Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

usurus

New member
Można dodać pewną informację do FAQ Samsunga serii F.

Długo bujałem się z tym problemem, aż w końcu go rozwiązałem, już miałem kupować listwę zasilającą z gniazdkami master - slave.

Mianowicie chodzi podłączenie do TV kina domowego i błędne działanie funkcji CEC. W przypadku wyłączenia w TV i AV , kino po jakimś czasie samo się włączało.

Aby zlikwidować ten problem należy w konfiguracji uniwersalnego pilota odznaczyć kino domowe. Pomimo odznaczenia, wszystkie funkcje CEC działają - sterowanie głośnością, automatyczne włączanie/wyłączanie razem z TV, zaś kino już się samo nie włącza.

Pisałem z innym użytkownikiem nt. temat (lestek), i ten zmienił TV żeby rozwiązać ten problem, także myślę że sprawa dla niektórych może być istotna.

Pozdrawiam
Michał

Witajcie,

dawno nie zaglądałem, ale miałem ten sam problem i znalazłem winowajcę.
Powodem włączania się kina domowego była funkcja autoaktualizacji. Telewizor po wyłączeniu, uruchamiał po cichu system, sprawdzał czy jest nowa aktualizacja (przy okazji załączał się Ampli) i spokojnie zasypiał (a Ampli świecił dalej całą noc). Wyłączyłem aktualizacje automatyczne i problem się rozwiązał. Teraz ręcznie sprawdzam co jakiś czas aktualizację.
Może ktoś o tym pisał, ale nie mam siły przeczytać kilkudziesięciu stron od ostatniej wizyty. W razie czego przepraszam.

pozdrawiam wszystkich z wakacji :-D

55F6500 został sam w domu.....:(
 

tdx

New member
Bez reklam
Jesli tylko ten nie dziwla to sprawdz na kamerze w telefonie czy podczerwien dziala bo cala reszta przyciskow dziala na BT

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

skorup84

New member
Dziś zauważyłem że doszła nowa pozycja w Smart Hubie -> Filmy i Seriale. U Was też dopiero teraz doszła czy mieliście już ją wcześniej?
 

andrzejbielecki

New member
Witam,
Niedawno upadł mi pilot touch od tv. Musiałem otworzyć go ponieważ płytka wysunęła sie z zatrzasku. Przy próbie złożenia pilota do kupy, okazało się, że jedna z taśm odpięła i na dodatek nie sięga już do gniazda,
Przesyłam zdjecia. Czy ktoś z Was poradzi jak to poskładać?


aquzysu7.jpg
7upe4yda.jpg
 
Ostatnio chciałem obejrzeć film w 3d z kolegą i niestety ale zauważyłem problem.Jedne okulary bez problemu się włączają a drugie po dłuższym przytrzymaniu włącznika -miga zielona dioda i później czerwona i koniec...
Wcześniej okulary włączały się normalnie.Wcześniej też miałem taki problem ale nie pamiętam jak go rozwiązałem.
Ktoś pomoże?
TV to 40f6500
 

kajfux

New member
Okulary włącza się przez krótkie naciśnięcie przycisku, dłuższe powoduje opisany przez Ciebie efekt że się na chwilę włączają i od razu wyłączają.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Czy to wina filmów czy okularów że oglądając film to przedmioty, ludzi mają taką otoczkę wokół? Denerwuje to bardzo pomoże

Wysyłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2
 

bhn92

New member
Bez reklam
rob to zaraz przy telewizorze najlepiej, wczoraj lecial jakis dokument w 3d na tvp i zebralo mnie na ogladniecie pare minut to sie nameczylem jak wlaczyc bo zapomnialem i wkoncu nie wiem czy trzymalem przycisk czy tylko troche nacisnalem ;p
 

abonent

New member
Podczas oglądania TV potrafi nagle sam się wyłączyć. Ostatnio zdarza się to już notorycznie po 2-3 razy dziennie. Zauważyłem, że wyświetla się komunikat Odłączono kabel sieciowy po czym pilot przestaje działać i TV wyłącza się.

Ktoś się spotkał z czymś takim? reset w menu serwisowym pomoże? Czy nie ma jakiegoś licznika wejść do tego menu, jak to się potem ma do gwarancji?
 
Do góry