Onkyo tx-nr809 vs Yamaha rx-a810

bogasman

New member
bogasman różnic w stereo raczej nie ma co opisywać. Tu już wszystko zależy od tego jaki dźwięk nasze uszy bardziej koi.

O 1067 tak piszą w testach: "Yamaha RX-V1067 staje się wzmacniaczem w dużym stopniu przeźroczystym dla sygnału, utrzymuje klimat płynności i muzykalności, ale nie łagodzi najwyższych rejestrów. Każdy dźwięk formowany jest pieczołowicie, wyciągany aż do końca naturalnego wybrzmienia. Prowadzi to niekiedy do lekkiego rozjaśnienia, ale nie do ostrości. W połączeniu z dokładnymi, analitycznymi kolumnami brzmienie jest żywe, czyste, Yamaha nie osiąga niczego na siłę i wbrew samej muzyce. W bardziej subtelne klimaty wpada środek pasma, mniej dosłowny, jakby wygładzony."

Onkyo zaś to dźwięk bardziej masywny.

Dziękuję, brzmi to nieco poetycko i ma chyba oznaczać, że Yamaha nic nie podbija, nic nie modyfikuje tylko przetwarza 1:1 tak jak chciał inżynier w studio. No niestety nie mam jak tego sprawdzić, a przyznam, że nie lubię żadnych EQ i nierówności w paśmie. Jak jest według Ciebie? Oficjalnym testom specjalnie nie ufam. Nie wiem również co oznacza dźwięk masywny, kojarzy mi się to jedynie z mocnym wejściem gitar. Jak to się ma do sekcji basowej i średniej. Lubię szczegółowość np gitar akustycznych, wiolonczeli, nie znoszę dudnienia basów, chociaż to naturalnie nie zależy tylko od ampli.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
...nie znoszę dudnienia basów, chociaż to naturalnie nie zależy tylko od ampli.

Jeśli masz już w domu Onkyo i już słuchałeś to już wiesz, że on tak właśnie gra. Dlatego Onkyo są polecane bardziej do kina. Najważniejsze żeby Tobie to odpowiadało. I jeśli już kupiłeś to nie pytaj, nie słuchaj, nie zwracaj uwagi na inne sprzęty. Niepotrzebne pytania będą się nasuwały.
 

sebol81

New member
Ja podchodzę z dużym dystansem do tych wypocin poetyckich w różnych prasówkach i artykułach.
Mnie dosłownie bawią te pięknie ubrane w słowa dźwiękowe doznania specjalistów :D
A zwykły przeciętny Kowalski tak czyta to i czyta i nie wie o co chodzi.
A że to wszystko jest tak pięknie napisane to znaczy że musi być zajebiste.
No bo jak mogłoby być inaczej skoro tak się rozpisują o danym sprzęcie.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Nikt Ci nie karze czytać.... od setek lat wiadomo, ze "każdy Polak wie najlepiej"...
Ja tam, dzięki tej poezji wiem przynajmniej czego i gdzie dalej szukać.
To tylko takie moje małe prywatne zdanie bez żadnych "osobistych wycieczek" :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry