Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

Przemo86

New member
Jestem na 99% zdecydowany na ten amplituner i w związku z tym mam pytanie do jego użytkowników- czy posiada on jakieś wady, lub ukryte usterki?
Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam mam pytanie do uzytkownikow czy ktso ma ten amplituner w szafce schowany? i czy bardzo sie nagrzewa? moj kumpel chce kupic a chce miec amplituner w szafce a onkyo nie bardzo tego lubia nawet w instrukcji jest napsiane ze trzeba dac mu powietrza :)
Lolek
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli będzie miał w szafce trochę przestrzeni to z tyłu na płycie warto było by zamontować dwa wentylatorki jeden niech dmucha na ampli drugi wyciąga ciepło z szafki i mogło by mu tam być dobrze ja taki patent robię u siebie z wentylatorkami, mój ampli aż tak okrutnie się nie grzeje ale asekuracyjnie dam mu chłodzenie no i innym gadżetom które mam umieszczone w tej półce
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam mam pytanie do uzytkownikow czy ktso ma ten amplituner w szafce schowany? i czy bardzo sie nagrzewa? moj kumpel chce kupic a chce miec amplituner w szafce a onkyo nie bardzo tego lubia nawet w instrukcji jest napsiane ze trzeba dac mu powietrza :)
Lolek

Mój kumpel ma Marantza za szkłem w szafce i nie narzeka. Zależy też jaka szafka. Jak duża, że spokojnie się mieści i będzie jeszcze luz to myślę że nie będzie tak źle, gorzej jak taka na styk i od góry nie ma za dużo miejsca. Jednak jakieś chłodzenie musi być, a wloty powietrza na górze. Moja rada jak chce tak wcisnąć, to niech podłączy kolumny w bi-ampingu bo wtedy dużo mniej ampli się grzeje.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam mam pytanie do uzytkownikow czy ktso ma ten amplituner w szafce schowany? i czy bardzo sie nagrzewa? moj kumpel chce kupic a chce miec amplituner w szafce a onkyo nie bardzo tego lubia nawet w instrukcji jest napsiane ze trzeba dac mu powietrza :)
Lolek

ja mam w szafce pod TV , ale bez szybek
- nad amplitunerem mam ok 12cm , po bokach ok 20cm , z tyłu niewiele ma miejsca

amplituner w miarę się grzeje i u mnie dość często załącza się wiatraczek ( jego akurat nie słuchać )
włożenie go do zamkniętej szafy nie będzie za dobrym pomysłem
mi podczas imprezy udało się rozgrzać amplituner do 54'C - zmierzone multimetrem cyfrowym z sondą wsuniętą 2mm pod górną obudowę amplitunera przez otwory wentylacyjne
 

Gray73

New member
Witam, Posiadam 609 i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jednak przy odtwarzaniu mp3 lub flack z USB podczas zmiany na następny utwór słychać "pyknięcia". Czy spotkaliście się z tym u siebie? Jest na to jakaś rada? Firmware mam najnowszy.
 

Frog_PL

New member
Panowie a ja mam takie pytanie. Mam zrobiona kalibracje Audyse i podczas ogladania filmow na sofie jest extra bo tam byl ustawiany czujnik. Ale jak np. slucham mp3 z usb czy radia to co nacisnac by wylaczylo sie te audyse i bylo tak jak ala fabrycznie all channels stereo bez sprecyzowanego miejsca odsluchu. Chodzi mi o to ze jak jest ustawione z tym audysee to fajnie slychac w konkretnym miejscu a jak slucham muzyki to jestem przewaznie w roznych miejscach pokoju i jak bylo tak jak kupilem tuner to wtedy jakos to rowno lecialo ze wszystkich glosnikow i do mp3 jak bylem w roznych miejscach pokoju mi bardziej pasowalo. Zas do filmow jak czlowiek jest na sofie to wtedy z adusye ustawione jest ok. Czy mozna jakos miedzy tymi trybami szybko przelaczac czy poprostu wlaczac i wylaczac audyse ? Bo z wlaczona kalibracaj audysey to tylko na sofie fajnie slychac mp3 a poza tak jakos plytko....
 

nielot

Member
Gray73 - u mnie od jakiegoś czasu coś pyka, tak jakby się ampli przełączał między trybami. Oczywiście się nie przełącza ale pyknięcie jest. Tylko że nie przy zmianach utworów a w różnych momentach. Przy filmach też.


Frog_PL - ja jak słuchasz muzyki to po prostu przełącz sobie na stereo a nie all channel. A co do Audyssey to raczej albo jest albo go nie ma. Dotyczy to wszystkich trybów odtwarzania
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie a ja mam takie pytanie. Mam zrobiona kalibracje Audyse i podczas ogladania filmow na sofie jest extra bo tam byl ustawiany czujnik. Ale jak np. slucham mp3 z usb czy radia to co nacisnac by wylaczylo sie te audyse i bylo tak jak ala fabrycznie all channels stereo bez sprecyzowanego miejsca odsluchu. Chodzi mi o to ze jak jest ustawione z tym audysee to fajnie slychac w konkretnym miejscu a jak slucham muzyki to jestem przewaznie w roznych miejscach pokoju i jak bylo tak jak kupilem tuner to wtedy jakos to rowno lecialo ze wszystkich glosnikow i do mp3 jak bylem w roznych miejscach pokoju mi bardziej pasowalo. Zas do filmow jak czlowiek jest na sofie to wtedy z adusye ustawione jest ok. Czy mozna jakos miedzy tymi trybami szybko przelaczac czy poprostu wlaczac i wylaczac audyse ? Bo z wlaczona kalibracaj audysey to tylko na sofie fajnie slychac mp3 a poza tak jakos plytko....

W ustawieniach głośników jest zakładka "Equalizer" i tam jak zmienisz na Main lub OFF to wyłącza się Audyssey.
 

Gray73

New member
U mnie te pyknięcia są jedynie przy odtwarzaniu z USB. Jedno kiedy kończy się utwór i następne na początku nowego. Jeżeli u innych to nie występuje to chyba czas na serwis : (.
 

Frog_PL

New member
W equalizerze mam na OFF ustawione. Mozna zmienic tylko na Manual. Ale przy kazdej opcji na wyswietlaczu dalej swieci Audyssey Dynamic EQ....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W equalizerze mam na OFF ustawione. Mozna zmienic tylko na Manual. Ale przy kazdej opcji na wyswietlaczu dalej swieci Audyssey Dynamic EQ....

To może w modelu 609 inaczej trochę to rozwiązali. U mnie w 608 jak zmieniam na OFF lub MAIN to Audyssey wyłącza się, jak i również Dynamic EQ. W moim Dyn.EQ jest ściśle powiązane z Audyssey, ale chyba w 609 można załączyć Dyn. EQ bez załączania Audyssey. Chyba kolega MORS111 ma 609-tkę to napisz do niego na PW. Pewnie bardziej ci sprawę rozjaśni. Napisz jak już do tego dojdziesz bo sam jestem ciekaw jak w tym modelu rozwiązali sprawę z Audyssey.
 

mors111

Active member
Bez reklam
, ale chyba w 609 można załączyć Dyn. EQ bez załączania Audyssey. Chyba kolega MORS111 ma 609-tkę

można

aktualnie mam załączony dynamiceq bez włączonego audyssey
bas jest powalający wręcz czasami nawet za duży ( można to zniwelować innymi ustawieniami )

ja czasami lubię sobie tak posłuchać , w sensie bardzo dynamicznie , dla mojej żony nawet w pure-direct basu nawet jest zbyt wiele ( oczywiście na dynamicznej stacji internetowej lub też dobrej jakości Flac )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko właśnie jestem ciekaw czy po wyłączeniu Audyssey wszystkie ustawienia utworzone w trakcie autokalibracji pozostają czy trzeba manualnie ustawiać? U mnie odległości czy odcięcia pozostają, ale bez audyssey dźwięk jest jakiś płaski. Tylko niektóre płyty Flac z dużym basem da radę słuchać na manualu, bo na innych właśnie brakuje mi wtedy basu i dynamiki przy umiarkowanej głośności. Fakt, że ja nie mogę wtedy załączyć Dyn.EQ bo jak włączę to automatycznie przełącza mi się na audyssey. To powiedz może koledze gdzie w opcjach w 609- tce można wyłączyć autokalibrację?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
W 609 żeby wyłączyć audyssey wystarczy na pilocie wcisnąć przycisk "audio" wejść w ustawienia audio , "przewijać" bas,treble aż dojdziemy do audyssey i tam można to wyłączyć.Funkcja Dynamic EQ jest niezależna od tego czy Audyssey jest włączona czy też nie /w 608 obie te funkcje są ze sobą powiązane/.Żadnych innych ustawień się nie traci.
W 608 przy załączonym Audyssey podczas słuchania muzyki np. w stereo dźwięk jest płaski ,wręcz ostry - jednym słowem - kiepski.Ale bez tego jeszcze bardziej płaski.
W 609 Dynamic EQ można załączyć z pilota również przy wyłączonym Audyssey.
Do muzyki Aydyssey najlepiej wyłączyć i załączyć tylko Dynamic EQ.
Różnica-kolosalna w 609 na plus. Dynamika jest naprawdę ogromna nie ma takich spłaszczeń i tej ostrości co ma 608.
Ci wszyscy którzy lubią słuchać muzyki z załączonym Loudnessem z 609- będą zadowoleni.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zmiana kolumn dużo daje. Jak miałem Jamo s606 to tak jak piszesz grało to wszystko zimno, ostro i płytko. Teraz z Roth barwa nabrała ciepła i nie jest tak źle. Pomimo tego że nie mogę włączyć Dyn. EQ bez Audyssey to albo wyłączam Dyn. Volume albo ustawiam na Medium lub Heavy. Wtedy nie ma tak dużego podbicia a bas jest rytmiczny i fajnie się zgrywa z resztą pasma. No trochę trzeba pogrzebać w 608 żeby dobrze poustawiać pod stereo. Prawda jest też taka że zależy dużo od płyty. Słucham tylko praktycznie we FLAC i niektóre płyty mają taki bas że muszę wyłączyć Audyssey i przejść na Manual a niektóre grają dopiero fajnie jak mam pozałączane wszystkie ulepszacze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Pomimo tego że nie mogę włączyć Dyn. EQ bez Audyssey to albo wyłączam Dyn. Volume albo ustawiam na Medium lub Heavy. Wtedy nie ma tak dużego podbicia a bas jest rytmiczny i fajnie się zgrywa z resztą pasma.

kolega wyżej bardzo dobrze to opisał ( ja bym pewnie tak nie zrobił )

co do dynamic vol. to dodam, tylko tyle , że zmiana z OFF na jakiekolwiek inne ustawienie ( light, medium , heavy ) powoduje automatyczne załączenie Dynamic EQ ( to są najwidoczniej połączone ze sobą funkcje )
w ustawieniu np light , kiedy tylko wyłączymy Dynamic Eq , , automatycznie wyłącza się Dynamic vol.

mi to bardzo pasuje i swojego czasu przed zakupem słuchałem u znajomego w sklepie 608 i 609
w 609 funkcja dynamic eq , dodaje niesamowitego powera , jak kiedyś loudnees w starszych wzmacniaczach

można to załączać zarówno w stereo jak i 5-7.1 i przy takiej konfiguracji i dobrych ( nisko schodzących ) kolumnach subik jest dodatkiem do spotęgowania efektu basu ( mi większego niż Dali AW-8 w pokoju 30m2 nie potrzeba )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgadza się. Funkcja ta jest bardzo fajna. Ostatnio słuchałem stereo i oczywiście suba dałem na OFF i fronty na Full Band. Później zachciało mi się oglądać film na DVD i dopiero po zakończeniu seansu jak wszystko wyłączałem to zorientowałem się że nie przestawiłem w opcjach suba na ON. Jakoś specjalnie nie odczułem różnicy:) Na pewno w filmach jak "Transformers" czy "2012", człowiek by się szybciej kapnął ale w normalnym filmie z małą ilością efektów spokojnie można było oglądać bez suba. W stereo jest podobnie. Żeby słuchać na takim samym poziomie głośności i z taką samą dynamiką, to bez Dyn EQ i Vol. muszę podgłosić o ok 15 - 20 db więcej. Bardzo przydatny bajer:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry