ONKYO TX-SR805 lub 806 a może 875

p0is0n

New member
fajna dyskusja:)

jak bierzecie dobre DVD, to olejcie skaler w ampli - chyba, ze chcecie kablowke upskalowac (jak robie to ja :D).

Grzanie sie modeli 805,875,905,906 wynika ze wzmacniacza w klasie A/B w ktorym jest prad spoczynkowy (popatrzcie na to, ze pobieraja one min 120W nic nie grajac!). Dodatkowo Reon sie bardzo grzeje (875,905,906).

Denony sie nie grzeja bo poza AVC1HD maja inna konstrukcje wzmacniacza i graja ....no jakos tam graja;) Ok, Onkyo mogloby sie lepiej postarac.
Powiem tyle - moje 905 grzeje sie dosc mocno, ale poza faktem zostawienia jakichs 15-20cm wolnego powietrza nad nim, nie ma to zadnych konsekwencji.

Jesli potrzeba Wam wiecej HDMI IN i kiepskiej Faroudji do skalowania, to bierzcie 806 (to juz bym sie zastnawial czy nie wziac Yamahy 1800/1900)

Lepsza sekcja audio przemawialaby za 805 (i nie chodzi o te przereklamowane BurrBrowny).
 

Azati

New member
I tym oto sposobem docieramy do końcowego podsumowania.

Posiadając tuner satelitarny HD, dobrej klasy napędzik DVD oraz mocenego kompa i wszystkei te ustrojstwa posiadają własne skalery ( co jest oczywiste :grin: ) i wszystko poleci po HDMI to możemy sobie darować te dodatki w amplitunerku i nie przepłacać za ulepszacze w torze wizyjnym.

Z wymienianych w tytule wątku modeli pozostaje wybrać 805-kę

Kto jest za a kto przeciw?

Może inne sugestie.

Jak zawsze jestem otwarty na propozycje :)
 

jacek5d

New member
Azati - całkowicie popieram. Po co mi skaler jak np. w prostym moderu BR Samsunga jest skaler REONA. U mnie zostaje 805, poza tym jak napisano na innym forum 805 ma obecnie normalną cenę więc tylko korzystac.
 

klemens007

New member
pawliszak napisał:
Wszystko ma swoje plusy i minusy!
875 bardzo się grzeje!!!, zobacz co pan z Norwegi wyczynia, żeby oziębić tego ampa fot nr6
:)Zostałeś poinformowany!
Na przedstawionych zdjęciach widać że można podpisać urządzenia które są podpięte np. xbox360 , DVD onkyo. Pytanie w którym ampli z onkyo jest to możliwe? Szkoda że moja 605-tka tego nie posiada
 

christoph38

New member
Witam,

z tym grzaniem to prawda. Mam 805-kę i robi teraz za piecyk ( w końcu jest zima :roll: ) Niektórzy piszą zeby nic na nim nie stawiać bo będzie lipa. U mnie na 805-ce stoi DVD Onkyo i nic złego się nie dzieje, odtwarzacz jest sporo krótszy od ampla więc nie ma problemu z chlodzeniem. Ceny na 805-kę są teraz bardzo dobre. Nie wiem czy 806-ka będzie lepsza w kinie ale 805-ka wymiata i w kinie i w stereo. Polecam

christoph
 

klemens007

New member
czy 805-tkę można ustawić tak aby wyświetlała żródło sygnału tak jak to widać na zdjąciach z 875-tką ?

Czy na forum nie ma naprawdę jakiegoś posiadacza 805 lub 806 który by mi powiedział cz w ww. av można ustawić wyświetlanie nazwy podpiętego urządzenia np. xbox360. playstation itp. tak jak jest to w przypadku 875-tki. Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

macek

New member
Bez reklam
Witam,ze sie panowie podepne powiedzcie mi skoro mam ustawione w ampli 905 720p i np cyfre+ tez 720p to przy wlaczeniu ampa pokazuje mi 576i,a nie tak jak mam ustawione w ampi.
I tak dzieje sie z kazdym zrodlem ktore mam podpiete po hdmi.

wlaczam ampa pokazuje mi 576i nastepnie inne zrodlo czy ps3 czy hddvd i wtedy pokazuje mi rozdzialke 720p.
 

willow74

New member
jacek5d napisał:
Nowośc w modelu 806 - funkcja Dynamic EQ która poprawia słyszalnośc efektów przy cichym słuchaniu - wydaje mi się że działa to podobnie jak funkcja kontur we wzmacniaczach podbija niskie i wysokie tony, efekty są lepiej słyszalne ale nie jest to porażąjąca różnica.

Witam

Chcialbym zapytac czy warto zawracac sobie glowe funkcja Dynamic EQ, czy naprawde robi to jakas duza roznice. Ze wzgledu na to, iz mieszkam w bloku myslalem, ze moze to byc przydatne i sklanialem sie ku 806 . Jednak na kilku forach przeczytalem o problemie HDMI Clipping, ktory pojawia sie w 806, a nie ma go w 805 (nie wiem na ile jest to problem wazny i czy aktualizacja oprogramowania moze tu cos naprawic).

Dzieki, pozdrawiam
 

miki197

New member
Mam onkyo 606 i dynamic Eq robi sporoą różnicę. Jeśli chciałbyś mieć taki sam efekt na konkretnym poziomie głośności musiałbyś regulować recznie
 

Azati

New member
klemens007 napisał:
czy 805-tkę można ustawić tak aby wyświetlała żródło sygnału tak jak to widać na zdjąciach z 875-tką ?

Czy na forum nie ma naprawdę jakiegoś posiadacza 805 lub 806 który by mi powiedział cz w ww. av można ustawić wyświetlanie nazwy podpiętego urządzenia np. xbox360. playstation itp. tak jak jest to w przypadku 875-tki. Z góry dziękuję za odpowiedź

W modelu 806 też można podpisać, sprawdzone.
 

jacek5d

New member
Czy warto sobie zawracac głowę funkcją Dynamic EQ ?

Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ, obie te funkcje działają w trochę dziwny sposób - następuje sztuczne podbicie pewnych zakresów częstotliwości np. górnego zakresu basu a dźwięk przypomina mi trochę brzmienie tanich plastikowych zestawów KD. W październikowym numerze Audio-Video jest test Denona AVR 1909 z tymi funkcjami i redakcja zaleca je
wyłączyc ze względu na niekorzystne zmiany jakie wprowadzają do brzmienia.
 

hajni

New member
Właśnie pakuje 806 i jadę wymienić na 805.
Mam podłączonego XBoxa i laptopa po HDMI i przy 1080p pojawiają się niebieskie kropki w ciemnych miejscach ekranu i przy krawędziach.
Na innym forum jest cały wątek tego dotyczący (po ang.). Jest to niezależne od egzemplarza (sprawdzane w sklepie audio).
Nie polecam 806 (podobno też 706), bierzcie 805 (też sprawdzone w sklepie).
Pozdrawiam
 
Do góry