Oto recenzja odtwarzacza Sony BDP-S370 (niestety bez zdjęć).

darekguma

New member
Bez reklam
witam. Czy cos wiadomo w sprawie odtwarzania plików z nośników w formacie ntfs?. Miałem przyjemność pobawić sie tym bd i jest to jak dla mnie problem poza słabą jakością odtwarzania filmów dvd. Dzięki.Darek.
 

Lenio00

New member
witam. Czy cos wiadomo w sprawie odtwarzania plików z nośników w formacie ntfs?. Miałem przyjemność pobawić sie tym bd i jest to jak dla mnie problem poza słabą jakością odtwarzania filmów dvd. Dzięki.Darek.
SONY BDP-S370 nie widzi dysków sfomrmatowanych w systemie NTFS czy to bedzie dysk czy karta pamięci czy pendrive. Jest to problem przyznaje ale ja juz rozwiązałem ten problem....mam nagrywarke BLUE-RAY i filmy które niemieszczą się na DVD czy sa za duze aby je zgrac na FAT32 zgrywam na płyty BLU-RAY. Odtwarzacz bardzo ładnie czyta tak nagrane płyty i świetnie radzi sobie z filmami o pojemności 14-15 gb. jeśli chodzi o odtwarzanie płyt DVD to nie zauważyłem aby był słaby obraz jeśli płyta jest dobrze nagrana to obraz jest znakomity a jeśli płyta jest nagrana źle to obraz jest kiepski ale taki obraz bedzie kiepski na kazdym sprzęcie przykładem jest WALL STREET z gazety wyborczej stary film bez zadnej obróbki, obraz i dzwięk fatalny i zaden odtwarzacz nie zrobi z tego nosnika obrazu HD nie ma takiej możliwości. Trzeba się z tym pogodzić i nie kupować filmów starych bez obróbki cyfrowej. Kupowałem płyty z gazety wyborczej i jesli filmy są po roku 2000 to obraz i dzwięk jest bardzo dobry. Ze starszymi filmami jest różnie ale to nie jest wina DBP-S370 tylko nagranego materiału. Ja polecam ten odtwarzacz mimo paru wad.
 

darekguma

New member
Bez reklam
jeśli chodzi o odtwarzanie płyt DVD to nie zauważyłem aby był słaby obraz jeśli płyta jest dobrze nagrana to obraz jest znakomity a jeśli płyta jest nagrana źle to obraz jest kiepski ale taki obraz bedzie kiepski na kazdym sprzęcie przykładem jest WALL STREET z gazety wyborczej stary film bez zadnej obróbki, obraz i dzwięk fatalny i zaden odtwarzacz nie zrobi z tego nosnika obrazu HD nie ma takiej możliwości. Trzeba się z tym pogodzić i nie kupować filmów starych bez obróbki cyfrowej. Kupowałem płyty z gazety wyborczej i jesli filmy są po roku 2000 to obraz i dzwięk jest bardzo dobry. Ze starszymi filmami jest różnie ale to nie jest wina DBP-S370 tylko nagranego materiału. Ja polecam ten odtwarzacz mimo paru wad.
. Nie wiem jak Ty ale jam porównanie z dvd Yamahy i kazdy film to kosmiczna różnica na kozyść Yamahy.
 

Lenio00

New member
. Nie wiem jak Ty ale jam porównanie z dvd Yamahy i kazdy film to kosmiczna różnica na kozyść Yamahy.
niemam porównania z yamahą i niewiem co oznacza kolosalna róznica i dlaczego w twojej ocenie różnica jest az tak znacząca. Ja oceniam obraz z DVD na BARDZO DOBRY i zdania nie zmienie. Obraz z blue-ray również znakomity i tak samo oceniam odtwarzanie filmów MKV/h264, MP4, DVIX nawet te starsze ogląda sie bardzo fajnie. Byc moze w sony masz nieprawidłowe ustawienia jesli chodzi o przesyłanie obrazu przez HDMI ale z drugiej strony ja własciwie nic nie zmieniałem w menu. powodzenia w ustaleniu słabego obrazu z DVD POWODZONKA
 

darekguma

New member
Bez reklam
niemam porównania z yamahą i niewiem co oznacza kolosalna róznica i dlaczego w twojej ocenie różnica jest az tak znacząca. Ja oceniam obraz z DVD na BARDZO DOBRY i zdania nie zmienie. Obraz z blue-ray również znakomity i tak samo oceniam odtwarzanie filmów MKV/h264, MP4, DVIX nawet te starsze ogląda sie bardzo fajnie. Byc moze w sony masz nieprawidłowe ustawienia jesli chodzi o przesyłanie obrazu przez HDMI ale z drugiej strony ja własciwie nic nie zmieniałem w menu. powodzenia w ustaleniu słabego obrazu z DVD POWODZONKA
Mam bardzo dużo filmów na dvd i to nawet takie które jeszcze nie widziałem, co do ustawien to napewno było wszystko jak trzeba, co do obrazu zdania nie zmienie bo widze jaki jest obraz ze starego dvd a z bd, lecz to jeszcze przezyje, ale brak odczytu z penka lub dysku sformatowanego w ntfs to klapa totalna, nagrywanie na płyty nie rajcuje mnie, po to wymyslono te wspaniałe uządzenia aby życie było łatwiejsze. Darek.
 

Lenio00

New member
Mam bardzo dużo filmów na dvd i to nawet takie które jeszcze nie widziałem, co do ustawien to napewno było wszystko jak trzeba, co do obrazu zdania nie zmienie bo widze jaki jest obraz ze starego dvd a z bd, lecz to jeszcze przezyje, ale brak odczytu z penka lub dysku sformatowanego w ntfs to klapa totalna, nagrywanie na płyty nie rajcuje mnie, po to wymyslono te wspaniałe uządzenia aby życie było łatwiejsze. Darek.
W kwestii braku odczytu dysków NTFS to zgadzam się z Tobą w 100% zgłaszałem ten problem do SONY obiecali ze w nowym sofcie będzie ten problem usunięty. Sony ma równiez problem z odczytem wielu partycji Moja plazma samsunga 50-tka widzi dyski ntfs i moge przełanczać się miedzy wieloma partycjami a sony niestety tego niema. Ale za to moge w sony przełanczac ścieżke dzwiękową w filmach MKV lub MP4 a plazma tego nieobsługuje/mam filmy których pierwsza scieżka dzwiękowa jest po rusku lub włosku a druga jest po angielsku/ Miałem wczesniej kino domowe samsunga z wyzszej półki i tez miało problem z oczytem dysków NTFS i z partycjami niepomagało zmiana softu wiec zmieniłem na sony i w sumie jestem zadowolony i teraz PLAZMA SAMSUNGA uzupełnia sie z SONY BDP-S370 jak na jednym cos niedziała to zadziała na drugim.więc każdy sprzęcik ma jakies wady i zalety i trzeba miec zrozumienie lub szukac sprzętu który obsługuje wszystko. Jesli chodzi o nagrywanie to sam przyznasz ze zgrywanie filmów na płyty to rzecz naturalna. Ja kolekcjonuje filmy i mam naprawde duza ilośc płyt smiało moge powiedziec ze nie sa to setki płyt i zgrywanie filmów na blue-ray jest nawet koniecznością. taniej jednak wychodzi kupic 25 płyt blue-ray/140zł/ niz kupić dysk ok 600gb/ok 250 zł za dysk przenosny USB/ Na koniec jeszcze raz napisze ze obraz z płyt DVD jest u Mnie DOSKONAŁY jest na poziomie plików MKV 720p a to jak sam wiesz mozna okreslic jako obraz bardzo dobry. Pozdrawiam i musisz szukac odtwarzacza BD z firm samsunga lub LG.
 

darekguma

New member
Bez reklam
W kwestii braku odczytu dysków NTFS to zgadzam się z Tobą w 100% zgłaszałem ten problem do SONY obiecali ze w nowym sofcie będzie ten problem usunięty. Sony ma równiez problem z odczytem wielu partycji Moja plazma samsunga 50-tka widzi dyski ntfs i moge przełanczać się miedzy wieloma partycjami a sony niestety tego niema. Ale za to moge w sony przełanczac ścieżke dzwiękową w filmach MKV lub MP4 a plazma tego nieobsługuje/mam filmy których pierwsza scieżka dzwiękowa jest po rusku lub włosku a druga jest po angielsku/ Miałem wczesniej kino domowe samsunga z wyzszej półki i tez miało problem z oczytem dysków NTFS i z partycjami niepomagało zmiana softu wiec zmieniłem na sony i w sumie jestem zadowolony i teraz PLAZMA SAMSUNGA uzupełnia sie z SONY BDP-S370 jak na jednym cos niedziała to zadziała na drugim.więc każdy sprzęcik ma jakies wady i zalety i trzeba miec zrozumienie lub szukac sprzętu który obsługuje wszystko. Jesli chodzi o nagrywanie to sam przyznasz ze zgrywanie filmów na płyty to rzecz naturalna. Ja kolekcjonuje filmy i mam naprawde duza ilośc płyt smiało moge powiedziec ze nie sa to setki płyt i zgrywanie filmów na blue-ray jest nawet koniecznością. taniej jednak wychodzi kupic 25 płyt blue-ray/140zł/ niz kupić dysk ok 600gb/ok 250 zł za dysk przenosny USB/ Na koniec jeszcze raz napisze ze obraz z płyt DVD jest u Mnie DOSKONAŁY jest na poziomie plików MKV 720p a to jak sam wiesz mozna okreslic jako obraz bardzo dobry. Pozdrawiam i musisz szukac odtwarzacza BD z firm samsunga lub LG.
Dzięki za wszystkie uwagi, sugestie lecz z całym szacunkiem do bd lg i samsunga (tv robia naprawde dobre) to sprzęt ten mnie nie kręci., może kiedyś sie przekonam do tych produktów tych firm. Filmy nagrywam na płyty tylko dlatego że nie mogłem ich zobaczyć, brak czasu i płyt tych przybyło na tyle że teraz mi przeskadzają więc ja jestem za dyskiem, zobaczyć, skasować. Pozdro. Darek.
 

lkeda

New member
czy sadzicie ze ten BD bedzie lepszy niz np Panasonic DMP-BD65
cenowo podobnie, o Panasonicu czytalem ze ma problemy z nagrywanymi plytami...
 

Lenio00

New member
czy sadzicie ze ten BD bedzie lepszy niz np Panasonic DMP-BD65
cenowo podobnie, o Panasonicu czytalem ze ma problemy z nagrywanymi plytami...
Jak pisałem wcześniej SONY BDP-S370 nie stwarza problemów z nagrywanymi płytami BLUE-RAY nragrywałem juz na TDK, ESPERANZA i MAXELL i na ok 30 płyt BD 25GB każda jest czytana więc 100% skuteczność odczytu. Nagrywarki która uzywam to nagrywarka Blu-Ray LG BH10LS30 BD-Rx10 3 płyty zostaly źle nagrane wystąpił błąd nagrywania w trakcie i sony odtwarza takie płyty tzn jeden film jest nagrany drugi nie został nagrany w całości. więc jak widać sony świetnie daje sobie rade nawet z niezamknietymi sesjami. Jesli chodzi o panasonika to trzeba zerknąć na forum o tym modelu panasa. Rada dla DAREKGUMA polecam sobie kupić duży TV min 50 cali z obsługą USB i MOVIE i nietrzeba będzie kupować blue-ray jesli oglądasz film z HDD i kasujesz.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Rada dla DAREKGUMA polecam sobie kupić duży TV min 50 cali z obsługą USB i MOVIE i nietrzeba będzie kupować blue-ray jesli oglądasz film z HDD i kasujesz.
Dzięki za rade ale mam już odtwarzacz sieciowy i to mi jak narazie wystarcza a co do tv to mam 46' i jak narazie tez mi wystarczy, co nie znaczy ze niechciał bym wiekszego ale to w przyszłości. Co do odtwarzania materiału z płyt przez 370 to fakt, ze niema zadnych problemów. Pozdro. Darek
 

Pirat100

New member
SONY 19.11.2010 wypuściło nowy soft do BDP-S370. Ci co mają go wpiętego do netu zapewne już to zauważyli. Osobiście nie zauważyłem zmian w działaniu odtwarzacza. Wg SONY zmienili:
- Ulepszenie połączenia HDMI
- Rozszerzenie kompatybilności sprzętowej, umożliwiające szerszą współpracę z niektórymi urządzeniami BD-ROM.
- Obsługa standardu DLNA (dziwne bo wcześniejszy soft też obsługiwał DLNA)
- Poprawa obsługi połączeń za pośrednictwem routera
- Przeglądarka bazy danych Gracenote: nowe, wspaniałe funkcje umożliwiające ulepszenie bazy danych filmów na płytach Blu-ray poprzez np. przeglądanie informacji i wyszukiwanie powiązanych treści.
- Udoskonalony pokaz slajdów: nowe efekty wizualne i muzyka do użycia podczas wyświetlania zdjęć na ekranie telewizora.
- Poprawiona kompatybilność: obsługa systemu DTS Neo:6.
Niestety o odczycie formatu NTFS nic nie wspominają, pewnie się nie doczekamy.
 

Lenio00

New member
SONY 19.11.2010 wypuściło nowy soft do BDP-S370. Ci co mają go wpiętego do netu zapewne już to zauważyli. Osobiście nie zauważyłem zmian w działaniu odtwarzacza. Wg SONY zmienili:
- Ulepszenie połączenia HDMI
- Rozszerzenie kompatybilności sprzętowej, umożliwiające szerszą współpracę z niektórymi urządzeniami BD-ROM.
- Obsługa standardu DLNA (dziwne bo wcześniejszy soft też obsługiwał DLNA)
- Poprawa obsługi połączeń za pośrednictwem routera
- Przeglądarka bazy danych Gracenote: nowe, wspaniałe funkcje umożliwiające ulepszenie bazy danych filmów na płytach Blu-ray poprzez np. przeglądanie informacji i wyszukiwanie powiązanych treści.
- Udoskonalony pokaz slajdów: nowe efekty wizualne i muzyka do użycia podczas wyświetlania zdjęć na ekranie telewizora.
- Poprawiona kompatybilność: obsługa systemu DTS Neo:6.
Niestety o odczycie formatu NTFS nic nie wspominają, pewnie się nie doczekamy.
Potwierdzam że nowy soft nic nowego nie wniósł juz wysłałem zapytanie do SONY czy niemaja zamiaru nic zmieniać w temacie obsługi HDD NTFS /fat i fat32 na komputerar prawie nie istnieje/ ciągle brak literki "ś" w napisach i brak odczytu wiecej niz jedna partycja.
Darku TV 46 cali to naprawde duży TV i jesli miałbyś juz zmianiać to powyżej 60-tki bym nie schodził ;-)))))
Mam pytanko do Was urzytkowników SONY S370 w sieci pojawia się coraz więcej filmów w formacie MP4 SONY bardzo dobrze sobie radzi z tym formatem /w przeciwnienstwie do mojej plazmy SAMSUNGA która ma problem z niektórymi plikami MP4/ w sony jest problem z....wrzutem napisów do tych plików czy może ktoś rozwiązał ten problem?? napewno nie widzi plków .txt i .srt sprawdzałem. plazma jeśli odtworzy taki plik to napisy wczytuje bez problemów. Format MP4/od 2gb do 4gb/ jest godny uwagi ponieważ zajmują mniej miejsca przy podobnej jakości co format mkv /od 4gb do 14 gb/ wiec warto się zainteresować tymi plikami. czekam na wiadommość od Was w tym temacie a jesli znajde rozwiązanie napewno napisze na forum. Pozdrawiam wszystkich :))))
 

Kaammiill

New member
hejka
ja mam teraz podłączony BDP do kina domowego przez HDMI i dalej z kina do TV tez HDMI - wynik - dźwięk idzie z kina domowego a obraz z TV :)

Moje pytanie brzmi następująco: podłączając w ten sposób używasz tego samego rodzaju (firmy) kabli? Czy bedzie widoczna różnica jeżeli podłączę BDP 370 do Ampli kablem innej Firmy a ampli do TV innej firmy - moze sprecyzuje jeden kabel mam "lepszy" a drugi niby "gorszy" który gdzie wpiąć? Gdzie bedzie (jesli wogole bedzie) wieksza roznica w obrazie czy w dzwieku?

Posiadam kabel :



możesz też podłączyć BDP z kinem domowym kablem optycznym a z TV komponent, kompozyt albo HDMI - w zasadzie popatrz jakie kable już masz i co Ci pasuje
podłączenia też mogą zależeć od tego jaki masz sprzęt (TV i kino domowe)

Generalnie po optyku lub coaxialu DTS HD i DTS M.A nie pójdzie tylko przez HDMI
 

pool80

New member
Panowie a jak jest na chwilę obecną z dlna i MKV z napisami. Komuś udało się to ładnie puścić? Mnie ps3 media server niby działa, ale każdy plik jest "uszkodzony" Na razie tylko WMP11. Ponoć WMP12 na win7 widzi filmy hd.. Jeszcze File schare pro działało ale procesor mi się gotował i po kilku minutach szarpało obrazem.
 

Lenio00

New member
Moje pytanie brzmi następująco: podłączając w ten sposób używasz tego samego rodzaju (firmy) kabli? Czy bedzie widoczna różnica jeżeli podłączę BDP 370 do Ampli kablem innej Firmy a ampli do TV innej firmy - moze sprecyzuje jeden kabel mam "lepszy" a drugi niby "gorszy" który gdzie wpiąć? Gdzie bedzie (jesli wogole bedzie) wieksza roznica w obrazie czy w dzwieku?

Posiadam kabel :





Generalnie po optyku lub coaxialu DTS HD i DTS M.A nie pójdzie tylko przez HDMI
Cześć. Jesli chodzi o pytanie w temacie kabli HDMI to wg moich informacji zasięgnietych u fachowców i z doswiadczenia to informuje że niema znaczenia jakiej firmy masz kabel. jesli kupisz kabel za 20 zeta czy za 400 zł będziesz miał taki sam obraz. Chyba ze interesuje cie kabel ponad 5 metrów to wtedy trzeba kupic dobrej firmy. niema co sie podniecac ze kabel powyzej 100 zł będzie miał lepsza jakośc niz ten za 20 zł. Ja mam takie połaczenia:
BDP-S370 HDMI + optyczne wyjście ---->AMPEL SONYwejście HDMI + optyczne
FUJIFILM/aparat cyfrowy/ HDMI wyjście----->AMPEL SONY wejście HDMI
AMPEL SONY wyjście--------->TV SAMSUNG PLAZMA 50'' HDMI wejście
TV SAMSUNG optyczne wyjście------>AMPEL SONY wejście optyczne
KOMPUTER STACJONARNY HDMI-------->TV SAMSUNG dzwięk bezproblemu idzie z karty graficzne na tv a z tv na amplituner
dzwięk z TV idzie po optyku na ampla
JAKOŚĆ ZNAKOMITA żadnej utraty jakości generalnie jest to dobry układ ponieważ mam do wykorzystania jeszcze 2 wejścia HDMI w TV /4 HDMI w tym jedno HDMI-DVI brak dzwięku/ AMPEL SONY ma 3 HDMI wejscia i 1 szt HDMI wyjscia na TV.Podsumowując wydaje mi się że jest to optymalne połaczenie jest tylko jeden minus ZA DUŻO KABLI!!!!!
 

Kaammiill

New member
Dzięki za odpowiedź Lenio00 !!! Jeśli faktycznie tak jest ze nie widac roznicy w kablach krotkich czyli do 1,5 m to swietnie!! Tylko zastanawia mnie dlaczego dodatkowo podlaczyles Blu-ray po optyku? No chyba ze Ampli nie przyjmuje dzwieku po HDMI to rozumiem. Pozdrawiam
 

Lenio00

New member
Dzięki za odpowiedź Lenio00 !!! Jeśli faktycznie tak jest ze nie widac roznicy w kablach krotkich czyli do 1,5 m to swietnie!! Tylko zastanawia mnie dlaczego dodatkowo podlaczyles Blu-ray po optyku? No chyba ze Ampli nie przyjmuje dzwieku po HDMI to rozumiem. Pozdrawiam
Bardzo prosze. Jesli chodzi o ampla STR-DH500‎ mimo ze ma HDMI nie słychac w głosnikach dzwięku /ale na TV słychac więc dzwięk płynie/ i dlatego trzeba połączyć po optyku i właśnie tym kanałem płynie dzwięk. Jest tak dlatego ze w/w ampel nie jest przystosowany do DD-HD i DTS-HD jest to zwykłe 5.1 Więc jesli ktoś zamierza sobie kupić taki sprzęcik może byc zawiedzony mimo ze na sprzeciczuniu i opakowaniu widnieje duzy i dumny napis HDMI ale ogólnie daje czadu i niemam zastrzezenień jaka cena taka jakośc Wole taki sprzecik niz plastikowe kino domowe a cena wyszła Mi nawet niższa od kin domowych z blue-ray samsunga i LG o sony i panasonicu nie wspomne :)))
 

lukwro

New member
Odpowiedź od Sony:

"Jeżeli chodzi o obsługe dysków w formacie NTFS, to nie mamy narazie żadnych informacji apropo dodania obsługi tego formatu. Natomiast nasi technicy pracują obecnie nad oprogramowaniem, które wyeliminuje problem z wyświetlaniem literki "ś"."

Także jak widać chyba zbyt szybko nie będziemy mięli obsługi ntfs'a, a szkoda bo bardzo go brakuje.
 

Lenio00

New member
Odpowiedź od Sony:

"Jeżeli chodzi o obsługe dysków w formacie NTFS, to nie mamy narazie żadnych informacji apropo dodania obsługi tego formatu. Natomiast nasi technicy pracują obecnie nad oprogramowaniem, które wyeliminuje problem z wyświetlaniem literki "ś"."

Także jak widać chyba zbyt szybko nie będziemy mięli obsługi ntfs'a, a szkoda bo bardzo go brakuje.
Witam. spiesze z informacja ze nowy soft z lutego 2011 naprawił wreszcie /8 miesięcy proszenia/ brak literki "Ś" więc jeden problem mamy z głowy ufffff. Ale tylko to zauważyłem jesli chodzi o zmiany w dalszym ciągu BDP-S370 nie widzi dysków NTFS, nie widzi napisów w plikach MP4. to tyle czekamy na dalsze poprawy w oprogramowaniu tego udanego /mimo wszystko/ odtwarzacza Blue-Ray pozdrawiam wszystkich użytkowników BDP-S370
 

Frodek

New member
witam
lamerskie pytanko dot. dźwięku

Zamierzam kupić s370. Ampli odtwarza DTS (bez HD) , DD5.1.
Podłączyć mogę tylko po optyku.
Pytanie :
wiem że nici z dźwięku HD, ale czy będę słyszał dźwięk DTS i DD5.1 ?

(zaznaczam że przewertowałem cały wątek, dlatego pytam)
 
Do góry