ONKYO TX-SR 606 + jakie głośniki 25m2

D

Deleted member 85693

Guest
Witam
Potrzebuję rady jakie dobrać kolumny 5.0 do pokoju 4,70 x 5,30 = 25m2
Napędzał je będzie amplituner Onkyo TX-SR 606
słucham rocka, blusa czasami jakieś mocniejsze rytmy.
Acha jeszcze jedno jakimi kabelkami je najlepiej połączyć z amplitunerem.
koszt max 2000PLN
Proszę podpowiedzcie:confused:


 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takiej wielkości pokoju w zupełności wystarczy. Często jest tak że po zakupie właśnie Jamo dostajemy najwięcej podziękowań za nieoczekiwanie wyższą jakość niż użytkownik oczekiwał po zestawie.
Oczywiście z czystym sumieniem polecam szczególnie do Onkyo 606- bo to zestaw desygnowany.
Podaj tylko jaki kolor kolumn masz na myśli Dark Apple czy Czarny ?
 

Bulsky

New member
PLuszcz napisał:
I jak się sprawuje Jamo SUB 200? nie jest za słaby?
moim zdaniem zda się, ale jak ktoś chce SUB to zdecydowanie coś mocniejszego :)

sam używam v661 z Jamo s606 i sub200 w pokoju 20 m2 i moim zdaniem ten bass nie jest odpowiedni, istotą jest słuchanie miłego pomruku a nie wylewającego dudnienia.
 
D

Deleted member 85693

Guest
PLuszcz napisał:
I jak się sprawuje Jamo SUB 200? nie jest za słaby?

Jeszcze kolumn nie kupiłem kolumny za miesiąc ;)
w pierwszej kolejności musiałem kupić nowy amplituner
Tak więc zawitał ONKYO SR 606

Co do kolumn zastanawiam się jaszcze nad
KLIPSCH Synergy F-2 HTB
decyzja nie podjęta :???:
 

bestisz

Member
Witam. Ja również jestem posiadaczem Onkyo TX-SR606 i sugeruję się Waszymi wypowiedziami. Planowałem zakupić zestawik JAMO S606HCS3+SUB200 i już prawie się na niego zdecydowałem. Jednak tak się składa że mam okazję wydać troszkę więcej gotówki i rozmuślam nad wyższym modelem a mianowicie Jamo C 607 HCS 3 + SUB 300.
Moje pytanie brzmi: Czy warto wydawać prawie 1,2tys. zł więcej na ten model i czy efekty będą adekwatne do wydanej kwoty? Oczywiście Onkyo TX-SR606 zostaje a tylko rozważam zakup lepszego zestawu głośników.
System ma służyć do kina, troszkę do PS3 jak i również do muzyki (rock, pop).
Pokój jest dość sporawy bo około 5,5x4,5m.

Dziękuje za kompetentne odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

Bulsky

New member
Pytane czy za takie pieniądze kupisz innej firmy lepsze głośniki. Mysle ze tutaj już dużej przepaści cenowej by nie bylo wiec warto myslec nad wyzsza polka. Co do samego sub300 - to zdecydowanie lepsze to niz sub200 :)
 
D

Deleted member 85693

Guest
Zastanawiam się na razie nad kupnem samych frontów
KLIPSCH REFERENCE RF-52
a z biegiem czasu nad pozostałymi kolumnami do kina :hmm:
 

bob1969

Member
Bez reklam
No i jak zakończyły się poszukiwania kolumn do Onkyo 606? Pytam się, bo sam muszę doradzić szwagrowi kolumny do takiego ampli. Chyba w większości będzie to grało z telewizją, filmami, bajkami ... Też myślę o Jamo 606 lub KEF-ach z serii C. Co koledzy na to?
 
D

Deleted member 85693

Guest
Zdecydowałem się na KEF C7
Niestety z powodu kryzysu :hmm: jeszcze w domu nie stoją ale jak tylko wolna kasa się pojawi będę się uśmiechał do blackninja.:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

radzique

New member
z czym porównywałeś te kef'y ?
Sam mysle o C5 ew C7. Rozważam jeszcze klipsch rf10 set i standardowo jamo 606. Umawiam sie na odsłuch niedługo, ale dobrze byloby wiedziec czego sie spodziewac ;)
 
D

Deleted member 85693

Guest
Porównywałem z Jamo606 i wypadły troszkę słabiutko (słabiutkie niskie tony), porównywałem też klipsch F3 całkiem fajne grają.
Planuje jeszcze jedno porównanie z KLIPSCH RF52 RF 52 REFERENCE IV
(może jeszcze w tym tygodniu)
Kef'y puki co zrobiły na mnie największe wrażenie
 

radzique

New member
o to fajnie, bo kefy, zdecydowanie bardziej odpowiadaja mi stylistycznie od jamo. No i bs z przodu to dla mnie zaleta.
Jak z Klipsch'a mysle o reference 10 set, fr52 to dla mnie za drogo.
Jak uda Ci się posłuchać tych Klipschow to napisz co i jak.
 

kaammyyk

New member
Jakiś czas temu wspomniałem tu o kupnie amplitunera i głośników do kina domowego i mi doradzaliście , dzięki.
Teraz ten czas zakupu nadchodzi / marzec / Mam pokój nie za duży około 22m2 .
ogranicza mnie kasa / pewnie jak większość z nas
smile1.gif
/ Mogę wydać tylko 3 tys więc wybrałem Onkyo TX-SR 606 i kolumny Jamo S 606 HCS 3 , ale kupując cały zestaw bym sie nie mieścił w kwocie wyżej podanej chyba kupię na początek tylko fronty Jamo a resztę sukcesywnie jak bedzie gotówka. Jakieś opinie , podpowiedzi? Aha czy jest wyrażna różnica pomiedzy kolumnami 3-drożnymi a 2-drożnymi . Dzięki i pozdrawiam.
 
Do góry