ONKYO - czy naprawde kiepski do muzyki??

mat74

Well-known member
Bez reklam
Cyborg65 - nie wiem czy twoje wzburzenie jest spowodowane mechanika dzialania na forum, czy wrogoscia do Onkyo. jesli tym pierwszym - popieram, jesli tym drugim - pamietaj ,ze swego czasu na topie byl HK i JBL... lepszego zestawu nie bylo..... od czasu "podbicia" Ameryki JBl zostalo wyparte przez Klipsch....
 

BigCactus

New member
....
Co się sprzedaje po odsłuchu zapytać pana w sklepie.
Gdzie jest miejsce Onkyo na innych forach wystarczy zajrzeć na inne fora.
To że "zarząd" to toleruje jest niestety faktem
A tępienie odmiennych opinij nawet nie podejrzewam ich o tego rodzaju buraczane postępowanie ,nie znam ludzi osobiście więc przypuszczam że są normalni ale to u mnie normalna procedura
.....

Przed zakupem ampli i głośników przeglądałem poza polskimi fora niemieckie i anglojęzyczne i nie zwrócilem uwagi na jakies dziwne miejsce Onkyo. Dodatkowo byłem na odsłuchu (porównywałem Onkyo z Denonem i Yamahą) i zwiedzilem sporo salonów ze sprzętem.

Kupiłem Onkyo 5007 nie dlatego, że kilka osób napisało ze HK jest be a Onkyo cacy. Zdecydował głównie odsłuch, porównanie możliwości sprzetu z tym co bedę potrzebowal w ciagu 2-3 lat i.... bardzo dobra CENA w porownaniu do konkurencji.

Myslę, że piszac w ten sposob o Onkyo zapominasz wlasnie o trzecim punkcie, ktory jest przeciez kluczowy. Ludzie zaczynaja szukac sprzętu i czesc z nich kupuje go pewnie po pierwszej rozmowie ze sprzedawca bedac ciagle totalnymi laikami. Ci ktorym chce sie dowiedziec czegos wiecej przed zakupem zazwyczaj szybko rozumieja, ze kolumny z marketu za 800zl/szt do 45m2 salonu to nie do konca cos co da im to czego oczekuja. Wybieraja wiec wyzsza polke - także cenową i nagle budzet jest 2krotnie przekroczony - zaczyna sie czas walki o kazda złotówke (czesto głównie z żoną ;)).

Szczerze, to zwisa mi jaki emblemat jest na Ampli - cena/możliwości&dźwięk i nic wiecej.
 

Cyborg65

New member
Witam

I dobrze że nie kupiłeś myślę że coś upolujesz a pośpiech to wskazany w przypadku biegunki a nie zakupów sprzętu audio/video
Udanych łowów i pozdrawiam :lol:
PS
aleście się wstrzelili
mat74
wiele wyjaśniłem w poście 19 i nie jest to wrogość do Onkyo pisałem przed tobą no i jeśli podbił Amerykę f1 to im nie zazdroszczę słuchu
BigCactus
Trafiłeś w sedno ty wybrałeś po odsłuchu Onkio i chwała ci za to.
Tylko powiedz jaką masz pewność że ja po odsłuchu też bym wybrał Onkyo.To mnie drażni przyjmowanie za pewnik słuszności mojego wyboru bo inni to się mylić mogą ale nie ja. Poczytaj moje posty namawiam do odsłuchu praktycznie zawsze a sam wybór należy do zainteresowanego. Widziałeś gdzieś żebym napisał NAD 747 t wykiszkował całą resztę w testach a zwłaszcza Onkjo (ostatnie miejsce w tej klasie cenowej) bo podał parametry z kosmosu a i tak dostał lanie a ja go mam i tylko Nad to firma
Mi pasuje bo jest rewelka w stereo (jak na ampka oczywiście)Komuś nie musi
Obiektywnie rozumiem że każdemu pasuje to co pasuje, ale daleki jestem od stwierdzeń w stylu kup to to będziesz zadowolony
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
ta to troszkę mania jak z technicsem u nas w kraju - ten chłam był uznawany za hiend.....
owszem polecam onkyo bo naprawdę ma moc i cenę i całkiem przyzwoicie spisuje się w kinie - podkreślam w kinie...

do stereo i tak bym polecił drugi zestaw i raczej zdecydowanie na sprzecie studyjnym.....
w stereo muzyka jest bardzo ważna jak i sprzęt który ją jak najwierniej przekaże

w kinie ma grac i huczeć :) i nawet oglądając koncert na BD nie ma sie co spodziewać cudów bo jeszcze nigdy nikomu studyjnej jakości z występu live nie udało się osiągnąć

cybrog i mat - tu juz nie jest problemem że onkyo i jamo

co drugi post to napisz do blackninji
i w wiekszości jest naganiacz killpit :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
co do ostatnich dwoch linijek- :D;-)


w kinie ma grac i huczeć :) i nawet oglądając koncert na BD nie ma sie co spodziewać cudów bo jeszcze nigdy nikomu studyjnej jakości z występu live nie udało się osiągnąć

ale tu to zaczynasz marudzic jak "betonowi audiofile" :hihi:

pomine juz to "grac i huczec".... bo na ten temat tez mozna by bylo duzo podyskutowac....
w kazdym badz razie - ja nie chce miec studyjnej jakosci dzwieku na koncercie ! czy bedac (na zywo) na koncercie sluchasz muzyki w "studyjnej jakosci" ?!
sprzet ma mnie "oszukiwac" ! ma sprawiac wrazenie ,ze siedze na widowni a nie w domu na sofie.

mam tylko nadzieje ,ze nie wyciagniesz jakiegos argumentu w stylu "stereo jest bardziej naturalne"- bo juz sie spotkalem czesto z tym sloganem wymyslonym przez jakiegos...idiote...
 

krisder

New member
Bez reklam
Kolego Cyborg - wszystko ładnie, pięknie czyli jak twierdzisz (i słusznie) decydują osobiste preferencje w doborze sprzętu. Byłbym gotów poprzeć Twoją opinię na temat wyboru zestawu opierając się na własnych odsłuchach. Jest jednak coś co w dużym stopniu podważa Twoją wiarygodność. W jednym z postów przestrzegasz przed "naganiaczami" i radzisz aby ich wypowiedzi całkowicie ignorować i wybierać to co nam odpowiada. W innym poście wyrażasz swoją opinię na temat Klipscha F1 i tych dla których te kolumny brzmią super nazywasz głuchymi. Tak wyglądają Twoje subiektywne opinie?
 

killpit

New member
Bo kolega jak flaga na lewo na prawo :)
Już w inny poście napisałem na temat naganiacza i nie będę zaśmiecał tutaj tego.
Cyborg już parę razy odpisałem na twoje sugestie zdecyduj się wreszcie bo raz piszesz że Onkyo jest super teraz że nie super nie masz chłopie własnego zdania tylko klepiesz co ci ślina na język naleci.
Nie mam zamiaru się z tobą wykłucać bo jestem poważnym człowiekiem i wierzę że i ty się w końcu zreflektujesz :) zaczniesz polecać coś konkretnego a nie siać zamęt.
Czytacie moje posty w 99% polecam odsłuch czy to znaczy że Onkyo jest lepsze bo polecam odsłuch różnych firm w tym Onkyo.
Ludzie zamroziło wam móżdżki...
 

Cyborg65

New member
Kolego Cyborg -
1 W jednym z postów przestrzegasz przed "naganiaczami" i radzisz aby ich wypowiedzi całkowicie ignorować i wybierać to co nam odpowiada.
2 W innym poście wyrażasz swoją opinię na temat Klipscha F1 i tych dla których te kolumny brzmią super nazywasz głuchymi.
3Tak wyglądają Twoje subiektywne opinie?

Witam
1. tak zdecydowanie Handlarzowi nie zależy na tym czy ktoś go pochwali
tylko na zarabianiu pieniędzy ja to rozumiem myślę że ty tak samo.
2 Piszę to co naprawdę myślę jeśli to kogoś boli to sory ale tak myślę i nie
mam zamiaru kłamać bo tak wypada i zgadza się to moje subiektywne odczucie
3 nie jestem pewien czy oby tak samo rozumiemy pojęcia obiektywnie i subiektywnie ale to drobiazg.
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

killpit vel naganiacz
Jak zwykle trafiłeś.
Gdzie ja kiedyś napisałem że Onkyo jest super?
Natomiast pozwoliłem sobie wielokrotnie napisać że warto go posłuchać jeśli ktoś szuka, bo może mu pod pasować, - ba może być dla kogoś super.
Natomiast polecanie komukolwiek suba wypluwającego z siebie dźwięki od 40Hz w górę do KD i to przez SPECJALISTĘ uważam za nieporozumienie.
Podlinkować kilka?

Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Nie wiem, może się mylę ale do tej pory uważałem że subiektywna opinia to moja opinia na temat jakiegoś wyrobu. Opinia nie poparta zawiłymi testami i porównaniami a jedynie moimi odczuciami. Opinia jest subiektywna gdyż istnieje możliwość że moje doznania mogą być całkowicie odosobnione i dla innych nie do przyjęcia. Jednak twierdzenie że tylko ja posiadam słuch i wiem co dobre a cała reszta to głuchole i ludzie nie znający się na niczym to już .... nazwij to sobie jak Ci pasuje, bo z subiektywną opinią nie ma to nic wspólnego.:evil:
 

Cyborg65

New member
Nie wiem, może się mylę ale do tej pory uważałem że subiektywna opinia to moja opinia na temat jakiegoś wyrobu. Opinia nie poparta zawiłymi testami i porównaniami a jedynie moimi odczuciami. Opinia jest subiektywna gdyż istnieje możliwość że moje doznania mogą być całkowicie odosobnione i dla innych nie do przyjęcia.

To się zaczynamy rozumieć


Jednak twierdzenie że tylko ja posiadam słuch i wiem co dobre a cała reszta to głuchole i ludzie nie znający się na niczym to już .... nazwij to sobie jak Ci pasuje, bo z subiektywną opinią nie ma to nic wspólnego.:evil:

Nie wiem gdzie to wyczytałeś i zgadza się to nie ma nic wspólnego z subiektywną opinią. Jest to raczej próba odgadnięcia tajemnicy jak coś takiego publicznie i bez uczucia wstydu można zachwalać.
Wyłączam tu dla jasności handlarzy bo ich intencje są jasne.
Oraz ze zrozumieniem (do pewnych granic ) i lekkim współczuciem tych co muszą tego słuchać bo posłuchali handlarzy.
Pozdrawiam :lol:
PS
Widzisz jakie to proste :popcorn:
 
Ostatnia edycja:

Neosternik

New member
A ja wrócę troche do tematu poruszanego w tytule postu.
Onkyo napewno nie jest zły do muzyki,sam stałem przed podobnym wyborem i brałem pod uwagę właśnie Onkyo,Harman/Kardon i oba modele w podobnej cenie.Oczywiście byłem kilka razy i w kilku miejscach na odsluchu.Jako że wiecej slucham muzyki niż oglądam filmy,czy koncerty,skupiłem sie na stereo,i mój wybór padł na Harmana 255.TX-SR608 zdobył tytuł EUROPEJSKI AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2010-2011...hmm jak sam tytuł wskazuje.....AMPLITUNER KINA DOMOWEGO....wiec napewno lepiej spisuje sie w kinie.
Jedyna moja rada..wybierz dwa,trzy modele ampli za kase jaką chcesz wydać i posluchaj ich,zastanów sie również nad stosunkiem kino/muzyka.
Powodzenia.
 

Deimos

Banned
Najlepiej sprawdzać sprzęt u siebie w domu.
Ja swego czasu miałem przez dobry tydzień w testowaniu równocześnie Onkyo 905 i 906. Ale niestety w stereo Onkyo nie potrafiło "zagrać" na Monitor Audio GS 20. W kinie całkiem przyzwoicie.
Ja ostatnio po przeczytaniu bardzo pochlebnego testu w niemieckim portalu areaDVD i równie pozytywnej opinii w Hi-Fi Choice zainteresowałem się modelem Pioneer SC-LX83. Dlaczego? otóż zainspirowały mnie pomiary rzeczywiste jakie wykonano podczas testu. Ten pionek zabiera z sieci przy 7-kanałowym obciążeniu aż do 1500Wat! A jak gra w stereo to przekonałem się kilka dni temu.Nowe 32 bitowe przetworniki DAC zrobiły tu kawał dobrego dźwięku.Czysta moc jaką mu zmierzono przy obciążeniu na 5 kanałach to aż 165Wat na kanał! Na 7 - 135 Wat. na obciążeniu 2 kanałowym ZMIERZONE PRAWDZIWE 190Wat na 8 ohmowych kolumnach. Żaden Onkyo takich parametrów nie uzyskał! Ja po odsłuchach tego pionka już podjąłem decyzję o jego zakupie.
Ktoś wyżej pisał, że takie gazetowe testy to lipa, ale okazuje się, że jednak nie do końca jest to prawdą. Ja na ich podstawie zainteresowałem się tym pionkiem, który został uznany najlepszym produktem 2010 w tej kategorii cenowej.
 

Cyborg65

New member
Witam

Słuchałem tego Piona jest zabójczy.
Niestety przekroczył moje możliwości.Gratuluję wyboru :eek:k:
I mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę że za głoszenie " herezji " za chwilę kilku panów zechce przegryźć ci tchawicę .
To nie był jedynie słuszny wybór a Pion lepszy i mocniejszy od Onkyo to "szczyt bezczelności " :spam:
Raz jeszcze gratuluję i tak trzymaj.
Pozdrawiam :lol:
PS
Neosternik
Też po odsłuchach olałeś Onkyo panowie nasza reputacja osiągnęła dno :cry:
Jest też taka opinia ( na innych forach ) że jeśli amp jest świetny w stereo to tym bardziej zagra świetnie w KD sam jej nie głoszę ale coś w tym musi być.

Pozdrawiam :lol:
 

Neosternik

New member
Cyborg65...Wcale nie olałem Onkyo bo jak widać wybrałem je do finału,razem z Harmanem.
Ja doczytałem jeszcze jedną opinie na innym forum...że "jak coś jest do wszystkiego,to jest...."napewno znacie zakończenie.
Absolutnie nie jestem przeciwnikiem Onkyo,poprostu moje ucho wybrało inaczej.
 

Cyborg65

New member
Witam

Neosternik
Po prostu moje ucho też wybrało inaczej.
I tak samo nie jestem przeciwnikiem Onkyo.
Jestem przeciwnikiem Onkyo-fanatyzmu :fool:
Najlepszy zawsze i we wszystkim bo Onkyo.
To raczej ty mnie nie zrozumiałeś. (link w poprzednim poście tam się będzie działo)
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry