OLED 65 CALI na miejsce Plazmy Panasonic NeoPDP G20

Status
Zamknięty.

filcek

Member
Skalowanie z FullHD do 4K może być aż takie tragiczne?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Blu-ray Full HD wygląda prawie jak 4k nawet na starym 65B9 . Materiały Full Hd w bezpośrednim porównaniu LG 65b9 vs Panasonic 65st50e Oled wygrywa i to znacznie !!! 720p minimalna przewaga 65st50e . Sygnał 480p ogromna przewaga na rzecz starej plazmy . Jak ktoś wciąż ogląda kablówkę analogową to tylko tv plazmowy bo na oled to już jest mleko ...
 

tracer10

Member
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Każdy flagowy oled po profesjonalnej kalibracji zmiecie pod względem jakości Twojego q90t , bo żebyś nie wiem jak bardzo zaklinał rzeczywistość, nigdy nie osiągnie on tak smolistej czerni , kontrastu , jak oled .A przecież w pozostałych aspektach składających się na jakość oled również wygrywa .

Odbicia, które oczywiście występują ale napewno nie w takim natężeniu jak Ty to opisujesz jak również powidoki w żaden sposób nie przekladają się na jakość generowanego obrazu samą w sobie .
Oczywiście, w nasłonecznionym pomieszczeniu oled nie pokaże pełnej mocy, ale porównując jakość dwoch technologii zakladamy warunki pracy jak najlepsze.


Pozwól, że się nie zgodzę widziałem słabe OLED`y smolista czerń to nie wszystko jeśli chodzi o TV.
OLED OLED`owi nie jest równy
Każdy OLED ma lepszą czerń co z racji braku podświetlenia jest oczywiste.
8 294 400 stref na chwilę obecną jest nie możliwe dla LCD.
Błędem jednak jest myślenie, że tylko ten parametr stanowi o jakości obrazu z różnych sygnałów wejściowych w "Telewizorze".
Bardzo ważne są inne parametry, które również mają wpływ na obraz:
- gradacja szarości (szczegóły w ciemnych scenach, niebo, tonacja ludzkiej skóry)
- szczegóły obrazów ruchomych (boisko piłkarskie, zawodnicy w ruchu, piłka)
- jakość obrazu statycznego (plansze, zdjęcia)
- skalowanie (sygnały gorszej jakości niż natywne)
- możliwość wysterowania palety barw bez kalibracji profesjonalnej
- brak odbić pomieszczenia (dla wielu z racji okien w pokoju bardzo istotne)
- dobre kąty widzenia
- jakość streamingu (często pomijany w testach). Przykład: 58pus8535 Netflix -obraz gorszy niż ten sam materiał puszczany
z konsoli PS3 przez Hdmi ! Oczywiście na tym samym TV.
- zaimplementowany system (jego przejrzystość, szybkość i stabilność)
Nie wspominam o parametrach da graczy i jakości dźwięku z samego TV.

Nigdy w życiu nie widziałeś poprawnie ustawionego LCD wiec proszę, przestań wróżyć z fusów.

Odbicia w OLED są znacznie większe w porównaniu do najlepszych, a wypalenia potrafią zaskoczyć.
To też jest oczywiste.
Jasne dla mnie jest również, że topowy OLED w warunkach dla niego stworzonych wygra z topowym LCD.
 

Manarino

Banned
Nie . Nigdy nie widziałem poprawnie skalibrowangeo lcd , to znaczy profesjonalnie skalibrowanego odpowiednim sprzetem do takiej kalibracji przeznaczonym, oczywiscie przez kogoś posiadającego odpowiednią wiedzę jal również odpowiednie certyfikaty .Ty raczej też nie widziałeś poprawnie ustawionego lcd.
Czy Samsung q90t, telewizor ze średniej półki cenowej, który dostaje bardzo dobre oceny , ale nigdzie referencji nie dostał i nie byl nawet blisko by ją dostać, został profesjonalnie skalibrowany , odpowiednim sprzętem do kalibracji ?
Zakładam, że nie , bo pytam Cię o to już któryś raz, a Ty nie jesteś w stanie tego potwierdzić.
Wróżeniem z fusów można nazwać Twoją zabawę suwakami z poziomu pulpitu tv w menu ustawień obrazu , by osiągnąć jak najlepszy obraz . Taka kalibracja jednego trybu to koszt mininum 600 zł.
Jakość obrazu sama w sobie to nie są kąty, odbicia,jakość streamingu, zaimplementowany system, ani jakość dźwięku .
Kupiłeś tv ze średniej półki cenowej . Nawet nie skalibrowaleś go profesjonalnie . Ustawiałeś go sobie na oko i próbujesz jego jakość porównywać z najlepszymi oledami na rynku .
Daj sobie już spokój.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Piłkę czy inne sporty oglądam na Philips 65oled805 bez żadnych rozmyć zero problemu .
Powiedz, proszę co ma Twoje zdjęcie wspólnego ze sportem ? Może biało-czerwony wynik ?
Moje zdjęcie z "gorszego" LCD jest z transmisji sportowej w dość dużym zbliżeniu.

Cóż mój telefon i "Wasze panele i matryce na laptopach -monitorach" i tak nie oddadzą tego
co widzę w TV.

...Nawet nie skalibrowaleś go profesjonalnie . Ustawiałeś go sobie na oko i próbujesz jego jakość porównywać z najlepszymi oledami na rynku.
Daj sobie już spokój.
Mam wiedzę, świetny wzrok, ne porównuję Q90T z najlepszymi OLED`ami i nie jest to TV ze średniej półki cenowej.
Nie zamierzam dać sobie spokoju ale pozdrawiam serdecznie, w końcu trzymamy poziom kulturalny nie Wszystkim to się udaje.
 

Attachments

  • 20211005_172407.jpg
    20211005_172407.jpg
    67,4 KB · Wyś: 51
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Z tego co przeczytałem, to widzę że przez ostatnie kilkanaście lat miałeś tylko dwa telewizory . Jeśli na takiej wiedzy bazujesz, to trochę słabo.
Telewizor poprawnie ustawiony to telewizor profesjonalnie skalibrowany . Ustawienia na oko z poziomu menu telewizora to zwykła amatorka. Taką wiedzę posiada każdy.
Jeżeli już opowiadasz o fantastycznym obrazie Samsunga q90t , to skalibrował byś go chociaż profesjonalnie. Przynajmniej wtedy wiadomo było by , że jego obraz jest zoptymalizowany do granic możliwości. A tak opowiadasz o fantastycznym obrazie , gdzie ustawienia poszły wedle Twojego widzi misię.

Profesjonalna kalibracja to profesjonalny sprzęt warty krocie, jak również odpowiednia wiedza .

Zapytam - czy na codzień kalibrujesz profesjonalnie telewizory odpowiednio do tego przygotowamym sprzętem?

Samsung Q90T to led ze średniej półki cenowej . Telewizor uniwersalny , z bardzo dobrym.obrazem, świetnym antyrefleksem, pewnie bardzo dobrym skalowaniem . Ale napewno nie jest to telewizor fantastyczny pod kątem jakości obrazu , smolistej czerni , bajecznego kontrastu itp .


3.800 pln za 55 cali , to jednak średnia półka .
Na konkurencyjnym forum jest test tego telewizora. Ocena końcowa to bdb. Referencji nie dostał. Nie mógł dostać . Powód jest bardso prosty . Mimo świetnego skalowania, wysikiej jasności, bardzo dobrego anty refleksu jego obraz nie jest tak fantastyczny jak Ty to opisujesz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled ma zawsze bardziej plastyczny obraz, po kalibracji gra rewelacyjnie.
Tu się na razie nic nie zmienia.
 

VitoCx

Member
Powiedz, proszę co ma Twoje zdjęcie wspólnego ze sportem ? Może biało-czerwony wynik ?
Moje zdjęcie z "gorszego" LCD jest z transmisji sportowej w dość dużym zbliżeniu.

Cóż mój telefon i "Wasze panele i matryce na laptopach -monitorach" i tak nie oddadzą tego
co widzę w TV.


Mam wiedzę, świetny wzrok, ne porównuję Q90T z najlepszymi OLED`ami i nie jest to TV ze średniej półki cenowej.
Nie zamierzam dać sobie spokoju ale pozdrawiam serdecznie, w końcu trzymamy poziom kulturalny nie Wszystkim to się udaje.
Pionowy pas po lewo do efekt odbicia pomarańczowej zasłony czy bramkarz przed chwilą tam był i taka smuga została?
 

SDman

Banned
Aj, sami spece i do tego jeszcze czytać nie umieją, tak mogę z całą pewnością polecać ten model TV i nie ma ujmy vs OLED.
Wróżba w ciemno to taka domena naszego narodu.
 

VitoCx

Member
Za największego speca masz się właśnie Ty, mimo kolejnych kompromitacji jakie zaliczasz na każdym kroku. Gadanie o braku odbić było Twoim koronnym argumentem, a jak widać na załączonym zdjęciu zasłony aż biją po oczach, więc gdzie ta legendarna powłoka, dzięki której nigdy na Oleda się nie zdecydujesz?
O kalibracji na oko nawet nie chce mi się pisać..
 

Manarino

Banned
Aj, sami spece i do tego jeszcze czytać nie umieją, tak mogę z całą pewnością polecać ten model TV i nie ma ujmy vs OLED.
Wróżba w ciemno to taka domena naszego narodu.


Tacy spece , jak Ty sam .

Zapytałem , czy kalibrujesz profesjonalnie telewizory profesjonalnym sprzętem do tego przeznaczonym wartym krocie ?
Nie potwierdzileś , więc nie zajmujesz się tym .
Z Twoich postów wynika , że przez ostanie kilkanaście lat miałeś tylko 2 telewizory . Co to oznacza, każdy widzi .
Ma ujmę. Nie posiada kapitalnej smolistej czerni jak oled a tym samym takiego kontrastu .

Twoj led ma lepszy anty refleks , lepsze skalowanie i napewno nie pojawią się na nim powidoki . I tutaj jego przewaga się kończy, choć nie są to aspekty wpływające na jakość obrazu samą w sobie danego modelu .

Posiadasz leda ze średniej półki cenowej , bo 3.800 Pln za 55 cali to właśnie ten przedział , z bardzo dobrym obrazem , który według Ciebie jest fantastyczny .
No nie jest, nie moze być.
Nawet nie skalibrowaleś go profesjonalnie .

Wrzuciłeś jakieś ram.marne zdjęcie, którew zasadzie nie mówi nic . Widac tylko na nim z prawej strony faktycznie jakis pomarańczowy pas czy tam odcień.
To jest ten fantastyczny obraz ?
 

SDman

Banned
Też nie czytasz co napisałem, powtarzasz się do znudzenia jak myślisz ile OLED będzie warty za 2-3 lata w odsprzedaży ?
Oczywiście też się powtórzę nigdy na oczy nie widziałeś dobrze ustawionego LCD.
 

Manarino

Banned
Też nie czytasz co napisałem, powtarzasz się do znudzenia jak myślisz ile OLED będzie warty za 2-3 lata w odsprzedaży ?
Oczywiście też się powtórzę nigdy na oczy nie widziałeś dobrze ustawionego LCD.

A Ty widziałeś? Mnie ledy nie interesują. Jak będę chciał kupic kombajn do wszelakich treści, to zainteresuje się ledami. Do kina domowego zdecydowanie wybieram oleda, bo to jakość, której led jeszcze długo nie osiągnie.
Wrzuciłeś marne zdjęcie które nie mówi nic , poza tym że z prawej strony widać pomarańczową poświatę .
Kupiłeś leda wartego 3.800 zł, nastukaleś ustawień na oko i próbujesz walczyć z najlepszymi flagowymi oledami na rynku.
Nawet nie było Cię stać ( mam na myśli gest) by zorganizować sobie profesjonalną kalibrację.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Z całym szacunkiem jeżeli stać mnie na oleda nie myślę ile będzie wart za 3 lata kupuje premium ,cieszę się obrazem premium , za 2-3lata kupię następny tv premium.
 
Status
Zamknięty.
Do góry