Onkyo Tx-sr605 - cicho gra

przemas

New member
czesc
mam amplituner onkyo tx-sr605 + jbl NORTHRIDGE E (silver pack)
i mam takie pytanko.

mam podlaczona ps3 jako odtwarzacz blu-ray i wybrany dzwiek pcm ,wydaje mi sie ze jakos to cicho gra w porownaniu do dd lub dts.

kolejna rzecz to sluchanie muzyki,mam podlaczony odtwarzac cd onkyo i np. slucham muzyki na 50 ,bo dopiero normanie slychac.
czy u was tez tak jest??


aha
kolumny maja 8 ohm wiec na ampli wybralem 6 ohm bo tak bylo w instrukcji ,czy tak jest ok??
 

bebzoon

New member
ten typ tak ma - co do PCM jak i poziomu głośności;
co prawda nie wiem co dla Ciebie znaczy normalny poziom głośności
ale ja najczęściej daję potencjometr na 45 - 50 przy oglądaniu kina;
6 ohm jest ok

pozdr

bebzoon
 

Pawelek

New member
605 cicho gra

Witam,
mam to samo, dopiero przy poziomie głośności około 40 i wyżej coś (zaczyna być) słychać.
Sam mocno zastanawiałem sie czy to jest norma w tym sprzęcie, czy wina ustawień. (DVD podłączone do Ampli po HDMI)

Może ktoś inny też to zauważył u siebie.
Pozdrawiam.
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten typ tak ma.
Te ampli faktycznie słychać przy 40-45,miałem 604 i było tosamo.
605 ma znajomy i stwierdzam że skala głośności jest taka sama jak w 604 (tylko ten wygląd 605-według mnie brzydal)
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
ciche słuchanie

a mi zależy bardzo na precyzji ustawienia głośności przy cichym słuchaniu.
z tego co wyżej piszecie, to ampli Onkyo powinno być znakomite na tym polu skoro "tak późno załapuje" :)
tylko czy na np. 605 będzie wystarczająca dynamika przy cichym słuchaniu (zarówno KD jak i stereo)?
bas nie może być nieobecny pomimo cichego nastawienia głośności!
jak się ma HK do Onkyo na tym polu?
 

fordzik74

New member
przemas napisał:
czesc
mam amplituner onkyo tx-sr605 + jbl NORTHRIDGE E (silver pack)
i mam takie pytanko.

mam podlaczona ps3 jako odtwarzacz blu-ray i wybrany dzwiek pcm ,wydaje mi sie ze jakos to cicho gra w porownaniu do dd lub dts.

kolejna rzecz to sluchanie muzyki,mam podlaczony odtwarzac cd onkyo i np. slucham muzyki na 50 ,bo dopiero normanie slychac.
czy u was tez tak jest??


aha
kolumny maja 8 ohm wiec na ampli wybralem 6 ohm bo tak bylo w instrukcji ,czy tak jest ok??

nie masz sie czym martwic wszystkie onkyo tak reaguja i to jest ich zaleta
a co do mocy tego sitoamplitunera to jest wytarczajaca do potrzeb domowy zalezy tez duzo od glosnikow jakich uzywamy ja cykam na pionierkach i jestem zadowolony pioneer S-H810V pozdrowionka:krol:
 

bogge

New member
No i niestety, tutaj wychodzą "cuda" podawane przez producentów amplitunerów, a raczej ich dowolność mierzenia i przekazywania końcowemu klientowi mocy danego ampli. Onkyo stosuje tani chwyt marketingowy polegający na podawaniu mocy mierzonej z 2 kanałów, jako mocy dla 5, czy też nawet 7 w zależności od amplitunera. Dynamiki tu niestety nie uświadczysz zbyt wiele - mało prądu i z tego się bata nie ukręci. Dlatego też moc podawana na papierze przez Onkyo nijak się ma do rzeczywistej mocy tego amplitunera, zwłaszcza w porówaniu do HK, gdzie na papierze nie wygląda to aż tak dobrze, no bo cóż to za moc np. 50W, ale HK podaje moc na KANAŁ, tak jak odbiera to końcowy użytkownik, ot drobna różnica ;)
 

Pawelek

New member
scorpio napisał:
Ten typ tak ma.
Te ampli faktycznie słychać przy 40-45,miałem 604 i było tosamo.
605 ma znajomy i stwierdzam że skala głośności jest taka sama jak w 604 (tylko ten wygląd 605-według mnie brzydal)

Dzięki za odpowiedź,
jeżeli chodzi o wygląd to zgoda są "ładniejsze", mi osobiście nie podoba się HK - inni pewnie powiedzą zupełnie coś innego, na szczęście wygląd nie gra :)))
Ja kierowałem sie dzwiękiem i posiadanymi funkcjami i się nie zawiodłem. U mnie gra to z Jamo E680 - 5.0 - do kina rewelacja (w tej cenie oczywiście)
Moim skromnym zdaniem dynamika nawet przy niskiej głośności jest OK, niestety na razie mieszkam w bloku i nie jestem w stanie wykorzystać pełnych możliwości tego Ampli (ale niedługo dam czadu):twisted:
 

AvataR

Banned
No i tu dochodzimy do najwazniejszego :) Onkyo 605 w tej klasie cenowej hmm mozna powiedziec ze wykancza konkurencje :) Wszystkie dekodery i do tego naprawde swietnie brzmi w kinie. Muzyke slucham na 5.1 i przy klasie glosnikow Kefa oraz odpowiednim ustawieniu jest naprawde bardzo dobrze. Stereo gorzej to prawda ale za ta cene rewelka :D
 

PLuszcz

New member
A ja w zaciszu wieczornym często oglądam filmy na poziomie źwięku 30-35 w skali. Wszystko zależy od tego ile decybeli hałasuje w otoczeniu. W centrum miesta na pewno trzeba głośniej słuchać, ale w domku jednorodzinnym w niewielkiej miejscowości to już zupełnie inna bajka... dużo więcej słychać ;)
 

Pawelek

New member
W 100% popieram kolegę AvataR-a, w tej klasie cenowej, inne wiodące na polskim rynku firmy nie mają wiele do zaoferowania w porównaniu do Onkyo.
W każdym razie ja osobiście polecam model 605 - jeżeli akurat ktoś się zastanawia nad jego kupnem, ale tak jak zostało powiedziane już na tym forum wiele razy i przez "mądrzejsze głowy" - przede wszystkim ODSŁUCH.
Pozdrawiam
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
a czy jeśli będe się umawiał na odsłuch 605-ki, to nie warto od razu poprosić o przygotowanie porównania z modelem 705? (wyższe to za duży dla mnie kaliber)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Hoodzielec - jeśli pytasz o HK to powiem Ci że mie również bardzo zależało aby przy cichym słuchaniu był dźwięk czysty, dobrze podbity basem (ładnie i cicho słychać bas) i żeby muzyka była przyjemna dla ucha. Po przywiezieniu do domu i podłączeniu ku mojemu zdziwieniu nie była tak jak chciałem. Byłem załamany, ale po konsultacji z blackninja (pomógł mi w ustaweniach w menu), ustawieniu opóźnień i innych rzeczy - teraz gra cudownie. U mnie skala jest od -80 do 0. Muzyki cichej aczkolwiek dobrze słyszalnej słucham już na 55-60. KD jak fajny film np. Transformers to 35-40 (jest naprawdę głośno, aż żona drzwi w drugim pokoju zamyka ;) )
Pozdrawiam
 

AvataR

Banned
scorpio napisał:
Moim zdaniem warto (a napewno należy)posłuchać TX-SR705.Jak napisałem wcześniej ,,605-brzydal" ale sam zakupiłem 705 choć wygląd ten sam.Najpierw posłuchałem,porównałem i.....kolega blakninja ma naprawdę dobre ceny:eek:k: .A i skala głośności troszkę się różni,zaczynamy od -81 i kończymy na +12max.Chociaż też słuchamy dopiero przy -45.
I jak zauważył wcześniej kolega pawelek,wygląd niegra-co prawda to prawda.

To w takim razie na ONKYO 705 tez nalezy rozkrecic amlituner na 40-50 aby miec przyzwoito glosny dzwiek ;) ??
 

cosby

New member
Odnośnie głośności - faktycznie zauwazyłem w sklepie że grać to zaczyna od 50. Ale mam inne pytanko. Skoro gra to tak cicho to skąd w specyfikacji taki pobór prądu? Przeraża mnie 600W z sieci podczas gdy niewiele słychać. Mocny komp mam i po zmierzeniu w stresie osiąga pobór 260W. Nie uśmiecha mi się ponad 1KV by obejżeć godzinę filmu...

A co powiecie o tym zestawie? Onkyo HTE-604/405 (DV-SP405S, TX-SR604S), M-Audio HTS 700 TREND (calvados) - mam to pod ręką możliwość kupić razem z Tubą aktywną 750. Warto? A może coś innego?
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem warto (a napewno należy)posłuchać TX-SR705.Jak napisałem wcześniej ,,605-brzydal" ale sam zakupiłem 705 choć wygląd ten sam.Najpierw posłuchałem,porównałem i.....kolega blakninja ma naprawdę dobre ceny:eek:k: .A i skala głośności troszkę się różni,zaczynamy od -81 i kończymy na +12max.Chociaż też słuchamy dopiero przy -45.
I jak zauważył wcześniej kolega pawelek,wygląd niegra-co prawda to prawda.
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Avatar
Żeczywiście gra to od -50 tylko że skala w 705 idzie od -81cisza do+12 full-max,natomiast w 605 od ,,0"cisza do-90fullmax.
cosby
Nikt niepisze że 605 gra cicho tylko dżwięk słychać od 45 i wtedy naprawdę się rozkręca a od 65 i więcej naprawdę ma kopa.Co prawda mam tu porównanie do swojej byłej 604 przy kolumnach JBL E90,EC35 i E20(teraz gra to przy 705).Aczkolwiek 604=605 jeżeli chodzi o wzmacniacz,różnica w dekoderach i wyglądzie.


Dziwne poprzedni post pisałem w godz.11.00-12.00 a mi pokazuje 18.49
 

Pawelek

New member
Hoodzielec,
odsłuchać możesz pewnie "prawie wszystkiego" co mają w danym sklepie (zależy od sklepu i humoru jego pracowników), 705-ka zagra pewnie "lepiej" - inaczej - to model wyżej, ale i cena inna, około 1/2 więcej niż 605.
Wszystko zależy od tego czy wykorzystasz wszystkie jego funkcje, jeżeli nie to po co więcej płacić, chyba, że ktoś lepiej śpi jak ma napis THX na sprzęcie (bez obrazy).
 
Do góry