Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

ptaszeczek

New member
Mam pytanie sygnał NC+ zależy mi na w 99% na ładnym , ostrym obrazie plus dobrej płynności (sport)
SAMSUNG 46 F6500 za 2999 - 4lata gwarancji
SONY 47 w805 za 3870 - 5 lat gwarancji

który wg was ...wiem plasma ST60 była by najlepsza nie mogę się kurcze przekonać. Dzięki
 

tdx

New member
Bez reklam
To temat o f6500. Zaloz sobie nowy temat w dziale lcd

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Jann

New member
Ten Clouding to dobrze sprawdziłeś?
Najlepiej jest widoczny wieczorem i to na czarnym obrazie lub tle oglądanego materiału TV.:!:
Widoczne są wtedy białe chmurki np: w rogach TV lub też niekiedy na środku ekranu:x


Dobrze sprawdziłem ;) Naprawdę go nie widać. Seans wieczorny był już przy pamiętnikach wampirów i nic nie zauważyłem. Banding bardziej rzuca się w oczy ale tylko jak jest bardzo ekran rozjaśniony.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Mam pytanie sygnał NC+ zależy mi na w 99% na ładnym , ostrym obrazie plus dobrej płynności (sport)
SAMSUNG 46 F6500 za 2999 - 4lata gwarancji
SONY 47 w805 za 3870 - 5 lat gwarancji

który wg was ...wiem plasma ST60 była by najlepsza nie mogę się kurcze przekonać. Dzięki

Moim zdaniem kolejność wygląda tak:

1)plazma Panasa 50ST60 za 3690- 2 Lata GW = SONY 47 W805 za 3690 -2-lata GW;)

co być nie wybrał z tych dwóch TV j/w będzie OK

2) SAMSUNG 46 F6500
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Mam pytanie sygnał NC+ zależy mi na w 99% na ładnym , ostrym obrazie plus dobrej płynności (sport)
SAMSUNG 46 F6500 za 2999 - 4lata gwarancji
SONY 47 w805 za 3870 - 5 lat gwarancji

który wg was ...wiem plasma ST60 była by najlepsza nie mogę się kurcze przekonać. Dzięki

Ja miałem taki sam dylemat, tylko że w rozmiarze 40 cali. Wybrałem Samsunga z 4 letnią gwarancją, 800-900zł różnicy to sporo przy takim budżecie. Sony chyba nie jest aż tak dobry żeby tyle do niego dopłacać, zważywszy na to, że obecnie mają praktycznie taki sam okres gwarancji (dla mnie to bardzo ważne). Co innego jakby Samsung nie miał 4 lat gwarancji, to wtedy można się zastanawiać, ale i tak różnica jest dość duża jak dla mnie. Poza tym nie ma Tv idealnych, więc po co przepłacać??. Ja wybrałem opcję najtańszą i jestem na razie zadowolony. Kupiłbym TV za 5000zł i też pewnie bym wielkiej różnicy nie zauważył...

Plazmę Panasa ludzie chwalą, ale u mnie nie wchodziła ona w grę, gdyż przez ok. 8 godzin dziennie leci MiniMini, i bałem się powidoków...(nie wiem czy słusznie). Jak nie jesteś przekonany to nic na silę.
 

ptaszeczek

New member
Ja miałem taki sam dylemat, tylko że w rozmiarze 40 cali. Wybrałem Samsunga z 4 letnią gwarancją, 800-900zł różnicy to sporo przy takim budżecie. Sony chyba nie jest aż tak dobry żeby tyle do niego dopłacać, zważywszy na to, że obecnie mają praktycznie taki sam okres gwarancji (dla mnie to bardzo ważne). Co innego jakby Samsung nie miał 4 lat gwarancji, to wtedy można się zastanawiać, ale i tak różnica jest dość duża jak dla mnie. Poza tym nie ma Tv idealnych, więc po co przepłacać??. Ja wybrałem opcję najtańszą i jestem na razie zadowolony. Kupiłbym TV za 5000zł i też pewnie bym wielkiej różnicy nie zauważył...

Plazmę Panasa ludzie chwalą, ale u mnie nie wchodziła ona w grę, gdyż przez ok. 8 godzin dziennie leci MiniMini, i bałem się powidoków...(nie wiem czy słusznie). Jak nie jesteś przekonany to nic na silę.

Dzięki serdeczne ...u mnie też mini mini jest katowane:) Sony47w805, odpuściłem jednak cena za duża..gabarytowo plasma 42st60 jest prawie taka sama jak Samsung46F5500...mam jednak trochę nasłoneczniony pokój też się tego boję jak 46F5500 radzi sobie z płynnością chodzi mi o sport
 

TV3D

New member
Bez reklam
Wybrałem Samsunga z 4 letnią gwarancją, 800-900zł różnicy to sporo przy takim budżecie. Sony chyba nie jest aż tak dobry żeby tyle do niego dopłacać, zważywszy na to, że obecnie mają praktycznie taki sam okres gwarancji (dla mnie to bardzo ważne).

. Poza tym nie ma Tv idealnych, więc po co przepłacać??. Ja wybrałem opcję najtańszą i jestem na razie zadowolony. .
.

I wszytko jasne ! Ty wybrałeś niską cenę -czyli mniejsza jakość towaru!

co chodzi o porównanie F6500 do St60 i w805 to nie ma co porównywać na korzyść tych dwu-Tv , ponieważ te model-Tv są wyższe w swojej klasie - więc cena jest inna:wink:

Ps:
Dla jednego ważna jest jakość i wykonanie towaru a dla innych- liczy się niska cena8)
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
wg mnie dobrze zrobil , tez wybral bym F6500 wzgledem w805 , to ta sama 100 Hz matryca i klasa , jesli sony to w905 , ale mocna niestety doplata
 

Bebol

New member
I wszytko jasne ! Ty wybrałeś niską cenę -czyli mniejsza jakość towaru!

co chodzi o porównanie F6500 do St60 i w805 to nie ma co porównywać na korzyść tych dwu-Tv , ponieważ te model-Tv są wyższe w swojej klasie - więc cena jest inna:wink:

Ps:
Dla jednego ważna jest jakość i wykonanie towaru a dla innych- liczy się niska cena8)

Wybrałem niską cenę (nie najniższą, bo przecież są dużo tańsze TV na rynku), bo stwierdziłem subiektywnie, że właśnie Sony nie jest wart takiej dopłaty.... Oglądając oba TV nie stwierdziłem jakoś specjalnie słabego wykonania Samsunga względem Sony, a co do jakości, bezawaryjności itd. to czas pokaże...(mam 4 lata gwarancji więc spoko). Co do jakości obrazu ja nie mam większych zastrzeżeń, są pewne wady, ale Sony też je ma (słabiutka czerń). Powiem więcej, kiedyś na Samsunga nawet bym "nie splunął", ale właśnie promocja z gwarancją zadecydowała, że się na niego skusiłem, i jak na razie nie żałuję.

Niestety wysoka cena nie zawsze oznacza wysoką jakość... Soniaki też się psują...powiem więcej teraz wszystko się psuje bez względu na cenę (jest to oczywiście moje zdanie), i dlatego jednym z z głównych kryteriów wyboru była dla mnie długość gwarancji. Dla mnie wybór jest oczywisty: biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny wybieram Samsunga (z tych dwóch oczywiście).

PS:

Rozumiem, że dla Ciebie też liczy się tylko niska cena, bo sam napisałeś wcześniej, że jakbyś miał kupować Samsunga to byłby to F6770, który chyba jakością i wykonaniem nie różni się o modelu F6500 co?? :)
 

Bebol

New member
wg mnie dobrze zrobil , tez wybral bym F6500 wzgledem w805 , to ta sama 100 Hz matryca i klasa , jesli sony to w905 , ale mocna niestety doplata

:) 100Hz to się zgodzę, ale ta sama to chyba nie :p Sony ma LG IPS. Generalnie ja też już bym bardziej celował w W9 jak coś, ale raz że kasa spora większa, a dwa to ja nie jestem jakimś wielkim ekspertem i nie wiem, czy zauważyłbym jakąś większą różnicę w obrazie :) A nawet jeśli, to czy byłoby to warte tej sporej dopłaty...
 

tdx

New member
Bez reklam
prosiłem o niezaśmiecanie tego wątku. Jeśli ktoś nie wie co wybrać niech zakłada nowy temat w dziale LCD.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Powiem więcej, kiedyś na Samsunga nawet bym "nie splunął", ale właśnie promocja z gwarancją zadecydowała, że się na niego skusiłem, i jak na razie nie żałuję.

Niestety wysoka cena nie zawsze oznacza wysoką jakość... Soniaki też się psują...powiem więcej teraz wszystko się psuje bez względu na cenę (jest to oczywiście moje zdanie), i dlatego jednym z z głównych kryteriów wyboru była dla mnie długość gwarancji. Dla mnie wybór jest oczywisty: biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny wybieram Samsunga (z tych dwóch oczywiście).

PS:

Rozumiem, że dla Ciebie też liczy się tylko niska cena, bo sam napisałeś wcześniej, że jakbyś miał kupować Samsunga to byłby to F6770, który chyba jakością i wykonaniem nie różni się o modelu F6500 co?? :)


Jak tak badzo chcesz wiedzieć to właśnie szajsung jest w czołówce TV co chodzi o jego awaryjność i zaleganie w serwisach!

Co chodzi o wybór Samsunga między F6500 a F6770 ,to jeśli jeszcze raz bym się decydował na zakup to byłby to 46F6770:wink:
 

resztaa

New member
Witam,
Od kilku dni mam 46UEF6500 i chcę się dowiedzieć takich rzeczy:

1. Jak przywrócić funkcjonalność przyciskowi "Info"?
2. Czy można wyłączyć historię przeglądanych plików z usb? (chodzi mi to żeby po włączeniu były tylko widoczne wyłącznie pliki na usb)?
3. Potrzebuje kątowego jacka do IR Blastera. Czy jack 3,5 damsko-męski będzie pasował?
 

tdx

New member
Bez reklam
1 niestety to kwestia pilota uniwersalnego. Jak parujesz to klawisz info zmienia przypisana funcje lub nie dziala wcale
3 pamietaj zeby to bula przelotka mono

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Kajtus

New member
reszta, czemu miał by nie pasować? to są tylko dwa przewody, stereo też będzie pasować.

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Ostatnia edycja:

resztaa

New member
Dzięki za odpowiedzi.

Wczoraj robiłem kilka rzeczy w ustawieniach TV m.in. ustawienia z FAQ TDX (wielkie dzięki za to!) oraz sparowałem pilota z dekoderem i teraz wiem dlaczego nie działa przycisk info.

Kupiłem zawieszkę Dulika&Lauk i okazuje się że tak mało miejsca zostało z tyłu że nie mogę włożyć kabla zasilającego oraz IR. Kabel po okrojeniu ze zbędnego tłuszczu już się mieści a do IR potrzebuje wtyku kątowego. Reszta potrzebnych mi wejść jest do włożenia bokiem.

Kajtus pytam bo są jeszcze wtyki 2,5 oraz 6,3. Chcę kupić odpowiedni żeby nie był za mały ani za duży.
 
Do góry