OLED 65 CALI na miejsce Plazmy Panasonic NeoPDP G20

Status
Zamknięty.

SDman

Banned
:roll:
A Ty widziałeś? Mnie ledy nie interesują. Jak będę chciał kupic kombajn do wszelakich treści, to zainteresuje się ledami. Do kina domowego zdecydowanie wybieram oleda, bo to jakość, której led jeszcze długo nie osiągnie.
Wrzuciłeś marne zdjęcie które nie mówi nic , poza tym że z prawej strony widać pomarańczową poświatę .
Kupiłeś leda wartego 3.800 zł, nastukaleś ustawień na oko i próbujesz walczyć z najlepszymi flagowymi oledami na rynku.
Nawet nie było Cię stać ( mam na myśli gest) by zorganizować sobie profesjonalną kalibrację.


Tacy spece , jak Ty sam .

Zapytałem , czy kalibrujesz profesjonalnie telewizory profesjonalnym sprzętem do tego przeznaczonym wartym krocie ?
Nie potwierdzileś , więc nie zajmujesz się tym .
Z Twoich postów wynika , że przez ostanie kilkanaście lat miałeś tylko 2 telewizory . Co to oznacza, każdy widzi .
Ma ujmę. Nie posiada kapitalnej smolistej czerni jak oled a tym samym takiego kontrastu .

Twoj led ma lepszy anty refleks , lepsze skalowanie i napewno nie pojawią się na nim powidoki . I tutaj jego przewaga się kończy, choć nie są to aspekty wpływające na jakość obrazu samą w sobie danego modelu .

Posiadasz leda ze średniej półki cenowej , bo 3.800 Pln za 55 cali to właśnie ten przedział , z bardzo dobrym obrazem , który według Ciebie jest fantastyczny .
No nie jest, nie moze być.
Nawet nie skalibrowaleś go profesjonalnie .

Wrzuciłeś jakieś ram.marne zdjęcie, którew zasadzie nie mówi nic . Widac tylko na nim z prawej strony faktycznie jakis pomarańczowy pas czy tam odcień.
To jest ten fantastyczny obraz ?


Powtarzasz się, a jeżeli oceniasz obraz na podstawie zdjęcia to jesteś faktycznie
SUPER SPECJALISTĄ i kalibrację musisz mieć koniecznie, Tak jak wielu moich znajomych audiofili.
Muszą mieć ten najdroższy to, że nie gra to wcale, to już szczegół, ważne, że kosztował.
Tak jak dla Ciebie kwitek z kalibracji ważne aby był, mnie nie jest potrzebny.


Pisze to gość, który ustawia parametry obrazu w tv na oko.. no mistrz :)

No tak przecież nie wszyscy muszą wiedzieć o profesjonalnych wydaniach BR z planszami testowymi, które bez najmniejszych kłopotów wystarczają aby dobrze fabrycznie skalibrowany TV dostroić idealnie.
Oczywiście jak ktoś ma kasę może sobie profesjonalną kalibrację zamówić -bo ta niebieska :roll:
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
:roll:





Powtarzasz się, a jeżeli oceniasz obraz na podstawie zdjęcia to jesteś faktycznie
SUPER SPECJALISTĄ i kalibrację musisz mieć koniecznie, Tak jak wielu moich znajomych audiofili.
Muszą mieć ten najdroższy to, że nie gra to wcale, to już szczegół, ważne, że kosztował.
Tak jak dla Ciebie kwitek z kalibracji ważne aby był, mnie nie jest potrzebny.




No tak przecież nie wszyscy muszą wiedzieć o profesjonalnych wydaniach BR z planszami testowymi, które bez najmniejszych kłopotów wystarczają aby dobrze fabrycznie skalibrowany TV dostroić idealnie.
Oczywiście jak ktoś ma kasę może sobie profesjonalną kalibrację zamówić -bo ta niebieska :roll:

Ja nie oceniam tego zdjęcia. Mówię tylko , ze nie wnosi ono nic . Na jego podstawie dostrzec jedynie można poświatę lamki z prawej strony .

Więc pytam, gdzie ten super anty refleks ?

W przeciągu blisko 10 lat miałeś tylko 2 telewizory . Kupiłeś leda ze średniej półki cenowej . Dodatkowo w poście wyżej wskazujesz, że jezeli kogoś stać na profesjonalną kalibrację, to może sobie ja zamówić. Swiadczy to tylko o tym , że Ciebie nie stać, bo wolisz swoje amatorskie ustawienia . Ale to Twoj problem .

Jeżeli o mnie chodzi, to jestem już umówiony na profesjonalną kalibrację z Maćkiem K.z konkurencyjnego forum . Papierek, certyfikat mnie nie obchodzi . Kupuję telewizor wart blisko 27 tys zł i grzechem było by go nie skalibrować profesjonalnie . Z Maćkiem jest umówiony tak, że jeżeli nie spodoba mi sie obraz skalibrowany przez Niego , to nie ponoszę żadnych kosztów. Przywraca mi tryb fabryczny i się żegnamy. Zależy mi na jak najlepszym zoptymalizowaniu matrycy, obrazu, nie papierku . Jeśli przyjmę kalibrację, to certyfikat mogę Ci podarować, tyle dla mnie znaczy

Gdybym tak jak Ty posiadał samsunga q90t, to faktycznie , raczej nia bawił bym się w profesjonalną kalibrację telewizora ze średniej półki cenowej, bo i po co .
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Nie stać Cię na oleda , nie stać Cię ba kalibrację. Kupiłeś telewizor ze średniej półki cenowej i na siłę próbujesz wmówić, że to tv z fantastycznym obrazem.
Niestety tak nie jest .

Mnie może również nie stać, może biorę kredyt , który będę spacał latami, mimo wszystko decyduję się na zakup oleda, bo na chwilę obecną to najlepszy dostępny obraz na rynku, nie osiągalny dla technologii led , a napewno nie przez leda Samsung q90t
 

VitoCx

Member
Podejmij rękawice, podaj link do materiału z YT z DV wybierz scenę taką wg Ciebie pokazującą najlepsze cechy DV (podaj czas) i zrób fotkę najlepiej jak potrafisz (tylko zamieść ją w pełnym rozmiarze do pobrania -potrafisz ?) ja zrobię to samo .
Poznajesz? I kto tu jest super specjalista
Kończ waść, wstydu oszczędź..
 

tt_skrzynski

New member
Powiedz, proszę co ma Twoje zdjęcie wspólnego ze sportem ? Może biało-czerwony wynik ?
Moje zdjęcie z "gorszego" LCD jest z transmisji sportowej w dość dużym zbliżeniu.

Cóż mój telefon i "Wasze panele i matryce na laptopach -monitorach" i tak nie oddadzą tego
co widzę w TV.


Mam wiedzę, świetny wzrok, ne porównuję Q90T z najlepszymi OLED`ami i nie jest to TV ze średniej półki cenowej.
Nie zamierzam dać sobie spokoju ale pozdrawiam serdecznie, w końcu trzymamy poziom kulturalny nie Wszystkim to się udaje.
Dla mnie ten kolor trawy jest OK. Bardzo naturalny. Oledy LG w trybie sport trawę ostro przejaskrawiały... ale pewnie można to poprawić w kalibracji...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

tt_skrzynski

New member
To jest moja ściana do TV o porannej porze....
Generalnie szerokość sztukaterii zmieściłaby 75 cali.
Czy Waszym zdaniem lepszy będzie 65 cali z wyższej półki od 75 z niższej?
c8c1ddceec8ff047d96161bbc9c91765.jpg


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

tt_skrzynski

New member
Zastanawiam się tylko czy przesiadka z 46 cali na 75 to nie będzie za duży skok... chociaż wielu ludzi pisze, że wybraliby po jakimś czasie jeszcze większy....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Mam podobnie jasny salon , Oled 65oled805 daje radę ogólnie idę w Philipsa lubię Ambilight mam też w całym domu Hue.
Fajnie w zimie jak rano budzi inteligentne oświetlenie w kolorze słońca itp.Mega super sprawa dużo funkcji i możliwości.
 

VitoCx

Member
Wszystko zależy od odległości tv od miejsca, w którym będziesz oglądał. Na podstawie zdjęcia brałbym większy. Mi po tygodniu przesiadka z 42 na 65 udowodniła tylko ze szybko człowiek się przyzwyczaja i 77 tez byłoby spoko ale 17k to było za dużo.
Mam odległość od tv 2,20 i jest gitara. Okno od samej podłogi do sufitu wychodzi na południowy zachód wiec w ciągu dnia jest sporo słońca ale nie wpływa to na komfort oglądania.
 

tt_skrzynski

New member
Wszystko zależy od odległości tv od miejsca, w którym będziesz oglądał. Na podstawie zdjęcia brałbym większy. Mi po tygodniu przesiadka z 42 na 65 udowodniła tylko ze szybko człowiek się przyzwyczaja i 77 tez byłoby spoko ale 17k to było za dużo.
Mam odległość od tv 2,20 i jest gitara. Okno od samej podłogi do sufitu wychodzi na południowy zachód wiec w ciągu dnia jest sporo słońca ale nie wpływa to na komfort oglądania.
U mnie będzie z kanapy do ściany ze 3-3.5 metra.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

tt_skrzynski

New member
Mam podobnie jasny salon , Oled 65oled805 daje radę ogólnie idę w Philipsa lubię Ambilight mam też w całym domu Hue.
Fajnie w zimie jak rano budzi inteligentne oświetlenie w kolorze słońca itp.Mega super sprawa dużo funkcji i możliwości.
Nie rozprasza Cię w czasie oglądania ta migająca poświata za TV?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 
Status
Zamknięty.
Do góry