić). Przygotowana jest już jednak poprawka, która będzie wgrywana indywidualnie przez technika podczas wizyty serwisowej, tylko tam gdzie występuje problem i był on zgłoszony.

Czy ktoś może to potwierdzić ?. Napisałem do Panasa(znowu) ale znowu bez odpowiedzi
 

maciejlub

New member
Witam
Dzwoniłem przed chwilą na infolinię i faktycznie są w fazie testów nowego softu, który zdejmuje ochronę modułu CAM i dzięki temu będzie działał transponder 11411. Ponoć po Nowym Roku (około tygodnia) ma się pojawić w szerszej dystrybucji. Jeszcze nie wiadomo jak będzie wyglądał proces aktualizacji - czy przez serwis czy sami użytkownicy będą robić upgrade.
 

spock

New member
Witam,

Poprawka jest dostępna dla modeli:
2010:
- PDP VT20E
- PDP/LCD V20E,GW20
- LCD D25E,D28E

2011:
- PDP VT30E

Aktualizacji można dokonać samemu bez wizyty serwisu. Po kontakcie z infolinią Panasonic, dostaje się e-mail z URL'em do softu dedykowanego dla TV.

Pozdr,
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
Witam

Przed chwilą rozmawiałem z infolinią Panasonic-a i otrzymałem informację, że na aktualizację oprogramowania należy poczekać jeszcze klika dni, i to serwis będzie się ze mną kontaktował w sprawie aktualizacji. Czyli nie podają obecnie żadnego adresu do aktualizacji.
 

sorenson

New member
Witam,

Poprawka jest dostępna dla modeli:
2010:
- PDP VT20E
- PDP/LCD V20E,GW20
- LCD D25E,D28E

2011:
- PDP VT30E

Aktualizacji można dokonać samemu bez wizyty serwisu. Po kontakcie z infolinią Panasonic, dostaje się e-mail z URL'em do softu dedykowanego dla TV.

Pozdr,
Jak masz ten link to go podaj
 

jkarB12

New member
Dostałem wiadomość z aktualizacją oprogramowania tylko do mojego telewizora. Po samodzielnym wgraniu wszystko działa :-D :-D :-D :-D

Problem uznaję za rozwiązany. Co by nie powiedzieć, brawa dla Panasonic za indywidualne podejście do tematu.
 
Do góry