Optymalizacja obrazu UE40D5500

cambel

New member
Witam wszystkich mam pytanko może ktoś podać według niego jakie są optymalne ustawienia obrazu do oglądania cyfrowego UPC. i Osobno do PS3. Albo chociaż jakiegoś linka do takiego tematu .

Dzięki i Pozdrawiam
 

cambel

New member
Panowie znalazłem takie coś na zagranicznym forum

Progressive Source (PS3, X360, BD, PC etc.):


Main
Picture Mode: Standard (Game Mode: Enabled)
Backlight: 3-5
Contrast: 100
Brightness: 43-45
Sharpness: 0
Color: 43
Tint: G57/R43
Eco: Enable No Signal Power Off


Advanced Settings:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: -2
Gamma: 0 or +1
RGB Only: Off
Color Space: Auto
White Balance: See Below
Flesh Tone: -5
Edge Enhancement: On


Picture Options:
Color Tone: WARM 2
Size: Screen Fit
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level (RGB Only): Low (16-235) / Normal (0-255)
Auto Protection Time: 2 hours

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Interlaced Source (Sky HD etc.):


Main
Picture Mode: Standard (Game Mode: Disabled)
Backlight: 3-5
Contrast: 100
Brightness: 43-45
Sharpness: 0
Color: 43
Tint: G57/R43
Eco: Enable No Signal Power Off


Advanced Settings:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: -2
Gamma: 0 or +1
RGB Only: Off
Color Space: Auto
White Balance: See Below
Flesh Tone: -5
Edge Enhancement: On


Picture Options:
Color Tone: WARM 2
Size: Screen Fit
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level (RGB Only): Low (16-235) / Normal (0-255)
Film Mode: Auto 1/Auto 2
Auto Protection Time: 2 Hours

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grayscale:

Brightness, Contrast and Gamma directly affect the grayscale. So before calibrating the grayscale, ensure all three are set correctly. Then use the RGB OFFSET and GAIN on the TV to ensure all bars of the grayscale ramp I've linked below are free from color dominance.
 

hooc

New member
smugi w ue40d5500

Widzę, że jednak ten typ tak ma. Miejmy nadzieję, że ustawieniami obrazu da się to zniweloawć. A próbował ktoś reklamować to w samsungu?

nie widzę żadnych smug... trochę zabawy z ustawieniami, ale to normalne i obraz bez zastrzeżeń. Sygnał mam z naziemnej anteny jak i z C+ przez HDMI. Parametry ustawiałem na tablicach ściągniętych z netu. Wszystko śmiga, z siecią łączy się bez problemów z iPla filmy bez problemów... Życzę wesołej zabawy z ustawionkami, bo to zawsze indywidualne i subiektywne co się podoba, zwłaszcza jeśli chodzi o obraz. Pozdrawiam @ll.
 

cambel

New member
nie widzę żadnych smug... trochę zabawy z ustawieniami, ale to normalne i obraz bez zastrzeżeń. Sygnał mam z naziemnej anteny jak i z C+ przez HDMI. Parametry ustawiałem na tablicach ściągniętych z netu. Wszystko śmiga, z siecią łączy się bez problemów z iPla filmy bez problemów... Życzę wesołej zabawy z ustawionkami, bo to zawsze indywidualne i subiektywne co się podoba, zwłaszcza jeśli chodzi o obraz. Pozdrawiam @ll.


to podziel się ustawieniami Pozdrawiam
 

Adrenalinka

New member
A możesz "hooc" napisać te ustawienia jakie teraz masz na swoim TV? Ja napisałbym parametry a Ty dopisałbyś do nich wartości.
TRYB OBRAZU - Standardowy
- Podświetlenie-.............
- Kontrast-............
-Jasność-.............
-Ostrość-...............
-Kolor-...............
-Odcień (Z/C)-..............
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE
-Tonacja czerni-..............
-Kontrast dyn.-..............
-Głębia czerni-...............
-Gamma-..................
-Tylko tryb RGB-...............
-Przestrzeń kolorów-...........
-Balans bieli
*Przes. C-...........
*Przes. Z-...........
*Przes. N-...........
*Wzm. C-............
*Wzm. Z-............
*Wzm. N-............
-Odcień skóry-.........
-Uwydatnienie krawędzi-..........
-Oświetl. dynamiczne-...........
-LED Motion Plus-.................
OPCJE OBRAZU
-Ton kolorów-..............
-Filtr zakłóceń cyfr.-.............
-Red. zakłóceń MPEG-............
-Poziom czerni HDMI-............
-Tryb film-.............
 

hooc

New member
ustawienia dla UE40D5500

to podziel się ustawieniami Pozdrawiam

Dopiero teraz podaję, ale musiałem rodzinkę oderwać od TV :) oprogramowanie : 001019 źródło HDMI z C+ : Tryb obrazu : standardowy Podświetlenie : 14 Kontrast : 80 Jasność : 42 Ostrość : 65 Kolor : 33 Odcień : Z50/C50 Ustawienia zaawansowane : Tonacja czerni : ciemniejsza Kontrast dyn. : średni Głębia czerni : -1 Gamma : 0 Tylko tryb RGB : wyłączony Przestrzeń kolorów : oryginalna Balans bieli : Przes. C : 25 Przes. Z : 30 Przes. N : 25 Wzm. C : 30 Wzm. Z : 25 Wzm. N : 15 Odcień skóry : 2 Uwydatnianie krawędzi : włączone Oświetlenie dynamiczne : wyłączone LED Motion Plus : Wyłączone Opcje obrazu : Ton kolorów : Standardowy Filtr zakłóceń cyfr. : Auto Red. zakłóceń MPEG : Auto Poziom czerni HDMI : Nisk. ==================== na moje oko i subiektywne wrażenie, obraz jest ok, jestem z niego zadowolony. Ustawiałem na tablicach, a resztę korygowałem na obrazie ze studia TVN aby sygnał i obraz z kamer był stabilny. Obraz w HD jest po prostu żyleta. Podobnie pobawiłem się dla sygnał naziemnego. Pozdrawiam,
 

hooc

New member
A możesz "hooc" napisać te ustawienia jakie teraz masz na swoim TV? Ja napisałbym parametry a Ty dopisałbyś do nich wartości.
TRYB OBRAZU - Standardowy
- Podświetlenie- 14
- Kontrast-80
-Jasność-42
-Ostrość- 65
-Kolor- 33
-Odcień (Z/C)-50/50
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE
-Tonacja czerni- ciemniejsza
-Kontrast dyn.- średni
-Głębia czerni- -1
-Gamma- 0
-Tylko tryb RGB- wyłączony
-Przestrzeń kolorów- oryginalna
-Balans bieli
*Przes. C- 25
*Przes. Z- 30
*Przes. N- 25
*Wzm. C- 30
*Wzm. Z- 25
*Wzm. N- 15
-Odcień skóry- 2
-Uwydatnienie krawędzi- włączone
-Oświetl. dynamiczne- wyłączone
-LED Motion Plus- wyłączone
OPCJE OBRAZU
-Ton kolorów- standardowy
-Filtr zakłóceń cyfr.- auto
-Red. zakłóceń MPEG- auto
-Poziom czerni HDMI- nisk.
-Tryb film- wyłączone -> niaktywne :)

ustawienia dla HDMI z C+ Subiektywnie -> obraz ok. Pozdrawiam, Wesołej zabawy
 

remiqa

New member
Witam jak dla mnie to obraz trochę za blady ja mam ustawione
TRYB OBRAZU -naturalny
-Kolor-40
i to wszystko w instrukcji pisało że najlepsze ustawienia do tv led to naturalne może się komuś przyda pozdrawiam
 

goode

New member
Cześć,
pierwszy raz na tym forum więc powiem tylko, że nazywam się Jasiek i wszystkich witam :)

Wczoraj kupiliśmy ten telewizor. Wszystko fajnie i pięknie ale mamy jeden dla nas duży problem. Mianowicie telewizor gdy ma dużo czarnego i coś jasnego ściemnia automatycznie ekran. Najbardziej to widać np. na napisach końcowych. Jak na czarnym tle lecą białe to tak ściemnia, że ledwo je widać (może przesadzam ale naprawdę bardzo to denerwuje). Wyłączyłem wszystkie opcje typu coś tam z czernią, dynamiczne blablabla i wszystko inne co mogło by to powodować.

Moje pytanie jest głównie takie czy ktoś też coś takiego zauważył w swoim czy po prostu mój jest popsuty i go reklamować, czy może da się to jakoś wyłączyć. Słyszałem też, że może to być w ustawieniach serwisowych więc może ktoś potrafi w nie wejść?

Z góry dzięki za odpowiedz :)
Pozdrawiam
Jasiek
 
Do góry