Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

fidodido

New member
Jest kup... ;-) pokusiło mnie do aktualizacji do wersji 3009.2 no się narobiło nie ma opcji menu serwisowego, czy ktoś się spotkał z taką przypadłością
 

pawelek133

New member
Mi się to nie udało. W wersji 3009.2 niestety okrojona jest zakładka SUB OPTION, nie ma w niej już między innymi pola PVR Support (sprawdzone na UE32c6500). Wygląda na to, że włączenie tej opcji nie jest już możliwe. Chyba, że komuś się to udało?
 

jacolcool

New member
ja w panice ze cos zepsulem w moim tv wgralem najnowszy soft i teraz tez nie moge uruchomic opcji nagrywania. na infolinii samsunga powiedzieli ze nie mozna wrocic do poprzedniej wersji softu, moze komus sie uda cos innego wymyslic zeby to obejsc. LICZE NA WAS :D
 
Ostatnia edycja:

wszim

New member
No tak ale nikt nie napisał konkretnie co z klawiszami czy to była tylko i wyłącznie wina tego w HOTEL OFF dlatego chcę się upewnić

Tak. Żeby pojawiła się opcja PVR i [FONT=&quot]Gemstar Support najpierw trzeba załączyć Hotel mode na ON. Potem w serwisowym załączyć PVR i Gemstar i w serwisowym wyłaczyć spowrotem HOTEL. Dziś aktywowałem PVR w kolejnym C650 z softem 3007.1 Bangla aż miło. Uwaga - trzeba kupować
szybkie flashdiski bo właśnie kupiłem SanDiska 16G który jest za wolny i TV po teście wydajności odmawia z nim współpracy. W sklepie napisane było że zapisuje do 10MB/s no ale to jakaś ściema bo ATTO benchmark pokazał max 5,5MB/s.Wypakowany z blistra i mozna sobie teraz nabzykać ze zwrotem..
[/FONT]
 

deywies

New member
Bez reklam
Tak, ale tu nie chodzi raczej o transfer. Stabilne 1MBs powinno wystarczyć. Z większym strumieniem TV na pewno nie nagrywa.
 

mirsie

Member
Czy to taka strata?

Jest kup... ;-) pokusiło mnie do aktualizacji do wersji 3009.2 no się narobiło nie ma opcji menu serwisowego, czy ktoś się spotkał z taką przypadłością

Zastanawiam się nad sensem włączania PVR w jego funkcjonalności. Jeśli można nagrywać tylko to co aktualnie można oglądać lub oglądać np DVD a nagrywać program tv, to jaki tego sens? Można obejrzeć program tv a dvd obejrzeć później. No chyba , że leci coś ciekawego pod naszą nieobecność. Ale co ciekawego może lecieć w tv czego nie można ściągnąć z internetu lub obejrzeć na internet@tv? W wielu stacjach programy są na okrągło powtarzane (BBC, Discovery, AXN itp), więc też można znaleźć czas aby obejrzeć coś tam. Seriale z Polsatu i tvp dostępne na internet@tv. Jak uważacie?
 

mirsie

Member
Dziwna polityka marketingowa Samsunga. Zablokować coś co fizycznie i programowo jest w telewizorze, na co wydali pieniądze. Przecież przy zakupie telewizora porównuje się różne właściwości (czasami niepotrzebne lub wyłączane zaraz po zakupie) i posiadanie pvr z pewnością przekonałoby klientów, którzy wybrali podobny produkt innej, konkurencyjnej firmy. Chyba, że włączenie pvr niesie inne konsekwencje, może większe obciążenie procesorów (nawet w czasie gdy funkcja ta nie jest używana, czyli time shift ustawiony na "ręcznie").
 

mil999

New member
Telewizory jednej serii to prawie to samo, różnią się tylko oprogramowaniem. Gdyby każdy TV miał odblokowane PVR to kto kupował by droższe modele?
 

deywies

New member
Bez reklam
Dziwna polityka marketingowa Samsunga. Zablokować coś co fizycznie i programowo jest w telewizorze, na co wydali pieniądze.

Zdecydowanie więcej by wydali projektując i pisząc oprogramowanie do każdego modelu oddzielnie.
Tak piszą jeden program obsługujący wszystkie tv odblokowując czy blokując różne funkcje. To praktyka powszechna.
Chyba, że włączenie pvr niesie inne konsekwencje, może większe obciążenie procesorów (nawet w czasie gdy funkcja ta nie jest używana, czyli time shift ustawiony na "ręcznie").

c6600 ma pvr, a elektronikę ma tą samą jak w c6500. Na pewno zwiększa obciążenie, ale skoro obraz jest płynny to znaczy że procesor jest zoptymalizowany pod tym kątem
 
Ostatnia edycja:

romek1001

New member
Proszę o pomoc.
Jestem kolejnym użytkownikiem tv samsung c6500 który wgrał najnowszą aktualizację 3009.2. która okroiła mi menu servisowe i nie pozwala włączyć PVR.
Czy da się wgrać jakąś wcześniejszą aktualizację.
 
Ostatnia edycja:

Kombi

New member
Skoro najnowsza aktualizacja usuwa pvr, to...

czy można spowodować, by TV nie sprawdzał, czy pojawiło się nowe oprogramowanie? Ja swój odbiornik odłączyłem wczoraj od internetu, bo każdego dnia informował, że pojawiła się nowa wersja oprogramowania i pytał, czy ją zainstalować. Czy ktoś spotkał się w menu z ustawieniem opcji sprawdzania aktualizacji?
 

wszim

New member
czy można spowodować, by TV nie sprawdzał, czy pojawiło się nowe oprogramowanie? Ja swój odbiornik odłączyłem wczoraj od internetu, bo każdego dnia informował, że pojawiła się nowa wersja oprogramowania i pytał, czy ją zainstalować. Czy ktoś spotkał się w menu z ustawieniem opcji sprawdzania aktualizacji?

Tzn wczesniej miałes PVR a potem po aktualizacji do 3009 przestało działac?
tu główny watek ntt http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/68939-samsung-wymusza-aktualizacje-firmware.html
 

Kombi

New member
Aktualizacja przestała się przypominać!

Zrobiłem, jak radził wszim w temacie
hdtv.com.pl/forum/samsung/68939-samsung-wymusza-aktualizacje-firmware-4.html

No i od wczoraj cisza, żadnego przypomnienia o aktualizacji.
 

rataj

New member
nagrywanie

Ja to robię tak : wkładam pena, naciskam nagrywanie pojawia się komunikat : " aby funkcja nagrywania była mozliwa należy sformatować urządzenie ", daje tak czekam następny komunikat - "urządzenie nie umozliwia nagrywania zaleca się podłączyć dysk twardy" , wychodzę z tego returnem naciskam test urządzenia ( błędy zostaną przeanalizowane i naprawione ) daję tak czekam ( sprawdzam ale nadal nie można nagrywać ) naciskam kolejno media play,wyświetl urządzenia,zaznaczam pena, następnie ( enter ) narzędzia ( tools ) zarządzanie urządzeniami, przeprowadzam test urządzenia i test wydajności. Po tych testach mam komunikat " Funkcja nagrywania i Timeshift dostępne "
Witam po wykonaniu tych czynności dale jkomunikat urzadzenie nie umożliwia nagrywania zalecany dysk twardy:blagam:
 

qazz

New member
Telewizor Samsung UE37C6500 firmware 3006

Zrobiłem wszystko jak podano wcześniej i rzeczywiście mam funkcję nagrywania.
Gdy wciskam klawisz MEDIA.P wchodzę na stronę Media Play. Wcześniej były tu 4 ikony związane z odtwarzaniem różnych mediów, teraz po zmianie doszła piąta ikonka 'Nagrane prog. TV'.
Gdy podłączam urządzenie USB mogę je przetestować lub sformatować.
Niestety testu pozytywnie nie przeszły karty SD podłączane przez przejściówkę. Jedna karta SD starego typu 2 GB, druga nowego typu SDHC 16 GB. Tak samo negatywnie przeszedł test pendrive 4 GB. Pamięć poniżej 1 GB jest od razu odrzucana i pojawia się komunikat, że pamięci poniżej 1 GB mogą służyć tylko do odczytu.
Pamięć, która nie zalicza testu może być sformatowana, jednak zaraz po sformatowaniu (a więc i usunięciu z niej wszystkich danych) i tak jest automatycznie testowana. Na koniec pojawia się plansza: Test wydajności urządzenia. Urządzenie nie umożliwia nagrywania ani korzystania z fun. Timeshift. Zalecane użycie dysku twardego USB.
I jeszcze jedno, tak sformatowana przez telewizor pamięć nie jest widoczna w komputerze, należy ją ponownie sformatować.

Mam dwa pytania. Czy komuś udało się pozytywnie przejść testy z pamięcią typu flash (karty SD lub pendrive) ?
Jakie korzyści daje aktualizacja firmware do najnowszej wersji 3009.2 ?
 
Do góry