ONKYO TX-SR608 czy Pioneer 920 ??? + Głośniczki

alex1

Member
a podobno 608-ka ma opcję przepuszczenia sygnału, chyba że coś źle czytałem, bo sprawdzić jeszcze nie mogę :niewiem: ;-)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
możliwe, że tak jest, ale dziwi mnie to, bo dogrzebałem się w instrukcji ustawień dla "puszczania" sygnału przez HDMI. Jest w ustawieniach opcja through, ale przy niej sygnał audio zapyla na TV tylko wtedy gdy jest załączony amplituner, a jak go wyłączę sygnał z TV znika ...
Mam nadzieję, że nie będę musiał się posiłkować żadnym dodatkowym spliterem do rozdzielenia sygnału z "n-ki" (amplituner albo TV).
Zaraz dojdziemy do sedna, czyli odwiecznego pytania o zużycie prądu :).
Jeśli u mnie TV chodzi przez większą część dnia to zaczyna być to istotne zagadnienie. :)
Ciekawi mnie jak ten temat ugryźć ... pewnie jest na to jakiś sposób, ale niestety po wnikliwej lekturze instrukcji nie odkryłem go ... Żeby nie bawić się w odkrywcę i nie marnować czasu na coś do czego doszli już dawno ini pewnie zapytam w nowym temacie o ustawienia amplitunera.
Ach, żeby było ciekawiej ... jak wyłączę ampli, na TV mam info o braku sygnału, a na dekoderze "n" mam tekst "problem HDCP". Jedyne co mi się ciśnie na usta to ... Wasze zdrowie.
Wejdz w home menu , dalej znajdz hdmi setup i wybierz
control-on .
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Ustwienie dla onkyo 608.Wchodzisz w setup teraz w hardware setup wybierasz hdmi i ustawiasz Audio Tv Out - off . Hdmi control (RIHD) - on . Power Control - on .Teraz powinno śmigać z wyłączonym ampli.
 
Ostatnia edycja:

ryski10

New member
Frog32 czy rozwiązałeś może problem z przepuszczaniem sygnału na wyłączonym Ampli. Jutro zamierzam isć kupić P920 ale zaprezentowany przez Ciebie problem trochę mnie przestraszył.
 

crepel

New member
Witam właśnie kupiłem plazmę panasa i mam ten sam problem z pionkiem tylko model LX-72 jak ktoś wie gdzie ustawić przepuszczanie sygnału to piszcie bo kumpel w onkio ma ustawione że nie musi właczać ampli aby ogladać telewizję ja też tak chcę.
 

crepel

New member
Frog32 czy rozwiązałeś może problem z przepuszczaniem sygnału na wyłączonym Ampli. Jutro zamierzam isć kupić P920 ale zaprezentowany przez Ciebie problem trochę mnie przestraszył.
No to możesz spokojnie kupować pionka bo problem rozwiązany jak i z oglądaniem Tv tak i blueray poniewaz pionek ma możliwość przepuszczania sygnału gdy jest wyłączony wystarczy w ustawieniach zmienić HDMI z opcji ampli na THROUGH od tego momentu możesz wyłączyć ampli a wszystko przez niego przeleci bez problemu załącza się wtedy na czuwanie automatycznie kiedy dostanie sygnał na HDMI.
Jedyny problem to taki że jak juś się chce słuchać tv lub inego źródła przez kino to trzeba znowy przełączyć ustawienie HDMI na ampli jest to stosunkowo uciążliwe i tu pytanie do osób posiadających onkio czy w waszym wypadku czeba cokolwiek zmieniać aby oglądać tv przy wyłączonym ampli ? czy w onkio jest to całkowicie bezobsługowe jak tak to plus dla onkio.
 

crepel

New member
Wejdz w home menu , dalej znajdz hdmi setup i wybierz
control-on .
Możesz mi napisać jaki model posiadasz tego ampli bo ja w home menu nie znalazłem ustawienia HDMi setup może się myle jak tak to proszę podać ścieżkę do tego ustawienia na przykład HOME MENU/HDMI SETUP/i tak dalej.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
No to możesz spokojnie kupować pionka bo problem rozwiązany jak i z oglądaniem Tv tak i blueray poniewaz pionek ma możliwość przepuszczania sygnału gdy jest wyłączony wystarczy w ustawieniach zmienić HDMI z opcji ampli na THROUGH od tego momentu możesz wyłączyć ampli a wszystko przez niego przeleci bez problemu załącza się wtedy na czuwanie automatycznie kiedy dostanie sygnał na HDMI.
Jedyny problem to taki że jak juś się chce słuchać tv lub inego źródła przez kino to trzeba znowy przełączyć ustawienie HDMI na ampli jest to stosunkowo uciążliwe i tu pytanie do osób posiadających onkio czy w waszym wypadku czeba cokolwiek zmieniać aby oglądać tv przy wyłączonym ampli ? czy w onkio jest to całkowicie bezobsługowe jak tak to plus dla onkio.

W denonie od modelu 1611 w górę jest tak że przy przełączeniu ampa w stan czuwania przepuszcza sygnał w danej chwili aktywnego urządzenia lub z wcześniej ustawionego na stale portu HDMI
Przy ponowy włączeniu amplitunera nic nie trzeba zmieniać.
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Przepuszczanie sygnału po HDMI w czasie czuwania chyba głównie się przydaje do oglądania programów z tunera satelitarnego.

Ale to też nie problem wystarczy tuner satelitarny podłączyć bezpośrednio do TV i dodatkowo tuner satelitarnego podłączyć kablem optycznym z amplitunerem.
Wtedy będzie dźwięk przy wyłączonym ampie i przy włączonym :)
 
Ostatnia edycja:

crepel

New member
Przepuszczanie sygnału po HDMI w czasie czuwania chyba głównie się przydaje do oglądania programów z tunera stelarnego.

Ale to też nie problem wystarczy tuner satelitarny podłączyć bezpośrednio do TV i dodatkowo tuner satelitarny podłączyć kablem optycznym z amplitunerem.
Wtedy będzie dźwięk przy wyłączonym ampie i przy włączonym :)
Jasne że tak tylko ja nie chcę ciągnąć dodatkowego kabla typu optyk czy coaxial chcę zmniejszyć ilość kabli do minimum.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Możesz mi napisać jaki model posiadasz tego ampli bo ja w home menu nie znalazłem ustawienia HDMi setup może się myle jak tak to proszę podać ścieżkę do tego ustawienia na przykład HOME MENU/HDMI SETUP/i tak dalej.
Posiadam 920-tkę i mam pod nią podłączony B.Ray Samsung C 8200 który posiada tuner DVB-T z którego oglądam ; swój region; . W związku z tym że do tego nie potrzebuję dzwięku na zestawie głośników ampli będąc w stanie czuwania przesyła mi do TV obraz i dzwięk , oczywiście po załączeniu amplitunera dzwięk jest na zestawie kolumn .
Na pilocie wciskasz Home Menu>System Setup>Other Setup>HDMI Setup>Control <ON>.
 

crepel

New member
Posiadam 920-tkę i mam pod nią podłączony B.Ray Samsung C 8200 który posiada tuner DVB-T z którego oglądam ; swój region; . W związku z tym że do tego nie potrzebuję dzwięku na zestawie głośników ampli będąc w stanie czuwania przesyła mi do TV obraz i dzwięk , oczywiście po załączeniu amplitunera dzwięk jest na zestawie kolumn .
Na pilocie wciskasz Home Menu>System Setup>Other Setup>HDMI Setup>Control <ON>.
To świetnie bo ja w tym menu nie mam HDMI setup tylko kuro link setup podłączyłem plazme pod kuro link mimo że to plazma panasonica a nie pioneera ale działa tylko znowu jest ale bo jak włączam blu-ray panasonica to załącza mi się automatycznie tv i ampli czyli wszystko ok .
Jak załączę tuner UPC to zero reakcji dopiero jak włącze telewizor to załacza się amplituner na którym przez to że ostatnio oglądałem blu-ray zapamiętuje wejście BD a telewizor używa HDMI 1 jak na ampli zmienię na HDMI 1 to już wszystko ok ale to nie jest automatycznie jak z blurey/
Dodam że jak na ampli ostatnio było używane źródło HDMI 1 to po ponownym właczeniu tunera UPC i tv apmlituner prawidłowo przepuścił sygnał ogólnie wszystko działa ok czyli oglądam tv mogę wyłaczyć ampli i przechodzi na czuwanie a tv przełącza się na własne źródło dźwięku tylko dlaczego amplituner nie wykrywa sygnału z tunera UPC i automatycznie się nie włacza tak jak przy użyciu blurey.
Sorry za chaotyczny opis ale czy więcej się bawie ustawieniami tym bardziej dochoce do sedna .
Mój model ampli to SC-LX 72 dziwne że nie ma ustawienia HDMI w home Menu jak kolega wyżej pisał.
 

VAT

Banned
Jasne że tak tylko ja nie chcę ciągnąć dodatkowego kabla typu optyk czy coaxial chcę zmniejszyć ilość kabli do minimum.

A to najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo dajesz tylko jeden jedyny kabel optyczny z TV do ampli. Wtedy możesz oglądać TV nawet przy ampli wyłączonym z prądu. I jeszcze jedno o co ktoś pytał. Wymienione tutaj ampli poszczają w stanie czuwania ostatnio podany sygnał lub ustawiony w menu. Jeśli chce się zmienić źródło sygnału trzeba wyłączyć ampli i przełączyć.
 

Cyborg65

New member
Witam

Szczególnie polecam rozwiązanie problemu z dodatkowym światłowodem czy z TV na amp czy z dekodera na amp posiadaczom Onkyo.
W stanie czuwania i włączoną opcją przepuszczania sygnału przez HDMI zżerają niepotrzebnie sporo prądu.
P:lol:zdrawiam
 
Do góry