ONKYO BD-SP308 z firmware od LG BD560

kaer

New member
Zmiana oprogramowania nie wniosła, moim zdaniem, niczego. Poza napisem "onkyo" ładują się kropki od LG i to tyle. Działa jak wcześniej.
Nie wiem o co chodzi z formatem napisów, bo zawsze korzystam z wersji po konwersji.
Nie próbowałem przywrócić wersji softu, bo - patrz wyżej.

Tak więc generalnie nie masz po co się bawić.

Ps. ale jakbyś coś jednak odkrył to daj znać.

Czyli nie pojawia się nic nowego, pomimo też, że LG posiada np. dostęp do YT ? Kurcze, nieciekawie. W takim razie, nie ma co sobie swapem softu głowy zawracać.

Ludzie z Onkyo naprawde wiedzą jak sprzedawać !

Za ~1000zł proponują odtwarzacz który nie posiada:
-obsługi 3D
-obsługi dysków twardych
-obsługi plików MKV
-WIFI (nawet w opcji)
-sensownego wyświetlacza (nie pokazuje np. numeru utworu w przypadku CD Audio)
-podstawowych przycisków np. "następny utwór" na panelu
-"bajerów internetowych"

do tego jest wolny, brzydki, mały i plastikowy ;>

Trudno Ci nie przyznać racji z tym zastrzeżeniem, że:
1) na 3D mi nie zależy (jeszcze) :);
2) obsługi dysków twardych nie próbowałem (a pendrive obsługuje bez zarzutów) - mam inny sprzęt dający sobie z tym radę;
3) MKV też nie używam :);
4) WiFi - mogłoby być fakt, ale zawsze można się zabawić podłączając jakiś mały routerek pod to;
5) wyświetlacz - faktycznie idiotyczny, ale za to na ekranie masz informację (chore, że nie obsługuje CD-TEXT) - to niestety powoduje wzrost kosztów słuchania muzyki (o prąd potrzebny do TV);
6) z przyciskami, może być jak jest: na pilocie jest wszystko co trzeba, kwestia gustu;
7) bajery internetowe są (masz dostęp do serwisów) ale okrojone... stąd było moje pytanie o sens podmiany softu na ten o LG.

Z tego co zauważyłem w SP-308:
1) jakość odtwarzanej muzyki zaspokaja moje ucho, więc nie czepiam się (w porównaniu do sony które miałem wcześniej - nie ma porównania);
2) odczytuje płyty z którymi nie potrafi sobie poradzić nawet Manta :) (i to niestara);
3) JEST TANI (jak na Onkyo i pod warunkiem kupienia w zestawie) - koszt około 1700-1900 zł z AMP i kolumnami,

Reasumując: jeśli ktoś lubi Onkyo (jak ja) i może żyć bez bajerów, można się skusić.

Peace4All
 
Do góry