ONKYO ale ktory ? TX-SR875 czy TX-SR707 ?

chaosman

New member
Witam !!
Przymierzam sie do zakupu nowego sprzetu i mam spory dylemat :confused:. Zainteresowal mnie amplituner Onkyo. Problem w tym ze nie bardzo wiem, ktory bedzie lepszym wyborem. Starszy i sprawdzony TX-SR875 czy nowy TX-SR707. Pierwszy z nich ma wiele pozytywnych ocen. Testow drugiego jak narazie brak. Cena pierwszego jest troche nizsza, tyle ze nie chodzi tutaj o cene a o sluszny wybor. Nie jest to zakup na miesiac czy dwa wiec czy warto inwestowac w model z 2007 roku ? Ow model ma chyba wszystko co niezbedne dla kinomaniaka, ale czy na pewno ?

W kwestii glosnikow nie podjalem jeszcze finalnej decyzji. Prawdopodobnie bedzie to zestaw KEF AV90 (2x iQ90 / 2x iQ30 / 1x iQ60c / 1x Kube-2).

Dwa pomieszczenia do wyboru (20 lub 30 m2), filmy (blu-ray i dvd) 75%, muzyka (filmowa, rock ...) 25%, polsat cyfrowy HD.

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie.

Dziekuje i pozdrawiam
 

BD

Member
Bez reklam
onkyo 875 nawet jakbys mial niemalo doplacic -2 rozne klasy rozniace sie bebechami masakrycznie..

ps
875 bedzie lepszym wyborem jak 807,1007 czy nawet (3007 na ta chwile)
 
Ostatnia edycja:

werasdzxc

New member
Ptwierdzam Onkyo 875 to inna polka - lepsza... chociaz mam 805 to rozni sie tylko w kwesti video a dzwiek taki sam - co w wyzszych modelach. Juz nie mowie o gabartycha i wadze ale najwazniejsze jest dzwiek ktory powala na kolana!!!!
 

chaosman

New member
Onkyo TX-SR875 i wybor glosnikow ... KEF czy Mission ?

Jeszcze raz dziekuje za wszelkie wskazowki.
Decyzja zapadla :). Jestem posiadaczem TX-SR875 :D.
No prawie ... bo jeszcze musze poczekac na kuriera z przesylka.

Kolejny problem do wybor glosnikow :confused:.
Biore pod uwage dwa zestawy : drozszy KEF AV90 (2x iQ90 / 2x iQ30 / 1x iQ60c / 1x Kube-2).
i tanszy Mission M3i (2x M35i / 2x M32i / 1x M3C2i / 1x MS10).
Ewentualnie mam mozliwosc zakupu Suba E8AS1 w swietnej cenie. Problem w tym ze brak jakichkolwiek opinii na temat ow suba.

Roznica w cenie tych zestawow to ponad 120% :-?.
No wlasnie ... Czy za zestaw KEFa warto doplacic az 120% :confused: w stosunku do zestawu Mission ?
Czy KEF aby na pewno mi to zrekompensuje :confused: ?
Jestem sklonny to zrobic ... ale musze byc pewny ze to jedyna i sluszna decyzja.

Z gory dziekuje za cenne rady :).
 

masonn

New member
Jak już chcesz zaszalec weź pod uwagę zestaw Monitor Audio RX8/RX2/RXLCR jeśli do tego większego pomieszczenia - zestaw ten można kupić za 8500zł tyle że bez suba.Dla mnie lepsze od KEFa z missionami nawet nie porównuje.Ale wiadomo kazdy ma inne ucho
 

chaosman

New member
Seria RX8 wyglada bardzo interesujaco. Niestety nie mam dostepu do glosnikow Monitor Audio a na glucho ;) (bez odsluchu) nie kupie. Decyzja zapadla. KEF AV90 :D. Powinny byc najpozniej w srode :). Dodatkowy prawie 20% rabat, ktory zaproponowal sprzedawca dodatkowo mnie upewnil :cool:. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszystkich kino i audio maniakow ;).
 

chaosman

New member
Kwota rabatu jest pojeciem wzglednym. Napisalem ze dostalem prawie 20% dodatkowego rabatu. A to jest zasadnicza roznica. Wszystko zalezy od kwoty jaka jest dodatkowo rabatowana. Cena wyjsciowa bylo 8300 pln. Pisalem o tym wczesniej.
Koszt tego zestawu np na allegro waha sie miedzy 11 a 12 tysiecy pln. Oczywiscie bez rabatu. Ja zaplacilem za caly zestaw 6700 pln. Czy ktos jest w stanie zaproponowac mi ten zestaw za w/w kwote ? Szczerze watpie.
 

chaosman

New member
Zakup przez brytyjski ebay. Cena za ampli 473 funty czyli okolo 2200 pln (w zaleznosci od kursu). Gwarancja producenta Onkyo UK - 12 miesiecy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
"Ja zaplacilem za caly zestaw 6700 pln. Czy ktos jest w stanie zaproponowac mi ten zestaw za w/w kwote ?"
Dawaj nazwę sprawdzimy czy będzie polska gwarancja.
 

chaosman

New member
Nazwe ? Rozumiem ze chodzi o sprzedawce ? O ile mi wiadomo to w celu gwarancji zestaw musi byc zarejestrowany na stronie kef'a. Gwarancja na glosniki 5 lat a na sub'a 12 miesiecy. Tyle wiem od sprzedawcy. Gwarancja prawdopodobnie tylko na terenie UK, ale moge sie mylic. Ewentualne dane moge podac jutro bo jutro odbieram sprzecik i wszystkie dokumenty :smile:.
 

chaosman

New member
ONKYO TX-SR875 + KEF AV90 kable i tryb bi-amp i bi-wire ???

Witam,
Po wyborze ampli i naglosnienia przyszla kolej na kable :confused: i ... zainteresowaly mnie kable Profigold.

- Fronty 2 x 4mm w polaczeniu bi-amp.

A co w kwestii centrala i glosnikow surround ?
Czy jest sens glosnik centralny i glosniki efektowe (surround) polaczyc w trybie bi-wire ?
Czytalem sporo pozytywnych oponii na temat trybu bi-wire, ale tylko dla frontow.
Myslalem o 2 kablach na glosnik - 2 x 2,5mm dla tonow niskich i 2 x 1,5mm dla tonow wysokich.
Czy to aby nie przesada:confused: ?
Byc moze lepszym rozwiazaniem bedzie pozostawic zwory i skorzystac tylko z jednego kabla ? Jesli tak to z ktorego (1,5 czy 2,5) ?

Ostatnia sprawa to wtyki glosnikowe (bananki).
Mysle o banankach profigold. Cena jednostkowa jest ok, ale w przypadku polaczen bi-amp i bi-wire musialbym ich zakupic az 34 sztuki :( a ta cena juz mi sie mniej podoba :(.
Czy ich zastosowanie ma jakikolwiek pozytywny wplyw na dzwiek ?
Wydaje mi sie ze polaczenie bezposrednie powinno dac lepsze efekty ...

Z gory dziekuje za wszelka pomoc

Pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Witam,
Po wyborze ampli i naglosnienia przyszla kolej na kable :confused: i ... zainteresowaly mnie kable Profigold.

- Fronty 2 x 4mm w polaczeniu bi-amp.

A co w kwestii centrala i glosnikow surround ?
Czy jest sens glosnik centralny i glosniki efektowe (surround) polaczyc w trybie bi-wire ?
Czytalem sporo pozytywnych oponii na temat trybu bi-wire, ale tylko dla frontow.
Myslalem o 2 kablach na glosnik - 2 x 2,5mm dla tonow niskich i 2 x 1,5mm dla tonow wysokich.
Czy to aby nie przesada:confused: ?
Byc moze lepszym rozwiazaniem bedzie pozostawic zwory i skorzystac tylko z jednego kabla ? Jesli tak to z ktorego (1,5 czy 2,5) ?

Ostatnia sprawa to wtyki glosnikowe (bananki).
Mysle o banankach profigold. Cena jednostkowa jest ok, ale w przypadku polaczen bi-amp i bi-wire musialbym ich zakupic az 34 sztuki :( a ta cena juz mi sie mniej podoba :(.
Czy ich zastosowanie ma jakikolwiek pozytywny wplyw na dzwiek ?
Wydaje mi sie ze polaczenie bezposrednie powinno dac lepsze efekty ...

Z gory dziekuje za wszelka pomoc

Pozdrawiam

Nie wiem jakie masz głośniki (centralny i tylne) ale jak uda Ci się połączyć je w systemie bi-wire to koniecznie napisz jak tego dokonałeś. Aby zastosować bi-amping lub bi-wire jest taka konieczność, że głośnik musi posiadać podwójne terminale (4 sztuki). Osobiście nie spotkałem się z kolumnami centralnymi i surround, które by takowe posiadały. Ustaw swoje ampli przy pomocy Audyssey i zobacz jakie masz parametry a głównie odcięcie częstotliwości dla poszczególnych głośników. Zastanów się czy nawet gdyby to było technicznie możliwe, to czy to ma sens?
 

Kaszan

New member
Jeśli nie masz potrzeby, ciągłego przełączania kolumn, nie masz małych dzieci, które będą Ci te kable wyrywać itp. to odpuść sobie te banany. Pozytywnie na brzmienie nie wpłyną, a źle zamontowane jeszcze pogorszą dźwięk
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nazwe ? Rozumiem ze chodzi o sprzedawce ? O ile mi wiadomo to w celu gwarancji zestaw musi byc zarejestrowany na stronie kef'a. Gwarancja na glosniki 5 lat a na sub'a 12 miesiecy. Tyle wiem od sprzedawcy. Gwarancja prawdopodobnie tylko na terenie UK, ale moge sie mylic. Ewentualne dane moge podac jutro bo jutro odbieram sprzecik i wszystkie dokumenty :smile:.
Jak odbierzesz to dawaj dane, może być na PW
 

smyrko1

New member
Witajcie,

czy amplitunery ONKYO mają zaślepki/zatyczki na przednie wejścia audio i hdmi?

wygląda to strasznie, ale może są w asortymencie dołączone plastikowe zaślepki...
 
Do góry