ONKYO BD-SP308 z firmware od LG BD560

ascon

New member
Witam,
od kilku dni zastanawiam się czy spróbować wgrać soft od LG, oba odtwarzacze są ponoć identyczne. W sieci znalazłem zarówno firmware do napędu (H08SAN.zip) jak i cały soft do odtwarzacza (LG_BD_5100B30.ROM-00.zip i LG_BD_5100B30.ROM-01.zip)

Czy ktoś może to próbował? na niemieckim forum znalazłem info że ponoć chodzi...

A może ktoś próbował z firmware z USA które jest nowsze niż to w odtwarzaczu.

Dzięki za informacje i pozdrawiam
 

dratt

New member
Lantra - rozwiń proszę wypowiedź, bo mnie zaciekawiła. Też mam bd 308 i czasem męczy mnie przerabianie mkv do avchd. Po prostu ściągnąłeś firmware LG BD560 i bez problemu zainstalowałeś? I jakie efekty, tzn. czyta mkv i nie ma żadnych problemów?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

lantra

New member
Witam. Przepraszam ale nie testowałem odtwarzacza pod względem odtwarzania plików MKV itp. Z ciekawości wgralem firmware z LG BD-570 tak dla zabawy. Odtwarzam na ONKYO tylko koncerty BD. Natomiast nie zauważylem szczególnej różnicy pomiedzy firmware. ( teraz może jest szybszy , ale to może być ocena subiektywna )
 

lantra

New member
Witam. Przepraszam ale nie testowałem odtwarzacza pod względem odtwarzania plików MKV itp. Z ciekawości wgralem firmware z LG BD-570 tak dla zabawy. Odtwarzam na ONKYO tylko koncerty BD. Natomiast nie zauważylem szczególnej różnicy pomiedzy firmware. ( teraz może jest szybszy , ale to może być ocena subiektywna )
Sprawdziłem kilka nagrań w ww formacie i działa wyśmienicie.:lol:
 

dratt

New member
No i zagwozdka. W jaki sposób wgrałeś ten soft???
Próbowałem z pendriva i z płyty, ale bd nie widzi oprogramowania. Jest na to jakiś myk tzn. zmiana nazwy pliku czy jak?
Ucieszyłem się jak nie wiem z takiej możliwości i dupa...
Proszę, wyjaśnij co i jak.
 

lantra

New member
Witam. Konieczna jest zmiana nazwy pliku z ( LG_BD_5200B30.ROM-00 ) na ( ONKYO_BD_5000B30.ROM-00 ) analogicznie drugi plik tak samo .
 

dratt

New member
No niestety, byłoby za pięknie.
Zainstalowałem soft od LG i poza kosmetyczną zmianą wyglądu menu (chyba ładniejsze) nic się nie zmieniło, tzn. dalej nie czyta .mkv - "nieobsługiwany format".
Szkoda. Dobrze, że nie odinstalowałem w amoku multiavchd.
 

Euros_

New member
witam to jak to w koncu jest dziala czy nie mkv? wgraliscie dokladnie ten sam soft oboje? ciekawi mnie gdyz tez jestem posiadaczem w/w onkyo
 

lantra

New member
Bardzo przepraszam za wprowadzenie kolegów w bład. W pośpiechu nie sprawdziłem plików , okazały się z rozszeżeniem AVI. Podsumowójąc - Onkyo nie obsługuje plików MKV.
 

kaer

New member
Tak wszystko działa wyśmienicie.

Witam wszystkich,
Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość - jeśli moje problemy są laickie ;)

Od kilku dni posiadam BD SP-308 i mam kilka pytań:
1) czy po zmianie softu na ten od LG 550/560/570 działa poprawnie wszystko ? (wcześniej była informacja o tym, że pilot przestaje działać)
2) czy podmiana rozwiązuje problem napisów w formacie .txt ? (obecnie muszę konwertować do .srt)
3) czy jest możliwe przywrócenie softu oryginalnego ? (sprzęt jest na gwarancji i w razie reklamacji będzie problem; soft of LG ma datę 16.11.2011, a najnowszy dostępny na stronie onkyo 24.08.2010 tak więc myślę, że i numer wersji będzie wyższy w tym LG, a jak będzie wyższy to może być problem z przywróceniem niższej wersji)
4) czy po podmianie softu pojawia się możliwość przeglądania YouTube (dość istotna dla mnie rzecz) ?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Peace4All
 

dratt

New member
Zmiana oprogramowania nie wniosła, moim zdaniem, niczego. Poza napisem "onkyo" ładują się kropki od LG i to tyle. Działa jak wcześniej.
Nie wiem o co chodzi z formatem napisów, bo zawsze korzystam z wersji po konwersji.
Nie próbowałem przywrócić wersji softu, bo - patrz wyżej.

Tak więc generalnie nie masz po co się bawić.

Ps. ale jakbyś coś jednak odkrył to daj znać.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ludzie z Onkyo naprawde wiedzą jak sprzedawać !

Za ~1000zł proponują odtwarzacz który nie posiada:
-obsługi 3D
-obsługi dysków twardych
-obsługi plików MKV
-WIFI (nawet w opcji)
-sensownego wyświetlacza (nie pokazuje np. numeru utworu w przypadku CD Audio)
-podstawowych przycisków np. "następny utwór" na panelu
-"bajerów internetowych"

do tego jest wolny, brzydki, mały i plastikowy ;>
 
Do góry