Optymalizacja obrazu UE40D5500

to jest po prostu dostosowanie podświetlenia do jasności obrazu, zapewne jest od tego opcja w ustawieniach. Być może czujnik ECO. Z tego co mi się wydaję to ta opcja ma jeden duży plus - czarny jest czarny. W każdym bądź razie - jest to normalne.
 

goode

New member
Chyba już wszystkie opcje włączałem i wyłączałem. Nie umiem znaleźć takiej żeby po prostu nie ściemniał ten tv. Udało mi się jedynie ustawić kontrast na 80 i trzy opcje niżej na 50 i wtedy względnie mało ściemnia. Wyłączenie lub włączenie opcji typu ECO lub różnych innych dynamicznych i tonacji czerni nic nie daje. No nie mam pojęcia o co chodzi :/
 
jak napisałem wyżej - podświetlenie dostosowuje się do jasności obrazu i nic z tym nie zrobisz - taka technologia. Mi to zupełnie nie przeszkadza, bardziej wkurza mnie clouding
 

filque

New member
Mój wypróbowany konfig kolorów dla UE40D5500

Witam

w necie można znaleźć różne konfiguracje dla Samsunga UE40D5500, ale jak dla mnie żadne z nich nie są satysfakcjonujące. Ostatecznie zaopatrzyłem się w obrazy testowe i sam wyregulowałem odbiornik w taki sposób że w końcu mogę powiedzieć że lepiej chyba być nie może.

Wszystko ustawiałem pod mediaboxa z UPC

Konfig ustawień obrazu Samsung UE40D5500

Profil - Standardowy

Podświetlenie 15
Kontrast 54
Jasność 63
Ostrość 50
Kolor 33
Odcień Z/C 50

Ustawienia zaawansowane:

Tonacja czerni wył
Kontrast dyn. wył
Głębia czerni -2
Gamma 0
Tylko tryb RGB wył
Przestrzeń kol. Oryginalna
Balans bieli wszyskie wartości 25
Odcień skóry 2
Uwydatnianie krawędzi wł
Oświetlenie dynamiczne wył
LED Motion plus wył

Opcje obrazu:

Ton kolorów Standardowy
Filtr zakł. cyfr. Auto
Red. zakł. MPEG Auto
Poziom czerni HDMI Nisk.
Tryb film Auto2
 

Lemil

Banned
w necie można znaleźć różne konfiguracje dla Samsunga UE40D5500, ale jak dla mnie żadne z nich nie są satysfakcjonujące. Ostatecznie zaopatrzyłem się w obrazy testowe i sam wyregulowałem odbiornik w taki sposób że w końcu mogę powiedzieć że lepiej chyba być nie może.

Wszystko ustawiałem pod mediaboxa z UPC
Twój mediabox najprawdopodobniej jest popsuty. Ustawienia obrazu pokazują, że najwyraźniej coś jest nie tak, bo ustawienia, które podajesz są NIEREALNE jak dla telewizora tej marki.

W Samsungach rzecz się ma w ten sposób, że praktycznie zawsze ustawienie kontrastu powinno być w okolicach 90. Ostrość optymalna jest 0(zero). Przy ustawieniu ostrości na 50 są już tak grube halo(białe obwódki), że obrazu wygląda całkowicie nienaturalnie. Podstawowy błąd u ciebie polega na tym, że dałeś kontrast 54 czyli o wiele za niski, dlatego obraz jest bardzo ciemny i mdły i żeby to skompensować musiałeś dać podświetlenie bardzo wysoko, bo do 15, a jasność też wysoko 63.

Na bank lepsze ustawienia będą takie:
Podświetlenie 10
Kontrast 90
Jasność 53
Ostrość 0
Kolor 50
Odcień Z/C 50

Ale to i tak wstęp do dobrych ustawień. Poza tym warto zaznaczyć, że żeby oglądać na ostrości 0, to trzeba mieć jakość źródła idealną. Czyli Blu-ray, względnie jakiś dobrze nadawany kanał HD. Dla kanałów telewizyjnych SD można dać ostrość powiedzmy 15. Chociaż jeśli ktoś ma naprawdę dobrze skalujący tuner, to ostrość na zero, jak na kanałach HD. Jeśli chodzi o ostrość dla oglądania DVB-T to też 0. I wyłączyć overscan.
 
Do góry