Odległość 2,9m. 46vt20 czy 50v20

krisder

New member
Bez reklam
Dzieki za cenne info !
Pytanie z innej beczki: rozpatrywałeś może zakup LCD Panasa np tx-L42D25 ?
Jaki model plazmy kupiłeś jaka odległość i rozmiar ?
Dla czego plazama ?

Początkowo myślałem o lcd z podświetleniem led Toshiba 46" model SV. Posiadał on pełne podświetlenie led z lokalnym wygaszaniem i był to jeden z nielicznych modeli pod pewnymi względami dorównujący plazmie a pod niektórymi względami (ostrość) ją przewyższający. Niestety w produkcji był dość krótko a Toshiba poszła w kierunku innych firm i dołączyła do wyścigu o jak najcieńszą budowę kosztem jakości obrazu. Zastosowano wzorem innych firm podświetlenie krawędziowe (o wiele tańsze w produkcji) zachowując dotychczasowe ceny. Obecnie za dobrego lcd-ka 46-50" trzeba wydać około 10tyś. Za połowę tej kwoty można kupić porządną plazmę. Dlatego mój wybór padł na Panasonica Tx-P46G20E i nie żałuję. Oglądam z odległości około 3m i gdybym mógł zmieścić na szafce 50" (obok musi się zmieścić zestaw kd) to taki byłby idealny.
Dlaczego plazma? Moim zdaniem obraz w plazmie jest bardziej naturalny i przyjazny dla oka (mniej męczacy).
Na koniec jedna bardzo ważna uwaga. Kiedy będziesz porównywał jakość obrazu poszczególnych odbiorników w sklepach, pamiętaj że tam lcd-eki wypadają dużo lepiej. Prawdziwe oblicze plazma pokaże w domu i tam żaden lcd mu nie dorówna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tylko przez kilka tygodni będziesz uważał że to duży telewizor po miesiącu będzie ok.
A później jak u większości okaże się że za mały.
Jeśli kasy wystarczy to spoko sięgaj po 50V20.
LCD Panasonica sobie odpuść. Tu Panasonic ciągnie się ogonie jakości.
 

pekao

New member
Wielkie dzieki Panowie za reakcję.
Skłaniam się ku 50V20 ostateczna decyzja do końca tygodnia.
Dam znac jak juz zdecyduje i TV będzie wdomu.
pozdr
pekao
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz obiekcje to najprościej zamów prezentację w domu. W tej klasie cenowej bardzo się opłaca
 

nycz_u

New member
Niedawno miałem ten sam problem.

Szczerze powiedziawszy był to dla mnie największy orzech do zgryzienia przy zakupie. Budżet jaki możemy przeznaczyć na TV to każdy zna, parametry techniczne czy gadżety jakie nas interesują można wygooglować. Niestety z rozmiarem jest inaczej, każdy ma inną wrażliwość na "pikseliozę", inne przyzwyczajenia i ogląda materiały różnej jakości.

Przeczytałem cały internet ze dwa razy zanim się zdecydowałem na P46G20 :-D wcześniej miał być 50 calowy.

Głównie oglądam kanały z Cyfry+ (SD i HD) z takiej samej odległości jak Ty (głównie 3m, czasem bliżej 2m). Znalazłem kilka opracowań które wyglądały na profesjonalne i po zakupie mogę potwierdzić, że są w porządku.

Polecam dwie strony (niestety to mój drugi post na forum i nie mogę załączać jeszcze linków - w poniższych adresach zamień małpy kropkami):

www@vieraexperience@com/html/pl_PL/tv-specifications/display-size/19-65-screens
www@cinematic@pl/index.php?doc=89

Zasadniczo jeżeli na 46" będziesz oglądał kanał HD z 2m to oczywiście obraz ocenisz na piątkę, jednak kanały SD i kiepski bitrate odepchnie Cię na minimum 3m (jeżeli jesteś uczulony na pikseliozę). Jeżeli obraz SD jest nadawany z dobrym bitrate w pełnym formacie 16:9 (bez pasów) lub 4:3 (z pasami po bokach) to 3m jest optymalne. Niestety zwykle 4:3 rozciągamy i wtedy odsuniesz się nieco dalej. Kanały TVN, Discovery i inne często nadawane są w 4:3 z pasami na dole i górze więc zasadniczo oglądasz w tybie ZOOM1 i moim zdaniem wtedy będziesz cierpiał katusze :cry: chyba, że odsuniesz się minimum na 3,5m.

Zgodnie z tabelkami w linku dla 50" nie ma większej różnicy (trzeba dodać jakieś 30cm) w stosunku do 46".

Wniosek: Jeżeli masz chrapkę na serię V20 to kup 50" i odsuń nieco kanapę od telewizora. Jeżeli nie zależy ci na V20 lub nie chcesz się odsuwać dalej niż na 3 metry to moim zdaniem G20 46" będzie optymalne czyli za blisko dla ZOOMowanych SD, optymalne dla SD 16:9 z dobrym bitrate'em, za daleko na HD (zawsze można się przysunąć :) ).

Pozdrawiam

ps.: Oczywiście odległość liczę od oka od ekranu nie kanapy od ekranu i zakładam że masz przeciętny wzrok 8)
 

gebolek

Banned
Bierz 50 cali.
Uwierz mi, że po zakupie 46 za miesiąc będziesz żałował, że nie wziąłeś większego.
Oglądam 50VT20 z tej samej odległości i jest optymalnie.
 

enti

New member
witam ja sie zastanwialem miezy 46 i 50 cali wzialem panasa 50v20 i po miesiacu juz byl za maly :) ( 3m odleglosci) wiec spokojnie bierz 50`
 

ArtiW

New member
Tabelki tabelkami... Mam na myśli standardowe porównywarki odległości vs. przekątna. To tylko suche porównania... Tylko kogo i dla kogo? Pierwszego nie znamy. Drugiego... też nie. :)

Najlepiej:
a) odmierz w sklepie swoją odległość i pooglądaj obydwa. Niestety w sklepie jest inna kubatura, inne środowisko i te same 3m jest inne niż te same 3m w domu
b) prezentacja w domu

Powtórzę się, ale ja po 1,5 miesiąca oglądanie 50'' z 3m chętnie wziąłbym większy. Niestety układ mieszkania nie pozwala, więc nie mam do siebie pretensji. Miałbym jednak, gdybym wziął 46''.

Tak na marginesie. Wczoraj serwisant z Panasonica przywiózł mi uchwyt (ten z promocji). Chwilę z nim rozmawiałem nt. wyboru i przekątnej. Był u mnie 10 minut i stwierdził od razu, że 46 byłoby za mało. Nie szukałem potwierdzenia, raczej spontanicznie tak stwierdził.
 

pekao

New member
Tx-p50v20e

Witam,
Kupiłem 50V20 !
Rewelacja !!! - rozwiewam wszelkie watpliwości telewizor nie jest za duży - jest idealny !!!
Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu - rewelacja szczególnie w rozdzielczości HD ale zwykły tez jest jak najbardziej w porzadku.

Polecam wszystkim 50 cali którzy chcą oglądac TV z odległości 3, 5.

pozdr
Pekao
 

pigul81

New member
witam, ja przesiadłem się z 40b650 samsunga na 50vt20 i nie ma dla mnie już tego szału jak kiedyś
" bożeeeeeee jaki on WIELKI!!!", oglądam TV z około 1,5-2m szczerze powiem, że 65 też będzie mały, następny krokiem będzie projektor :)
 
Do góry