Opinie o wzmacniaczach do 2k

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem ci że ładnie się prezentuje ten Music Hall A 15.2. Mam już mętlik w głowie. Tu na forum np. polecacie CA 350/650, na Audiostereo piszą że Rotel RA 04/05 bije CA w przedbiegach i wszyscy polecają Rotela. Będę w sobotę na odsłuchach to coś napiszę. Tylko jak to w Łodzi bywa dzwoniłem do 3 salonów i jak w jednym mieli moje kolumny to na stanie był tylko Nad 316, w drugim były kolumny MA i 2 inne wzmaki, a w trzecim jeszcze inne wzmaki ale nie mieli ani MA ani Roth, więc nawet nie wiem na czym odsłuchać aby była podobna charakterystyka brzmienia? 3 różne salony i różne sale odsłuchowe, tragedia. Słuchałeś tego Music Hall'a? Piszesz że ładna góra, a jak z basem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Widzę Krzysiek że trochę "zamieszałem" - robię to rzadko ale tym razem podeprę się testem

......Brzmienie Music Halla nie jest uniwersalne ,jest w nim odrobina szaleństwa i brutalności lecz na większości nagrań będzie to procentować jako żywość i autentyzm .Gdy trzeba zagrać głośniej realizuje to jakby od niechcenia bez wysiłku i napinania się ,choć słychać wielką ochotę do takiego grania. Wiążą się z tym duże walory rytmiczne ,bas nie "rozkłada się " jest niski i konturowy ,pojawiające się czasami oznaki tłustości nie spowalniają tempa tylko dodają mocy.Dobre zróżnicowanie w połączeniu z nasyceniem i dynamiką to tutaj podstawa naturalnego wiarygodnego grania.Wzmacniacz nie ma problemu z wysterowaniem kolumn 4 omowych ani wypełnieniem dźwiękiem dużego pomieszczenia..
Konkluzja - mocne chasis wydajny zasilacz końcówki mocy na dużych radiatorach ,świetne gniazda szczególnie terminale głośnikowe .Wejście dla sprzętu przenośnego ,przedwzmacniacz gramofonowy .Wysoka moc wyjściowa zwłaszcza na 4 omach (2x 123W) .Brzmienie energetyczne ,swobodne z mocnym i zróżnicowanym basem i aktywną górą ,ale środek tez nie śpi. ( Audio ,listopad 2010r )

Jak mawiają Anglicy - "No comments " :mrgreen:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz stary jak jest z testami czy opisami:) Nawet najgorszy sprzęt w opisach brzmi tak pięknie jak nie jeden Hi -end. Ostatnio czytałem test w miesięczniku "Audio" o Jamo s608 i było tak super napisane, że jak bym nie miał s606 to bym się skusił. Kontrolowany bas, równe pasmo i nie ostra góra - to akurat przeciwieństwo tego jak zagrały u mnie s606. I wierzyć tu testom. Ogólnie wzmak pod względem wizualnym na duży +, to nie to co NAD czy Rotel. Tylko właśnie ciekawe jak brzmienie? Wątpię żeby w Łodzi udało mi się go odsłuchać, no chyba że...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No i po odsłuchach:) Najśmieszniejsze jest to że żaden z tych sprzętów mnie nie powalił na kolana. Różnice były zauważalne ale nie było szału. Słuchałem Rotel RA 05, Cabridge Audio Azur 650, Nad c316, Nad C326, Marantz 6004. Oczywiście jak to w Łodzi, 3 różne sale odsłuchowe i 3 różne rodzaje kolumn. Na pierwszy ogień poszły Marantz i Rotel z kolumnami podstawkowymi B&W 685. Marantz zagrał dynamicznie, z ładną i detaliczną górą i co dziwne z nawet fajnym basem. Ogólnie opinie są w necie że bas jest ale nie za głęboki i zbyt drażniąca góra. Słuchałem na płytach ATB, Europe i Within Temptation. Na płycie WT faktycznie góra była czasmi zbyt jaskrawa, ale może to wina nagrania. Ogólnie w Marantzu podobała mi się możliwość ingerencji w dźwięk, czyli Loundness, tryb Direct, i to na prawdę słychać. Drugim wzmakiem był Rotel RA 05. Nie będę się zbytnio rozpisywał ale jak dla mnie porażka. Dźwięk płaski, zero dynamiki, basu i nawet trzeba było bardziej podgłosić żeby zagrał porównywalnie z Marantzem, zbyt jaskrawy na górze. Wyłączyłem po 2 utworach. Może wyższe modele są lepsze ale na tą chwilę jestem na NIE. Następna sala odsłuchowa była otwarta, czyli tylko wydzielony kącik do słuchania. Odsłuchiwałem NAD C316 z Roth Oli 40. Dużo lepsza dynamika i stereofonia, dość dobry bas i czysta góra, ale właśnie też miałem podobne wrażenie jak w Marantz że przy wokalach ten głos aż kręcił w uszach. Poza tym całkiem niezły, aczkolwiek brakowało mi tych trybów co w Marantzie. Taki wzmak w starym dobrym stylu bez bajerów. Sprzedawca podłączył mi też do zaproponowanych przez niego Paradigm Monitor 9 v.7 również do tego Nada c316. I tu uśmiech pojawił się na twarzy. Dobra dynamika, czysta i selektywna góra a przede wszystkim sprężysty i mięsisty bas, który aż na klacie poczułem. Roth pod tym względem zagrały dużo gorzej, ale i cena sporo wyższa Paradigm - ok. 3,5 k za 2 sztuki. To więcej niż ja dałem za Roth 5.0:) Trzeci salon i wzmaki CA Azur 350 i NAD C 326, podłączone pod kolumny MA BX6. CA zagrał najbardziej równo, nie podbijał żadnego z pasm, nie kłuł w uszy górą a jednocześnie była ona dość czysta i z detalami. Nie wiem jak by to zagrało w moim pomieszczeniu ale nie było braków w basie, a przecież BX6 nie grają mocno dołem. Taki bardzo poprawny i ułożony wzmak. NAD C326 zagrał najbardziej dynamicznie i basowo. Podkreślał skraje pasma co może robić wrażenie. Do muzyki Rockowej chyba najlepszy albo na równi z Marantzem. Jak bym miał oceniać to NAD c316/326 i Marantz - 5, CA 650 -4, Rotel - 3. Oczywiście tak jak pisałem 3 różne sale, 3 różne zestawy kolumn i w 3 miejscach inna akustyka, kable, CD, więc tak na prawdę moje odczucia mogą być zupełnie inne po podłączeniu z danym wzmakiem innych kolumn czy w innym pomieszczeniu. Ogólnie myślę nad NAD lub Marantz, z czego marantz jak pisałem ma więcej możliwości korekcji dźwięku. CA też fajny ale trochę może za spokojny i stonowany. Zobaczymy jak się dalej sprawy potoczą, może coś mi jeszce w ucho wpadnie:)
 

qqrydza

New member
No brakuje jeszcze Advanced acoustic.
;)
Jak będziesz miał kasę to polecam wypożyczyć do domu i przetestować. Nic to nie kosztuje i brak zobowiązań.

Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fajnie napisane wrazenia z odluchu. Co do testow w prasie to jest dokladnie jak piszesz, gdyby to brzmialo jak piszą to grało by przepieknie

Ciekawa sprawa z tym Marantzem. Jak pisalem gdzies wczesniej, nie sluchalem rotela, nada, advanced, itp, jednak sluchalem MAranzta 6004 na Ikonach, a jak wiadomo Ikon same juz maja bardzo wyrazistą i szczegolową gorę, przez co moze sie wydadwac, ze basu nie ma za wiele, jednak z Maranztzem dostaly takiego kopa i basu, ze az milo, dlatego ciekawi mnie fakt, ze slyszales iz Maranzt dodaje gory i nie ma za wiele basu. Widac jest za kazdym razem inaczej, zalezne jest wszystko, nawet samopoczucie :)

Ja juz podlaczylem to u siebie, lecz jeszcze nie jest po ustawiane. Ogolnie jest wiecej niz dobrze, jednak w salonie odlsuchowym mam wraznie, ze bylo lepiej, ale poki co sluchalem mp3 z PS3 podlczonej po HDMI do 6006, na zwyklych kablach Oechelbacha, z czasem i to sie wymieni, wiec moze stad ten malutki niedosyt.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fajnie napisane wrazenia z odluchu. Co do testow w prasie to jest dokladnie jak piszesz, gdyby to brzmialo jak piszą to grało by przepieknie

Ciekawa sprawa z tym Marantzem. Jak pisalem gdzies wczesniej, nie sluchalem rotela, nada, advanced, itp, jednak sluchalem MAranzta 6004 na Ikonach, a jak wiadomo Ikon same juz maja bardzo wyrazistą i szczegolową gorę, przez co moze sie wydadwac, ze basu nie ma za wiele, jednak z Maranztzem dostaly takiego kopa i basu, ze az milo, dlatego ciekawi mnie fakt, ze slyszales iz Maranzt dodaje gory i nie ma za wiele basu. Widac jest za kazdym razem inaczej, zalezne jest wszystko, nawet samopoczucie :)

Ja juz podlaczylem to u siebie, lecz jeszcze nie jest po ustawiane. Ogolnie jest wiecej niz dobrze, jednak w salonie odlsuchowym mam wraznie, ze bylo lepiej, ale poki co sluchalem mp3 z PS3 podlczonej po HDMI do 6006, na zwyklych kablach Oechelbacha, z czasem i to sie wymieni, wiec moze stad ten malutki niedosyt.

Źle mnie Krzychu zrozumiałeś. Właśnie wbrew powszechnej opinii na necie, Marantz nie miał złego basu. Ogólnie ludzie piszą że gra głównie środkiem i górą, a jak dla mnie bas też nie był zły. Dużo lepiej wypadł niż ten Rotel RA 05. Może jeszcze NAD był ciut lepszy, ale Marantz to też fajna opcja. Jak posłucham w jednej sali na tych samych kolumnach to jeszcze coś naskrobię, bo tak jak pisałem różne sale i różne kolumny, dlatego mogę mieć mylne wrażenie co do sprzętów. Wiesz jak jest w salach odsłuchowych: wygłuszenie, akustyka, dobre kable. Zawsze sprzęt inaczej zagra w domu i inaczej w studiu np. jak dla mnie, nie wiedzieć czemu Oli 30 grają lepiej na moim Onkyo niż w sklepie Oli 40 na wzmaku.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem jaki jest sens negowania opinii w prasie ,a czy tutaj wszyscy piszą szczerze? ,też należy podchodzić do tego z pewną rezerwą ,wiadomo są fanboye określonych marek co smarują na konkurencję - aby nie szukać daleko na tym forum tez w zdecydowanej większości na Monitor Audio hi-fi się zaczyna i kończy
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nikt tu nie neguje prasy, bo zawsze fajnie poczytać o czymś co nas interesuje. Tylko zobacz, czy znalazłeś jakąś negatywną opinię na temat jakiegoś sprzętu np. w "Audio"? Zawsze są wymieniane same pozytywy. A o Jamo s608 co pisałem i czytałem właśnie w miesięczniku mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, bo miałem s606 i te zalety co w prasie wymienili to jest zupełnie odwrotnie np. kontrolowany bas czy nie jazgotliwe wysokie tony. Ani bas nie jest kontrolowany a właśnie wysokie są męczące na dłuższą metę. Część pewnie tych testów jest opłacane. Jak mniej więcej znasz sprzęt to wypośrodkujesz opinie, ale jak ktoś nie jest w temacie i zasugeruje się opiniami, a szczególnie w dobrej prasie to jest przekonany że właśnie ten sprzęt tak gra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jest różnica pomiędzy Jamo s608 i s606 nawet jeżeli Krzysiek miałeś Jamo w domu to trudno żeby wyciągać daleko idące wnioski przy współpracy z Twoją elektroniką, kombinacji są setki a nie wszystkie są równie udane.Słyszałeś kolumny MA ze wzmacniaczem lampowym ? ,brzmienie delikatnie mówiąc słabe nawet jeżeli MA są najlepsze w swojej klasie nie oznacza to że uzyskamy dobry dźwięk ,byłoby to też krzywdzące dla tej firmy aby wyciągać wnioski odnośnie jakości dźwięku przy takim właśnie połączeniu .Po prostu pewne urządzenia nie lubią się na wzajem nawet jeżeli są najlepsze w swojej klasie

Powszechnie panuje taka opinia że testy są "opłacane" nie wiem czy zauważyłeś ale recenzenci nie chcą doradzać na forach własnie dlatego żeby nie być posądzonym o stronniczość i pretensje dystrybutorów że polecają taki sprzęt a nie inny ,część dystrybutorów żąda nawet autoryzacji tekstu po przeprowadzonym teście ,ale żadne poważne czasopismo nie pójdzie na takie "konsultacje" ,owszem nie wszystkim ocenianie dobrze wychodzi,ale są tacy których osobiście bardzo cenię i u których zawsze można uzyskać pomoc
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jest różnica pomiędzy Jamo s608 i s606 nawet jeżeli Krzysiek miałeś Jamo w domu to trudno żeby wyciągać daleko idące wnioski przy współpracy z Twoją elektroniką, kombinacji są setki a nie wszystkie są równie udane.Słyszałeś kolumny MA ze wzmacniaczem lampowym ? ,brzmienie delikatnie mówiąc słabe nawet jeżeli MA są najlepsze w swojej klasie nie oznacza to że uzyskamy dobry dźwięk ,byłoby to też krzywdzące dla tej firmy aby wyciągać wnioski odnośnie jakości dźwięku przy takim właśnie połączeniu .Po prostu pewne urządzenia nie lubią się na wzajem nawet jeżeli są najlepsze w swojej klasie

Powszechnie panuje taka opinia że testy są "opłacane" nie wiem czy zauważyłeś ale recenzenci nie chcą doradzać na forach własnie dlatego żeby nie być posądzonym o stronniczość i pretensje dystrybutorów że polecają taki sprzęt a nie inny ,część dystrybutorów żąda nawet autoryzacji tekstu po przeprowadzonym teście ,ale żadne poważne czasopismo nie pójdzie na takie "konsultacje" ,owszem nie wszystkim ocenianie dobrze wychodzi,ale są tacy których osobiście bardzo cenię i u których zawsze można uzyskać pomoc

Jeśli chodzi o Jamo to nie tylko jest to moja opinia w zestawieniu z Onkyo, ale także innych kolegów którzy mieli podłączone te kolumny pod inne amplitunery. Oczywiscie zgodzę się że kolumny należy dobrac do elektroniki ale ogólnie ich charakterystyki nie zmienisz. Jamo grają jasną górą więc dobór cieplej grającego ampli jak najbardziej wskazany, ale co z basem i średnimi? Wątpię żeby nagle po zmianie ampli był w kolumnach zwrot o 180 stopni i zagrały niskim, kontrolowanym basem i świetną średnicą. Może byc trochę lepiej ale nie tak jak kupno lepszych kolumn.

No Panowie, drugi dzień odsłuchów i wzmak wybrany - ale nie kupiony:) Dzisiaj w jednej sali i na kolumnach MA MR4 odsłuchałem: ponownie NAD C316, NAD C326, Marantz PM 6004, Cambridge Audio Azur 540, Music Hall A35, Exposure 1010. Marantz PM 6004 - jak już pisałem wcześniej, świetny wygląd, dużo możliwości regulacji, dobry bas ale jak dla mnie zbyt wyeksponowana średnica i góra. Po pewnym czasie i głośniejszym słuchaniu męczyło. Trochę efekciarskie granie, które może się podobać. NAD 316 - niezły, dobry bas, ale tak jak by dźwięk był nie do końca czysty. Dało się słyszeć jakby ziarno. NAD c326 - dużo lepszy od 316, tutaj już dźwięk czyściutki, dobra dynamika i basik, na niektórych kawałkach świdrujące wokale. Jakby wzmak miał wyeksponowane skraje pasma, niezła scena i detaliczność, mocny (nie trzeba było mocno podgłaszać aby wszystko ładnie i głośno zagrało). Niestety jeśli chodzi o wygląd to NAD najgorszy z całej stawki, do tego te plastiki... CA Azur 540 - bardzo ładnie się prezentujący wzmak i dobrze wykonany. Brzmienie nie narzucające się, wyrównane pasmo i fajne detale. Co do minusów, to średnica jakby wycofana. Czasami brakowało tego wypchniętego przed kolumny wokalu. Wzmak mimo nie najmniejszego zasilacza bardzo słaby. Do godz. 9 nic się nie dzieje. Ja słuchałem na godz. 14-tej. Ogólnie dobry wzmacniacz ale do muzyki spokojniejszej, przy której da się zrelaksować. Do rocka czy metalu odradzam. Dużo słabsza dynamika od NAD'a. No i moje wisienki:) Music Hall A35 - szkoda że nie mogłem posłuchać niższego modelu A15.2. Pięknie wykonany i prezentujący się wzmak. Wszystkie pasma na swoim miejscu i nie wybijające się przed szereg. Fajna dynamika nawet przy ostrzejszych kawałkach. Basik superi ładna scena. Dźwięk odrywający się od kolumn. Jeśli mogę mieć jeden malutki minus to również trochę za jasne wysokie, ale pozatym jeden z moich faworytów, gdyby nie cena - 3k:) Jak to przeważnie bywa pojechałem posłuchać konkretnych wzmaków a wybrałem całkiem inny. Mój faworyt - Exposure 1010. Jak został mi zaproponowany podszedłem do niego z pewną rezerwą, no bo co jeszcze może być lepsze od wcześniejszych piecyków, a jednak może (przynajmniej dla mnie) Brzmienie pełne, bardzo wyrównane. Bas nisko schodzący i głęboki. Średnica i wysokie czyściutkie i co mi się najbardziej podobało to nie kłujące po uszach nawet przy dużej głośności a jednocześnie mnóstwo detali. Wygląd również super. Żadnych plastików na froncie, nie przybajerzony a idealnie by mi się wkomponował w szafkę:) Świetna dynamika, mocniejsze rockowe kawałki zabrzmiały z pełną dynamiką i werwą. Uniewrsalny i do szybszych kawałków i spokojniejszej muzyki. Co mnie zaskoczyło że ma zasilacz "tylko" 120W, ale sprzedawca mi powiedział żeby we wzmakach nie zwracać na to uwagi, bo np. niby CA Azur dużo mocniejszy to jednak słabiej i ciszej zagrał. Co jeszcze było fajne w moim przypadku i braku miejsca w szafce to brak kratki do odprowadzania ciepła ze wzmaka. Pierwszy raz się z tym spotkałem. Całkowicie zabudowany, więc by nie było problemów z dopasowaniem w półce. Nie mam pojęcia jak producent rozwiązał sprawę chłodzenia. Cena ok 2200zł. Trochę ponad mój budżet ale chyba się i tak na niego zdecyduję:) Chciałem wcześniej posłuchać konkretnego wzmaka Vincent, nie wiem jaki model ale cena ok 5k, ale sprzedawca mi odradził bo powiedził że jak bym go posłuchał to później każdy budżetowy by kiepsko zagrał. Pewnie miał rację. Polecam wszystkim odsłuch a nie tylko opieranie się na opiniach bo nawet w klasie budżetowej są słyszalne różnice. Ja osobiście nie wiedziałem że tak bardzo może mnie drażnić wyeksponowane wysokie tony, przy głośnym słuchaniu to po 2 kawałkach miałbym dosyć.
 

T75

New member
Kobita sie nie przejmuj jak uslyszy bedzie jeszcze nagroda.Ogolnie fajne opisy no i zycze przyjemnosci sluchania po zakupie.Pozdr.
 
Do góry