ONKYO - czy naprawde kiepski do muzyki??

Amra Lew

New member
Bez reklam
Zamiast się przekomarzać to może wytłumaczcie łopatologicznie jak amp który ma na tyle podane pobór 450 wat zabiera z sieci 900 wat vel Harman Kardon AVR460?Dla mnie to jest zagadka a nikt w prosty sposób nie potrafi odpowiedzieć?Powiedzieć że to dzięki zasilaczowi jakoś nie zaspokaja mojej ciekawości.:)Pozdrawiam.
 

Cyborg65

New member
Zamiast się przekomarzać to może wytłumaczcie łopatologicznie jak amp który ma na tyle podane pobór 450 wat zabiera z sieci 900 wat vel Harman Kardon AVR460?Dla mnie to jest zagadka a nikt w prosty sposób nie potrafi odpowiedzieć?Powiedzieć że to dzięki zasilaczowi jakoś nie zaspokaja mojej ciekawości.:)Pozdrawiam.
A dlaczego założyłeś że te 450 to pobór a nie moc zasilacza.
Dla podpowiedzi dodam
Volt- razy- Amper = Wat
Podstaw wartości a potem je zmieniaj zobacz co wyjdzie.
Głośniki nie latają na 230V
Chociaż to mega skrajne uproszczenie.
A zauważyłeś ile strat czyli ciepła pewnie lepiej jak połowa tych 450 W
Pozdrawiam :lol:
Ps
np spawarka ma prąd spawania 160A czy to znaczy że pobiera 36800W
Nie prąd spawania to kilka do kilkunastu volt i 160 A
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
To jeśli założymy,że to jest moc zasilacza(pewnie tak,ja się nie znam) to jak się ma taki zasilacz w tym Pionku(330 wat) do takiego w AVR760(1220 wat).Co do tych 450 wat to niestety ale dla każdego laika to co na sprzęcie podane to pobór prądu stąd moje proste założenia choć nie prawdziwe.Z drugiej strony jeśli w kompie mam zasilacz 500 wat to jego wydajność jest właśnie taka a tu wychodzi na to,że z zasilacza 330 wat można zrobić 1500wat co dla mnie jest małym nieporozumieniem.Albo 330 wat albo 1500wat.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Jesteś wyjątkowo skromny czy podobnie jak ja dostałeś zj..... od Admina ?
Napisałem że to mega uproszczenie.
Może w AVR760 zastosowano układy wymagające dużo papu i to z różnych względów: wiek , jakość , efekt końcowy.
Sam nie rozbierałem oczywiście całego tematu do bólu i staram się pomuc na ile wiem i potrafię.
Dodam tylko że producenci sprzętu mają doskonałe rozeznanie rynku i często działa tu zasada :
Na zasilaczu mało Wat a ludziska zaczęli na to patrzeć no to dołożymy, na naklejce oczywiście.
No nie wszystkie firmy .
Zresztą widzisz sam Konspekty producentów swoje a pomiary czyli życie swoje
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Przy zasilaczu 330watt, na pewno pobiera z sieci 1500 :)

http://www.studio-22.com/pioneer/images/sc-lx83-back.jpg

No wyniki z pomiarów laboratoryjnych podają wartości zmierzone faktycznie:
W działaniu:
Przy
obciążeniu wszystkich
siedmiu kanałów

zużywa 1500W
2 kanały 8
Ω:

W trybie
dwukanałowym jest
to prawdziwy mocarz
– nasze pomiary
wykazały 190W przy

5 kanałów 8
Ω:

Nieznaczny spadek
w trybie pięciokanałowym.
Przy obciążeniu
wszystkich 7 kanałów
SC-LX83 jest w stanie
dostarczyć aż 135W
na kanał
Granica
zniekształceń:
W pomiarach mocy
do granicy
zniekształceń
(0,5%THD, 8Ω, 1kHz)
Pioneer deklasuje
wielu rywali,
dorównując końcówce
mocy Krella...



 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No własnie zastanawiające,że według pomiarów które podajesz Deimos ten amp przewyższa na papierze takie wzmaki jak DSP-Z11 czy twojego Denona a zbliża się do końcówek mocy.Ciekawa sprawa,świat staje do góry nogami?
 

Deimos

Banned
No, ale w poniedziałek mają go do mnie wysłać to sprawdzę jakiego ma kopa faktycznie u mnie na moich gratach. W sklepie gdzie go odsłuchiwałem kilka dni temu powera mu nie brakowało i czuło się tą dynamikę na każdym kroku.
 

Cyborg65

New member
Witam

Pragnę tylko zwrócić uwagę że:
Jeśli jest coś napisane i czytamy i jesteśmy święcie przekonani że rozumujemy właściwie i logicznie nie zawsze jest to aż tak oczywiste.
Nie chce mi się szukać ale jeśli dobrze pamiętam to ciśnienie akustyczne (głośność którą odbieramy )w głośnikach o sprawności 88 i 92
wynosi 50%.
I trzeba dobrze rozebrać temat aby liczba 4 przy liczbie 88 dołożyła 50% kopa.
Pozdrawiam:lol:
PS
I tak padła kolejna legenda często tu przytaczana "Za mała moc zasilacza" :cry:
Gdzie ja to czytałem ?
Wszędzie
 

Neosternik

New member
Ludzie...przestańcie spierać sie o jakieś zasilacze w cholera wie czym....zaraz temat zejdzie na..."Życie seksualne pingwinów i powiązania z nim zasilaczy w ampli"
Czytajcie tytuł tematu i trzymajcie sie jego.Kolega wrzucił temat i oczekuje odpowiedzi,a nie pierdu pierdu o watach.
 

Neosternik

New member
Jakiś czas temu miałem dokładnie taki sam dylemat.do wyboru pozostały mi hk 255,oraz onkyo 608.pojechałem do salonu audio i poprosilem o odsluch tych dwóch ampli na kolumnach dali concept 8.
Słuchałem może 30min muzyki ponieważ wiecej slucham niz ogladam filmy i wybór był tak oczywisty że chwili sie nie zastanawialem.
Nie polecam ci czegoś konkretnego tylko proponuje odsluch i zastanowienie sie do czego tak naprawde potrzebujesz sprzęt.
Pozdrawiam.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Nie chce mi się szukać ale jeśli dobrze pamiętam to ciśnienie akustyczne (głośność którą odbieramy )w głośnikach o sprawności 88 i 92
wynosi 50%.
Pomiędzy sprawnością 88 i 92dB jest różnica ponad dwukrotnego wzrostu poziomu ciśnienia akustycznego, to jakim cudem dla obu głośników jest taka sama sprawność? Sprawność głośników jest na poziomie z tego co pamiętam paru procent. Czyli podając do kolumny moc 100W (elektryczną) uzyskujemy moc akustyczną rzędu kilku wat (albo i mniej, nie mylić z poziomem ciśnienia dB-em)
 
Do góry