ostateczne starcie 661 vs HK147 vs 506 vs 1907

Bambolo82

Banned
Moim zdaniem, dyskutując o satysfakcji z tego co słychać z waszych zestawów audio, mylicie pojęcia. Mieszacie elektrykę z akustyką i brzmieniem.

Nie dziwota że producenci amplitunerów bredzą w swoich ulotkach reklamowych o jakości dźwięku rzekomo wydobywającego się ze wzmacniacza akurat ich produkcji. Ale po co powtarzać te brednie na forum?!?!?

Do tego dochodzą naiwne ludowe mity o drogich kablach HDMI, no i mamy niezły pierdolnik, ciemnogród i dezinformacje na Naszym forum.
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
ja bym tak wolał :)

ale i wg mnie optymalnie to by było ampli (lub ampli+wzmak) za 4.5 i za 5.5k kolumny od tego, bo kupowanie kolumn które nie są wykorzystywane i obsługiwane przez elektronikę to wg mnie porażka. A ciężko by ampli za 2k dobrze napędził kolumny z systemu za 8k
 

armi

New member
Bez reklam
miało być o ampli 5.1 za ok tysiaka a piszemy o zestawach za 20-30 tys :)

widać że przydałby się na forum jakiś użytkownik z budżetem 10-15 tys na KD by można było napisać o czymś więcej niż qq500, jamo s606 i JBL ES :) , bo ostatnio same budżetowe zestawy (podobne do mojego) królują na forum.

tak sobie przeglądam czasami zagraniczne fora i 'podziwiam' setupy użytkowników to widzę że jeszcze dużo nas dzieli pod względem budżetu i standardu życia...
 

Bambolo82

Banned
armi napisał:
ja bym tak wolał :)

ale i wg mnie optymalnie to by było ampli (lub ampli+wzmak) za 4.5 i za 5.5k kolumny od tego, bo kupowanie kolumn które nie są wykorzystywane i obsługiwane przez elektronikę to wg mnie porażka. A ciężko by ampli za 2k dobrze napędził kolumny z systemu za 8k

W pełni zgoda. Tylko bądźmy precyzyjni i nie piszmy herezji o jakości tego co słychać w kontekście pojedynku wzmacniaczy i ich elektryki.
 

don111

Banned
czyli zakładając że kolumny są łatwe do napędzenia prądowo to rozumiem że Twoja Yamaha zagra tak samo świetnie jak hmm powiedzmy najtańszy McIntosh za 10k...
no bo skoro twierdzisz że to tylko kwestia dopasowania do kolumn :D
ciekawe w ilu przypadkach na 100 modeli kolumn powiedzmy takich > 2k lepiej by zagrała ta Yamaha :mrgreen:
 

mk-2

New member
Bambo wybacz, ale gadasz glupoty.. Zgodze sie, ze od kolumn bardzo duzo zalezy, ale jak ktos trafnie stwierdzil to dopiero 50% brzmienia.
Najprostszy test: podlaczyc pod ten sam zestaw kolumn dwa rozne ampli. Nie trzeba miec nie wiadomo jakiego sluchu zeby uslyszec inna charakterystyke dzwieku.
Mialem wczesniej Yamahe 757 a teraz 661. Ta sama firma, a graja inaczej. Charaktersytyka dzwieku oczywiscie podobna, ale 757 to gra juz zajebiscie lekko, delikatnie. I chocbym nie wiadomo jak krecil 757 to i tak nie zblizylbym sie np. z niskimi tonami do 661 (choc i ta gra dla mnie za delikatnie).
 

asoz

New member
Ja słuchałem KEF'ów 3005SE za 4500 na amplitunerze za drugie tyle. Wrażenie niesamowite. Po zmianie amplitunera na coś z niżej półki, w porównaniu do wcześniejszego wrażenia, kaszanka. A kolumny przecież prądowo nie są wymagające, bo to nie są referencyjne kolumny podłogowe.
Takich bzdur jak wypisujesz, dawno już nie czytałem.
 

Bambolo82

Banned
don111 napisał:
czyli zakładając że kolumny są łatwe do napędzenia prądowo to rozumiem że Twoja Yamaha zagra tak samo świetnie jak hmm powiedzmy najtańszy McIntosh za 10k...
no bo skoro twierdzisz że to tylko kwestia dopasowania do kolumn :D
ciekawe w ilu przypadkach na 100 modeli kolumn powiedzmy takich > 2k lepiej by zagrała ta Yamaha :mrgreen:
Co to znaczy że amplituner "Yamaha zagra"?!?!?!

Amplitunery i wzmacniacze nie grają!!!! Strasznie bredzicie...

Nie wiem jak to u Was, ale mój amplituner łączy odtwarzacze audio i video z kolumnami i projektorem oraz pompuje prąd do kolumn. No ale widocznie macie jakieś czarodziejskie wzmacniacze które Wam grają...
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Denon AVC-A1HD

audio.com.pl napisał:
Brzmienie jest chwilami nawet nieco porywcze i być może przesadnie ofensywne, ale nieustannego rytmu i werwy nie sposób niedocenić. Choć nie jestem fanem uprzestrzenniania materiału zapisanego oryginalnie na dwóch ścieżkach, to mnogość przeróżnych trybów przestrzennych może kusić i zachęcać do takich eksperymentów.
Dlaczego opisują dzwięk, skoro amplitunery i wzmacniacze nie grają ?


Harman/Kardon AVR 347

audio.com.pl napisał:
Góra wykazuje się kompetencją i... wstrzemięźliwością. Gdybyśmy jeszcze w tym miejscu otrzymali dużą ekspresję, to całe brzmienie mogłoby stać się zdecydowanie przerysowane - ale właśnie dlatego, że wysokie tony trzymają linię i powstrzymują się przed ostrością, energetyczna średnica może brylować. Wysokie tony pozostają na odpowiednim, neutralnym poziomie głośności, z jednej strony są spokojne, z drugiej potrafią przedstawić znakomitą większość najbardziej zaawansowanych meandrów nagrań. Tylko chwalić.
Dlaczego opisują dźwięk, skoro amplitunery i wzmacniacze nie grają ?


Denon AVR-3808

audio.com.pl napisał:
Brzmienie jest dojrzałe i zrównoważone, dynamika jest właściwie zbilansowana - AVR-3808 z powagą odtwarza ciche fragmenty, nie eksponuje ich, ale również nie lekceważy. Przyrost ekspresji odbywa się mniej więcej liniowo aż do ekstremalnych głośności- to dobrze świadczy o swobodzie i uniknięciu kompresji. Analityczność jest bez zarzutu również podczas instrumentalnych nawałnic.

I znowu, dlaczego opisują wrażenie z odsłuchu, przecież amplitunery i wzmacniacze nie grają ?
Przypuszczam, że w tej chwili, dyskusja jest zbędna i zakńczona.
 

Bambolo82

Banned
asoz napisał:
Denon AVC-A1HD


Dlaczego opisują dzwięk, skoro amplitunery i wzmacniacze nie grają ?


Harman/Kardon AVR 347


Dlaczego opisują dźwięk, skoro amplitunery i wzmacniacze nie grają ?


Denon AVR-3808



I znowu, dlaczego opisują wrażenie z odsłuchu, przecież amplitunery i wzmacniacze nie grają ?
Przypuszczam, że w tej chwili, dyskusja jest zbędna i zakńczona.

No piszą tak. Papier wszystko przyjmie. Ale czy to znaczy że grają?

Logika kolego.
 

mundi21

New member
Bambolo82, według twojej logiki o ile zrozumiałem, to nie trębacz gra na trąbce tylko trąbka. Gra słów, każdy wie o co chodzi tylko ty upierasz się przy swoim. Wiadomo że amplituner bez głośników nie zagra ale wiadomo też że ma wpływ i to duży na to co z tych głośników się wydobędzie.
 

Hejma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie, a co z komórkami !! przecież one nie dzwonią tylko głośniki w nich, a telewizory ?? radia ?? o rety trzeba porobić nowe spoty reklamowe !! rodacy do sądów z nimi za oszustwa !!
 

darok

New member
armi napisał:
miało być o ampli 5.1 za ok tysiaka a piszemy o zestawach za 20-30 tys :)

widać że przydałby się na forum jakiś użytkownik z budżetem 10-15 tys na KD by można było napisać o czymś więcej niż qq500, jamo s606 i JBL ES :) , bo ostatnio same budżetowe zestawy (podobne do mojego) królują na forum.

tak sobie przeglądam czasami zagraniczne fora i 'podziwiam' setupy użytkowników to widzę że jeszcze dużo nas dzieli pod względem budżetu i standardu życia...[/quote
Nikt taki sie nie pojawi i nie opisze bo na fora zaglądają ludzie którzy pół roku odkładają na kino i tv i pytają by dobrze wydać ciężko zarobione pieniądze heh już widze prezesa firmy który wydaje na kino 20 tys i się dzieli opnią na forum jaki on to ma zestaw i jak mu gra ,a kupił go by zabłysnąć przed znajomymi jaki on jest bogaty i jaki ma sprzęt a do niego przychodzi typowy kowalski i stwierdza po sprzęcie uuu, że prezes jest audiofilem a prezes ma drewniane uszy
 

armi

New member
Bez reklam
no to się z tobą nie zgodzę :) przecież pojawiają się takie osoby - chociaż dość rzadko - nawet w wątku z naszymi instalacjami jest kilku 'maniaków' którzy niezłą kasę zainwestowali w sprzęt...

taki prezes nie musi na forum się chwalić ale właśnie jak nie jest audiofilem i niekoniecznie się na tym zna, a chce kupić coś co nie tylko w jednym czy drugim sklepie mu polecają to napisze na forum :)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Kolumny graja - to fakt
Amplituner przesyla dzwiek - to tez fakt

Proste rozumowanie: Cos wytwarza dzwiek, amplituner w zaleznosi od bebechow w srodku (wiadomo, czym lepsze... tym lepsze :mrgreen: ) przetwarza ten dzwiek i w postaci impulsu elektrycznego przesyla do kolumn, ktore rowniez w zaleznosci od swojej klasy odpowiednio przerabiaja ten impuls na dzwiek...
Wniosek:
Im lepszy amplituner, tym lepiej przerabia dzwiek...
Im lepsze kolumny, tym lepiej przerabiaja ten impuls na dzwiek :D

Wiec wybaczcie, ale nie bardzo wiem nad czym sie tu zastanawiac :). Im lepsze podzespoly, tym lepiej zestaw zagra :]. proste jak budowa cepa :)
 
Do góry