ostateczne starcie 661 vs HK147 vs 506 vs 1907

thors

New member
Witam
Drodzy forumowicze poratujcie informacja, który ampli będzie the best:
-Yamaha 661
-H/K 147
-Onkyo 506
-denon 1907
50 % muzyka, 25% fim, 25% gry
20m2
muzyka rock, metal
kolumny- zestaw tonsil maestro II 180
Prosiłbym użytkowników w/w sprzetów rownież o pare słów.
Pozdrawiam
 

Glukas1

New member
thors napisał:
Witam
Drodzy forumowicze poratujcie informacja, który ampli będzie the best:
-Yamaha 661
-H/K 147
-Onkyo 506
-denon 1907
50 % muzyka, 25% fim, 25% gry
20m2
muzyka rock, metal
kolumny- zestaw tonsil maestro II 180
Prosiłbym użytkowników w/w sprzetów rownież o pare słów.
Pozdrawiam

Ja mam Yamaha 661 +maestro II...tylko duzy pusty pokój..ok 45 metrów...
Yamaha mi sie bardzo podoba...zate pieniadze trudno znalesc cos lepszego...chyba ze wzmazniacz stereo....Maestro??hm....swoich pieniedzy tez warte...ale niekiedy nie powalają...naprzykład radio eska rock..przmi kiepsko...ale np. metalica..całkiem całkiem...Duzo zalezy tez od kabli...zaróno głosnikowych jak i intekonekt. Ja osobiscie powiem tak...i yamaha...i maetro w tej pólce cenowej sa ok...ale w przyszłosci chyba bede szukał czegos lepszego..z tonila..duzo osób chali sieste..moze spróbuj??
 

thors

New member
Witam
Sprzet już dawno u mnie pyka. Maestro w 100 % wart swojej kasy, 3-drożny + bass reflex, wgniata w glebę. W tej cenie można by kupić jamo 606, ale po odsłuchu zdecydowałem sie na maestro, bo są 2 razy lepsze.
Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
I tak prawie wszystko zależy od Twoich głośników, a nie od tego jakiej firmy masz amplituner. Wzmacniacz to wzmacniacz i tyle. Grają kolumny.
 

don111

Banned
jaasne.... kolumny to tylko 50% brzmienia, wzmacniacz jest prawie tak samo ważny, w mniejszej części ale również istotne są źródło i kable....
 

Bambolo82

Banned
Denon, Onkyo, Marantz, Yamaha, Pioneer, Sony, HK produkują dobre wzmacniacze i tyle.

Sztuka polega na uzbieraniu kasy i wyborze dobrych kolumn, dokładnym połączeniu tego wszystkiego kablami głośnikowymi, no i słuchaniu dobrego jakościowo źródła.

Dobrze gdy kupujemy sprzęt audio świadomie, a nie w w stylu "który ampli jest the best: Denon, Onkyo..." albo "ostateczne starcie 661 vs HK147 vs 506 vs 1907"
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Haha, już widzę jakbyś podłączył kolumny za 8k do ampli za 2k. Bzdury gadasz. Amplituner to połowa brzmienia... Jest równie ważny jak kolumny.
 

Bambolo82

Banned
Co to znaczy "połowa brzmienia"? Występuje coś takiego w przyrodzie?

Nie bardzo rozumiem. Co ma piernik do wiatraka? Wzmacniacz to wzmacniacz, kolumny to kolumny itd.

Wzmacniacz ma za zadanie napędzić elektrycznie kolumny bez zakłóceń, a kolumny maja za zadanie wydać z siebie dźwięk.

Jeżeli ktoś się pyta o jakość dźwięku, to należy mu napisać o kolumnach.

Jeżeli ktoś pyta o podłączenie i uruchomienie kolumn, to należy mu napisać o wzmacniaczu.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Przestań bo padne ze śmiechu. Uważasz, że amplituner nie ma wpływu na jakość dzwięku ?! Przecież to już nawet nie jest śmieszne co piszesz...
 

armi

New member
Bez reklam
ampli jest bardzo ważny

ale wolałbym podłączyć kolumny za 8k do ampli za 2k niż odwrotnie

chociaż zakup takiego zestawienia jest mało 'efektywny'
 

Bambolo82

Banned
asoz napisał:
Przestań bo padne ze śmiechu. Uważasz, że amplituner nie ma wpływu na jakość dzwięku ?! Przecież to już nawet nie jest śmieszne co piszesz...
Ciesze się. Dobrze dla Ciebie. Śmiech to zdrowie.

Trudno mi sobie wyobrazić co to jest ta "połowa brzmienia", która rzekomo wydobywa się ze wzmacniacza...

Twój wzmacniacz to jakiś czarodziejski rekwizyt?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
ale po co filozofować ?
to co mówisz to może w minimalnej części prawda - jeśli porównujesz właśnie najtańsze modele amplitunerów to różnica w jakości będzie bardzo niewielka (jedynie w charakterze brzmienia) i bardziej to polega na dopasowaniu brzmieniowym ampli i kolumn (żeby zagrało "jako-tako")
pewnie myślisz że ta Yamaha 661 "wyciąga" wszystko najlepsze z Twoich kolumn (jakie by nie były) :roll:
 

Hejma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie no fakt, ja też się uśmiałem trochę :D, jeśli amp nie wpływa na jakość dźwięku wydobywającego się z głośników to nie wiem co ma wpływ... dlaczego w salonach odsłuchowych nie ma 20 zestawów głośników i 2 amp jednej firmy :) mocny do wymagających głośników, słaby do budżetowych :-D oj, ktoś chyba powinien albo umyć uszy albo przejść się do jakiegoś salonu i posłuchać tych samych głośników z różnymi amplitunerami tego samego segmenty...
 

mundi21

New member
wychodziłoby na to że przeprowadzane testy ampli różnych firm w danym przedziale cenowym to bezsens i zawracanie głowy, bo i tak każdy zagra tak samo?. A to że ktoś szuka odpowiedniego ampa pod swoje kolumny to też strata czasu, bo każdy się nada bez różnicy?. Mam w domu aktualnie trzy ampy i każdy gra inaczej ale co ja tam wiem..
 

Bambolo82

Banned
Funkcją amplitunera (a konkretnie jego zasadniczej części, czyli wzmacniacza) jest elektryczne napędzenie kolumn, możliwie bez zakłóceń. Graja kolumny.

Można mówić o wpływie amplitunera na jakość muzyki, ale nie w kontekście jej brzmienia, a tylko w kontekście np. dobrego jakościowo podłączenia kolumn, zasilenia ich w prąd, dostatecznej mocy do konkretnych kolumn, występowania zakłóceń, podłączenia (analogowego i cyfrowego) źródeł audio i video itd. W systemach wielokanałowych rola amplitunera polega również na tzw. wysterowaniu kolumn, odcięciu basu itd.

Powtarzam Wam ponownie:

1) Jeżeli ktoś się pyta o jakość dźwięku, to należy mu napisać o kolumnach.

2) Jeżeli ktoś pyta o podłączenie i uruchomienie kolumn i sprzętu (odtwarzacze), to należy mu napisać odpowiednio: o wzmacniaczu albo amplitunerze A/V.

Jeżeli piszemy o jakości audio, to trzeba mieć na uwadze kontekst tego zagadnienia, a nie bredzić o pojedynku wzmacniaczy i odnosić to do tego co usłyszymy.


Śmiech to zdrowie i na pewno nie zaszkodzi w zrozumieniu tego.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nie lepiej przyznać że walnęło się głupotę i wyjść z tego z twarzą tylko brnąć dalej ? serio daj już sobie spokój...
jakby chodziło tylko o wysterowanie prądowe to by każdy miał w domu tani mocny wzmacniacz estradowy ;)
 

Bambolo82

Banned
Ktoś tu już trzeźwo stwierdził że (w kontekście jakości tego co usłyszy) wolałby mieć ampli za 2000 zl i kolumny za 8000 zł niż na odwrót.
 

Hejma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Patrząc w drugą stronę. Mam rozumieć że kupując ampa "x" za 12 tyś nie usłyszę różnicy miedzy ampem "y", również za 12 tyś na głośnikach za 2 tyś ?? Z tego co napisałeś ampy za 12 tyś powinny mieć taaaaki zapas mocy że różnica w odsłuchu powinna pojawić się dopiero po podłączeniu zestawu który "zje" cały prąd ?? oczywiście jest to tylko hipoteza, bo kto ma ampa za 12 tyś i głośniki za 2 :D
 

don111

Banned
Bambolo82 napisał:
Ktoś tu już trzeźwo stwierdził że (w kontekście jakości tego co usłyszy) wolałby mieć ampli za 2000 zl i kolumny za 8000 zł niż na odwrót.
raczej w kontekście tego czego nie słyszy, bo to było stwierdzenie czysto teoretyczne :mrgreen:
takie połączenie jest bez sensu, po co podłączać kolumny do wzmacniacza który nie pokaże ich potencjału ? im droższy zestaw tym większe wychodzą różnice, podłączysz kolumny za 20 tys. do wzmacniacza za 2-3 tys. i takie zestawienie mimo że troche droższe zagra na 100% dużo gorzej niż połączenie niższej klasy kolumn za 10 tys. ze wzmacniaczem za 10 tys. w 90% przypadków (10% na tzw zestawy "niezgrywające" się ze sobą)
 
Do góry