Panasonic 2010 z DVB-S, problem z dekodowaniem.

codaco

New member
Witam kolegów.

Cyfra dołączyła nowe kanały HD z nowego transpondera, niestety w module Astona nie są one dekodowane w P50V20. W tunerze zewnętrznym działają bez problemy. Czy u kolegów występuje podobny problem, czy może jest jakiś moduł na którym to działa? Jestem ciekawy jak dużo Nas jest aby pomęczyć Panasonica w celu rozwiązaniu problemu. Proszę o wpisy kolegów u których również wystąpił ten problem. Za chwilę na nowym transponderze rusza kolejne kanały w HD i podejrzewam, że również będzie z nimi kłopot.
 

dodo106

New member
I u mnie jest ten sam problem. Mój tv to P42GT20E. Na swoje nieszczęście kupiłem tego astona kilka dni temu. Wcześniej miałem cam cyfry który nie sprawiał problemów ale nie było Eurosport2 Hd.
 

pelaxo

New member
To nie wina Astona.
Bez Astona 42VT20 też nie zczytuje nawet listy kanałów tego transpondera.
Za duży bitrate chyba ?
Ciekawe czy ugramy coś z Panasem na gwarancji.
 

jacekpik

New member
Witam

posiadam Moduł CANAL+ HD z logo SmarDTV i oprogramowaniem Aktualizacja 11 na Panasonicu 42VT20 - przeszukuje transponder kanały widzi, lecz nie dekoduje. Czy ktoś posiada moduł Astona w najnowszej wersji wersja 2.26 i czy on działa ??
 

codaco

New member
To nie wina Astona.
Bez Astona 42VT20 też nie zczytuje nawet listy kanałów tego transpondera.
Za duży bitrate chyba ?
Ciekawe czy ugramy coś z Panasem na gwarancji.

Mi listę zaczytuje bez problemu, może masz antenę do korekty, wszystkie kanały łapie nowe minimini itd, nawet po dwa razy. Natomiast główny problem to komunikat "kanał zakodowany". Zgłosiłem to już do Cyfry. Odpisali, że niektóre moduły CAM mają problem z dekodowaniem z tej częstotliowści i pracują nad tym. Ciężko powiedzieć czy coś rozwiążą czy tylko piszą aby odsunąć problem na jakiś czas i jakoś to będzie ;). Znalazłem na grupach, że w samsungach z tunerem DVB-S jest podobny problem.
 

codaco

New member
Witam

posiadam Moduł CANAL+ HD z logo SmarDTV i oprogramowaniem Aktualizacja 11 na Panasonicu 42VT20 - przeszukuje transponder kanały widzi, lecz nie dekoduje. Czy ktoś posiada moduł Astona w najnowszej wersji wersja 2.26 i czy on działa ??

Posiadam Astona w wersji 2.26, niestety na nim również nie działa, działa w Fergusonie 8900 ale Panasie V20 "Kanał zakodowany".
 

dodo106

New member
A ja właśnie zastanawiam się czy nie zgłosić do serwisu usterki telewizora w związku z nie dekodowaniem tych kanałów. W końcu tuner w tym tv ma spełniać jakieś określone przez producenta standardy a w tym wypadku tak nie jest.
 

codaco

New member
A ja właśnie zastanawiam się czy nie zgłosić do serwisu usterki telewizora w związku z nie dekodowaniem tych kanałów. W końcu tuner w tym tv ma spełniać jakieś określone przez producenta standardy a w tym wypadku tak nie jest.

Też mi się tak wydaje i chyba będę męczył Panasonica w tym temacie, kolegom to również radzę.
Im Nas więcej tym więcej zdziałamy, w innym przypadku Panasonic powie "jest Pan jedynym, który to zgłasza" ;).
 

walgre

New member
Też mi się tak wydaje i chyba będę męczył Panasonica w tym temacie, kolegom to również radzę.
Im Nas więcej tym więcej zdziałamy, w innym przypadku Panasonic powie "jest Pan jedynym, który to zgłasza" ;).

Witam
To nie jest wina Panasonica tylko cyfry mam 2 dekodery i na żadnym nie chodzą te kanały z modułu Aston ani z oryginalnego modułu od cyfry. Cyfra proponuje klientom wymianę modułów na dekodery.
 

sorenson

New member
Witam
To nie jest wina Panasonica tylko cyfry mam 2 dekodery i na żadnym nie chodzą te kanały z modułu Aston ani z oryginalnego modułu od cyfry. Cyfra proponuje klientom wymianę modułów na dekodery.

No jak pisałem wcześniej mi na Astonie z softem 2.23 na Fergusonie 8900 chodzą a na Panasoniku nie czyli coś jest nie tak z Panasonikiem a to że Cyfra jak zwykle kombinuje jak koń pod górę to też racja.
 

dodo106

New member
Dziś opisałem problem i wysłałem zapytanie do Panasonic Polska. Zobaczymy czy pojawi się jakakolwiek odpowiedź z ich strony.
 

sorenson

New member
Tak. Dziś dostałem odpowiedź ale wg mnie jest żenująca.
Cytuje:
Witamy!


"Czy jest to moduł dostarczany przez Cyfrę +? [wspieramy działanie wyłącznie takich]


Pozdrawiam,
xxxxxxxxxxx
Info / Panasonic "
I kółko się zamyka a cyfra twierdzi że ich moduły nie dają rady i wycofuje je ze sprzedaży. I kupujący jak zwykle zrobieni w balona. Cyfra też nieźle wali w h*** zwsze coś innego jak nie jakieś dziwne kodowanie to dziwny fec to znowu dziwne epg z jakimś innym kodowaniem zawsze pod górę. A teraz wciskanie dekoderów zamiast camów w du** mam ich dekoder nie chcę dodatkowego pudełka po to kupowałem telewizor z DVB-S żeby działało. Trzeba by chyba się zwrócić do rzecznika konsumenta i to jakoś nagłośnić bo ręce opadają.
 

codaco

New member
Dokładnie tak, trzeba by to jakoś nagłośnić, może w fachowej prasie audio-video i sat. Dzisiaj ruszyły kolejne kanały w HD i oczywiście one również nie działają. Pan z Cyfry, który tydzień temu chciał mi wcisnąć ich marny dekoder mówił, że te nowe powinienem odebrać, taka jest ich wiedza, a Panasonic to już przegina. W starszej serii V10 z 2009 roku na astonie 2.23 wszystko działa u znajomego i dekoduje bez problemu a w nowszym z 2010 nie może? Przecież to jest jakiś bubel nie dostosowany do polskiego rynku i uważam, że należy nam się aktualizacja oprogramowania, zwrot pieniędzy lub wymiana na model z 2011, w którym też ten problem nie występuje.
 

sorenson

New member
Nie wiem co ta Cyfra odpi*** ale dzisiaj na Astonie zgasł Canal+ film hd zarówna z transpondera 11278 jak i 11411 jak zwykle kanal zakodowany. Canal+ hd i canal+sport hd jeszcze swieca
 
Do góry