Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

TV3D

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to kiedyś pisałeś, że ta "biała chmurka" występuje podczas przeglądania internetu w TV ... wtedy pewnie jest wyłączona ta funkcja "sterowania podświetleniem" tak samo jak podczas przełączania między programami ...teraz już jest widoczna podczas każdego źródła ?
ps. może ktoś się wypowie z użytkowników tego modelu w rozmiarze 40 cali czy ma też clouding ?

Najpierw clouding czyli Biała chmurkę zauważyłem nad lewym dolnym rogiem TV oglądając weeb.tv
Po jakimś czasie ,wieczorkiem gdy dobrze się wpatrzyłem w TV 40f6500 na sygnale z lokalnej cyfrowej kablówki pojawia się to samo przy ciemnych scenach(tłach) na czarnym obrazie!:!:

Waśnie, może ktoś się wypowie z użytkowników tego modelu w rozmiarze 40 cali czy ma też clouding :?:
 
Ostatnia edycja:

rudzik136

New member
Mam 40F6500 od środy.. Nie bawiłem się jeszcze ustawieniami i w sumie clouding nie był zauważalny, wczoraj w nocy na bardzo ciemnej scenie go dopiero zauważyłem... praktycznie na całym lewym boku plamy/chmurki + prawy górny róg... Przy normalnym oglądaniu w dzień nie widać tych niedoskonałości w ogóle...
Na razie walczę z podłączeniem Neta do Tv... Mam internet z repeatera i jest lipa z połączeniem tego;/
pozdrawiam
 

TV3D

New member
Bez reklam
Mam 40F6500 od środy.. Nie bawiłem się jeszcze ustawieniami i w sumie clouding nie był zauważalny, wczoraj w nocy na bardzo ciemnej scenie go dopiero zauważyłem... praktycznie na całym lewym boku plamy/chmurki + prawy górny róg... Przy normalnym oglądaniu w dzień nie widać tych niedoskonałości w ogóle...

O właśnie u mnie jest to samo!:confused: Jakie masz żródło SYGNAŁU?

Sprawdż na tych Ustawieniach?

Tryb Obrazu-STANDARDOWY

Podświetlenie na -10 lub 11
Kontrast na -80
jasność-45 lub 40
ostrość -40
kolor-45


Ustawienia Zaawansowane
kontrast dyn.- Wysoko
tonacja czerni-Ciemniejsza
przestrzeń koloro-Auto
oswietlemie dynamiczne-Wył

Opcje Obrazu:
Tonacja kolorów-Standardowy
Czysty obraz cyfrowy - Wył
Red.zakłóceń MPEG-Wył
Tryb Film - Auto2
Motion Plus-Wyrażny
Optymalizacja czerni-Wył

SYSTEM:
Rozwiązania Eco
Oszczędzanie Energii-Wył
Czujnik Eco-Wył
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Mam 40F6500 od środy.. Nie bawiłem się jeszcze ustawieniami i w sumie clouding nie był zauważalny, wczoraj w nocy na bardzo ciemnej scenie go dopiero zauważyłem... praktycznie na całym lewym boku plamy/chmurki + prawy górny róg... Przy normalnym oglądaniu w dzień nie widać tych niedoskonałości w ogóle...
pozdrawiam
Tak się zastanawiam czy ten clouding jest aż tak widoczny czy po prostu staramy się na "siłę" go zobaczyć ... jaki % czasu oglądamy TV w zupełnych ciemnościach gdzie są całkiem ciemne sceny żeby go zauważyć ? ... czy odległość ma tu jakieś znaczenie z jakiej oglądamy (im bliżej tym bardziej go widać ?) ... specjalnie przeszedłem się do kuzyna ... ma Samsunga seria 5500 czyli typowa budżetówka rok temu kupiony ... podczas normalnego oglądania nie zauważyłem żadnych niepokojących chmurek ... dopiero podczas przełączania kanałów i przy wyłączonych źródle sygnału zobaczyłem te "plamki", tragedii tam nie widziałem żadnej to już mój monitor ma gorsze podświetlenie w dolnym rogu ... kuzyn to w ogóle nie wiedział o co mi chodzi :) ... dopiero jak mu pokazałem palcem to coś tam zauważył ... pewnie znając życie z 8 na 10 osób by tego nie widziało :-D
ps.
może by tak włączyć opcję "oświetlenie dynamiczne" ... może ta funkcja jakoś pomoże to zniwelować
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Tak się zastanawiam czy ten clouding jest aż tak widoczny czy po prostu staramy się na "siłę" go zobaczyć ... jaki % czasu oglądamy TV w zupełnych ciemnościach gdzie są całkiem ciemne sceny żeby go zauważyć ? ... czy odległość ma tu jakieś znaczenie z jakiej oglądamy (im bliżej tym bardziej go widać ?)


Pozdrawiam

Clouding w F6500 jest widoczny:neutral: ale tak jak napisałeś "gdzie są całkiem ciemne sceny"

Jak dla mnie to jest minus tego TV:(

może by tak włączyć opcję "oświetlenie dynamiczne" ... może ta funkcja jakoś pomoże to zniwelować

Trzeba to sprawdzić?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
A ten clouding to widzisz przy całkowitej ciemności? Jak masz zapalone jakieś światło minimalne choć?
Może ta technologia nie jest dla Ciebie, może lepsza była by plazma tam nie ma cloudingu...
 

tdx

New member
Bez reklam
Na zdjęciach (na stronie wcześniej) też go nie ma więc nie mam za bardzo co widzieć. Oczywiście przy zmianie źródła i np włączenie smart już coś widać.... :)

Natomiast porównuje do innych modeli na rynku bo mam taką możliwość oraz do swojego starszego 40D7000 (który kosztował bliżej 5K) gdzie szybciej można było to dostrzec...
 

TV3D

New member
Bez reklam
Na zdjęciach (na stronie wcześniej) też go nie ma więc nie mam za bardzo co widzieć. Oczywiście przy zmianie źródła i np włączenie smart już coś widać.... :)

...

Tu nie chodzi o sam SMART na którym clouding jest widoczny, bo jak wcześniej pisałeś F6500 ma wtedy wyłączone funkcje podświetlania ,ale to się dzieje np.: tak jak w moim przypadku gdy oglądam Cyfrową lokalną kablówkę!

Może ta technologia nie jest dla Ciebie, może lepsza była by plazma tam nie ma cloudingu...

w domu mam PLAZMĘ Panasa i takich anomalii Brak:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ja tylko piszę że u siebie nie mam cloudingu na sygnale typu PC/PS3/USB niemal wcale zresztą masz na zdjęciach. Najprościej zmniejszyć podświetlenie aby to zjawisko było mniej dokuczliwe.
 

skower1p

New member
Witam,

Miał ktoś może problem ze Smart Hubem z tym TV? Jak podłaczylem TV na początku bez internetu to wszystko śmigało. Potem ustawiałem go jeszcze raz od początku wraz z WiFi i teraz mi nie akceptuje kodu pocztowego. Teraz nawet jak wyłączę WiFi to i tak jest problem. Ktoś ma jakiś pomysł? To jakaś blokada regionalna?

pozdr
Pawel
 

fanoflakers

New member
Witam,

tdx mam ogromną prośbę do Ciebie. Mógłbyś podać jeszcze raz swoje ustawienia obrazu itd. pod tv cyfrową, konsolę i usb( dla filmów). Wiem, że podawałeś to na wcześniejszych stronach(chyba na 27 lub 28 ), ale mam dziwną przypadłość i przerzuca mnie do innych tematów o Resident Evil itd. Bardzo Cię proszę, bo jestem zielony jeśli chodzi o konkretne ustawienia. Wydaję mi się, że obraz mam za bardzo rozjaśniony(jakby przez mgłę). Ustawienia mam standardowe, tak jak po wyjęciu z tv z kartonu. Oczywiście model 46f6500.

Pozdrawiam.
 

Grendel

New member
electro... co mam Ci odp :) jest i na pastelowych, jasnych tłach widać go bez dwóch zdań. Dla pocieszenia ...kupując ..wybierając..na innych modelach był znacznie bardziej rażący

Jarjar, czy teraz mogąc cofnąć czas, kupiłbyś jeszcze raz tego Samsunga? Każdy telewizor LCD ma jakieś wady, czy F6770 prezentuje sie lepiej od inyych modeli?
 

novi61

New member
Wracam do tematu matrycy.
Wszedłem w tryb serwisowy i tam:
236e2eed8655a0e4.html

8025205f857d6fb9.html


czyli mam:
46A1AF6V

wg znalezionej pomocy do rozszyfrowania:

40A1AF6E to model:
- matryca 40 cali
- A czyli matryca Samsunga
-1 czyli 100/120Hz
- Panel A czyli AntiGlare
- F czyli FullHD
- 6 czyli nie wiem 
- E czyli EDGE LED

A — panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)


Pytanie- co oznacza literka V u mnie - znaczy jakie podświetlanie??
 
Do góry