ONKYO ale ktory ? TX-SR875 czy TX-SR707 ?

krisder

New member
Bez reklam
Nie mają zaślepek, ale to nie jest przypadłość tylko Onkyo. Od modelu 807 masz klapkę pod którą są schowane wszystkie gniazda.
 

BD

Member
Bez reklam
nizsze modele jw nie maja klapki czy tam jakiejs zaslepki ale po co sie ludzie pchacie w nowe modele z nizszej póly jak macie w konkurencyjnej cenie 805, 875 czy nawet 905 bez 3let gwar. -jestescie pewni ze 9.1 da wam poprawe dzwieku do 5.1 czy 7.1 ? -nie da zadnej mowie wam szczerze zbadane, przepadane dokladnie...
 

chaosman

New member
ONKYO TX-SR875 + KEF AV90 kable i tryb bi-amp i bi-wire ???

Nie wiem jakie masz głośniki (centralny i tylne) ale jak uda Ci się połączyć je w systemie bi-wire to koniecznie napisz jak tego dokonałeś. Aby zastosować bi-amping lub bi-wire jest taka konieczność, że głośnik musi posiadać podwójne terminale (4 sztuki). Osobiście nie spotkałem się z kolumnami centralnymi i surround, które by takowe posiadały. Ustaw swoje ampli przy pomocy Audyssey i zobacz jakie masz parametry a głównie odcięcie częstotliwości dla poszczególnych głośników. Zastanów się czy nawet gdyby to było technicznie możliwe, to czy to ma sens?

Gdyby moj central i glosniki surround nie posiadaly podwojnego terminala to bym nie pytal czy laczyc je w trybie bi-wire.
Czy jest to technicznie mozliwe ? Oczywiscie ze tak !

Zatem zwracam sie do Szanownego Grona audio i kino maniakow czy ow tryb ma sens w przypadku centrala i glosnikow efektowych. Czekam na sugestie.
 

krisder

New member
Bez reklam
Osobiście nie spotkałem się z centralem z podwójnymi terminalami. Tylne to już co innego, mogą to być głośniki, które jako podstawkowce służą jako fronty. Pytanie tylko czy takie podłączenie ma sens? Fronty jak najbardziej ale pozostałe moim zdaniem już nie. Owe połączenie ma za zadanie rozdzielić pasmo nisko tonowe i wysoko tonowe osobnymi terminalami. Jak wspomniałem wcześniej automatyczna kalibracja w ampli odcina dolne pasmo z głośnika centralnego i tylnych. Głośnik centralny pracuje w środkowym pasmie gdyż jest przeznaczony głównie do dialogów. Głośniki tylne to środek i górne pasmo dla efektów przestrzennych. Jeżeli ampli puszcza niskie częstotliwości na kolumny frontowe i suba to musisz sam zdecydować czy jest sens podłączać centrala i tylne w bi-wire.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nawet malutki centralny infinity ma dwie pary gniazd:
infinitycascadeanschlus.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak w przednich ma sens to trzeba iść za ciosem.

tyle ,ze w przednich z reguly robi sie bi-amp, co ma raczej niewiele wspolnego z bi-wire ,oczywiscie oprocz faktu ,ze i tu i tu wykorzystujemy dwa koplety gniazd w kolumnach.
o ile bi-amp ma jakis sens (wedlug mnie roznica jest slyszalna,choc sa glosy ze nie) to bi-wire wedlug mnie nic nie zmienia.
 

hawk11

New member
Bi-wire nie ma sensu (chyba, że jesteś audiofilem i to usłyszysz), natomiast bi-amping ma sens jesli używamy do tego sprzętu który ma dwa trafa (Rotel ma takie wzmaki) lub dwie końcówki (np: ampli+wzmaak-pre out-main in), a nie jedno zasilanie, bo wtedy to i tak idzie z jednego trafa. Proszę poczytać na AS lub diyaudio.pl w innym wypadku to tylko nasze złudzenie. Spróbujcie z zamkiętymi oczami zgadnąć przy pomocy kolegi kiedy gra w bi, a kiedy normalnie. To jeśli chodzi o stereo, a w KD to chyba najlepiej kupić dwa ampli hehe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry