Onkyo rz810 a zagraniczna gwarancja

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego bo są tacy którzy kupują za granica a potem wylewają żale że to im nie chcą zrobić na gwarancji, a to że nie chce dać im dystrybutor instrukcji w Pl itp sprawy.. jak kupuje powiedzmy w UK i zdajesz sobie z tego sprawę i Tobie to pasuje to Twoja sprawa.. luzik..poczekajmy jeszcze troszkę czyli 2 lata jak UK wyjdzie z UE.. Ale też niech inny Kolega nie wyjeżdża z inteligencją bo ktoś kupuje w Polsce to tak wychodzi że nie jest się inteligentnym..takim tokiem rozumowania idąc dalej rozumiem że jak się kupuje filmy oryginalne czy też muzykę to też nie należę do inteligentnych bo przecież można ściągać za darmo więc po co płacić....
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przepraszam ciebie bardzo mocno, jezeli cie urazilem. Kompletnie nie mialem takiego zamiaru, po prostu nie dokonca sie zrozumielismy.

W moim zdaniu:

""Wiesz jedni uwazaja takich ludzi ze "dziaduja" a ja uwazam ze sa inteligentni i potrafia dbac o swoj portfel.""

Mialem na mysli ze obraz"om" jest nazywanie tych ludzi "dziadami" z mojego punktu widzenia sa inteligentni i nie ma to kompletnie zadnego zwiazku z ludzmi kupujacymi w PL salonie takimi jak ty. Nie ma w tym analogii ze ty masz byc glupcem.

Reasumujac: wniosek ze jezeli ktos kupuje drozej w Polsce to oznaka barku inteligencji to wyciagnales sobie sam. Ja takiego czegos nie napisalem i nie mialem na mysli.

Nikt "oprocz skarbowki :) hehe" NIE MA PRAWA zagladania tobie czy komus innemu do portfela. Bo jezeli znasz wartosc pieniadza (dorobiles sie go) to masz prawo dysponowania nim jak tylko ci sie podoba i nikt nie ma prawa nazywania ciebie glupcem.
Nigdy takich ludzi zreszta nie nazwalem glupcami i nie zamierzam. Znam wartosc pieniadza.

Tylko jedno co zauwazylem Lolku ze ludzie mieszkajacy (wychowujacy sie) w miastach zyjacy na "wyzszym" poziomie strasznie sa uczuleni na punktcie ich statusu:

Jak ktos kupi merca gdzie indziej taniej to dziad
Jak ktos zagazuje merca to tez go zapewne nazwiesz dziadem (taka rozmowa tez byla kiedys na forum).



Sa ludzie "biedniejsi" ktorzy zazdroszcza pieniedzy "bogatszym"
Ale coraz wiecej widze osob co sa "bogatsi" i strasznie zazdroszcza (wnerwia ich to) ze "biedniejszy" ma ta sama rzecz co oni ale dostali ja zupelnie taniej. (Nie biez Lolku tego do siebie bo sam sie takimi rzeczami irytuje)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok przyjmuje przeprosiny :) luzik... ja ci powiem jak ja podchodzę.. ja lubię ludzi uczciwych czyli takich którzy nie wstydzą się powiedzieć np że kupi coś w DE bo go nie stać na to w Polsce .. a ie kombinuje, przyprawią do tego wiele historii itp.. typu właśnie jaki to jest się inteligentnym bo kupuje w DE.. bo prawda w wielu przypadkach jest gdzie indziej.. ale mówię tutaj o normalnych rzeczach..
natomiast powiem Ci uczciwie że jeśli ktoś kupuje Mercedesa, BMW, Lexusa, Jaguara itp.. za dobre, a nawet dla niektórych mega pieniądze.. i robi to za granica to jest dla mnie ktoś kto chce popisać się tym ze ma takie a nie inne auto.. To tak Kolego jak ja bym chciał powiedzmy mieć samochód powiedzmy 4-5 l. w AMG ale wiem ile to pali bo wiem ile pali 2 lit. benzyna :) w mieście :) skoro mnie nie stać na to - więc kupuje 2 l i nie robię z siebie dziada i nie przerabiam go w gaz tak jak to wiele Q7 jeździ z gazem z dużymi silnikami. Bo to byłby dla mnie wstyd.. Ja wychodzę z prostego założenia że na taką czy inną rzecz musi mnie być stać w 100% znaczeniu tego słowa bez uszczerbku dla mnie jak i dla mojej rodziny.. czyli kupując sobie coś rodzina na tym nie traci bo rodzina jest w tym najważniejsza.. hobby to druga sprawa i że coś się lubi nie oznacza ze to trzeba mieć..

Ps. dlatego patrząc czasem jak ludzie porównują do siebie np auta typu skoda, seat i porównują to wszystko jedno w jakim stopniu do Audi bo to ten sam koncern - to dla meni jest to chore i tylko takie coś jest u nas.. Bo w Niemczech jak pojedziesz i spytasz się Niemca co to są dla nich samochody typu skoda, seat, VW , opel itp..a co dla nich są takie samochody jak BMW, Mercedes, Audi, Porszak to będziesz wiedział jak oni do tego tematu podchodzą i nigdy nie porównują takich firm do siebie.. Oni strasznie szanują te marki Premium.. i są z nich bardzo dumni.. A w poprzedniej firmie raz na dwa-trzy miesiące bywałem i rozmawiałem z bogatymi jak i z tymi normalnymi ale wszyscy dobrze wiedzą gdzie w szeregu stoją.. I są naprawdę pracowici..
 
Ostatnia edycja:

sul76

New member
Ok przyjmuje przeprosiny :) luzik... ja ci powiem jak ja podchodzę.. ja lubię ludzi uczciwych czyli takich którzy nie wstydzą się powiedzieć np że kupi coś w DE bo go nie stać na to w Polsce .. a ie kombinuje, przyprawią do tego wiele historii itp.. typu właśnie jaki to jest się inteligentnym bo kupuje w DE.. bo prawda w wielu przypadkach jest gdzie indziej.. ale mówię tutaj o normalnych rzeczach..
natomiast powiem Ci uczciwie że jeśli ktoś kupuje Mercedesa, BMW, Lexusa, Jaguara itp.. za dobre, a nawet dla niektórych mega pieniądze.. i robi to za granica to jest dla mnie ktoś kto chce popisać się tym ze ma takie a nie inne auto.. To tak Kolego jak ja bym chciał powiedzmy mieć samochód powiedzmy 4-5 l. w AMG ale wiem ile to pali bo wiem ile pali 2 lit. benzyna :) w mieście :) skoro mnei nie stać na to to kupuje 2 l i nie robię z siebie dziada i nie przerabiam go w gaz tak jak to wiele Q7 jeździ z gazem z dużymi silnikami. Bo to byłby dla mnie wstyd.. Ja wychodzę z prostego założenia że na taką czy inną rzecz musi mnie być stać w 100% znaczeniu tego słowa bez uszczerbku dla mnie jak i dla mojej rodziny.. czyli kupując sobie coś rodzina na tym nie traci bo rodzina jest w tym najważniejsza.. hobby to druga sprawa i że coś się lubi nie oznacza ze to trzeba mieć..

Ps. dlatego patrząc czasem jak ludzie porównują do siebie np auta typu skoda, seat i porównują to wszystko jedno w jakim stopniu do Audi bo to ten sam koncern - to dla meni jest to chore i tylko takie coś jest u nas.. Bo w Niemczech jak pojedziesz i spytasz się Niemca co to są dla nich samochody typu skoda, seat, VW , opel itp..a co dla nich są takie samochody jak BMW, Mercedes, Audi, Porszak to będziesz wiedział jak oni do tego tematu podchodzą i nigdy nie porównują takich firm do siebie.. Oni strasznie szanują te marki Premium.. i są z nich bardzo dumni.. A w poprzedniej firmie raz na dwa-trzy miesiące bywałem i rozmawiałem z bogatymi jak i z tymi normalnymi ale wszyscy dobrze wiedzą gdzie w szeregu stoją.. I są naprawdę pracowici..
Witam,
zobacz Kolego jak poszkodowany jest obywatel PL kupując auto z silnikiem pojemności ponad 2000cm3.
Płaci 18,6% akcyzy, 23% podatku VAT, mega podatki w paliwie itp itd i to wszystko ze swoich wysoko opodatkowanych pieniędzy.
W innych krajach obywatel płaci kilkadziesiąt % mniej za to samo i dodatkowo ma liczne ulgi.
Najśmieszniejsze jest to, że ci naprawdę bogaci najlepiej starają się omijać to chore opodatkowanie i kupują rzeczy najtaniej, nie po to jak mówisz żeby się chwalić, czy robić z siebie dziadów.
Mają dużo pieniędzy, umieją nimi gospodarować, nie przepłacają i kupują po prostu w cenach rzeczywistych.
Tak samo sytuacja ma się jeżeli popatrzymy na drogie jachty.
Na prawdę chcesz powiedzieć, że ci ludzie robią z siebie dziadów, albo że nie dokońca jest ich stać na takie zakupy w swoim kraju?
To że Ty świadomie, albo nieświadomie chcesz za coś przepłacać jest twoją sprawą.
Jak to się mówi "kto bogatemu zabroni?".
Ważne żeby każdy z nas był zadowolony ze swoich zakupów.
Pewnie, że wolałbym wspierać polskie firmy itd., ale to nie znaczy, że mam np. płacić za marantza dystrybuowanego przez HORNA 40% więcej niż za granicą.
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
zobacz Kolego jak poszkodowany jest obywatel PL kupując auto z silnikiem pojemności ponad 2000cm3.
Płaci 18,6% akcyzy, 23% podatku, mega podatki w paliwie itp itd.
W innych krajach obywatel płaci kilkadziesiąt % mniej za to samo i dodatkowo ma liczne ulgi.
Najśmieszniejsze jest to, że ci naprawdę bogaci najlepiej starają się omijać to chore opodatkowanie i kupują rzeczy najtaniej, nie po to jak mówisz żeby się chwalić, czy robić z siebie dziadów.
Mają dużo pieniędzy, umieją nimi gospodarować, nie przepłacają i kupują po prostu w cenach rzeczywistych.
Tak samo sytuacja ma się jeżeli popatrzymy na drogie jachty.
Na prawdę chcesz powiedzieć, że ci ludzie robią z siebie dziadów, albo że nie dokońca jest ich stać na takie zakupy w swoim kraju?
To że Ty świadomie, albo nieświadomie chcesz za coś przepłacać jest twoją sprawą.
Jak to się mówi "kto bogatemu zabroni?".
Ważne żeby każdy z nas był zadowolony ze swoich zakupów.
Pzdr

Zgadzam się z ostatnim zdaniem.. ale wielu jest takich co kupuje dla picu Kolego.. wielu.. znam również wielu bogatych ludzi w 100% znaczeniu tego słowa - nikt z tych osób nie kupiło auta za granicą.., mój brat częściej niż ja z takimi ludźmi przebywa ze względu na pracę jaką wykonuję i też nigdy nie słyszał o czymś takim że Gość kupuje S klasę u Niemca .. dzisiaj ma spotkanie służbowe Gościu ma Lexusa NX 200 takiego wyposażonego na maksa również zakupiony w RP, a jest jednym z lepszych w swojej branży ( inwestycje) doktor ekonomii - myślę że ma pojęcie o inwestycjach...
Z drogimi jachtami tez bym podyskutował ale szkoda czasu :) bo Polska jest w tym niezła.. i robi naprawdę fajne jachty za rozsądne pieniądze- oczywiście dla tych co je mają :) ..

Ps w 2015 roku Kolega myślał o Mondeo w najwyższej wersji zakupić u Niemca to wyszło mu bodajże jak dobrze pamiętam około 6 tys taniej.. jak U nas kupił.. do tego raz by musiał tam pojechać, a nawet chyba dwa razy..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Skąd pomysł że auta u Niemca np są tańsze niż u nas : )



Pewnie kursy euro na to wpływają.

Dodatkowo Dealer ma w granicach 20% rabatu na auto jak kupuje je dla siebie, trzymają je na wystawce 3 - 6 miesięcy i sprzedają jako nowe. ?

Cholera wie... ale zobacz np. na importera Nivette
Nivette Luxury Cars

Targają nowe samochody z EU.

Wyślij im specyfikacje jakiegoś autka z premium, niech zrobią ci wycenę, zobaczysz.


Ja nie mam bladego pojęcia, jak można kupić nowe auto w DE taniej, skoro u nas trzeba akcyze jeszcze opłacić.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo ale wielu tych co kupuje premium auta to jednak chce w swojej konkretnej wersji zamówić.. te które stoją w salonach na wystawie to rożnie bywa z wyposażeniem.. i z kolorem...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
dzisiaj ma spotkanie służbowe Gościu ma Lexusa NX 200 takiego wyposażonego na maksa również zakupiony w RP, a jest jednym z lepszych w swojej branży ( inwestycje) doktor ekonomii - myślę że ma pojęcie o inwestycjach...

No widzisz a mój szef kupił NX350h zapewne na Fullu z DE, nie wiem kiedy premiera była 2 lata temu?

Miał być czarny zewnątrz i wewnątrz obszyty czerwonymi nićmi i full wypas. I przyjechał.

Lolo ale wielu tych co kupuje premium auta to jednak chce w swojej konkretnej wersji zamówić.. te które stoją w salonach na wystawie to rożnie bywa z wyposażeniem.. i z kolorem...

Te prawdziwe Premium premium to chyba tylko kolor wybiera się na zewnątrz i w środku. Bo reszta już jest :p


Z drogimi jachtami tez bym podyskutował ale szkoda czasu bo Polska jest w tym niezła.. i robi naprawdę fajne jachty za rozsądne pieniądze- oczywiście dla tych co je mają ..

Jachty.... Polskie jachty są mega piękne. To trzeba przyznać. Raz zwiedzałem to dostałęm OP że w butach chciałem wejść na pokład tfu tfu... Musiałem na skarpetach zakrzaniać po Tekowym drewnie. Mają ludzie dekla z tymi jachtami.
 

werf

Active member
Bez reklam
Marża dealera jest różna kwestia marki czasami sprzedaje się na zero aby bonus wyrobić,Oczywiście segment premium działa lekko inaczej ale to nie jest dyskusja na tutaj.
Tak sprawdziłem na szybko kilka cen z cennika golasów kolor 0 zł takie same silniki .

1 BMW 116 PL 94,600 DE 99,300
2 Audi A6 PL 187,400 DE 179,237
3 Mercedes C PL 120,500 DE 134,719
4 Touareg PL 236,790 DE 229,965
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo idź do salonu Mercedesa i zobaczysz jaki wypas w niektórych jest w tych salonowych.. :)

Zadzwoniłem do tej firmy i Pan miły powiedział tak że na używane samochody są fajne okazje i w PL nie kupi się takich aut z takim wyposażeniem, natomiast na nowe to musi być okazja tak to cena jest porównywalna +- kilka tysi , a do tego długo się u nich czeka na takie auto, chyba że stoi już na placu w Mercedesie czy w BMW .. ale musi podejść kolor jaki wyposażenie i oczywiście silnik.. także nie jest tak różowo.. bo trzeba pamiętać że w pierwszej kolejności są realizowane zamówienia od dilerów, a dopiero potem są firmy takie czy inne..
 
Ostatnia edycja:

voorne

New member
po rozważeniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na zakup tego amplitunera wraz z kolumnami Klipsch rp-260f , zamawiać będę na początku maja majac nadzieje ze kurs euro sie mocno nie zmieni . po przeliczeniu nie przekroczę 6000PLN. Myślę ze to bardzo dobra cena za taki zestaw. dzięki panowie za pomoc ! :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
po rozważeniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na zakup tego amplitunera wraz z kolumnami Klipsch rp-260f , zamawiać będę na początku maja majac nadzieje ze kurs euro sie mocno nie zmieni . po przeliczeniu nie przekroczę 6000PLN. Myślę ze to bardzo dobra cena za taki zestaw. dzięki panowie za pomoc ! :)

Do maja już niedaleko.. :) tylko patrz na RPP bo jakby oni nasze stopy procentowe obniżyli to waluta nasza w dól leci.. a tym samym zakup waluty byłby droższy dla Ciebie..a najlepiej jakby podwyższyli wtedy złotówka się umocni :)
 

voorne

New member
Do maja już niedaleko.. :) tylko patrz na RPP bo jakby oni nasze stopy procentowe obniżyli to waluta nasza w dól leci.. a tym samym zakup waluty byłby droższy dla Ciebie..a najlepiej jakby podwyższyli wtedy złotówka się umocni :)

no własnie wiem , monitoruje kurs na bieżąco, część już mam wymienione . myśle że nawet jeśli to wiele nie strace :) jestem dobrej myśli i doczekać się już nie mogę :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie koniecznie bo od kwietnia Klipsch i Tannoy mial byc drozszy o 10% - 15% takie info kazdy salon niby dostal. Byly takie informacje.

Zreszta ogolnie teraz ciulowy moment na zakup audio, chyba wszystko podrozalo i to znacznie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie miałem tego na myśli o czym piszesz Lolo bo wiadomo że ceny polecą w górę u wielu Producentów.. chodziło mi o to że Kolega nie może się doczekać fizycznie kiedy będzie już u niego sprzęt..

A ceny tak jak pisałem nie raz to że dzisiaj jeszcze jest taniej to nie oznacza co będzie za rok, dwa.. waluta lubi skakać.. A zacznie się już niedługo kiedy UK zacznie walczyć o swoje.. a finisz będzie za 2 lata.. Myślę że Producenci z Anglii jak B&W , MF i wielu wielu innych już dzisiaj się zastanawiają co robić.. czy nie dobrym byłoby pomysłem żeby fabrykę przenieść do kraju z UE.. ale zobaczymy może będzie lepiej niż niektórzy ekonomiści myślą na ten temat..
 
Do góry