Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

markus18

New member
Po aktualizacji ustawienia obrazu są takie jak przed. Trochę irytuje mnie ten problem z hdmi-cec, szkoda, że nie można zrobić downgrade'u oprogramowania...
 

rokob33

New member
samsung F6500 soft 2102 i nc+

czy po aktualizacji 2102 dziala wam bezproblemowo pilot touch pad z dekoderem nc+,moze ktos ma takie zestawienie i sie wypowie
 

Dlugas24

New member
Czy ktoś posiada w swoim TV z serii F6xxx moduł Aston Crypt 2.26 z kartą cyfry+ lub clone+.
Jak on działa w waszych TV? Wszystkie kanały działają prawidłowo?
Zastanawiam sie na kupnem tego modułu do mojego F6500.
 

MOski

New member
Czy ktoś posiada w swoim TV z serii F6xxx moduł Aston Crypt 2.26 z kartą cyfry+ lub clone+.
Jak on działa w waszych TV? Wszystkie kanały działają prawidłowo?
Zastanawiam sie na kupnem tego modułu do mojego F6500.

Mam 46F6500 + Aston Crypt 2.26 (karta C+ z full opcja NC+) i wszystko działa ok.
 

dawid79

New member
witam.
Jakie słuchawki koniecznie bezprzewodowe, do tego TV polecicie. A i było by super, jak bym nie musiał ich co chwile włączać podłączać. Jest opcja że będą wpięte na stałe i w meni tv przełączam gdzie ma iść głos czy na TV czy na słuchawki. Tanie radiowe mają wejście mini jack więc będzie konieczne odłączanie i podłączanie co chwila. Więc co USB blut ?
Help.
 

kris615

Member
Witam,
Do oglądania telewizji korzystam z kablówki. Otóż dosyć często kablówka dodaje jakiś program lub kilka programów. Miałem do niedawna Samsunga z serii "B" i jak doszedł jakiś program to telewizor go widział bez żadnych ingerencji. W telewizorach serii "F" i "H" chyba tego nie ma? Żeby dodać taki program trzeba od nowa skanować TV lub przynajmniej jedną częstotliwość jeśli wiadomo na jakiej są nadawane nowe programy. Jest to uciązliwe bo mam poprzestawiane nr. programów i po skanowaniu wszystko jest pomieszane. Od razu nadmieniam, że nagranie listy programów na USB nic nie daje i po ponownym wgraniu listy, dodanych programów nie będzie bo po prostu wsześniej ich nie było.
Wie ktoś jak z tym naprawdę jest? Czy mozna odnaleźć taki program bez skanowania?
Pozdrawiam.
 

rokob33

New member
2102 soft seria F

czy na sofcie 2102 nie mozna wejsc do zawartosci dysku(filmy,zdjecia) podlaczonego przez usb w przypadku gdy tv nie ma polaczenia z internetem ,moglby ktos sprawdzic u siebie
 

zorro128

New member
Witam.Mam od jakiegoś czasu problem z pilotem ,niby działa ale nie może się ostatnio dogadać z dekoderem polsatu hd 5000(a działał prawie rok),tzn. nie moę pilotem Smart Touch przełączaś kanałów,włączać/wyłączać dekodera itd. konfigurowałem ponownie ale nic to nie daje, czy ktoś już miał taki problem?...
 

markus18

New member
Witam.Mam od jakiegoś czasu problem z pilotem ,niby działa ale nie może się ostatnio dogadać z dekoderem polsatu hd 5000(a działał prawie rok),tzn. nie moę pilotem Smart Touch przełączaś kanałów,włączać/wyłączać dekodera itd. konfigurowałem ponownie ale nic to nie daje, czy ktoś już miał taki problem?...

Ja mam podobny problem, tzn. używam funkcji hdmi-cec do sterowania dekoderem sat. Przed aktualizacją do 2102, sterowanie pilotem od tv, dekodera (vu+ duo) działało wzorowo, po wskoczeniu na soft wcześniej wymieniony, zaczęły się problemy...
 

MOski

New member
Witam.Mam od jakiegoś czasu problem z pilotem ,niby działa ale nie może się ostatnio dogadać z dekoderem polsatu hd 5000(a działał prawie rok),tzn. nie moę pilotem Smart Touch przełączaś kanałów,włączać/wyłączać dekodera itd. konfigurowałem ponownie ale nic to nie daje, czy ktoś już miał taki problem?...

Po to w TV jest tuner DVB-S2 żeby z niego korzystać. Zmieniamy dekoder STB na moduł CI i wszystko śmiga aż miło. Pilot od TV obsługuje wszystko. I wszystkie funkcje TV aktywne. Używając zewnętrznego dekodera sat, TV służy nam tylko jako wyświetlacz-Cała obsługa jest poprzez dekoder, a nie po to mamy takie funkcje w TV serii F6500 żeby z nich nie korzystać.
 

Dlugas24

New member
Mam 46F6500 + Aston Crypt 2.26 (karta C+ z full opcja NC+) i wszystko działa ok.

Kupilem ten modul i czasami zdarza się że wyświetla mi 'kanal zakodowany' i tak na każdym kanale aż musze kilkukrotnie wyjąć i włożyć karte cyfry to w tedy zadziała.
Drugi problem to taki że TV nie nagrywa automatycznie kanały który oglądam, dopiero jak zatrzymam kanał do zaczyna nagrywac od tego momentu.
Da się jakoś skonfigurować ten modul lub może TV pod niego, żeby wszystko działało jak należy.



Moj TV to UE 55F6500
modul Ashton crypt 2.26
 

Dlugas24

New member
Przepraszam że piszę posta pod postem ale nie mogłem edytować poprzedniego.

Problem z modulem jak narazie ustąpił, czasem tylko wyskoczy na ułamek sekundy napis 'kanał zakodowany ' ale po chwili się ładuje. Na kanale nr9 czyli canal+HD jest caly czas ten problem, ale ten sam program (canal+HD) działa bez zarzutu na kanale bodajrze 30, więc nie czaje tego. Podobnie jest z programem bodajże canal+ sport. Dodam że na dekoderze Pace działają wszystkie.

Dalej nie poradziłem sobie z timeshift, nie startuje automatycznie jak włączę TV (tak jak ba dekoderze) tylko, musze na chwilę zapauzowac obraz i w tedy działa do wylaczenia TV, nawet jak przełączam kanały to i tak nagrywa.


Ma może wpływ słaby zasięg (ustawienie anteny) na pierwszy problem?
Proszę o rade. :)
 
Ostatnia edycja:

MOski

New member
Przepraszam że piszę posta pod postem ale nie mogłem edytować poprzedniego.

Problem z modulem jak narazie ustąpił, czasem tylko wyskoczy na ułamek sekundy napis 'kanał zakodowany ' ale po chwili się ładuje. Na kanale nr9 czyli canal+HD jest caly czas ten problem, ale ten sam program (canal+HD) działa bez zarzutu na kanale bodajrze 30, więc nie czaje tego. Podobnie jest z programem bodajże canal+ sport. Dodam że na dekoderze Pace działają wszystkie.

Dalej nie poradziłem sobie z timeshift, nie startuje automatycznie jak włączę TV (tak jak ba dekoderze) tylko, musze na chwilę zapauzowac obraz i w tedy działa do wylaczenia TV, nawet jak przełączam kanały to i tak nagrywa.


Ma może wpływ słaby zasięg (ustawienie anteny) na pierwszy problem?
Proszę o rade. :)

Wyłączyłeś blokadę rodzicielską na module (menu tv-nadawanie-interfejs CI-menu CI-settings-maturing rating ma być na 3)
u mnie każdy kanał bez problemu gra.
 

dominvip

New member
Przepraszam że piszę posta pod postem ale nie mogłem edytować poprzedniego.

Problem z modulem jak narazie ustąpił, czasem tylko wyskoczy na ułamek sekundy napis 'kanał zakodowany ' ale po chwili się ładuje. Na kanale nr9 czyli canal+HD jest caly czas ten problem, ale ten sam program (canal+HD) działa bez zarzutu na kanale bodajrze 30, więc nie czaje tego. Podobnie jest z programem bodajże canal+ sport. Dodam że na dekoderze Pace działają wszystkie.

Dalej nie poradziłem sobie z timeshift, nie startuje automatycznie jak włączę TV (tak jak ba dekoderze) tylko, musze na chwilę zapauzowac obraz i w tedy działa do wylaczenia TV, nawet jak przełączam kanały to i tak nagrywa.


Ma może wpływ słaby zasięg (ustawienie anteny) na pierwszy problem?
Proszę o rade. :)
Timeshift zaczyna działać po wciśnięciu przycisku play bądź stop na pilocie.
 

BGpl

New member
Czy jest sens dzwonić na serwis i zgłosić następujące "usterki":
- 1 bad pixel (cały czas na czarno)
- 1 chyba subpixel (zmienia kolory na czerwony/niebieski)
- megawolne przeglądanie zdjęć (bufor trwa 6-15sek!)
- motion clear często(nie zawsze) przycina: bez względu na ustawienie (źródło dvb-t lub plik z usb); obraz przy dynamicznych scenach nie jest płynny, lekko skokowy
Przyjmują tego typu zgłoszenia czy lepiej to olać i poczekać aż się uzbiera coś więcej ?
Były aktualizacje softu, resetowanie smarthub, resetowanie przez menu serwisowe itp.
Dotyczy to modelu F6400
 
Do góry