Onkyo tx-nr809 vs Yamaha rx-a810

bogasman

New member
Witajcie,

Jak wypada Yamaha rx-a810 w stosunku do Onkyo tx-nr809? Chodzi głównie o funkcjonalność i brzmienie stereo. Na razie będą chodziły z Tonsilami maestro II 180 (tylko fronty), później planuję skompletować 7.2. Miał ktoś do czynienia z tymi amplitunerami? Pokój ok 20m2, Muzyka/Filmy 50%/50%.
Pozdrawiam.
 

werf

Active member
Bez reklam
Raczej szukaj różnic w RX A1010 lub V1067
810-a ma okrojone funkcje video i gorsze komponenty audio
 

bogasman

New member
Jak już to A1010, bo w serii V1067/V2067 słyszałem o problemach z kondensatorami. Tylko, że A1010 jest 500,- powyżej mojego budżetu. Jak on wypada na tle NR809?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Jakie problemy z jakimi kondensatorami?
Dużo ich było?... bo w ani ja ani nikt mi znajomy nie miał takowych... ani nie wspomnę o innych znanych mi forach... tam też nikt o problemach z kondensatorami nie słyszał... hmmm...
Aczkolwiek, przykre, jeśli ktoś akurat miał pecha i musiał skorzystać z gwarancji.
 

sebol81

New member
Tak się składa, że ja natrafiłem na taki egzemplarz.
Gdzieś na tym forum jest mój post związany z tym faktem.
Sklep poszedł mi na rękę i po moich domowych testach wymienili mi na Onkyo TX-NR809.
Trochę irytujący może być fakt zamontowania 2 wiatraczków w amplitunerze Onkyo (z drugiej strony wielu znanych i cenionych producentów też je montuje w swoich urządzeniach).
Z moich obserwacji zauważyłem, że te wiatraczki uruchomiły się jak na razie tylko raz przy pierwszym odsłuchu na urządzeniu.
Jeśli chodzi o odsłuch - byłem pozytywnie zaskoczony po przesiadce z Yamahy 2067. Nie sądziłem, że na kolumnach MA BX6 można osiągnąć taki bas (na tym mi głównie zależało). Tego mi głównie brakowała w 2067. Oba urządzenia testowałem głównie w trybie Pure Direct bez dodatkowych udziwnień dźwiękowych...

Jeśli chodzi o Yamahe RX-A810 to daruj sobie ten wynalazek - przynajmniej nie za tą cenę. Jest on gorszej klasy od 2067 a kosztuje prawie tyle samo co 2067 :) Ale tak to jest z nowościami...
Z drugiej strony jak kupisz 2067 i nie daj boże trafisz na taki model z tymi felernymi kondzikami to zapomnij o naprawie gwarancyjnej, ja próbowałem z nimi wlaczyć w tej sprawie ale bezskutecznie. Oni nie widzą problemu - mają klienta w d****. Tak to było w moim przypadku... Przykre ale prawdziwe.
 

bogasman

New member
Dziękuję za pomoc. Rzeczywiście, jeśli serwis nie poczuwa się do odpowiedzialności za swój produkt, a jest to bardzo ważne kryteruim przy tak drogim sprzęcie, to ja podziękuję. Skoro tak to wygląda, to zainwestuję w Onkyo TX-NR809. Pytanie czy cena 3999 w Media-Markcie jest odpowiednia, ceny w innych sklepach nie różnią się za wiele. Jest też gość na Alledrogo z dobrą ceną, ale węszę tam ryzyko podrobionej faktury i gwarancja tylko 2 lata?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ale kto ma Cie w d***? Jak sklep, to zależy jaki mają regulamin i na ile interesuje ich zadowolony klient, bo w sumie to nie muszą nic robić, w końcu to nie ich gwarancja (chyba, że masz nie od dystrybutora), jeżeli Audio Klan, to było by to dość dziwne. Natomiast gdyby każdy miał na podstawie jednego egzemplarza i jednej opinii skreślać od razu amplituner, który może się mu spodobać, to Harmana 255 nikt by nigdy nie kupił, bo tyle jest problemów, które nawet na forum można znaleźć,a pomimo wszystko są nowi zadowoleni użytkownicy.
 
Ostatnia edycja:

bogasman

New member
Natomiast gdyby każdy miał na podstawie jednego egzemplarza i jednej opinii skreślać od razu amplituner, który może się mu spodobać, to Harmana 255 nikt by nigdy nie kupił, bo tyle jest problemów, które nawet na forum można znaleźć,a pomimo wszystko są nowi zadowoleni użytkownicy.

Nie, nie chodzi tylko o jedną opinię ale o wrażenia odsłuchowe, parametry, funkcjonalność, wygląd i doświadczenia z serwisem. Wszystko to ma wpływ na wybór.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Nie, nie chodzi tylko o jedną opinię ale o wrażenia odsłuchowe, parametry, funkcjonalność, wygląd i doświadczenia z serwisem. Wszystko to ma wpływ na wybór.

Ale to nadal tylko/aż Twoja opinia... a próbujesz nią zarazić innych...
Twój pech... Twoje dalsze decyzje... ale spróbuj sobie wyobrazić, że może ktoś mieć inne zdanie... i "nie daj boże" wrażenia... i co wtedy???
 

Vaderus

New member
Bez reklam
To był tylko cytat, bez żadnych osobistych wycieczek.
Odpowiedz była ogólna do każdego fanatyka uogolnien... a mamy tu sporo takich na forum... i dość często zamiast dyskusji mamy pyskowki albo wyroki w stylu "bierz tylko tego", "wszystko jest be", itd itp
 

bogasman

New member
Czy Ty w ogóle widziałeś na żywo któryś z tych ampli? Bo o te wrażenia na razie nie pytam.

Chyba się nie zrozumieliśmy, ale może niejasno napisałem. Widziałem oba(1067 i nr809) i dotykałem, ale nie słyszałem, bo nie mam czasu jeździć na odsłuchy i jeszcze za to płacić, a w MM, który mam najbliżej nikt się w to nie bawi, dlatego pytam o opinię tych, którzy już ten sprzęt posiadają. Wiem zaś jakich wrażeń mam się spodziewać po ampli w tym segmencie cenowym, bo słyszałem poprzednie modele. Jutro zagości u mnie TX-NR809 z MM za 3899,- więc zobaczymy.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie chodzi tylko o jedną opinię ale o wrażenia odsłuchowe, parametry, funkcjonalność, wygląd i doświadczenia z serwisem. Wszystko to ma wpływ na wybór.

Z pięciu podanych przez Ciebie warunków zakupu 4 przemawiają za Yamaszką. Wrażenia odsłuchowe zaś to już indywidualna sprawa.
 

bogasman

New member
Z pięciu podanych przez Ciebie warunków zakupu 4 przemawiają za Yamaszką. Wrażenia odsłuchowe zaś to już indywidualna sprawa.

No i masz. Czy nie prosiłem o krótkie porównanie jednego sprzętu z drugim? Zamiast tego dostałem wykład + podsumowanie, rozumiem że nie udzielam się za bardzo na forum ale bez przesady, zadałem konkretne pytanie. Pięć warunków zakupu? Chodzi o "wrażenia odsłuchowe, parametry, funkcjonalność, wygląd i doświadczenia z serwisem"? Z całym szacunkiem do Twojej wypowiedzi, ale z tych 5-ciu tylko parametry nie są kwestią indywidualną.
Ja zaś nie prosiłem o pomoc w wyborze tylko krótkie porównanie funkcjonalności i brzmienia w stereo, żebym wiedział na co zwrócić uwagę, a w tym pomagają subiektywne opinie.
To może teraz chociaż wyszczególnij, jakie są te różnice przemawiające za Yama 2067 w stosunku to Onkyo 809, oczywiście subiektywnie.
 

bogasman

New member
3899 to trochę drogo jak na NR809.

No dobrze, sprawdzam:
Allegro cena 3965 do 4300 (pomijam "okazję" za 3350, gdzie sprzedający nie wie dlaczego gwarancja jest 2 lata a nie trzy, a sprzęt nie jest jego).
Ceneo 3880-4300
Skapiec 3879-4300
Nie wiem, jaka jest cena u Ciebie, ale z tych wszystkich wybrałem MM za 3899, bo mimo, że nie przepadam za MM mam najbliżej, mam od ręki, mogę wymienić bez zbędnych pytań. Chyba, że wiesz o jakichś promocjach lub polecasz zakupy przez NewEgg albo masz na myśli, że nie jest to nowość.

Przy okazji pytanie, czy jest jakieś rozwiązanie bluetooth A2DP do tego Onkyo. Nie jest to mi niezbędne, ale wygodne i wiem że Yamaha miała jakąś stację dokującą. Jeśli jest coś takiego to sobie dokupię, jeśli nie ma albo jest za drogie to podziękuję i skorzystam z DLNA. Pytanie czy jest takie cuś.

Pozdrawiam
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
bogasman różnic w stereo raczej nie ma co opisywać. Tu już wszystko zależy od tego jaki dźwięk nasze uszy bardziej koi.

O 1067 tak piszą w testach: "Yamaha RX-V1067 staje się wzmacniaczem w dużym stopniu przeźroczystym dla sygnału, utrzymuje klimat płynności i muzykalności, ale nie łagodzi najwyższych rejestrów. Każdy dźwięk formowany jest pieczołowicie, wyciągany aż do końca naturalnego wybrzmienia. Prowadzi to niekiedy do lekkiego rozjaśnienia, ale nie do ostrości. W połączeniu z dokładnymi, analitycznymi kolumnami brzmienie jest żywe, czyste, Yamaha nie osiąga niczego na siłę i wbrew samej muzyce. W bardziej subtelne klimaty wpada środek pasma, mniej dosłowny, jakby wygładzony."

Onkyo zaś to dźwięk bardziej masywny.
 
Do góry