ONKYO TX-SR805 lub 806 a może 875

Azati

New member
Jak w temacie.
Stoję przed wyborem jednego z nich i nie mogę się zdecydować, a może inna alternatywa?
Proszę o pomoc.
Co przemawia za danym modelem?
 

luzak34

New member
805

sam osobiscie posiadam 805. mi sie podoba bardzo... ale jestem slabo zaawansowanym uzytkownikiem ze tak powiem... minusy to ma dwa: pilot moglby byc fajniejszy - czesto biore go odwrotnie... i brakuje mi usb tak zeby podlaczyc sticka i muzyczke odegrac... a pod wzgledem dzwieku to z tego co wiem 805 806 i 875 to to samo.... duzo wejsc, wszytkie dekodery , gra i buczy :)
 

Azati

New member
Dziękuję za opinie, może znajdzie się jeszcze ktoś kto posiada jeden z tych modeli.
Nie mogę się doszukać jakie przetworniki DAC ma 806.
 

AvataR

Banned
Przeszukaj watki gdzies pisalem na ten temat i podalem link do specyfikacji poszeczgolnych modeli. Onkyo 806 jest muzycznie gorszy od 805 . Nie jest oparty na Burr Browsach i z tego co mi wiadomo ma lekko obcieta sekcje zasilania.
 

Azati

New member
805-tki za mnie niż 2k nie widziałem, możesz podać namiar na taką cene?

Widziałem za 2180 z wysyłka gratis i gwarancją EIC na 36m.
 

AvataR

Banned
Owszem grzeje sie bo nie ma zadnego wiatraka w przeciwienstwie do wielu innych konstrukcji konkurencji. Mamy dzieki temu pewnosc ze z biegiem czasu nadal bedzie cicho i przyjemnie ;) U mnie pracuje juz od 3 mies. i nigdy nie mialem problemow z funkcjonowaniem. Jedyne o czym nalezy pamietac to aby nic na nim nie ustawiac ;)
 

Azati

New member
Faktycznie gość się bardzo martwi o sprzęt. Nie tak jak inni.
Czy to oznacza że 805 lub 806 grzeją się o wiele mniej?
Znajdzie się ktoś kto miał w rękach model 805 i 806?
A może jest gdzieś test porównawczy?
 

mobor

Banned
u mnie w denonie tez jest sporo mocy a jednak nie ma takiej temperatury ani zadnego wiatraka...
wiec jednak mozna zrobic wydajnego ampa ktory nie robi za patelnie
 

jacek5d

New member
Aktualnie posiadam w domu dwa modele 805 i 806.
Różnice - 805 waga ok 23 kg 806 ok 17 kg, certyfikat THX 2 Ultra w 805, THX Ultra II Plus w 806, róznią się też poborem mocy i ilością gniazd HDMI. Porównaj specyfikacje modeli. Dziwnym trafem cała seria z 6 na końcu ma mniejszy pobór mocy niż seria 5 i często mniejszą wagę, wyjątek 876, 906 - mają chyba takie same parametry jak poprzednicy 875 i 905. 805 można chyba bardziej porównac z modelem 876 który poza sekcja wizyjną
ma parametry bardzo podobne poza kilkoma drobnymi różnicami.
Pilot - 806 ma nowy wzór pilota na którym brakuje wielu funkcji które występują na pilocie od modelu 805. Posiadałem model 605 i byc może przyzwyczaiłem się do pilota na którym są dodatkowe funkcje ale uważam że ten w 805 jest dużo lepszy - mimo że jest duży i trochę niezgrabny. Temperatura - 605 nawet przy cichym graniu była zawsze gorąca, 805 i 806 są tylko ciepłe więc nie ma problemu.
Dźwięk - Kino na razie dokładnie przetestowałem tylko 806, jutro testuję 805.
Stereo - porównywałem ale krótko, są różnice między modelem 805/806, mam wrażenie że 805 ma pełniejsze brzmienie. Czekam na dodatkowy zestaw kolumn, opinię podam po testach.
 

Azati

New member
Dziękuję serdecznie jacek5d.
O coś takiego właśnie mi chodziło.
Czekam na dalesze wrażenia z testów.
To są istotne informację które podałeś.
Czytałem że model 875 dość mocno się grzeje i obawiałem się że taką przypadłość mogła odziedziczyć seria 80x.
Jestem bardzo ciekaw jaki model byś teraz wybrał po swoim teście?
A jak ma się sprawa z torem wizyjnym w modelu 806? są znaczne różnice?
Jak każdy z nas rozumię doskonale jak bardzo ważne jest zasilanie w takich ustrojstwach, ale czy spadek kilku watów ma aż takie znaczenie?
Znajdzie się ktoś kto w domowym zaciszu wyciska chodz połowę tej mocy?

Jeszze jedno. Z opisu modelu 805 wynika że jest produkowany w japoni, czy wszytkie? Na modelu 806 widziałem że wyprodukowano w MALAYSIA czy są też modele 806 produkowane w japoni?

Na koniec mam jeszcze jedno zapytanko do fanów KD.
Mając w miarę uczciwy model dvd powiedzmy 504 lub 506 które podobno mają ulepszacze jak Konwersja do 1080p to może darować sobie tą opcję w modelu 806 i kupić model 805 jak na dziś w super cenie?
Co do dzwięku w KD w tych modelach to czekam na opine jacek5d i nie tylko.
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
875 grzeje sie bardziej od 805 tylko i wylacznie dlatego ze plytka z REONEM znajduje sie tuz pod gorna czescia obudowy ;) doslownie niecale dwa centymetry. Przypuszczam ze ogolna temperatura calosci jest podobna .... Nie mniej waga klocka masakra - 25 kg. Najwazniejsze ze gra naprawde rewelacyjnie jak za te pieniadze.
 

jacek5d

New member
Podaję kolejne różnice pomiędzy modelami 805 i 806 :

Różnice : modele posiadają inny mikrofon do kalibracji, o pilocie już wspominałem 805 ma pilota jak modele 906 i 876, 806 pilot jak w niższych modelach. W modelu 805 jest dodatkowo możliwośc zasilenia 3 strefy, i dodatkowe gniazdo 220 V do zasilenia np. DVD
Model 805 ma przetworniki Burr-Brown /podobnie jak 906 i 876/ 806 ma Cirrus Logic.
Model 806 ma certyfikat THX II Plus z funkcją Dynamic EQ, 805 THX Ultra II. Poza tym 806 ma bardziej zaawansowaną sekcję wizyjną więcenj wejśc HDMI i podobno /nie sprawdzałem / lepszy skaler.

Dżwięk - stereo moim zdaniem lepiej gra 805, ma lepsze wypełnienie niższych rejestrów, dżwięk jest pełniejszy.

Kino domowe - Kalibracja w 806 inaczej skalibrowała głośniki niż w 805. Po kalibracji w modelu 806 dużo lepiej słychac tylne głośniki niż w 805. Ponieważ modele różnią się mikrofonem użyłem mikrofonu 806 do kalibracji 805 niestety 805 skalibrowała głośniki jak na oryginalnym mikrofonie.
W modelu 806 fronty zostały odcięte poniżej 80 HZ, pozostałe głośniki poniżej 50 Hz, w 805 wszystkie głośniki zostały potraktowane jako pełnozakresowe, podobnie 806 inaczej niż 805 ustawiła poziom głośności
poszczególnych głośników. 805 będzie wymagała zabawy z ręcznym ustawieniem.

Dżwięk w kinie - testowany na ustawieniach Audyssey. Jak pisałem wyżej po standardowej kalibracji w modelu 806 lepiej słychac tylne głośniki, jest więcej przestrzeni efekty są lepiej słyszalne nawet przy małych poziomach głośności i bez włączonej funkcji Dynamic EQ.
Przy większych poziomach głośności głośności można się przerazic, udało mi się kilkukrotnie podczas przekładania kabli niechcąco przełączyc zródło przy podkręconym wysoko poziomie głośności w jednym i drugim modelu - można dostac apopleksji.


Nowośc w modelu 806 - funkcja Dynamic EQ która poprawia słyszalnośc efektów przy cichym słuchaniu - wydaje mi się że działa to podobnie jak funkcja kontur we wzmacniaczach podbija niskie i wysokie tony, efekty są lepiej słyszalne ale nie jest to porażąjąca różnica.


Głośniki na których porównywałem amplitunery: Tannoy M3,M1,Mc,Mxsub 10 oraz Quadral Argentum 07.1,02.1,01 base, Mxsub 10, Dvd i stereo Philips DVP 9000 S.
 

Azati

New member
jacek5d nie wiem jak inni forumowicze, ale ja składam Ci wielkie podziękowanie za trud jaki sobie zadałeś i czas, który poświęciłeś na przetestowanie.
Można wywnioskować z Twego opisu że model 806 lepiej się sprawdzi w KD a 805 w stereo.

Więcej mi jednak zależy na KD niż stereo.
Bądz tu teraz mądry człowieku i co tu wybrać

Czy znajdzie się ktoś kto przetestował skaler w modelu 806?
Jestem ciekaw jego możliwości w porównaniu z modelem 875

Różnica cenowa między 806 a 875 się zaciera to może lepiej wybrać 875 co wy na to ?
 
Do góry